POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt maja 28, 2019 2:42 pm

A ja mam pytanko .
Czy europosłowie PiS trafią do takiej frakcji w PE, która będzie miała wpływ na europejskie (polskie) sprawy ?

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » wt maja 28, 2019 4:16 pm

Piotrek pisze:Trochê przykre, ¿e wiosna w wyborach jest wy¿ej ni¿ narodowcy.
Coz elektorat Wiosny to raczej w duzej mierze geje,lesbijki i temu podobni,a ze w Polsce sporo takich ludzi,to ujechali ponad 6 pr. Natomiast najwieksza porazka to Kukiz,bo przepadli calkowicie :roll: szkoda Konfederacji,bo zabraklo bardzo malo,a zasluzyli na przekroczenie maicznej liczby 5pr i dodam jeszcze,iz Tuba propagandowa parti PIS to TVP,a tuba propagandowa PO,Koalicji europejskiej to TVN i na tym jada w duzej mierze oba te elektoraty i sie wzajemnie napedzaja i nienawidza.To cos jak Legia i Lech w ekstraklasie,przy czym nie zawsze ci drudzy walcza o mistrzostwo :roll:

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » wt maja 28, 2019 11:11 pm

viki pisze:Ale za Tuska wielkiego pieca w hucie nie wygaszali...

I co mi na taki argument ksh72 odpowiesz? Bo jak dla mnie, to dopiero teraz Polska jest w ruinie :lol:


nie dziwi mnie że jako typowego wyborce PO cieszy cię jak w Polsce dzieje się coś niedobrego - marzy ci się paliwo za 9 zł itp

Największym problemem huty jest zapis, na prawie którego państwa członkowskie (UE) są zobowiązane do uiszczania opłat za zezwolenie na emisję dwutlenku węgla. (...) Od tamtego czasu koszty emisji zwiększyły się z 6 do 26,50 euro. Unijne prognozy też nie napawają optymizmem. W 2020 roku koszt zezwolenia ma wynieść nawet 30 euro

Kolejnym powodem wstrzymania produkcji jest rosnący wskaźnik importu stali zza wschodnich granic. Importowane wyroby hutnicze pochodzą ze Wspólnoty Niepodległych Państw m.in. Ukrainy, Białorusi i Rosji.


http://70nh.pl/aktualnosci/huta-wstrzym ... 30552.html



oszuwar pisze:
Ale bzdury piszesz.

bzdury??

wybory 2014
Szczebel wyborów % głosów nieważnych(z kart ważnych)
Rady powiatów 16,67
Sejmiki województw 17,47

do tego błędne protokoły, , poprawianie protokołów, pomyłki przy ogłaszaniu wyników wyborów, zgłoszono 1985 protestów wyborczych, powtórzone głosowania w niektórych okręgach zarządzone przez sądy - słabą masz pamięć.
Porównaj z tymi sprzed roku jak już taki dokładny jesteś.

https://www.youtube.com/watch?v=p1K_p5GwAbY

bn pisze:
PO przegrało, ale dostali nadspodziewanie dużo głosów.


gdyby to było samo PO to można by tak powiedzieć , ale partie które tworzyly koalicje 4 lata temu zdobyły wtedy 48,37 %, a teraz 38.47 %

oszuwar
Posty: 446
Rejestracja: pn maja 09, 2005 11:58 am

Postautor: oszuwar » śr maja 29, 2019 7:19 am

No jak się porównuje proste wybory do parlamentu europejskiego do samorządowych (chyba najcięższych do przeprowadzenia) tylko po to żeby udowodnić tezę, to nie mam więcej pytań.
Z Hutnikiem od zawsze...

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1873
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » śr maja 29, 2019 12:58 pm

Jak już jesteśmy przy porównaniach :wink:
Sławomir Neumann, szef klubu PO: ,,38,5% to jak patrzyłem po Europie, to poza Polską i Węgrami, w każdym kraju byśmy z tym wynikiem wygrali. To dobra baza."
A, no tak, bo liczą się same cyferki i nic nie szkodzi że wyjmujemy je z kontekstu. :lol:
To ja mam jeszcze jedną ciekawostkę. Mistrz Polski, Piast Gliwice, zdobył w tym sezonie 72 punkty. Popatrzyłem po tabelach innych krajów, i w lidze hiszpańskiej ekipa z Gliwic z takim wynikiem wyprzedziłaby Real Madryt - czyli najlepszą drużynę w Europie w trzech poprzednich sezonach. W Anglii wyprzedziłaby Manchester United i Arsenal, we Włoszech - Inter i AC Milan.

To dobra baza.

Kierując się logiką Neumanna, ekipa Waldemara Fornalika będzie jednym z faworytów do wygrania przyszłorocznej Ligi Mistrzów. Obstawiam finał Bayern - Piast. :)
Mówię to co myślę, robię to co mówię

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr maja 29, 2019 10:22 pm

Prawdą jest , że PIS będzie miało niewielki wpływ na prace PE ?
Czy to tylko plotki ?

