POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt sty 25, 2019 2:11 pm

Zapytałem Polską Fundację Narodową czy dysponując pokaźnym budżetem zrealizowała lub współpracowała przy realizacji jakiegokolwiek(!) projektu popularyzującego w 100 rocznicę #PowstanieWielkopolskie Odpowiedzieli, że NIE, bo NIE SĄ od "przypominania o obchodzonych rocznicach"

Jeśli dla Polskiej Fundacji Narodowej stulecie największej zwycięskiej insurekcji narodowej jest tylko "rocznicą" a wiedza o Powstaniu nie wymaga upowszechnienia to...nie da się tego skomentować cenzuralne. Zwłaszcza, że szefem PFN jest poznaniak Filip Rdesinski.


https://twitter.com/wybranowski/status/ ... 4698571777


-------------------------------------------------------------------------------------

Super .
Tylko taki szczegół mnie martwi , ale ja się nie znam .


Ministerstwo Obrony Narodowej 🇵🇱 @MON_GOV_PL

Wersja, która znajdzie się już wkrótce na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP posiada wiele cech wspólnych z innymi przedstawicielami rodziny śmigłowców #BlackHawk, które nie tylko są użytkowane przez siły zbrojne #USA, ale pełnią również służbę w około 30 państwach na całym świecie


stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt sty 25, 2019 10:58 pm

Umknęło mi coś ważnego - Kurski Jacek WON

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » sob sty 26, 2019 12:30 am

stazyja69 pisze:Umknęło mi coś ważnego - Kurski Jacek WON


TV Kurskiego vs Szczujnia WSI...
Oglądanie tego to chyba jakiś masochizm. Każdy widzi co jest grane tu i tu.
Choć fakt, że przez poprzednie 8 lat mieliśmy "sielankę" jednostronną.
Ale nie o tym chciałem. Polecam telewizję internetową "wrealu24". Chyba jedno z nielicznych miejsc gdzie można usłyszeć prawdę. Działają już chyba z 3 lata. Ale idzie im coraz lepiej. Słynna rozmowa chyba sprzed 2 lat Sumlińskiego z Masą, gdzie lecą nazwiska Czempliński, Modzelewski, Goryszewski, Petelicki, Lepper, Pawlak, Tusk, Komorowski etc...Ostatnie rozmowy: Ziemkiewicz, Gadowski, Braun, Puławski, nawet Różal. Przede wszystkim Sumliński. Łatwo znaleźć na Youtube.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob sty 26, 2019 8:40 am

HKS1978 pisze:
stazyja69 pisze:Umknęło mi coś ważnego - Kurski Jacek WON


TV Kurskiego vs Szczujnia WSI...
Oglądanie tego to chyba jakiś masochizm. Każdy widzi co jest grane tu i tu.
Choć fakt, że przez poprzednie 8 lat mieliśmy "sielankę" jednostronną.
Ale nie o tym chciałem. Polecam telewizję internetową "wrealu24". Chyba jedno z nielicznych miejsc gdzie można usłyszeć prawdę. Działają już chyba z 3 lata. Ale idzie im coraz lepiej. Słynna rozmowa chyba sprzed 2 lat Sumlińskiego z Masą, gdzie lecą nazwiska Czempliński, Modzelewski, Goryszewski, Petelicki, Lepper, Pawlak, Tusk, Komorowski etc...Ostatnie rozmowy: Ziemkiewicz, Gadowski, Braun, Puławski, nawet Różal. Przede wszystkim Sumliński. Łatwo znaleźć na Youtube.


Tylko , że to jest inny kaliber.
Zdarzyło mi się oglądnąć wywiady w wrealu24 , mogę się z nim zgadzać lub nie - nie w tym rzecz .
NIech się rozwijają , dostają później koncesje , miejsce na multipleksie itd itd .

Tak czy inaczej mnie jednak chodzi o tzw. telewizję publiczną .

Sorry , ale nie przemawia do mnie coś takiego:
Terlecki: „Przez osiem lat waszych rządów nie było pluralizmu w TVP, a teraz jest. Wypraszam sobie atakowanie mediów publicznych, świetnie opisują rzeczywistość.”


Kurtyna i oklaski .

