POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » sob sie 10, 2019 9:18 am


stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr sie 14, 2019 9:22 pm

Genialne i zarazem dobre
100 proc. pytanych rolników „boi się” powrotu do władzy PO

https://www.tvp.info/43934672/100-proc- ... -wladzy-po

ZBYCHO
Posty: 671
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » śr sie 14, 2019 11:27 pm

stazyja69 pisze:Genialne i zarazem dobre
100 proc. pytanych rolników „boi się” powrotu do władzy PO

https://www.tvp.info/43934672/100-proc- ... -wladzy-po


100 % to pikuś.
Ostatnio jak TVP robiło sondaż to im wyszło 120 % .
Tylko szybko się skapowali że coś się jednak nie zgadza.

Ponoć sam Kim Dzong Un ma przylecieć do Polski żeby uczyć się propagandy sukcesu i jak mieć poparcie u ludności 120 %

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn sie 19, 2019 8:52 pm


gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » wt sie 20, 2019 4:12 pm

Najpierw PIS przekonywal,ze Kuchinski nie wykonywal lotow,potem ze tylko kilka,potem ze kilkanascie,az doszlo do tego,ze bylo kilkadziesiat i to jest ta niby uczciwosc i wiarygodnosc wg parti PIS,o ktorej to uczciwosci PIS tr±bi i dudni niemal codziennie.Zasadnicze pytanie jak to wplynie na slupki sondazowe :roll:

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt sie 20, 2019 4:29 pm

stazyja69 pisze:Ciekawe ile z tego jest prawdą ?

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ra/j6hwp7f



ciąg dalszy
Wiceminister Piebiak podał się do dymisji: W poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, składam rezygnację


znalezione w sieci
:) dobre
To wszystko wina zaniechania!!
Gdyby odbyła się już repolonizacji mediów to nasz wspaniały minister nadal mógłby płacić hejterom i spać spokojnie!!!
Żądamy repolonizacji, jedna władza jedna prawda!!

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » sob sie 24, 2019 8:38 am

Dwa sondaze roznych stacji tv i dwa nieco odmienne slupki poparcia.TVP twierdzi ze PIS ma od 43 do 45pr poparcia,a POKO od 27 do 30pr,ponadto weszli by jeszcze Lewica od 7 do 10pr i Kukiz vel PSL ledwo powyzej 5pr,ale jak slyszalem wczoraj tvn,to tam sondaze pokazuja,iz PIS ma mniej niz 40pr,dalej PO nieznacznie przekracza 30pr,potem Lewica az 13pr,nastepnie Kukiz z PSL od 8 do 10pr i Konfederacja 6pr. i jakby sondaz tvn sie sprawdzil mial,to PIS nie mialby wiekszosci i musialby szukac wsparcia z kims.W tvp slysze,iz afera z Kuchcinskim nie miala wplywu na poparcie dla PISu,ale przeciez cos musi byc jednak na rzeczy,bo te loty marszalka,ktorych niby nie bylo w wersji pierwotnej PIS,potem ze mialo lotow byc tylko kilkanascie,a bylo podobno kilkadziesiat lotow marszalka :? z sondazu tvn wynikalo by,ze PISowi te jego loty kosztowaly PIS utrate az 5 pr poparcia.W tvp z uporem maniaka twierdza,ze nic sie nie stalo,tyle tylko ze tvp to tuba propagandowa PIS i wszystko tam koloryzuja i okladaja blotem konkurencje z POKO.Natomiast tvn to tuba propagandowa POKO i koloryzuja w druga strone,a PISu tam nienawidza i doprawiaja rogi rywalowi.

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pn sie 26, 2019 1:58 pm

Taka mnie naszła refleksja...

(Tutaj zastrzegam, że oczywiście zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że nigdy nie ma dwóch całkowicie identycznych sytuacji - ważne są okoliczności, czas, geneza zdarzenia, niuanse itd.).

Cała ta sytuacja z PO - PiS przypomina mi ... he he he .. wojnę pomiędzy Gwardzistami a Pejsami. PO byli hegemonami (mieli tak jak GTS kapitał ze starych czasów) a PiS (płaczki żydowskie) zawsze cieżko, zawsze pod górę, zawsze cay świat był przeciwko nim.

