Do III ligi wracamy! Sezon 18/19 (transfery, sparingi, info)

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

dandi 79
Posty: 271
Rejestracja: pn lis 10, 2008 7:48 pm

Postautor: dandi 79 » pn lip 02, 2018 3:43 pm

Wszystko co jest napisane w temacie wydarzeń z marca br. jest prawdą. Też byłem na Walnym i decyzje, które teraz zapadły są poniekąd konsekwencją tego co w tym okresie się stało. Była już drużyna, która rządziła klubem i nigdy więcej nie może się to powtórzyć. Obecnie trzeba się skupić na przygotowaniach do nowego sezonu i udzielić wszelakiego wsparcia dla Zarządu i drużyny! Hutnik jest najważniejszy i oby każdy o tym Pamiętał! Pozdrawiam!

MAX
Posty: 905
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:04 pm
Lokalizacja: spoza Nowej Huty

Postautor: MAX » pn lip 02, 2018 4:46 pm

Przeszłość powinna wielu nauczyć, że żadnemu grajkowi nie należy ufac, bez wyjątku czy ktoś ma 500 gier czy 200 bramek bo owszem cały Hutnik zawsze razem, ale Hutnik to MY

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pn lip 02, 2018 6:23 pm

HKS1978 pisze:Ja tylko zwrócę uwagę na fakt, że napieprzanie na zarząd i jego otoczenie, którzy to ludzie poświęcili swoje pieniądze, czas, siły, przy okazji tej sprawy jest niesmaczne. Sam kiedyś miałem pretensje o zbyt długie trzymanie Stańca, do Arka, wtedy jeszcze nie bylo Janiczaka. Dług siegal 200 tys. Od prawie dwóch lat trzeba być kompletnym ignorantem by nie zauważać co ci ludzie zrobili dla Hutnika. I tu olbrzymia jest rola także trenera, dyrektora sportowego Janiczaka.
Przykro, ze Michał odchodzi, ale to że się tak dzieje to nie jest powód by wypisywać brednie na forach i fb.



też jestem tego zdania

w ogóle w dyskusjach tego typu nie da się stawiać znaku równości pomiędzy działaniami zarządu a działaniami/oczekiwaniami itd piłkarzy
żeby tak było musiała by zaistnieć jedna z dwóch opcji:

-piłkarze i zarząd ma swoją pracę zarobkową i po godzinach, rekreacyjnie bawią się w Hutnika
-piłkarze i zarząd to pracownicy klubu i obie frakcje pobierają za swoją pracę wynagordzenie

póki co jedni robią to po godzinach poświęcając swój czas prywatny i pieniadze, inni na tym zarabiają mniejsze lub większe pieniądze to nigdy dyskusja nie będzie równa

dlatego inaczej trzeba też spojrzeć na ratowanie Hutnika i jakiekolwiek inne dzialania przy klubie w 2016 przez pilkarzy a inaczej przez kibicow

mam mega szacunek i dla Świętego i dla Michała za to jakimi są ludźmi, piłkarzami i kibicami, ich wkład w obecny kształt Hutnika jest nie do przecenienia, ale powiedzmy sobie szczerze - przynajmniej z mojego punktu widzenia - dla nich była to najlepsza opcja w danym momencie. Umówmy się, dla piłkarza po 30, mieszkającego w NH po ustabilizowaniu życia osobistego takie granie w stabilinym i wyplacalnym Hutniku, gdzie przy okazji można jeszcze popracować w szkółce - to opcja pracy najlepsza z możliwych i ratując Hutnika (pewnie i z pobudek kibowsko-patriotycznych) robili to także dla siebie. I nie przekonuje mnie pisanie, ze mogliby grać gdzieś wyżej, bo.... z tym graniem wyżej różnie bywa, o czy, zresztą jeden i drugi i wielu innych się już przekonało (Brzesko, Wiśnicz itd). Niemniej liczę, że w przyszlosci generalnie pilkarze Hutnika beda zostawac przy klubie i daj im Panie Boże mozliwość znalezienia u nas "najlepszego miejsca na ziemi do pracy"

