Cracovia-Legia

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pn kwie 11, 2005 7:56 am

DorotkaHKS pisze:A dlaczego te pojednanie nie miało sensu? Bo kibice cracovi tak naprawdę maja Papieża gdzieś... Nie rozumiem teraz kibiców cracovi... Mówili oni o tym, że dla Papieża zrobią wszystko, że się pojednają, że Go kochają a tak naprawdę to była tylko jedna wielka pokazówka a tak naprawdę to było nie potrzebne.... Chcieli zasłynąć? Jacy oni nie są wspaniali? Jak bardzo szanują tak Wielkiego i wspaniałego człowieka? Pokazali...


hmmm, pewności nie mam ale nie wydaje mi sie zeby dymili CI SAMI którzy tak trąbili o pojednaniu... po prostu-kibiców jest kilkanaście tysięcy i każdy decyduje za siebie...

gyl
Posty: 246
Rejestracja: śr sty 05, 2005 10:31 pm
Lokalizacja: Łódź i Podgórze

Postautor: gyl » pn kwie 11, 2005 10:54 am

Szkoda, że kilkudziesięciu "twardogłowych" może zaprzepaścić w 2 minuty to na co nadzieję mają tysiące normalnych ludzi.

Mam nadzieję, że coś z pojednania zostanie jednak w każdym z nas bo - jako wyraz człowieczeństwa - jest tego warte!

Awatar użytkownika
młody bojownik
Posty: 121
Rejestracja: czw sie 26, 2004 9:32 am
Lokalizacja: z domu

Postautor: młody bojownik » pn kwie 11, 2005 1:39 pm

nie było pojednania ?? to co krzyczało w sumie kilkanaście tysięcy ludzi w poniedziałek ?? tydzień rozejmu ?? chwilowe zawieszenie broni ??
Jakieś sugestie, że może tylko te tłumy uległy nastrojowi, dały się ponieść emocją i nagle "zaprzysiągły" sobie pokój i szacunek ?? to kibice a nie media próbują teraz przekręcić sprawę !! kto nam kazał krzyczeć "pojednanie dla Papieża"? kto przymusił ponad 300 osób od nas na "marsz POJEDNANIA" w piątek ? jaka szkoda,że wśród tych kilkunastu osób, które się wpisały brak tych, którzy tak ochoczo ze śpiewem przemierzali ulice...
internetwe pikniki ?? na oko ponad połowa z nas, którzy byli na Cracovii...

intencją Mszy Świętej na Cracovii była tylko i wyłącznie modlitwa za Ojca Świętego.Nic ponadto. Jednak to zwykli kibice zaczęli się domagać normalności wśród kibiców -normalnego podejścia do drugiego człowieka !! Bez nienawiści i strachu - i takich osób jak się okazało jest całkeim sporo...po każdej stronie i słowo "pojednanie" nie było wołane na pokaz - to wyraz tego, czują, czego pragną, by wreszcie się stało. Ten wieczór pokazał,że jednak to nie bezmyślni chuligani stanowią większość, stał się okazją do zamanifestowania poglądów ludzi , którzy chcą coś zmienić i którzy nie poprzestaną na tym jednym geście

i jeszcze jedno.nikt nikomu nie kazał się kochać. Z nikim zawierać zgody, śpiewać pochwalnych piosenek itp. Poniedziałkowa Msza była wezwaniem do NORMALNEGO, LUDZKIEGO SZACUNKU. Są ludzie, którzy to odczytali, wiedząo co chodzi i nie zdzwi ich i nie zmieni ich podejścia niedzielne zachowanie "kibiców" z Kałuży i innych regionów Polski. Kto zbyt ufnie wierzył, że nagle nastąpi nagły zwrot sam sobie wystawia opinię.
nie jestem młody
nie jestem bojownikiem
jestem za HUTNIKIEM

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » pn kwie 11, 2005 2:06 pm

Moim zdaniem ideą pojednania było samo to że potrafiliśmy w spokoju zebrać się na stadionie cracovii i modlić się za papieża, a nikt przecież nie mówił że teraz będzie bez awantur

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pn kwie 11, 2005 2:48 pm

Obrazek

Kraków. Po meczu Cracovia-Legia
Fot. WOJCIECH MATUSIK / AGENCJA GAZETA


Zwróćcie uwagę na bohaterską postawę Policji - kolesie leżą a sadyści mają szansę się wykazać.
Nie żebym popierał to co zrobili kibice, ale znając sprawność mundurastów to złapali pierwszych z brzegu kolesi i pokazali na co och stać.