Aż tu nagle Pejsy złapały za siekiery i... szala przechyliła się na ich korzyść. Zaczęły się "przerzucać" kolejne osiedla (województwa) i wydawało się, że cały Kraków (Polska) będzie pasiasty/pisowski (może z jakimiś samotnymi wyspami).
Wszyscy sie oburzali na żydowską propagandę (tak jak teraz na TVPiS
:lol: ) na te "sprzęty" w ich rękach (tak jak teraz łamanie konstytucji w sprawach np. sądów, oskarżenia o zamach smoleński itd.) ale karawana jechała dalej.

No i cóż się stało. Po pierwszym, drugim i trzecim szoku GTS sięgnął po te same metody. Kurtuazja poszła w pizdu. Żadnych świętości.

Myślę, że niebawem PO zacznie walczyć na zasadach wyznaczonych w ostatnich 4 latach przez PiS (a raczej ich braku) i dopiero będziemy mieli co oglądać.

Ktoś tam jeszcze cicho wspomina o praworządności, ale generalnie wszyscy zaczynają mieć na to wyjebane - jak na pakt o nieagresji na reprze.

Ps. Ja już zdecydowałem, że w najbliższych wyborach głosuję na PiS. Chcę mieć tą drobną satysfakcję i obserwować jak za 2-3 lata posypie się budżet (a posypie się na 99,9%) i ci którzy teraz modlą się do Jarosława i obwołują go naczelnikiem, mężem stanu a wręcz świętym będą go (w przenośni lub dosłownie) wieszali na szubienicach.

Ps. No i cały czas czekam na wyjaśnienie katastrofu smoleńskiej, bo cisza w tej kwestii aż w uszach dzwoni.
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1870
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn sie 26, 2019 10:55 pm

Byłem na urlopie, bo sobie zasłużyłem i za moje wpisy na tym forum dostawałem regularne refundację z ministerstwa, ale myślę, że po Twoim wpisie już czas się wykazać.
O załamaniu się gospodarki to nawet mi się nie chcę cytować, bo to od pięciu lat jest straszenie i w końcu się trafi. Dlaczego bo to wynika z rachunku prawdopodobieństwa to tak jakbym od 20 lat grał u buka, że Cracovia wygra z Legią 19 razy bym przegrał, ale za 20 bym triumfował a nie mówiłem od zawsze, że Cracovia zwycięży? Ja pierdolę kryzys kiedyś wystąpi to pewne. Te kluby podałem za przykład a z wielkiej litery ich nazwy pisałem nie z sympatii a dlatego że mi akurat przyszły do głowy i też bym wolał, aby ich kibice pisali Hutnik z wielkiej. To tytułem wstępu.
Jak wielu z was słyszało, lewackie stowarzyszenie ,,Otwarta Rzeczpospolita" opublikowało filmik. W rolę głównego narratora wciela się Andrzej Seweryn, którego drugą z pięciu żon była Krystyna Janda we własnej osobie.

Seweryn dramatycznym tonem recytuje wiersz Martina Niemoellera.

,,Kiedy przyszli po Żydów - nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem" - cytuje Seweryn, a nam pozostaje wierzyć mu na słowo.

,,Kiedy przyszli po komunistów - nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą."

No, komunistą to może i Seweryn nie był, miał nawet epizod mocnego sprzeciwu i poparcia dla KOR, ale w młodości należał do hufca ,,walterowców", gdzie młodym ochotnikom wszczepiano ideały socjalistyczne, a na ich bohaterów kreowano komunistów. Stan wojenny pan aktor spędził sobie na bogato, we Francji. A niech inni walczą. On sobie wróci na gotowe.

Potem Seweryn wymienia jeszcze socjaldemokratów i związkowców, po czym drama się nasila: ,,Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."

Seweryn pominął inne grupy, które wymieniał autor, Niemoeller - między innymi katolików i Kościół. Ale to na pewno przypadek, że akurat tych grup nie wymienił. Przypadeczek.

