POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » czw cze 13, 2019 12:00 pm

Czesto ogladam tvp i wypowiedzi,czy to dziennikarzy,czy min. resportu pracy,czy polityki socjalnej i zauwazam,iz zaczynaja lac wode.Rz±d Polski,czyli PIS chwali sie,ze Polska jest liderem wzrostu i ze PKS Polski wyprzedzilo PKB Szwecji,ale zapominaja,iz w Szwecji mieszka tylko 8 milionow ludzi,a w Polsce 38milionow i jakby PKB przedzielic na 1mieszkanca,to PKB w przeliczeniu na 1 mieszkanca wypada bardzo slabo i na niekorzysc Polski.PIS chwali sie tez ze podniesli minimalna place o 200 zl,ale zapomina PIS powiedziec iz jest to placa liczona w brutto,bo w netto to wypada juz slabo i Polska to wciaz jeden z najbiedniejszych krajow w unii europejskiej.Niskie bezrobocie to wcale nie oznacza,iz zamoznosc mieszkancow rosnie,o czym PIS zapomina i woli uprawiac propagande sukcesu i uprawiac czary mary,a w sklepach drozyzna postepuje,ale o tym nic nie wspomni rezimowa tvp.Dodam zarazem,iz za wladzy PO minimalna placa byla jeszcze smiesniejsza,ale mniejsza drozyzna :roll:

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » czw cze 13, 2019 9:26 pm

Dodam jedynie, że Huta Łaziska wygasza piece.
Za Tuska nie wygaszali!
Ps. Myślę, że Schetyna powinien pojechać do Łazisk i obwieścić, że Polska jest w ruinie :lol:
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
dziadekrk
Posty: 569
Rejestracja: pt cze 24, 2005 4:39 pm

Postautor: dziadekrk » sob cze 15, 2019 9:37 pm

Faktycznie, za rudego tylko pakiet klimatyczny wynegocjowali.
Obrazek
Hinduskie ścierwo won z Nowej Huty!!

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » sob cze 15, 2019 10:21 pm

dziadekrk pisze:Faktycznie, za rudego tylko pakiet klimatyczny wynegocjowali.


Człowieku, kogo to obchodzi???
Piece za Rudego działały, teraz - za Matołusza - nie będą! Prawda czy nie?

Polska w Ruinie+ !
ezswaz aN Hutnik

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob cze 15, 2019 10:38 pm

Ja bym obarczył rudego jeszcze plagą komarów .
Jak szaleć to szaleć .

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob cze 15, 2019 11:49 pm

Wiktor Borowski (naprawdę nazywał się Aron Berman) był żydowskim komunistą. Całe życie poświęcił na ,,przekonywaniu" Polaków, że nie ma zagrożenia ze strony Rosji.

W 1926 roku wstąpił do Komunistycznej Partii Polski - czyli działał w organizacji, która... nigdy nie uznała legalności państwa polskiego i była pod tym względem bardziej radykalna i nieprzejednana niż... Lenin. A w czasie wojny polsko-bolszewickiej wielu jej działaczy walczyło przeciwko Polsce, po stronie bolszewików. Ale jakby ktoś pytał - dla Polaków nie ma zagrożenia ze strony Rosji.

Był zastępcą redaktora naczelnego w ,,Trybunie Ludu", kiedy ta opublikowała na okładce wielką czcionką komunikat, że polską elitę zamordowali w Katyniu Niemcy, a nie Rosjanie.

Był zastępcą naczelnego tej gazety, gdy publikowała na okładce informację o śmierci kata Polaków, z informacją: ,,Przestało bić serce wodza ludzkości".

Przed wojną był szkolony w Moskwie i aresztowany w niepodległej Polsce za komunistyczną działalność, wymierzoną w polską niepodległość. Ale jakby co, Rosja nie jest dla Polski zagrożeniem tylko wybawicielem, całe życie i całą wieloletnią propagandę w Trybunie Ludu poświęcił by wbijać Polakom do głowy tę bezczelną bzdurę.