*) ciekawostka - w drukowanym wydaniu Wyborczej pokazano "nieco inne" ujęcie, mniej jednoznaczne
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
Daro
Posty: 751
Rejestracja: czw gru 23, 2004 10:12 pm
Lokalizacja: noWa Huta

Postautor: Daro » pn kwie 11, 2005 6:26 pm

Jeżeli chodzi o mecz Cracovii z Legią to jedna wielka parodia.Mecz był ustawiony zeby Craxa wygrała dla Ojca Świętego a przecież nie o to chodzi w sporcie-wygrać powinien lepszy.Jeżeli strzelając karnego podaje sie bramkarzowi,nie strzela sie z pięciu metrów a Boruc podaje piłke Bojarskiemu to niestety ale coś mi sie tu nie podoba.Ale PZPN nie zajmie sie tym bo to "dla Ojca Świętego"-parodia :!:
Hutnik 1950 KRAKÓW-wiara która przetrwała wszystko

BarteKSH
Posty: 831
Rejestracja: czw lis 25, 2004 2:51 pm

Postautor: BarteKSH » pn kwie 11, 2005 6:47 pm

Daro pisze:Jeżeli chodzi o mecz Cracovii z Legią to jedna wielka parodia.Mecz był ustawiony zeby Craxa wygrała dla Ojca Świętego a przecież nie o to chodzi w sporcie-wygrać powinien lepszy.Jeżeli strzelając karnego podaje sie bramkarzowi,nie strzela sie z pięciu metrów a Boruc podaje piłke Bojarskiemu to niestety ale coś mi sie tu nie podoba.Ale PZPN nie zajmie sie tym bo to "dla Ojca Świętego"-parodia :!:


Chyba przesadzasz :?

HaKaeS
Posty: 924
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 3:22 pm
Lokalizacja: Kraków - Nowa Huta

Postautor: HaKaeS » pn kwie 11, 2005 6:55 pm

BarteKSH pisze:
Daro pisze:Jeżeli chodzi o mecz Cracovii z Legią to jedna wielka parodia.Mecz był ustawiony zeby Craxa wygrała dla Ojca Świętego a przecież nie o to chodzi w sporcie-wygrać powinien lepszy.Jeżeli strzelając karnego podaje sie bramkarzowi,nie strzela sie z pięciu metrów a Boruc podaje piłke Bojarskiemu to niestety ale coś mi sie tu nie podoba.Ale PZPN nie zajmie sie tym bo to "dla Ojca Świętego"-parodia :!:


Chyba przesadzasz :?


Dokładnie, wcale mecz nie był ustawiony, po Legia by się nie zgodziła, a poza tym jakbyś widział fragmenty meczu to byś tak nie powiedział. Nie doszukujmy się wszędzie sensacji
Obrazek

Awatar użytkownika
Daro
Posty: 751
Rejestracja: czw gru 23, 2004 10:12 pm
Lokalizacja: noWa Huta

Postautor: Daro » pn kwie 11, 2005 7:07 pm

HaKaeS pisze:
BarteKSH pisze:
Daro pisze:Jeżeli chodzi o mecz Cracovii z Legią to jedna wielka parodia.Mecz był ustawiony zeby Craxa wygrała dla Ojca Świętego a przecież nie o to chodzi w sporcie-wygrać powinien lepszy.Jeżeli strzelając karnego podaje sie bramkarzowi,nie strzela sie z pięciu metrów a Boruc podaje piłke Bojarskiemu to niestety ale coś mi sie tu nie podoba.Ale PZPN nie zajmie sie tym bo to "dla Ojca Świętego"-parodia :!:


Chyba przesadzasz :?


Dokładnie, wcale mecz nie był ustawiony, po Legia by się nie zgodziła, a poza tym jakbyś widział fragmenty meczu to byś tak nie powiedział. Nie doszukujmy się wszędzie sensacji


Haha i co z tego ze Cracovia przeważała?O to właśnie chodzi że Legia nie chciała grać i dała te 3 pkt Cracovii jeszcze w 90 minucie :lol:
Hutnik 1950 KRAKÓW-wiara która przetrwała wszystko

Tomek1950
Posty: 798
Rejestracja: pn sie 30, 2004 1:28 pm
Lokalizacja: Nowa - Huta