Dalej w filmiku inne gwiazdeczki (większości nie znam, najsłynniejszy z nich to chyba Krzysztof ,,Platforma" Materna) moralizują widza następującymi ckliwymi sentencjami: ,,Jeśli nie reaguję kiedy uwłaczają niepełnosprawnym, bo nie jestem niepełnosprawna"... Pamiętacie słynne przemówienie Kaczyńskiego - ,,Kalecy won z kraju, osłabiacie gospodarkę", albo tekst prezydenta Dudy: ,,Człowiek na wózku to nie człowiek"? Ja też nie pamiętam. Pamiętam za to, jak sympatyzujący z KOD-em pismak (bo przecież nie nazwę tego zera dziennikarzem), współautor książki o legendarnym Mateuszu Kijowskim, drwił z niepełnosprawności syna Patryka Jakiego, cierpiącego na syndrom Downa. Protestowałeś wtedy, Seweryn? To jest proste pytanie. Protestowałeś czy nie...?

No właśnie. Tyle jesteś warty, ty i twoje pompatyczne filmiki propagandowe.

Dalej gada Materna. ,,Jeśli nie protestuję kiedy zniesławiają kobiety, bo nie jestem kobietą..."

,,Bujaj się wariatko". To Radek Sikorski do Krystyny Pawłowicz. Owsiak prostacko wyśmiewał jej życie seksualne. Kabareciarz Bałtroczyk o kobietach z PiSu: ,,Grupa agresywnych, zakłamanych, bezczelnych i brzydkich stworów". Krystyna Janda o Beacie Szydło: ,,To nie jest kobieta. To postać hybrydowa."

No dalej, Seweryn, Materna i reszto tej śmiesznej załogi. Przyznawajcie się. Gdzie byliście, kiedy zniesławiano kobiety po drugiej stronie waszego światopoglądu? Protestowaliście, czy siedzieliście z podkulonym ogonem i udawaliście, że tego nie widzicie? Tak myślałem. Ale teraz do mądrowania się i moralizowania - pierwsi się rwiecie. Jesteście żywymi definicjami obłudy.

W dalszej części wymieniani są jeszcze uchodźcy, Żydzi, Ukraińcy, geje, lesbijki, osoby trans, sędziów.

Filmik kończy Seweryn: ,,Bądźmy z tymi, których prześladują. Bądźmy solidarni".

Cytowany przez Seweryna Martin Niemoeller, pastor luterański, zaczął sprzeciwiać się Hitlerowi dopiero wtedy, kiedy ten zaczął atakować Kościół. Wcześniej... sam na niego głosował. I wysłał Hitlerowi telegram z gratulacjami. ,,Pozdrawiamy naszego Führera, dziękując za męskie i jasne słowa, które wróciły Niemcom honor. My, pastorzy ewangeliccy, zapewniamy o naszej całkowitej wierności i gorących modlitwach".

Pozwolę sobie zacytować fragment innej korespondencji.

,,Wielce Szanowny Panie Premierze. Pragnę podziękować Panu z całego serca za Pana niezwykły list, który sprawił mi wiele radości. Dziękuję za znalezienie czasu, aby obejrzeć "Ryszarda III", później zaszczycić mnie Pańskim komentarzem. Wyobrażam sobie bowiem jak bardzo jest Pan zajęty. Cieszy mnie niezmiernie Pańska pozytywna ocena pracy reżysera przedstawienia, kolegów, jak również mojej pracy. Proszę mi wierzyć, że Szekspir jest tak wielkim dramaturgiem i poetą, iż jego postaci, sytuacje dramatyczne, głębia problematyki i wzorowe wręcz konstrukcje dramaturgiczne, unoszą po prostu aktora, kierując jego intelekt, emocje i ciało. Tak "uskrzydlonemu" aktorowi łatwiej zagrać Hamleta.

Nie kryję również Szanowny Panie Premierze, że inny aspekt pana listu napełnił mnie radością i nadzieją. Sposób w jaki mówi Pan o problemie władzy, Pańskie refleksje na temat samego Ryszarda, tak mi bliskie, są jak sądzę, jeszcze jednym dowodem na to jak wiele zmieniło się w naszym kraju. Obserwując to wszystko co dzieje się w Polsce i zdając sobie sprawę z grożących nam niebezpieczeństw, pragnę wyrazić mój najgłębszy szacunek dla tych, którzy decydują dziś o losach naszej Ojczyzny."

Wiecie do kogo to - w 1990 roku - było pisane?

Do komunistycznego bandyty, zdrajcy narodu polskiego, moskiewskiego sługusa - Czesława Kiszczaka, zarządzającego między innymi najbardziej zbrodniczą jednostką w komunistycznej Polsce, czyli - SB.