Jego syn, Marek Borowski, stwierdził właśnie: ,,Tyle za samoloty? Powiem „nie”, bo aż takiej skali zagrożenia bezpieczeństwa nie ma. Moim zdaniem cały czas zbytnio nadmuchiwany jest ten balon zagrożenia rosyjskiego. Stać nas na takie wydatki, ale to wszystko odbywa się kosztem zdrowia, edukacji, czyli krótko mówiąc kosztem jakości życia Polaków. Rząd pakuje miliardy w zakup nowoczesnego uzbrojenia, a zagrożeń nie ma".

Zresztą, trudno się dziwić, że tak mówi, skoro nawet Jarosław Kurski w 2003 pisał na łamach ,,Wyborczej": ,,Poglądy Wiktora Borowskiego wywarły na syna duży wpływ".

A ten sam Marek Borowski, w tym samym wywiadzie, stwierdził: ,,Wie pan, ja do 1981 r. nie czułem w Polsce obecności Rosjan i miałem wrażenie, że jesteśmy bardziej suwerenni, niż naprawdę byliśmy..."

Zresztą, do PZPR Marek powtórnie zapisał się akurat w roku (1975), w którym zaproponowano wpisanie do Konstytucji wiekuistej przyjaźni z ZSRR - czyli krajem, który najpierw bandycko na nas napadł, potem nas zniewolił, gwałcił nasze kobiety, mordował naszych bohaterów, narzucił nam siłą swój ustrój i uczynił z nas swoich niewolników. Wiecznej przyjaźni z TAKIM krajem pragnął Marek Borowski, zapisując się do partii. Pozostał w niej aż do samego jej końca.

Więc kiedy ktoś taki jak Borowski mówi ci, że ,,Moim zdaniem cały czas zbytnio nadmuchiwany jest ten balon zagrożenia rosyjskiego" - miej jego zdanie głęboko w dupie.
Obrazek
http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,2401 ... ludzi.html
Tak że ten tego …
Pokaż mi swego wroga, a powiem ci, kim jesteś.
PO za tym rudy do rany przyłóż
Mówię to co myślę, robię to co mówię

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » ndz cze 16, 2019 12:38 am

My tu gadu, gadu jakieś rozkminki dla pożal się Boże intelektualistów, jacyś Żydzi, jakiś Borowski...
A kogo to obchodzi?
Pietruszka (biała, korzeń) po 20 zł za kilogram.
To się w pale nie mieści! Ruina+
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz cze 16, 2019 1:31 pm

Nigdy nie sądziłem, że dożyję w Polsce czasów kiedy sprzedawcy będą "podrabiać" pietruszkę (sprzedając pasternak) a znajomi na fb będą wrzucać zdjęcia zakupionych czereśni z podpisem "jebać biedę"

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn cze 17, 2019 8:42 pm

Jak można napisać taki paszkwil .

https://oko.press/morawiecki-o-karnowsk ... -panstwa/#

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » wt cze 18, 2019 12:42 am

Dziś się odniosę krótko bo akurat mam dziś po polsku łikend. Wpłaciłeś? No tak bezobciachowo zapytam bo pamiętam jak to się naśmiewano z radia Maryja a tu gdzie bym nie kliknął w opozycyjne strony to płać, przelej na konto, wpomóż nas bo walczymy o demokrację czyli takie samo żebractwo…
Ależ dobrze niech sobie zbierają i niech im wpłacają tylko zapytam gdzie tu logika? To znaczy gdybym przelał na radio to zostałem zmanipulowany a jak wpłacę hajs na oko pres czy jak się to tam nazywa to walczę o demokrację? Takie samo sekciarstwo. Się śmiali z radia jak mieli dotację a teraz robią to samo. Dlatego to tak samo wiarygodne. Wszystko zależy od światopoglądu bo każdy wierzy komu chce. Ja łykam za kibiców Hutnika.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » wt cze 18, 2019 8:29 am