Postautor: Tomek1950 » pn kwie 11, 2005 9:02 pm

Szczerze mówiąc to niebylo dla mnie zaskoczenie ze tak sie szybko skończyło.A co do wypowiedzi Metala to sie zgadzam w 100% policja zawsze pokazuje jakie to sa z nich kozaki jak kolesie leza na ziemi i ich kopią.
Hutnik 1950 Kraków

Awatar użytkownika
abcdefgh
Posty: 1017
Rejestracja: czw mar 17, 2005 3:32 pm

Postautor: abcdefgh » pn kwie 11, 2005 9:14 pm

policja kozaczy przed mlodymi ale do wiekszej grupy skurwysyn nie podskoczy :lol:
Obrazek
Hutnik SKARPA

Awatar użytkownika
dareknh
Posty: 475
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 5:52 pm
Lokalizacja: wziąść na wino?

Postautor: dareknh » pn kwie 11, 2005 9:28 pm

Policja przedstawiła zarzuty szalikowcom Cracovii

Dwunastu kibicom Cracovii, którzy w niedzielę brali udział w ulicznych bójkach po meczu z Legią Warszawa, policja przedstawiła w poniedziałek zarzuty. Wszyscy pozostają w areszcie.


We wtorek prokuratura zadecyduje o przedłużeniu aresztu lub o zastosowaniu innego środka zapobiegawczego.

- W poniedziałek przeprowadziliśmy przesłuchania zatrzymanych i ostatecznie dwunastu osobom podejrzanym o popełnienie przestępstwa przedstawiliśmy zarzuty - powiedziała komisarz Sylwia Bober-Jasnoch z biura prasowego policji. - Wszystkim przedstawiono zarzut z artykułu 254 kodeksu karnego, to znaczy udział w zbiegowisku, którego uczestnicy dopuszczają się zamachu na osobę lub mienie.

- Ponadto poszczególnym osobom postawiono dodatkowe zarzuty, jak znieważanie oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza, a także używanie groźby lub przemocy w celu wpłynięcia na czynności podejmowane przez policję - dodała komisarz.

http://pilka.interia.pl/news?inf=611271
Obrazek

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pn kwie 11, 2005 9:56 pm

BarteKSH pisze:Moim zdaniem ideą pojednania było samo to że potrafiliśmy w spokoju zebrać się na stadionie cracovii i modlić się za papieża, a nikt przecież nie mówił że teraz będzie bez awantur


otóż! gdyby nie owo chocby chwilowe i nagloscnione pojednanie czy tez chwilowy nazwijmy to układ o nieagresji (by w zgodzie oddać hołd zmarłemu Papieżowi-o tym jakby wielu zapomina...) wątpie żebysmy calo wrócili zarówno z Cracovii jak i z marszu... patrzac z perspektywy czasu o trwalszym "pojednaniu" raczej nie może byc mowy...

Awatar użytkownika
HKStrusia
Posty: 87
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 6:24 pm

Postautor: HKStrusia » pn kwie 11, 2005 10:13 pm

O prawdziwym pojednaniu można tylko pomarzyć, ale dobrze by było żeby idąc na mecz w barwach nie obawiać się ataku jakichś psycholi z siekierami czy tym podobnym sprzętem.

Awatar użytkownika
HDS
Posty: 2394
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:15 pm
Lokalizacja: z krakoofka koło Nowej Huty

Postautor: HDS » wt kwie 12, 2005 12:30 am

Koniec pojednania. Chuligani wrócili

I jak tu walczyć z piłkarskimi chuliganami: prezes PZPN jest człowiekiem tolerancyjnym i bandytów chce pokonać dobrem. Jeden właściciel klubu rozgrzesza zadymiarzy, a drugi nie wie, że obecne prawo pozwala mu wykopać chuliganów. Tylko sponsorujące ekstraklasę Canal+ i Idea zapewniają, że mają już dość burd na stadionach.

W czterech miastach chuligani w ostatni weekend wywołali zadymy podczas meczów i po nich. - Prowokacja była ze strony kibiców Korony. Ja bym swoich kibiców rozgrzeszył i ich rozumiem - stwierdził właściciel KSZO Ostrowiec Mirosław Stasiak. Prezes PZPN też ich rozumie: - Nie powinni dać się sprowokować, ale 90 proc. winy leży po stronie "kibiców" z Kielc.

Po bitwie z policją w Krakowie prezes Cracovii Janusz Filipiak w niedzielę nie dziwił się swoim chuliganom, bo musieli odreagować wyczyny sędziego. W poniedziałek powiedział: - Żeby walczyć z chuliganami, trzeba zmienić w Polsce prawo.