A kto był autorem tego czołobitnego liściku pełnego zachwytów dla komunistycznego generała zniewalającego zbrojnie naród polski? Otóż...

Andrzej Seweryn.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » wt sie 27, 2019 12:02 am

Jak ja Cię Pitrolu lubię brachu :)
Zarówno ja, jak i Ty wiemy, że gospodarka ma swój cykl, jak za przeproszeniem kobieta.
Ale ch**j tam z prawami natury i ekonomii! Przecież... WYSTARCZY NIE KRAŚĆ. Zapamiętaj proszę przyjacielu to szczere oraz proste zaklęcie i przypomnij je głośno, gdy kryzys zastuka do Polski.

Dlatego głosuję na PiS, biorę 500+ i czekam na igrzyska :)

Ps. Co do Seweryna, Jandy oraz innych kodomitów wolę się nie wypowiadać, bo paradoksalnie czasami bywa tak, że nawet idiota powie prawdę. Ruscy w "Sputniku" łżą jak bure suki, ale jeżeli napiszą, że 2+2 jest 4,to mam to kwestionować ponieważ napisał to putinowiec?
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1870
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » wt sie 27, 2019 9:28 pm

To tu masz dobry przykład alternatywy i wyższy poziom trollingu. Swoją drogą ten Zandberg i jego hasło wszystkie leki na receptę za 5 zł. Ja zapytam dlaczego tak drogo?
Obrazek
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1870
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » śr sie 28, 2019 10:20 pm