Niestety, z punktu widzenia współczesnych "działaczy" Hutnika wygląda to zupełnie inaczej i zawsze będzie to wyglądać inaczej i będą pewnie różne priorytety i rozbieżności.
I wszelkie decyzje będą budzić spore kontrowersje


Niemniej jednak odbieranie przez niektórych wotum zaufania zarządowi po tym co zrobił z Hutnika przez ostatnie półtorej roku po jednej, nawet kontrowersyjnej decyzji jest po prostu niesprawiedliwe

z nowości transferowych
-Bienias zostaje
-przychodzi Marszalik z Bochni (pomocnik, w zeszłym sezonie 11 goli w tym dwa strzelone Limanovii w końcowce sezonu)

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » wt lip 03, 2018 12:11 am

Z fb:

Krzysztof Świątek:
Nie lubię się wypowiadać na forum ale musze się odnieść do tego co pisze tutaj Pa Oz na temat walnego i Michała.
po pierwsze temat został wyjaśniony po walnym i każdy sobie podał rękę.
Po drugie ja też uczestniczyłem w tym spotkaniu i we wcześniejszych gdzie staralismy sie przekonać (inwestora) do pomocy i zainwestowania pieniedzy mając na celu tylko dobro klubu!!!
(Inwestor) miał określone warunki które zmieniłyby kształt zarządu ale nie miały na celu go obalenia (wnosząc swoje pieniądze ,chciał mieć decyzyjnośc i wpływ na to co z nimi sie stanie )
Zarzad zdecydował ze w tym czasie jest za duze ryzyko i klub zmiarza w dobrym kierunku a to byloby obarczone ryzykiem wiec zdecydował sie odrzucic propozycje.
Owszem było spotkanie w hotelu ale nie bylo ono tajne ani nie mialo na celu podkopywac zarzadu tylko Inwestor chciał poznac srodowisko.
Zaproszone zostały osoby z roznych czasow Hutnika w tym dwie osoby z obecnego zarzadu.
Prawda jest tylko jedna!!! Chcielismy dobrze dla klubu i nigdy nikt z piłkarzy nie stawiał sie ponad zarzadem
ani ludźmi ze srodowiska a to co pisze Pa Oz to jest tylko jego własna prywatna interpretacja ktora mija się z rzeczywistoscią i dla mnie jest to bzdura.
Jako kapitan zespołu nie mogę przejść obojetnie nad tym co czytam codziennie na temat Michała ,jest to dla mnie skandal jak szybko zapominacie ile życia poświecił dla klubu,jeszcze niedawno chwalony teraz najgorszy. Taka postawa w żaden sposób nie odzwierciedla zachowania prawdziwego kibica. Nigdy nie zgodzę się z żadnymi zarzutami kierowanymi w strone Michała, popieram go w 100% w każdej decyzji jaką podjął i podejmie. Z wielkim bólem i złością przyjąłem wiadomość o tym jak został potraktowany i pragnę podkreślić, że nie zgadzam się z tą decyzją. Chciałbym aby wszyscy wiedzieli, że dla nas cały ten sezon to nie było „wykonanie zadania” po to by odebrać pensję, my chcieliśmy tego awansu i robiliśmy wszystko, żeby go osiągnać bo jak pamietacie po spadku obiecalismy z Michałem ze awansujemy. Całą drużyną o to walczyliśmy . I wiem jak wiele dla Michała znaczy nasz klub i wiem ze te ostatnie lata gry w piłkę chciał spędzić tylko tutaj.

wojo77
Posty: 1089
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Postautor: wojo77 » wt lip 03, 2018 7:37 am

Jeżeli to tak wyglądało jak mówi Święty a wątpię aby on chciał działać na niekorzyść Hutnika to mamy problem i pan Leszek którego też bardzo szanuję wraz z prezesem powinni odkręcić sytuację z Michałem, lepiej walnąć się w pierś i cofnąć o krok niż dalej w tą brnąć bo dużo kibiców się może odwrócić tym bardziej że Michał działa w Akademii a biorąc pod uwagę obecną sytuację jeśli nic się nie zmieni pewnie przestanie działać. Panowie może jest sytuacja do wyratowania i podanie sobie rąk wraz z przyjęciem Michała na pokład !!!

