POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr lip 03, 2019 4:46 pm

Ładne , ponieważ od Mariusza Błaszczaka :

https://www.youtube.com/watch?v=2CsiBNm2oYQ


Tylko , że to 2015 :wink:

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr lip 03, 2019 10:02 pm

Podobno Prawo i Sprawiedliwość, która oskarża PO-PSL o służalczość wobec Niemiec i Rosji, najpierw poparła Rosjan w Radzie Europy a potem Niemców w Parlamencie Europejskim .

Pogubiłem się ?

ZBYCHO
Posty: 671
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » śr lip 03, 2019 11:01 pm

stazyja69 pisze:Podobno Prawo i Sprawiedliwość, która oskarża PO-PSL o służalczość wobec Niemiec i Rosji, najpierw poparła Rosjan w Radzie Europy a potem Niemców w Parlamencie Europejskim .

Pogubiłem się ?


Przecież kaczor od początku trzyma sztamę z niemcami i żydami , tylko w tv kura mówią na odwrót.
Chcą od Niemiec kasy za 2 wojnę a to my dzięki kaczorowi będziemy płacić. Izraelowi

Pytanie tylko jak długo Polacy będą się nabierać na te ich brednie.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » czw lip 04, 2019 1:33 am

Lisowski portal naTemat, kilka miesięcy temu: ,,Czasami sprawiedliwość jest po prostu ślepa – tak swoją sprawę podsumować może Paweł Włodarczyk, kierowca toyoty z Łodzi. To on w 2016 roku na pasach potrącił pieszego, gdy ten wtargnął na przejście na czerwonym świetle. Jak opisuje TVN24, winą obarczono jednak kierowcę i nie pomógł nawet fakt, że pieszy był pijany. Sąd uznał kierowcę winnym spowodowania niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Co prawda umorzył warunkowo na rok postępowanie, ale zobowiązał 31-latka do zapłaty zadośćuczynienia poszkodowanemu w wysokości 1,5 tys. zł i pokrycia kosztów sądowych – 5 tys. zł. Jak opisuje TVN24, 31-latek potrącił pieszego, który na czerwonym świetle wbiegł na pasy. Dodatkowo potrącony miał pół promila alkoholu we krwi. To jednak nie było wytłumaczeniem dla biegłych, którzy wyliczyli, że kierowca w chwili wypadku miał o 13 km/h za dużo na liczniku. Według służb, które zjawiły się na miejscu, kierowca był bezradny. Nie mógł uniknąć zderzenia."
Zwykły Polak pierdolnie pijaka który wbiegnie na jezdnię na czerwonym świetle - i jest winny, bo walnął i tyle, nie ma że coś tam coś tam. Nie ma zmiłuj.
Taki Najsztub - nie mając prawa do prowadzenia auta - pierdolnie w trzeźwą staruszkę, i niewinny, bo nie można ustalić z całą pewnością z jaką prędkością staruszka wtargnęła na jezdnię.
A swoich trzeba bronić.
A tak właśnie nie wrzucam cytatów z do rzeczy czy z innego prawackiego g...na.
I niespicie że to tak nie działa bo u mojego kolegi z pracy zadziałało
Za to ważne że jakiś redaktorek został uniewinniony od zarzutu spowodowania wypadku.

Sądownictwo w Polsce to żart.
W dodatku nie śmieszny tylko ponury.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » czw lip 04, 2019 8:14 pm

Schetyna z PO naciska mocno na PSL by poszlo na wybory jako koalicja razem z SLD i z Nowoczesna i PSL ma straszny klopot co zrobia tego sami chyba nie wiedz±.Z jednej strony ponowna spolka z koalicja sprawi,ze PSL wlasciwie zniknie,a pojscie PSL i brak uzyskania 5pr progu,to sytuacja jeszcze gorsza i mozliwosc wpadniecia pod skrzydla PIS,jako tzw. przystawka :roll:

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt lip 09, 2019 8:11 pm

Nie wiem czy to prawdziwe dane , ale ...
Rząd jeszcze niedawno zapewniał, że szkoły są gotowe na przyjęcie wszystkich uczniów. Tymczasem w samym Krakowie 2,5 tysiąca uczniów zostało na lodzie. W całej Polsce jest ich kilkanaście tysięcy.