Obrazek
Na zdjęciu - jeden z najlepiej opłacanych agentów SB (oficjalnie prawdopodobnie zarabiał więcej niż ,,Bolek", ale nie ulega wątpliwości że ,,Bolek" jako ten który realizował dla SB nieporównywalnie ważniejsze zadania, takie jak rozwalenie Solidarności od środka i zdławienie w niej prawdziwego buntu, pod stołem dostawał nieporównywalnie większe kwoty), Lesław Maleszka, pomagający nieść trumnę swojego przyjaciela, Stanisława Pyjasa, prawdopodobnie zamordowanego przez SB. Maleszka donosił komunistom na swojego przyjaciela i brał za to pieniądze.
Kaczyńskiemu zarzuca się, że ,,spał do południa". Maleszka nie spał. Działał. Działał bardzo aktywnie. Również w ,,Solidarności". A jak ktoś działał w Solidarności, to automatycznie był legendą, prawda...?
Legendą to jest gadanie, że jak ktoś działał w Solidarności to nie może być parszywą szują i najgorszą esbecką kanalią. Komuniści poupychali w niej wielu swoich padlinożerców, żeby przejąć ten bunt i żeby komuna ,,upadła" na warunkach... komuny.
Przyjaciel Maleszki i Pyjasa, Bronisław Wildstein, rozmawiał z Maleszką w 2001 roku, tuż po tym jak odkrył, że jego przyjaciel był komunistycznym agentem sprzedających własnych kumpli i narażającym ich na śmierć. ,,Mówił, że skończył współpracę w 1981 roku. A był agentem do 1989. Mówił, że po śmierci Staszka przestał utrzymywać z SB kontakty na tydzień. Że oni go w końcu zgarnęli z ulicy i przekonywali, że nie mają ze śmiercią Pyjasa nic wspólnego. I że on im uwierzył. Tymczasem z papierów wynika, że meldował o naszym zachowaniu już w pierwszych godzinach po zabójstwie. Bez przerwy wybiegał z mieszkania, gdzie się naradzaliśmy. Lilka Batko pytała go: gdzie ty tak ciągle chodzisz. Powiedział, że Bacha, jego dziewczyna, jest zdenerwowana i musi do niej dzwonić. Ja w swojej teczce, już grubo po tej rozmowie w Rozdrożu, przeczytałem jego memoriały do SB z lata 1977 roku. On pisał, że są cztery osoby, po wyeliminowaniu których SKS przestanie istnieć. To byłem ja, Lila Batko, Boguś Sonik i Józek Ruszar. Więc on proponował, jak nas załatwić. W moim przypadku receptą miały być alkohol, narkotyki i moje znajomości w świecie przestępczym. Pisał: jeśli nie będzie niezbitych dowodów, da się to zaaranżować."
W ,,wolnej Polsce" esbecki donosiciel Maleszka, doradzający komunistom jak mają zamordować jego przyjaciół, został dziennikarzem ,,Gazety Wyborczej", w której spędził łącznie kilkanaście lat (!), i na łamach której moralizował Polaków i sprzeciwiał się lustracji.
Maleszka w ,,Wyborczej" bronił demokracji, jak oni wszyscy. Pisał: ,,„Podzielam obawy, że wiele wystąpień polityków prawicowych podminowuje autorytet prawa i kruszy instytucje demokratycznego państwa. Apele o rozliczenie PRL, z iście inkwizytorską pasją wzywające do dekomunizacji, lustracji, delegalizacji SdRP, zrealizować by można jedynie w warunkach stanu wyjątkowego i zawieszenia swobód obywatelskich."
Zdaniem Wildsteina, Michnik mógł wiedzieć, że Maleszka był esbeckim konfidentem na długo przed tym, jak dowiedziała się o tym cała Polska. ,,Pamiętam, jak Adam Michnik zaprosił mnie w 1997 roku do swojej gazety. Wdaliśmy się w debatę o lustracji. I on nagle krzyczy: to szkodliwe, bo okaże się, że tylko my jesteśmy winni. Okaże się, że to tylko Maleszka i... Tu wymienił drugie nazwisko. Ja rozumiałem, że to przypadkowe przykłady. Że mógł również wymienić moje nazwisko. To wspomnienie wróciło do mnie po latach."
Gdy już sprawy nie udało się zamiatać pod dywan, ,,Wyborcza" musiała opublikować oficjalny komunikat, napisany przez ich redaktorów naczelnych, z Michnikiem na czele. Zaczęło się nieźle. ,,Ujawniony niedawno fakt wieloletniej współpracy naszego kolegi, redaktora i publicysty Leszka Maleszki z peerelowską Służbą Bezpieczeństwa był ciosem dla całego zespołu i środowiska „Gazety Wyborczej”.
Potem było już jednak coraz żałośniej. I tak jak proces morderców księdza Popiełuszki zmienił się w proces pokazowy przeciwko zamordowanemu księdzu i Kościołowi, tak komunikat ,,Wyborczej" w sprawie żałosnego esbeka w jej redakcji zmienił się w pokazowy manifest przeciwko radykalnej dekomunizacji: ,,Zawsze uważaliśmy i nadal uważamy, że w wolnej Polsce więcej złego niż dobrego przynosi sądzenie i skazywanie takich ludzi, publiczne roztrząsanie jako dowodów w ich sprawie raportów, zeznań, SB-ckich fałszerstw – świadectw ludzkiej słabości, strachu i upodlenia. O tym wszystkim pamiętamy i będziemy pamiętać; o tym trzeba wiedzieć, to także budzi moralne obrzydzenie."
Najbardziej obrzydliwe było jednak zakończenie. ,,Leszek Maleszka stracił w naszych oczach wiarygodność i szacunek. Jego nazwisko musi na długie lata zniknąć z łam „Gazety”, bo to nazwisko wprowadzało nas i Czytelników w błąd. Czy można się podnieść z moralnego upadku? Czy człowiek może wrócić z tak dalekiej podróży? Czy możemy i powinniśmy mu w tym pomóc? Nie wiemy. Ale byłoby okrutną pychą z naszej strony wykluczyć pozytywne odpowiedzi na te pytania."
Po tym komunikacie, ,,Wyborcza" płaciła esbeckiemu agentowi pensję jeszcze przez kilka długich lat.
Ach, gdyby ,,Wyborcza" miała dzisiaj - dla pisowców i wszystkich innych polityków nie godzących się na kształt Polski ustalony przy okrągłym stole - odrobinę, KROPLĘ chociaż z tego oceanu miłosierdzia i wyrozumiałości, jakim tak ochoczo obdarzała Maleszkę, Jaruzelskiego, Bolka, Kiszczaka i innych komunistycznych zdrajców narodu polskiego...
Naprawdę nie zastanawia cię, dlaczego całe to michnikowsko-kodziarskie środowisko chce tych pierwszych bezwzględnie, bezlitośnie i bez żadnego ,,zmiłuj" stawiać przed Trybunałem Stanu, a w przypadku komunistów mających krew Polaków na rękach, wykluczenie pomocy im (!!!) nazywa... okrutną pychą?
Mówię to co myślę, robię to co mówię