Tymczasem po rozróbach w 2003 roku Sejm zmienił ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych.

Klub powinien sprawdzić tożsamość kibica, gdy ubiega się o identyfikator, przy kupnie biletu i przy wejściu na stadion.

Klub ma ustawowy obowiązek ściągnąć z policji listę chuliganów objętych zakazem stadionowym i sprawdzić, czy nazwisko kupującego bilet nie figuruje na tej liście.

Klub ma prawo nie wpuścić na swój stadion każdego, kogo podejrzewa, że może zagrażać bezpieczeństwu. Nawet jeśli ten ma ważny bilet.

Policja może zatrzymać chuligana z zakazem stadionowym na czas meczu.

Inicjatywa PZPN

PZPN chce wynagradzać kibiców na stadionach, na których do końca rundy wiosennej nie będzie żadnych zadym. Nagroda będzie atrakcyjna - to bilety na wrześniowe mecze eliminacji do mistrzostw świata, po 100 wejściówek na klub, związek poniesie też koszty związane z podróżami fanów po Polsce. Spokój na meczach będą oceniać sędziowie i obserwatorzy. To nie koniec. - Chcemy też zorganizować wyjazd kibiców na mecz Anglia - Polska do Londynu - mówi prezes Listkiewicz. - Pod biało-czerwoną flagą pojechałoby na Wyspy po pięciu fanów z każdego klubu. Koszty pokrywa związek. Niech się kibice zjednoczą i chociaż na kilka dni zapomną o antagonizmach.

Zarzuty wobec kibiców Cracovii

Zarzuty udziału w zbiegowisku, którego uczestnicy dopuszczają się zamachu na osobę lub mienie, a także naruszenia nietykalności funkcjonariusza zostały postawione 12 chuliganom, którzy pobili się z policją po meczu Cracovia - Legia. Grozi im do trzech lat więzienia. Mają od 17 do 36 lat i większości pochodzą z Krakowa. Dzisiaj prokuratura zadecyduje, czy przedłużyć im areszt.



Mówi prezes PZPN: Jestem człowiekiem tolerancyjnym

Radosław Leniarski: Jaka będzie reakcja PZPN na wydarzenia z ostatniego weekendu?

Michał Listkiewicz: Wezwaliśmy na posiedzenie Wydziału Dyscypliny szefów ochrony GKS, Korony, KSZO, Cracovii. Na pewno będzie ukarany GKS za fatalną organizację meczu, za spikera nieprzygotowanego do wydarzeń itd. Wypowiedzi prezesa Dziurowicza były skandaliczne. Jak może prezes klubu mówić, że o rozróbach nic nie wie, kiedy siedzi na trybunie honorowej.

A jak prezes Cracovii może mówić o tym, co powinni zrobić kibice za takie sędziowanie jak w meczu z Legią? Czy to się Panu podobało?

- Jeśli profesor Filipiak nie wyjaśni i nie przeprosi publicznie za swoją wypowiedź, wezwiemy go na dywanik i poprosimy, aby się ugryzł w język. Ale odezwał się w nim kibic, myślę, że sam teraz trochę przemyślał swoją wypowiedź.

Właściciel KSZO Mirosław Stasiak mówił, że rozgrzeszyłby swoich kibiców

- Akurat byłem na meczu Korony Kielce z KSZO i muszę powiedzieć, że przez 80 minut w Ostrowcu byłem szczęśliwy. Wtedy jakiś idiota zapalił szalik i się zaczęło. Ale 90 procent winy należy do chuliganów z Kielc, w tym sensie nie potępiałbym prezesa Stasiaka.

Pamięta Pan rozróby we Wrocławiu w 2003 roku. W rozmowie z "Gazetą" mówił Pan, że prezes Lecha i prezes Arki zostaną ukarani za wypowiedzi aprobujące zachowania chuliganów. Zwłaszcza szefowi Arki groziły według Pana surowe sankcje. Ukarał ich Pan?

- Pana Majchrzaka [Lech - red.] chyba nie. A Pana Milewskiego chyba tak.

Obydwu Pan nie ukarał. Pobłażliwe wypowiedzi o prezesach Stasiaku i Filipiaku świadczą, że Zero Tolerancji nie jest pana wizją...