Qlawy
Posty: 1425
Rejestracja: sob cze 23, 2007 9:18 am

Postautor: Qlawy » wt lip 03, 2018 8:47 am

wojo77 pisze:Jeżeli to tak wyglądało jak mówi Święty a wątpię aby on chciał działać na niekorzyść Hutnika to mamy problem i pan Leszek którego też bardzo szanuję wraz z prezesem powinni odkręcić sytuację z Michałem, lepiej walnąć się w pierś i cofnąć o krok niż dalej w tą brnąć bo dużo kibiców się może odwrócić tym bardziej że Michał działa w Akademii a biorąc pod uwagę obecną sytuację jeśli nic się nie zmieni pewnie przestanie działać. Panowie może jest sytuacja do wyratowania i podanie sobie rąk wraz z przyjęciem Michała na pokład !!!


To samo pomyślałem czytając to rano.
Jednak w jednym się z Tobą nie zgodzę.
Prezes ani trener ani słowa nie powiedział nic odnośnie zgromadzenia. Dalej uważam że to sprostowanie prezesa nie jest wystarczająca ale nic nie było tam polityki.
Oliwy do ognia dorzuciły inne osoby i tego się cofnąć nie da.
Sami sobie bagno robimy

patryk
Posty: 696
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Postautor: patryk » wt lip 03, 2018 9:19 am