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob sie 31, 2019 9:30 pm

Mądrego (Pereira) to i milo posłuchać .

https://www.tvp.info/44183851/samuel-pe ... nnikarstwo

oszuwar
Posty: 446
Rejestracja: pn maja 09, 2005 11:58 am

Postautor: oszuwar » ndz wrz 01, 2019 8:43 am

https://www.independent.co.uk/news/worl ... 80336.html

Trump musiał zapłacić 1mln 375 tys dolarów odszkodowanie za to jak traktował 200 robotników z Polski, zatrudnionych przy budowie jego nieruchomości. A traktował ich jak niewolników.
Z Hutnikiem od zawsze...

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1870
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » wt wrz 03, 2019 1:27 am

,,Zbrodnie hitlerowskie na wsi polskiej", Fijałkowski i Religa: ,,Do wsi Luta, w niedzielę 18 IV 1943 r. w godzinach porannych od strony wsi Krasna przybyła kilkunastoosobowa grupa Niemców, przebrana w cywilne ubrania, z bronią w ręku. Zastrzelili oni w zagrodzie Franciszka Sochy Antoniego Kotwicę i Antoniego Jedynaka z Huciska. Żonę i 4 dzieci Sochy zapędzili do kurnika i ta m również wszystkich zamordowali. Następnie zabrali gospodarza Franciszka Sochę oraz jednego partyzanta i udali się z nim i w stronę Kucębowa, skąd wkrótce nadjechały samochody z policją niemiecką. Policjanci podpalili zabudowania Franciszka Sochy, w których spłonęły zwłoki zabitej żony Sochy i jej dzieci wraz z dwumiesięcznym niemowlęciem, które spaliło się żywcem. Następnie zastrzelili Jana Kołodzieja i spalili jego stodołę"

---

,,Czego chcesz, ty polska świnio?" - niemiecki wojskowy Karl Fritzsch, do ojca Kolbe zgłaszającego się na ochotnika na śmierć głodową w zamian za życie innego więźnia.

---

Wieś Huta Szklana. ,,Wyczytanych odprowadzili na bok, po czym wszystkich zastrzelili. W czasie ucieczki zabili Wawrzyńca Serwina, a Genowefę Parobiec, lat 15, zamordowali za to tylko, że płakała, jak żandarmi maltretowali jej ojca. Staruszkę nazwiskiem Rak z Huty Szklanej i Drojewską z Mirocic lub z Jeziorka żandarmi zabili w drodze do kościoła na Święty Krzyż."

---

,,Pierwszą ofiara naszego miasta był Krzywosądzki Jan, Weszli do jego sklepu Hitlerowcy i zaczęli przywłaszczać sobie jego towary. Właściciel zwrócił uwagę, że towar jest jego własnością i że żołnierz niemiecki tak nie postępuje. Ogarnęła ich wściekłość, skatowali nieszczęsnego do nieprzytomności, następnie sporządzili wyrok śmierci i wykonali wyrok przez rozstrzelanie, grzebiąc go płytko w ogrodzie ob. Kwietniewskiego. Prowadzonego do ogrodu przez Rynek, z okrutnie zmasakrowaną twarzą, pociętą szyją, widziała nauczycielka Kobusówna Stefania. Kolejną ofiarą był ob. Witkowski Andrzej z Lechlina. Idąc do Skoków, napotkał bandę Hitlerowców, która zadała mu jakieś pytanie. Niewinna odpowiedź, że jest Polakiem, wprowadziła tych bandytów w szał i wściekłość do tego stopnia, że ze słowami „ty polska świnio” poczęli go bić kolbami aż do utraty przytomności. Potem strzałami karabinowymi ofiarę swoją dobili.." (wspomnienia dróżnika Bartkowiaka).