Piotrek
Posty: 2983
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » sob sty 26, 2019 11:26 am

składka zus 2009 rok - 832 zł
2019 - 1316 zł

kwota wolna od podatku 2009 rok- 3091zł
2019 - 3091 zł

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » sob sty 26, 2019 3:01 pm

Piotrek pisze:sk³adka zus 2009 rok - 832 z³
2019 - 1316 z³

kwota wolna od podatku 2009 rok- 3091z³
2019 - 3091 z³
Chyba nie sadzi³es,ze skladka bedzie taka sama jak 10 lat temu,inne sa zarobki niz wtedy,to ZUS tez musi byc drozszy.Natomiast chce poruszyc troche inny problem,mianowicie chodzi to z czego wynika to poroznienie wsrod wyborczych,ale nie chodzi mi tyle o te nawijanke politykow,ale oto,iz glowny problem widze by wyborcy roznych parti mieli sie ze soba dogadac,to zajmowane stanowisko i co za tym idzie poziom zamoznosci dano obywatela w swojej kieszeni,a tez poziom zamoznosci Kowalskieego,Wisniewskieego,czy Nowaka ni jest wysoki,a wrecz jest slaby na tle innych krajow unii :roll: jak wygladaja i jak Polskie zarobki maja si do innyc narodow unijnych i kiepsko to wyglada :? a poziom emerytur Polakow przyrownac do innych krajow to wrecz jest dramat :? tymczasm jak od kilkunastu lat slysze w tv,ze Polska jest niby jakims liderem wzrostu gospodarczeego,ze niskie bezrobocie i ze rosna zarobki.A zagranice wciaz wywiewa co roku kilku tys Polakow i nie mysli o powrocie do kraju,a cala dziure na rynku pracy zapychaja Ukraincy,i inn narodowosci wscodniej.Ja mowie i co z tego,ze jst niskie bezrobocie w Polsce,skoro praca jest slabo wyceniania i malo si kto takij pracy chce podjac.Proponowane przez Urzedy pracy tworzone przez pracodawcow oferty pracy to czesto jakis zart i kpina.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob sty 26, 2019 10:03 pm

Przepraszam , że napisałem Kurski Jacek WON .
Mój mały rozumek nie wszystko pojmuje .

Sasin: Przerywanie teraz kadencji prezesa TVP byłoby działaniem budzącym wątpliwości co do niezależności tych mediów


https://wpolityce.pl/polityka/431245-na ... rezesa-tvp

Kurtyna i oklaski .


----------------------------------------------------------------------------------


Za 10 dni minie 1000 dni po słynnym audycie, bez zarzutów, sądu i kary dla członków bestialskiego i złodziejskiego rządu PO-PSL, pod rządami prawych i sprawiedliwych z PiS.




ps
Piotrek po co Ci to było ?

Piotrek
Posty: 2983
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » sob sty 26, 2019 11:17 pm

stazyja69 pisze:

ps
Piotrek po co Ci to było ?


Nie wiem :oops:

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » ndz sty 27, 2019 9:45 am

Za 10 dni minie 1000 dni po s³ynnym audycie, bez zarzutów, s±du i kary dla cz³onków bestialskiego i z³odziejskiego rz±du PO-PSL, pod rz±dami prawych i sprawiedliwych z PiS.Kto niby ma ich wsadzic do paki? :roll: zaraz bylby ryk opozycji,ze wsadza oponentow politycznyc do paki i od razu bylby donos do Brukseli i do Berlina.Prawda jest taka,ze politycy sa jak swiete krowy,dobra kasa brac i nie odpowiadac za nic,a w razie problemow powolac sie na imunitet poselski :? ostatnio Qulawy przestal wypowiadac sie na polityczne tematy,po tragedi Adamowicza bardzo sie przej±³ i nie byl w stani odniesc sie,do faktu iz Owsiak zrezygnowal z prezesa WOSP w zonu Adamowicza,a w dniu pogrzebu postanowil ponownie zostac tym prezesem,ale o tym nikt tu na forum nie raczyl wyjasnic czemu Owsiak wrocil i po co i to akurat oglosil jak Adamowicza chowali w tym samym dniu,dosc dziwny zbieg okolicznosci :? generalnie uwazam ze hiPOkryta.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz sty 27, 2019 11:31 am

A propos telewizji wrealu24

Marcin Rola

Redaktor naczelny Telewizji http://wRealu24.tv - propolskiego, patriotycznego medium w 100% z polskim kapitałem.


https://twitter.com/MarcinRola89/status ... 7471758336

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz sty 27, 2019 7:01 pm

500+


Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że w 2018 r. świadczenie 500+ było wypacane na 4562 dzieci z obywatelstwem ukraińskim (daje to miesięczny średni koszt ponad 2,2 mln zł).


https://www.rp.pl/Polityka/190129601-50 ... rainy.html

Świadoma polityka PiS ?