Wyręczę ksh72 i wkleję moją odpowiedź z fb:
Krzysztof Świątek wywołany do odpowiedzi jestem i odpowiadam. Spotkanie o którym piszesz było tajne bo zaproszeni na nie ludzie dowiedzieli się o nim telefonicznie. Nigdzie nie pojawił się komunikat o chęci poznania środowiska przez inwestora. Ale skoro dla Ciebie to co napisałem to bzdura to po kolei: Na Walnym członek zarządu będący na owym spotkaniu jasno wypowiedział się, co czuł w momencie, gdy jechał na spotkanie z potencjalnym sponsorem, a na którym to spotkaniu dowiedział się, że może ewentualnie zostać w Zarządzie razem z obecnym Prezesem, a reszta ma iść out. Jasno powiedział, że widząc tam zgromadzonych poczuł sie jakby ktoś mu WBIŁ NÓŻ w plecy! Mimo to był ponad to i zaproponował, żeby teść Michała wszedł do Zarządu, dał się poznać BEZ WNOSZENIA JAKICHKOLWIEK PIENIĘDZY. Bo jak wiesz formuła budowania klubu od 2010 roku nie zamykała drogi przed nikim, kto chciałby działać dla dobra naszego klubu. Warunkiem było tylko to, że trzeba się poznać i dać sobie czas. To byłaby świetna okazja do poznania środowiska i ewentualnych zmian /o ile takie w ogóle byłyby konieczne/. Co zamiast tego nastąpiło? Michał przyniósł na Walne 150 tysięcy PLN i oscentacyjnie rzucił na stół jakoby chciał coś udowodnić. Dziecinada i ogromny tupet. Teścia już na Walnym nie uświadczyliśmy. Jedyne co miałes Ty i Michał do powiedzenia to fakt, że chcieliście dobrze... Przy okazji dowiedzieliście się, że kwota proponowana nie stanowi nawet wartości wpływów kwartalnych do klubu, ale to tylko ciekawostka statystyczna. Dowiedzieliśmy się też, że Michał nie wiedział, że teść chce przejąć klub! Strasznie to dziwne skoro chcieliście pomóc nie uważasz? Do tego Wasz jedyny argument, ŻEBY PIENIĄDZE Z AKADEMII NIE SZŁY PRZYPADKIEM NA SENIORÓW. To co dla Was w kluczowym momencie walki o awans do III ligi było priorytetem? Akademia? To może napisz skoro takie obawy miałeś ile Akademia płaci Hutnikowi za korzystanie z obiektów? Ale idźmy dalej... Jesteś oburzony, że ktoś mógł napisać coś złego na temat Michała? Ciekawe czemu nie oburzyłeś się, jak ciupano tu m.in. Panu Janiczakowi? Jakoś nie widziałem Twojej aktywności w obronie osoby, dzięki której w dużej mierze Wasza piłkarska obietnica po spadku mogła zostać zrealizowana! Bo wiesz dobrze, że w pewnym momencie w klubie nie było co zbierać oprócz nie zapłaconych rachunków. Wtedy jakoś Ci to nie przeszkadzało tak? Przy okazji pragnę Cie poinformować o elementarnej zasadzie jaka panuje w biznesie. Bez pieniędzy i samozaparcia to możesz co najwyżej kupę strzelić i tyle. Etyka biznesu nakazuje, że jeżeli jest podmiot/osoba zainteresowana zaangażowaniem swoich środków do klubu to pierwszy krok to kontakt z ZARZĄDEM. Wtedy po pierwsze można wysondować, czy proponowane wsparcie jest wystarczające, czy jest wola do tego, żeby w ogóle rozmawiać. Jeżeli jest opór materii, to można uderzyć do grona kibiców i sprawe nagłaśniać. Jak zostało powiedziane na Walnym, wspomniany członek Zarządu został zwabiony na hotelowe spotkanie i jechał tam z myśla, że będzie rozmawiał z potencjalnym sponsorem. Na miejscu spotkał wiele osób, których się tam nie spodziewał i usłyszał coś w rodzaju ULTIMATUM. I jeszcze jedno słowo na temat zasług Michała. Nikt jemu ani nikomu z piłkarzy ich nie odbiera! Ale czy pisanie w koło o tym jak to został skurwysyńsko potraktowany i komentarze jego członków rodziny, którzy znają sprawę marca i piszą wszędzie Janiczak out nie jest dla Ciebie skurwysyństwem? Bo dla mnie jest. Czasami trzeba się uderzyć w pierś, tak po ludzku! Albo wyważyć co wypada a co nie. I ostatnie pytanie, do którego prosiłbym Cie, żebyś się odniósł. Jaka jest hierarchia w naszym klubie? Albo inaczej, jaka jest hierarchia w każdym zakładzie pracy? Bo dopóki ktoś rządzi /w naszym przypadku nie pobierając za to nawet złotówki/ to będzie podejmował decyzje i z tych decyzji będzie z czasem rozliczany!!! Jeżeli chcesz polemizować nadal, to jestem chętny!

Wywoływany do tablicy będę kontynuował rozmowę dalej...
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt lip 03, 2018 10:31 am

Nawet jeśli motywy rezygnacji z Michała są (też) pozasportowe (a na to wygląda) to wogole się nie dziwie ze OFICJALNE stanowisko klubu zawiera aspekty sportowe/finansowe bo co niby mieli napisać? Na prawdę nie wiem czego niektórzy oczekują od zarządu i prezesa. Nigdzie się takich spraw oficjalnie nie wywleka a coś w eter musi iść

Natomiast nieoficjalnie w komentarzach szambo się wylało i pasuje to posprzątać do końca

patryk
Posty: 696
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Postautor: patryk » wt lip 03, 2018 10:35 am

dUfio pisze:Nawet jeśli motywy rezygnacji z Michała są (też) pozasportowe (a na to wygląda) to wogole się nie dziwie ze OFICJALNE stanowisko klubu zawiera aspekty sportowe/finansowe bo co niby mieli napisać? Na prawdę nie wiem czego niektórzy oczekują od zarządu i prezesa. Nigdzie się takich spraw oficjalnie nie wywleka a coś w eter musi iść

Natomiast nieoficjalnie w komentarzach szambo się wylało i pasuje to posprzątać do końca