---

,,Cały świat Basi runął. W Rąbieniu Niemcy mieszkali po sąsiedzku z Polakami od stu lat. W przyjaźni. Do września. – Dawni koledzy wstąpili do Hitlerjugend. – Ty polska świnio – mówili do mnie. – Nie masz tu nic do gadania." (Barbara Lisicka, ,,Stella")

---

,,Chłopiec ujrzał niemieckiego żołnierza. Przez jego głowę przemknęła ostatnia myśl: „To już koniec, zaraz na pewno zginę”. – Ja tak strasznie lubię niemieckie mercedesy. Po wojnie będę miał takiego – rzucił bez namysłu Włodek. – Jesteś Niemcem? – usłyszał. – Nie, Polakiem – odpowiedział. – Ty polska świnio! – krzyknął żołnierz. Po czym kopnął chłopca. I zaczął się głośno śmiać. Włodek uciekł." (Włodzimierz Dusiewicz)

---

,,Mam pamiątki po tym spotkaniu. Wypuścili mnie, nie wiem dlaczego. Nie umiem powiedzieć. W każdym razie dostałem tęgo… z przykładką: „Ty polska świnio! Ty nie mówisz po niemiecku?!”. (Roman Feill, ,,Tański")

---

,,Kiedy na przesłuchaniach pojawiał się z oczami przekrwionymi od wódki, to był zły znak. Szybciej wpadał w szał i bił mocniej. Aresztowanych obrzucał wyzwiskami, z których „ty polska świnio” było stosunkowo łagodną obelgą. Mógł pobić lub zabić. Za potajemny ubój krowy, za konspirację, za pomoc Żydom, za brak ukłonu na ulicy." (artykuł Magdaleny Gawin)

---

Wieś Karczma Miłkowska. ,,Następnie wyprowadzili Władysława Płatka, założyli mu na szyję łańcuch i uwiązali w oborze. Jego żonę Reginę w raz z dwuletnią córką Jadwigą zamknęli w szopie, po czym zamordowali je, a zwłoki spalili, wrzucając do płonących budynków. Pozostałe dzieci Płatków: Witolda (lat 8) i Leona (lat 11), hitlerowcy zastrzelili w mieszkaniu, a ciała zakopali obok domu."

---

Wieś Michniów. ,,Jedna z grup podpaliła zabudowania gajowego Władysława Wikło. Żona gajowego, Stanisława, została wyprowadzona w pobliże domu Teofila Materka wraz z pięciorgiem dzieci, gdzie najpierw zastrzelono jej dzieci, a potem ją samą. Zabudowania Materka po ograbieniu z cennych rzeczy policjanci podpalili, zwłoki zabitych wrzucili do ognia. Do płonących budynków wrzucili jeszcze zamordowanych na drodze braci Gołębiowskich. Hitlerowcy, przeszukując zabudowania Władysława Materka, zamordowali przebijając bagnetem Jadwigę Materek, żonę Władysława, i podpalili ich dom."

---

,,Na posterunku był mój dobry kolega, Niemiec, z którym wiele razy grałem w piłkę nożną. Zdecydowanie odmówił bicia mnie. Ale kara mnie i tak nie ominęła. Od razu - na ochotnika - zgłosił się drugi Niemiec. Co ciekawe, też znajomy z podwórka. Krzyknął: ,,Leż, polska świnio", przewrócił mnie i lał batem z całej siły. Ból był nie do zniesienia." (Zenon Świderski)

---

,,Michał Dega jechał na rowerze i spotkała go grupa wyrostków HitlerJugend. Zatrzymali go, uderzyli w twarz, aż spadła czapka, krzycząc: „Czy nie wiesz Ty polska świnio, że przed każdym niemieckim mundurem trzeba się kłaniać”

---

Wieś Skałka Polska. ,,Hitlerowcy otoczyli ciasnym pierścieniem wieś, następnie trójkami chodzili od domu do domu i mordowali napotykanych mieszkańców. Jednocześnie podpalali zabudowania, a pomordowanych ludzi wrzucali do płonących domów. Pierwszymi ofiarami zbrodni była rodzina Antoniego Fatalskiego. Zabito jego, żonę, dwoje małych dzieci i pomoc domową. Spotkanego na drodze 3-letniego chłopca hitlerowiec złapał za nogi i rozbił mu główkę o leżący kamień."

---

A potem przyjdzie takie lewackie zero, zaplute od jadu do wszystkiego co polskie, i porówna tysiące takich historii do stłuczonego wazonu i zniszczonego krzesła...

Obrazek
Mówię to co myślę, robię to co mówię