Nie wiem czy to prawdziwy cytat , ale ...
O wyjście z tej sytuacji został zapytany senator PiS i wiceminister nauki Andrzej Stanisławek.

– Taka myśl przychodzi mi do głowy, że może trzeba skorzystać z rozwiązań studenckich. Nie wiem, czy jest jeszcze na to szansa, ale może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą


Żółć pozostawiam na boku , moja córka miała farta .

Piotrek
Posty: 2984
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw sie 01, 2019 4:54 pm

Dane z GUS: urodzenia dzieci 2017rok 402 tys - 2018 / 388tys; ubóstwo rok 2017 / 4,3 %, 2018 / 5,4%.

SIMON NH
Posty: 1649
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 1:49 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: SIMON NH » pt sie 02, 2019 9:09 am

Każdy człowiek jest głupcem przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, aby tylko przez pięć minut.
Elbert Hubbard

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » pt sie 02, 2019 10:56 am

Zewszad slysze o tym kto ma byc jedynka,dwojka,czy trojka, tu czy tam,ale jaki program ma dany program i co ma do zaproponowania,to jakos zauwazam,iz to idzie na dalszy plan,a wyborcy w wiekszosci to programu nie znaja i ida na wybory glosowac w ciemno i uprawiaja teleturniej przy urnie wyborczej :roll:

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob sie 03, 2019 12:16 am

https://www.youtube.com/watch?v=WCP8jJotBHY
wiem że stare ale widać trzeba młodszym przypomnieć
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn sie 05, 2019 12:15 am

Obrazek
To mówicie, że druga osoba w państwie fruwała sobie 109 razy w ciągu ostatnich 16 miesięcy? I nie tylko, że sprawy wagi państwowej, ale też na ślub chrześnicy wraz z dziećmi? Co za nowość! :v Kochani, to bardzo dobry moment, żeby wykorzystać tę sytuację i naprawić coś w "tenkraju", bo taka afera wybucha średnio co 4 lata tuż przed wyborami. Ziew.
Po pierwsze - posłów jest zbyt dużo. Naprawdę. Nigdy, przenigdy nie widziałem protestu z transparentem "Chcemy więcej posłów!". Jak sami widzicie, ta sprawa nas łączy. Jak Konstytucja <3
Po drugie - jeśli ktoś zarabia (a zarabia) prawie 20 tys. miesięcznie, to uważam, że stać go żeby zafundować rodzinie bilety na ślub chrześnicy. Za te pieniądze kupiłbym nawet chrześnicę.
Po trzecie - Marek Kuchciński jest nie tylko marszałkiem, ale i zwykłym posłem, w związku z tym przysługuje mu przywilej darmowych lotów samolotami rejsowymi. Tak.
Po czwarte - gdyby miał chociaż trochę zwykłej przyzwoitości, to podałby się do dymisji, albo zadeklarował, że będzie obywatelom tankował paliwo, żeby mogli dojechać do pracy.
Czego w tej sytuacji powinien domagać się statystyczny Polak? A żeby w końcu wprowadzić rygorystyczne prawo określające zasady "poruszania się" posłów. Uważam, że gdyby więcej podróżowali tradycyjnymi środkami transportu, to może przestaliby bujać w obłokach. A tak, to taki Kuchciński usiądźcie wygodnie w samolociku, oderwie się od ziemi i to niestety nie tylko nogami. I potem problem, bo takich chamów trudno odciągnąć od publicznego gara, nawet granatem. Żreć i żyć za cudze. Taka dewiza.
I takie dwa pytania mam.
Kochani, ilu z Was ma zwroty za dojazdy do pracy i jakie to są kwoty? Zwolennicy PiS - w czym lepszy jest marszałek Kuchciński od tych "wylatańców" - Borusewicza i Tuska, których tak krytykowaliście za "polityczne bizancjum"? Dlaczego nie domagacie się usunięcia z polityki pana Kuchcińskiego?
Taka jest prawda, nie wszystko da się zwalić na ,,a bo Platforma..."
Są większe skandale i większe problemy dla Polski niż loty Kuchcińskiego, ale jeśli wyciera się sobie buzię patriotyzmem, dobrem Polski i dobrą zmianą, to są takie kwestie przyzwoitości, których przekraczać nie wypada.
Kuchciński to dorosły człowiek i polityk odpowiedzialny za swoje decyzje. Podjął decyzję: ,,a co tam, ,,pokorzystam" sobie z przywilejów na koszt podatników, może nikt nie zauważy, może nikt się nie przypieprzy, może jakoś to będzie, może się rozejdzie bokiem, hehe."
Ktoś zauważył. Ktoś się przypieprzył. Nie będzie to jakoś, i nie rozejdzie się bokiem. Zgadza się tylko ,,hehe".
Jeśli dolewa się własnym wrogom paliwa do baku, nie można się potem dziwić, że na tym jadą.
Polityka to nie piaskownica. Kto tego nie rozumie, traci grabki, łopatkę i wiaderko.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » śr sie 07, 2019 8:01 am