I TU 100% POPARCIA. Ten wpis zawiera całe meritum sprawy.
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt lip 03, 2018 10:49 am

dUfio pisze:Nigdzie się takich spraw oficjalnie nie wywleka a coś w eter musi iść



chociaż tu mnie trochę poniosło, bo nikt nic nie musi, bo mogło się skończyć na suchej informacji i tyle.

natomiast, że chodziło o jednego z głównych zawodników, powszechnie znanych i lubianych do tego pełniących też w klubie inne funkcje to zadziałały emocje i poszło mniej lakonicznie. Można polemizować, czy słuszenie, czy jazgot na FB powinien być impulsem do oficjalnych wystąpień klubu. No ale już poszło i tego nie odwrócimy

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » wt lip 03, 2018 10:53 am

Kiedyś reżyser Dejmek powiedział o aktorach, którzy poza graniem jego sztukach zajmowali się innymi rozpraszającymi ich sprawami że „Dupa jest do srania, aktor jest do grania”
Nie wiem czemu mi się to akurat teraz przypomniało.




Do meritum
Michale Gujo dlaczegoś teścia nie przyprowadzi jak w klubie brakowało wszystkiego, a kibice wymyślali ”dychy na Hutnika” żeby przetrwać kolejny kwartał.
Za te 150 tys. bylibyście noszeni na rękach, hutniczy poeci pisaliby o Was wiersze, a tak to… :roll:

Qlawy
Posty: 1425
Rejestracja: sob cze 23, 2007 9:18 am

Postautor: Qlawy » wt lip 03, 2018 1:22 pm

To ja zmienię temat. Nowi zawodnicy podpisują kontrakty i dobrze.
A jak wygląda nasza trójka niewiadomych.
Co z wypożyczonymi do Hutnika - Tetych i Pachowicz.
Co z Kędziora? Podobno (na szczęście) oblal testy na Reymonta.

I pytanie z innej beczki. Czy był jakiś kontakt z naszej strony z Damianem Guzikiem? Skoro jest bez kontaktu. Byłby idealnym wwzmocnieniem do obrony

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt lip 03, 2018 2:13 pm

Są już terminarze 3 ligi I i II grupy. Lada chwila powinna być też nasza.

Jest!!!

http://www.90minut.pl/news/287/news2878 ... -2019.html
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Qlawy
Posty: 1425
Rejestracja: sob cze 23, 2007 9:18 am

Postautor: Qlawy » wt lip 03, 2018 2:38 pm

Na dzień dobry Daleszyce.

15-16 września - Motor Lublin u siebie.
22-23 września - KSZO wyjazd
29-30 września - Stal Rzeszów u siebie

3 najważniejsze mecze w ciągu 3 kolejek

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt lip 03, 2018 4:36 pm

Jesienny terminarz Hutnika:
11/12.08.2018 Hutnik - Spartakus Daleszyce
15.08.2018 Podlasie Biała Podlaska - Hutnik
18/19.08.2018 Hutnik - Wisła Puławy
25/26.08.2018 Czarni Połaniec - Hutnik
29.08.2018 Hutnik - Wisła Sandomierz
1/2.09.2018 Hutnik - Sokół Sieniawa
8/9.09.2018 Stal Kraśnik - Hutnik
15/16.09.2018 Hutnik - Motor Lublin
22/23.09.2018 KSZO Ostrowiec Świetokrzyski - Hutnik
29/30.09.2018 Hutnik - Stal Rzeszów
6/7.10.2018 Chełmianka Chełm - Hutnik
13/14.10.2018 Hutnik - Podhale Nowy Targ
20/21.10.2018 Wólczanka Wólka Pełkińska - Hutnik
27/28.10.2018 Hutnik - Wiślanie Jaśkowice
3/4.11.2018 Orlęta Radzyń Podlaski - Hutnik
10/11.11.2018 Hutnik - Avia Świdnik
17/18.11.2018 Soła Oświęcim - Hutnik