Od penwneo czasu w Polsce zauwazam,iz sa atakowane koscioly i ataki na ksiezy,a to przez tyc co maszeruja z teczowymi flagami i caly czas te srodowiska probuja zmarginalizowac znaczenie katolicyzmu w tym kraju,tak by ideologia omo byla wazniejsza :cry: wciaz nie widze zadnej reakcji potepienia ze strony liderow PO,Nowoczesnej,czy SLD.Jedynie PIS,Kukiz i troche tez PSL potepili takie cos :roll: Jak proba walki z katolicyzmem i z ksiezami skonczyla sie,to widzimy dzis we Francji,Belgi,Niemczech,czy w Szwecji,lub innych krajach, tam gdzie do niedawna mozna bylo spokojnie pojsc na msze,czy na procesje,no to dzis tam pojsc to istnieje grozba ze jakis islamista,lub srodowiska homo sie przywalaja i zauwazam,iz niebezpiecznie to zjawisko zmierza coraz mocniej do Polski.Tym srodowiskom homo chodzi glownie by zniszczyc znaczenie kosciola,opanowac swoja ideologia kraj,potem forsowac prawa mniejszosci seksualnych,a wkrotce byc moze nawpuszczac tez tych dziadow arabskich i widzimy jak w zach europie buduja meczety i jak atakuja katolicyzm i ksiezy.Juz Notr Dam nie ma za co odbudowac,bo Makron nie pozwoli z publicznej kasy na to,a prywatni milionerzy mimo iz obiecali dac kase,to teraz milcza jak mumie :roll:

ZBYCHO
Posty: 669
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » wt cze 18, 2019 12:56 pm

PITROL pisze:Dziś się odniosę krótko bo akurat mam dziś po polsku łikend. Wpłaciłeś? No tak bezobciachowo zapytam bo pamiętam jak to się naśmiewano z radia Maryja a tu gdzie bym nie kliknął w opozycyjne strony to płać, przelej na konto, wpomóż nas bo walczymy o demokrację czyli takie samo żebractwo…
Ależ dobrze niech sobie zbierają i niech im wpłacają tylko zapytam gdzie tu logika? To znaczy gdybym przelał na radio to zostałem zmanipulowany a jak wpłacę hajs na oko pres czy jak się to tam nazywa to walczę o demokrację? Takie samo sekciarstwo. Się śmiali z radia jak mieli dotację a teraz robią to samo. Dlatego to tak samo wiarygodne. Wszystko zależy od światopoglądu bo każdy wierzy komu chce. Ja łykam za kibiców Hutnika.


Wytłumacz mi dlaczego wchodzisz na strony opozycji.
Nabijasz im oglądalność a to przekłada się na kasę z "reklam" czyli defacto sam ich sponsorujesz .

Nigdy nie zrozumie osób którzy popierają PIS a wchodzą na onety , czy gówna wyborcze i jeszcze wrzucają linki z tych portali.

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt cze 18, 2019 10:41 pm

Mateusz Morawiecki
@MorawieckiM

Po rozmowie z @jbrudzinski i min. @elzbietawitek, w trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, poleciłem min. @AMAdamczyk przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce. Będzie on także zabezpieczony przez służby podległe @MSWiA_GOV_PL.

Pajace

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » śr cze 19, 2019 4:35 pm

Pamiętam, jak z rozbawieniem oglądałem - 5, 6, 7 lat wstecz - gdy w Rosji odbywały się telewizyjne spektakle, podczas których dobry Putin załatwiał problemy zwykłych ludzi. Tam zwolnił dyrektora kołchozu, gdzie indziej wysłał 10 wywrotek piasku na budowę przedszkola... Doczekałem się takiej rozrywki i u nas.

Propaganda+ :lol:
ezswaz aN Hutnik

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr cze 19, 2019 9:46 pm

Viki , za chwil kilka będzie repolonizacja mediów .
Nie wiem czy to ogarniemy .