- Jestem człowiekiem tolerancyjnym. To prawda. Na stadionie KSZO byłem i dlatego mogę powiedzieć, że więcej nie można było zrobić, niż organizatorzy zrobili. Uważam, że w sensie prawnym nie powinno być grama tolerancji dla chuliganów, ale też najpierw trzeba dać kibicom godne warunki do oglądania. Żeby nie było tych siatek klatek wokół murawy, żeby zniknęły opancerzone wozy policji. Agresja rodzi agresję. Proszę zobaczyć, jak wygląda boisko w Anglii - kibic ma jeden krok do murawy i nie przechodzi tej granicy. Natomiast zgodnie ze zmianą w ustawie o bezpieczeństwie organizator może nie wpuścić niepożądanej osoby na stadion, co wcześniej nie było możliwe. Trzeba tylko korzystać z tej ustawy.

Czy PZPN otrzymuje listy chuliganów od policji?

- Nie. My? To kluby otrzymują takie listy.

Zgodnie ze zmianą w ustawie ogólnopolski związek sportowy powinien otrzymać taką listę od policji. Jest na niej około 600 nazwisk z zakazami stadionowymi.

- Proszę zadzwonić do wiceprezesa Kolatora.

Rozmawiał Radosław Leniarski



Dla Gazety

prof. Janusz Filipiak

prezes Cracovii

Oczywiście, że potępiam zadymiarzy na trybunach, ale co ja mogę dziś zrobić? Nie uciekam od odpowiedzialności, ale przede wszystkim trzeba zmienić w Polsce prawo. Nie może być tak, że wszyscy zatrzymani po meczu z Legią chuligani przyjdą w komplecie na następny mecz, bo nie ma środków prawnych i technicznych, by im tego zabronić. A należałoby wprowadzić obowiązek noszenia identyfikatorów dla wszystkich, a nie tylko dla kibiców przyjezdnych. Filmować zadymiarzy, sądzić i potem mieć pewność, że dzięki odpowiednim systemom elektronicznym już na stadion nie wejdą. A ponieważ nie mamy ani dobrego prawa, ani dobrej techniki - jedyne, co mogę zrobić natychmiast, to tak przebudować stadion, by zmniejszyć prawdopodobieństwo burd. Ja naprawdę spotykam się z najgorszymi zadymiarzami, rozmawiam z nimi, ale jakoś nie potrafię się z nimi porozumieć. Czy oczekuję pomocy od PZPN? Najważniejsze to tak lobbować parlamentarzystów, by wreszcie także posłowie zauważyli problem i nam wszystkim pomogli.

not. js



Canal+: Mamy tego dość!

Jacek Okieńczyc

Szef sportu w Canal+ Polska (stacja za blisko 150 mln zł kupiła trzyletnie prawa do ligi)

Zarówno my, jak i sponsor ligi Idea mamy już serdecznie dosyć burd na stadionach. To przechodzi wszelkie granice. Gdy okazało się, że z szumnego "pojednania" nic nie wyszło, zdecydowałem, że nasza stacja podejmie stanowcze kroki, by coś w końcu zmienić. Wyślemy pismo do PZPN. Chcemy razem z Ideą, Związkiem i policją jak najszybciej usiąść do rozmów. Było ich już wiele? Tak, ale tym razem biorę to sobie mocno do serca. Będziemy to pilotować. Niestety, tak jest ten świat urządzony, że wszystko kręci się wokół pieniędzy, a to my i Idea je wykładamy. Dlatego musi nam zależeć.

Bandytów trzeba wreszcie wyrzucić ze stadionów. Jak? O tym właśnie trzeba rozmawiać. Na pewno trzeba wprowadzić skuteczny system identyfikatorów i monitoringu, tak by bandyta nie mógł drugi raz wejść na stadion. Być może będzie trzeba zmienić prawo.

Dlaczego w Canal+ nie mówiliśmy o burdach kibiców i ich nie piętnowaliśmy? To też trzeba zmienić. Na wtorek zwołałem kolegium redakcyjne. Trzeba piętnować chuliganów. Dlaczego prezesi klubów nie podejmują stanowczych działań? Czytałem komentarz w poniedziałkowym wydaniu "Gazety" [pisaliśmy, że to w interesie prezesów klubów jest wyrzucenie bandytów ze stadionów - red.] i długo się potem zastanawiałem, z czego wynika ta sytuacja - czy z głupoty niektórych ludzi, czy z nieodpowiedzialności. Tak do końca nie wiem, ale na pewno trzeba z tym skończyć.