Kukiz podobno ma isc,czy poszedl juz pod reke z systemowym PSL.A podobno Kukiz taki antysystemowy mial byc :roll:

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » czw sie 08, 2019 7:36 am

E tam jest taka nowoczesna tv nazywająca się TVN-em, która tak walczy o ,,prawdę", a jej założyciele przed tą prawdą rozpaczliwie spierdalali i zrezygnowali ze swoich stanowisk na 24 godziny przed ustawą o obowiązkowej lustracji w mediach prywatnych. Na pewno przypadkiem zrezygnowali akurat dzień przed wprowadzeniem tej ustawy. Cud.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » czw sie 08, 2019 10:36 am

PITROLU
Wywód dotyczący Kuchcińskiego całkiem dobrze Ci poszedł. Liczę na to, że w pozostałych kwestiach również doznasz podobnego olśnienia.
Ps. Aby Cię trochę naprowadzić w kwestii TuskVN i TVPiS.
"Dziennikarze" obydwu stacji są równie "obiektywni". Można ewentualnie dyskutować nad formą przekazu. TVPiS jedzie z propagandą w czystej, chamskiej wersji, TuskVN stara się, aby było bardziej "europejsko". Jak zwał, tak zwał - propaganda idzie w obydu stacjach równo.
Mam tylko jedno pytanie: kto dostaje środki z budżetu państwa i bezpośrednich podatków obywateli?
Ps2. A już tak zupełnie na marginesie... Wracając do kwestii Trybunału Konstytucyjnego. Jak tam PITROLU oceniasz Panią Przyłębską? Jak Ci się podoba sprawność działania Trybunału (ilość załatwianych spraw)? A jakość pracy - w kontekście neutralności światopoglądowej Trybunału? Tutaj chętnie usłyszę co powiesz o orzecznieu ws. drukarza, który odmówił pedziom druku ulotek/plakatów?

Miło być krótko, a znowu się rozpisałem ;)
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob sie 10, 2019 8:41 am

Weź przestań. Miałem nic nie pisać ale dla Ciebie zrobię wyjątek. Powtarzałem to multum razy ale nie jestem rzecznikiem tej partii. Dla Ciebie zrobiłem wyjątek, bo jesteś rzeczywistym kibicem Hutnika. Ze szłem z ostatniej nocki i zaczynam urlop jadę na wieś i po prostu po ludzku nie chce mi się wdawać w dywagacje. Jeśli zacznę to znaczy, że urlop jest nieudany. Nie błyszczy intelektem jak na to stanowisko jeśli o to Ci chodziło.
Mówię to co myślę, robię to co mówię