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » ndz cze 02, 2019 3:33 pm

PSL zrywa przyjazn z koalicja europy i ida na jesienne wybory sami :) wzieli pare koryt dla siebie do Brukseli i jakby wypinaja juz sie na PO,Nowoczesna i SLD.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1873
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » wt cze 04, 2019 8:26 am

Nie to nie plotki. Choć już się powtarzałem, że rzecznikiem partii rządzącej nie jestem i ba nawet na nią NIGDY nie głosowałem. Każdy, kto ma wyobraźnie wie, że w UE rządzi pani Merkel a ci wybrani mogą, co najwyżej przegłosować, że marchewka jest owocem a ślimak rybą.
Chciałem wspomnieć o czymś równie ważnym. :wink:
Rafał Gaweł, skazany i ścigany listem gończym za przestępstwa finansowe idol lewicy, wielokrotnie zapraszany do TVN jako ekspert, w wywiadzie dla norweskiego radia: ,,Działałem w opozycji antykomunistycznej, byłem zatrzymywany przez SB."
Rafałek urodził się w 1974 roku. Miał góra 15 lat kiedy SKOŃCZYŁA SIĘ komuna, przynajmniej ta oficjalna, esbecka. Zresztą ostatnie lata to - poza wyjątkami - już była odwilż i skupianie się bardziej na paleniu dokumentacji i bezbolesnej transformacji kosztem społeczeństwa, a nie ściganie nastolatków.
Rafciu, jeśli milicja spisała cię za kradzież wędzonki w delikatesach, to to jeszcze nie jest działalność antykomunistyczna.
Ja na początku lat 80-tych robiłem w pieluchy, to prawda. Ale, pamiętam to jak dziś - jedną pieluchę obsrałem specjalnie, w ramach bonusu. Żeby zaszkodzić komunie. Kalkulowałem, że jak obsram tę pieluchę (chociaż w sumie nie miałem potrzeby), to mama będzie musiała szybciej pójść po nowy zapas. Częstsze stanie w kolejkach po pieluchy = większe kolejki. Większe kolejki = niezadowolenie społeczne. Niezadowolenie społeczne = destabilizacja ustroju socjalistycznego.
Tak, teraz to sobie uświadomiłem. Jestem legendą opozycji antykomunistycznej, a co ja gorszy od rafałka
:lol:
Mówię to co myślę, robię to co mówię

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » sob cze 08, 2019 10:32 pm

Nowoczesna juz calkowicie poszla pod Platformy ³apy.Kto ma tv pod soba ten ma tez duze szanse zwyciestwa.Najdziwniejsze jest to,iz w Polsce po 89 roku zadna partia nie wspolrzadzila dluzej niz dwie kadencje :roll:

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » ndz cze 09, 2019 1:15 pm

Niewykluczone że PIS przełamie ten trend...
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » pn cze 10, 2019 8:56 am

Aldaris pisze:Niewykluczone ¿e PIS prze³amie ten trend...
Problemem dla PIS jest nie tylko to,ze musza pilnowac 500 plus,ale rosnie spoleczny opor pewnych grup nie tylko zawodowych jak np. nauczyciele,pielegniarki,za moment moga postrajkowac kolejarze,rolnicy itp.W dodatku caly czas aktywistki feministki protestuja,srodowiska homo mocno juz daja znac o sobie,a przekaz idzie potem do Brukseli :roll:

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt cze 11, 2019 11:20 pm

Artykuł z przed dwóch lat z okładem

https://dorzeczy.pl/kraj/27077/Afera-ta ... O-PSL.html

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1873
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » śr cze 12, 2019 4:52 am

Dziennikarka ,,Wyborczej", pani Esterka, oskarża PZPN o antysemityzm i stwierdza, że słowo ,,pogrom" po zwycięstwie Polaków 4:0 to antysemityzm i nawiązanie do mordowania Żydów. Esterka sugeruje, że powinno się używać innego słowa.

Esterka, skarbie, problem polega na tym, że wy już nam, normalnym ludziom, coraz mniej tych legalnych słów zostawiacie. :(

No bo co, jak nie napiszemy że to był pogrom tylko ROZPIERDOL, to nie będzie zgodne z poprawnością polityczną, bo za wulgarne.

Jak napiszemy, że to była MIAZGA, to się dopatrzycie agresji.

Słowo MASAKRA nie spodoba wam się jeszcze bardziej niż pogrom.

Jak napiszemy, że Polska ZDEKLASOWAŁA Izrael, któryś z waszych speców wyjedzie z tekstem, że to dowód iż odradzają się demony polskiego nacjonalizmu.

Jak napiszemy, że Polska reprezentacja nie dała Izraelowi szans, to wyjedziecie z marcem 1968.

To co nam zostaje? Już chyba faktycznie tylko podążanie śladem ,,Wyborczej" po wyborach, i - mimo wyniku 4:0 - stwierdzenie, że:

,,Izrael przegrał o włos". 8)

No nic dodać nic ująć.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » śr cze 12, 2019 8:40 am

Pio Pio Pio nie mog³ zademonstrowac cieszynki z Izraelem przez poprawnosc politycznom :roll:

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » czw cze 13, 2019 11:49 am

Czesto ogladam tvp i wypowiedzi,czy to dziennikarzy,czy min. resportu pracy,czy polityki socjalnej i zauwazam,iz zaczynaja lac wode :roll: Rz±d Polski,czyli PIS chwali sie,ze Polska jest liderem wzrostu i ze PKS Polski wyprzedzilo PKS Szwecji,ale zapominaja,iz w Szwecji mieszka tylko 8 milionow ludzi,a w Polsce 38milionow i jakby PKS przedzielic na 1mieszkanca,to PKB w przeliczeniu na 1 mieszkanca wypada bardzo slabo i na niekorzysc Polski.PIS chwali sie tez ze podniesli minimalna place o 200 zl,ale zapomina PIS powiedziec iz jest to placa liczona w brutto,bo w netto to wypada juz slabo i Polska to wciaz jeden z najbiedniejszych krajow w unii europejskiej.Niskie bezrobocie to wcale nie oznacza,iz zamoznosc mieszkancow rosnie,o czym PIS zapomina i woli uprawiac propagande sukcesu i uprawiac czary mary,a w sklepac drozyzna postepuje,ale o tym nic nie wspomni rezimowa tvp :roll: Dodam zarazem,iz za wladzy PO minimalna placa byla jeszcze smiesniejsza,ale mniejsza drozyzna.