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » ndz sty 27, 2019 8:37 pm

stazyja69 pisze:500+


Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Spo³ecznej wynika, ¿e w 2018 r. ¶wiadczenie 500+ by³o wypacane na 4562 dzieci z obywatelstwem ukraiñskim (daje to miesiêczny ¶redni koszt ponad 2,2 mln z³).


https://www.rp.pl/Polityka/190129601-50 ... rainy.html

¦wiadoma polityka PiS ?
Raczej tak,poniewaz kims dziure demoraficzna trza zapchac i ktos bedzi za kilkanasci lat zarabial na przyszle emerytury.Zawsze to lepsze,niz gdyby przyszli te dziady arabskie,bo by zamachy moli robic na ulicy.Polska mlodziez ucieka zagranice i robi sie luka.Odnosnie 500 plus to powinno byc dla najbidnijszych jak matka ma do wykarmienia pare dziecek i jest samotna,lub wdowa,a nie tak by bogate biznesmenki dostawaly na dzieci :? Ostatnio badam katastrofe Smolenska i coraz bardziej przychylam sie do tezy,ze mogla zadzialac obca sila na tupoleewa :roll: zarowno bledne naprowadzanie ruskich kontroleerow Smolnska,jak tez szczatki ofiar porozrzucane na kilkanascie metrow moga wskazywac przypuszczalnie na to iz tupolew roztrzaskal sie w powietrzu,a nie ze rozbil sie o ziemie.Mozliwe ze mogl to byc wybuch termobaryczny.Ponadto jak to mozliwe by stan tupolewa byl przegladany kilka mies przed katastrofa przez rosjan to juz budzi zdumienie :shock:

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz sty 27, 2019 9:45 pm

Tupolewa zostawiam - jest komisja pana Macierewicza niech działa ...


Wiosną 2017 roku ukraiński Instytut Pamięci Narodowej wydał zakaz poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen na terytorium Ukrainy.


https://dorzeczy.pl/kraj/91557/Prof-Szw ... rania.html

MISIEK72
Posty: 1580
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » ndz sty 27, 2019 11:09 pm

"...Miałam watpliwości czy prezydent i premier w ogóle powinni byc na pogrzebie. Dałam sygnał, że nie chce ich w zasięgu wzroku. - Dlaczego? - Bo oni reprezentują wszystko co jest zaprzeczeniem tego w co wierzył Paweł.”. Magdalena Adamowicz w wywiadzie ze mną. Jutro w Newsweeku...."

I komentarz aczkolwiek nie mój:

"...Skoro prezydent i premier są zaprzeczeniem wszystkiego w co wierzył jej mąż, to dobrze o nich świadczy. Chwała jej za prawdę..."

10/10

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn sty 28, 2019 8:25 am

Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera, opowiedział kilka dni temu o swoim najdziwniejszym doświadczeniu związanym z szefem Facebooka, Markiem Zuckerbergem.
Okazuje się, że Cukier zaprosił go na ucztę. Zastrzelił kozę laserem, dobił nożem, potem przekazał rzeźnikowi do pokrojenia, a następnie upiekł w piekarniku i zaserwował swojemu gościowi z sałatką.
Zuckerberg ma farta, że jest Żydem i że zamordował laserem kozę a nie karpia, inaczej Majka Ostaszewska nie dałaby mu żyć.
I PO co o tym?
A tak to siedzi cicho, bo po pierwsze nie chce być posądzana o antysemityzm, a po drugie - z kozą to jak z człowiekiem w łonie matki: jej życie jest znacznie mniej wartościowe niż karpia i pszczoły.
Trzeba będzie kiedyś opracować taką lewacką tabelkę w formie piramidy życia, od najbardziej wartościowego. Na samej górze karp, ciut niżej pszczoła, wiewiórka i dzik, potem żyrafa, gepard, nosorożec, potem żbik, papuga, jeżozwierz itp. Miejsca w tabelce mogą się zmieniać, to będzie zależne między innymi od tego, na który gatunek akurat w danym momencie zapolują pisowcy. Jak Morawiecki przejedzie kota, kot zanotuje spektakularny awans, zostanie liderem i zluzuje pszczołę, a na ulice wyjdą antyfaszyści z hasłem #MuremZaKotem. Jak Brudziński wyda rozkaz odkomarzania, komary gwałtownie podskoczą w górę tabelki. I tak dalej.
A człowiek? No na pewno gdzieś na samym dole, nie oszukujmy się. Gdzieś między kaczką a muszką owocówką.
No tak człowieka też w tabelce należałoby podzielić : na: mężczyznę, kobietę i inne płcie, na wyznanie, na kolor skóry, na pochodzenie i na przekonania polityczne. Najmniej wartościowy byłby: biały, mężczyzna będący chrześcijaninem i heteroseksualny i na domiar złego prawicowiec. Ten to już niżej od bakterii. Idę spać i nie mam czasu bo bym to zrobił.
Mówię to co myślę, robię to co mówię