POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Fan Hutnika
Posty: 1526
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 12:01 am

Postautor: Fan Hutnika » sob mar 21, 2020 5:38 pm

Nie każdemu tym co teraz potrzeba lub tym 220 mld skąd wziąść no wydrukować i po sprawie
http://www.youtube.com/watch?v=tnkA38Lh ... re=related to jeszcze nie tak dawno bylo tak pieknie ,tyle hutniczych braci :(

MISIEK72
Posty: 1566
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » sob mar 21, 2020 5:45 pm

Piotrek pisze:Dominika Kluczyk dała 20 mln zł, Lewandowski 1 mln euro na walkę z wirusem, rząd dał 2 mld zł na tvpis. Tak wiem, obiecał w betonowej tarczy 200 mld zł dać, z czego 100 mld chce już teraz dodrukować. :D


Z tymi Kluczykami to nie szarżujmy. Trzymajmy się kluczowego słowa:"słup". Jedyne co mogła zrobić to oddać jakiś znikomy promil.......
Słowo klucz:"oddać.."

"....Słychać również głosy, że najbogatsi Polacy są jedynie figurantami byłych funkcjonariuszy służb PRL-u. Swoimi nazwiskami firmują fortuny grup ludzi związanych z poprzednim ustrojem. Czytając życiorysy wielu z nich rzeczywiście trudno oprzeć się wrażeniu, że przy wzroście ich fortuny czuwały nad nimi tajemne moce...."

stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob mar 21, 2020 5:54 pm

Zawsze można apelować tak jak Rydzyk

https://www.youtube.com/watch?v=qWEbbRH ... =emb_title

Zeby nie było , nie mam nic przeciwko takim prośbą .

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » sob mar 21, 2020 5:57 pm

Fan Hutnika pisze:Nie każdemu tym co teraz potrzeba lub tym 220 mld skąd wziąść no wydrukować i po sprawie


Tak ostatnio zrobili w Wenezueli. A kiedyś w Zimbabwe. Problem był tylko z noszeniem banknotów. Aby kupić chleb, trzeba było wziąć ze dwa plecaki. No i średnia miesięczna pensja to mniej więcej tyle było co cztery chleby.

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1964
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » sob mar 21, 2020 6:00 pm

Piotrek pisze:
Fan Hutnika pisze:Nigdy nie mogę zrozumieć i nie zrozumie czemu kurwa nie dodrukują tych jebanych pieniędzy i nie wbije mi do mojej Gliwy bajki o jakimś pokryciu w towarach
Kurwa czt to taki problem jest dodrukować na tych co stracili czy stracą i tyle

Ciekawe co by było gdyby każdemu tak co miesiąc wypłacać 5 tys? albo 10 tys. Przecież jaki problem to wydrukować i rozdać.


Dokladnie. Czym sie roznie kasa wydrukowana od tej przywiezionej z zagranicy?

MISIEK72
Posty: 1566
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » sob mar 21, 2020 7:39 pm

Czy można się zgadzać z młodym komunistą? Czasami można.... 😎:

Adrian #ZANDBERG: jeżeli dana firma płaciła podatki na Seszelach, na Cyprze, na Antylach Holenderskich, to moim zdaniem ta firma powinna się teraz zwrócić o pomoc publiczną do Seszeli, do Cypru, do Antylii Holenderskich, a nie do polskiego państwa

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » ndz mar 22, 2020 10:06 am

Winnetou pisze:
Piotrek pisze:
Fan Hutnika pisze:Nigdy nie mogę zrozumieć i nie zrozumie czemu kurwa nie dodrukują tych jebanych pieniędzy i nie wbije mi do mojej Gliwy bajki o jakimś pokryciu w towarach
Kurwa czt to taki problem jest dodrukować na tych co stracili czy stracą i tyle

Ciekawe co by było gdyby każdemu tak co miesiąc wypłacać 5 tys? albo 10 tys. Przecież jaki problem to wydrukować i rozdać.


Dokladnie. Czym sie roznie kasa wydrukowana od tej przywiezionej z zagranicy?

Tym, że za funty nic nie kupisz w Polsce.

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1964
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » ndz mar 22, 2020 12:26 pm

Na chwile zapomnijmy o Polsce. Przejdzmy do krajow strefy Euro.

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » ndz mar 22, 2020 3:30 pm

Dobrymi przykładami będą Cypr oraz Grecja.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn mar 23, 2020 8:44 am

Piotrek pisze:
Winnetou pisze:
Piotrek pisze:
Fan Hutnika pisze:Nigdy nie mogę zrozumieć i nie zrozumie czemu kurwa nie dodrukują tych jebanych pieniędzy i nie wbije mi do mojej Gliwy bajki o jakimś pokryciu w towarach
Kurwa czt to taki problem jest dodrukować na tych co stracili czy stracą i tyle

Ciekawe co by było gdyby każdemu tak co miesiąc wypłacać 5 tys? albo 10 tys. Przecież jaki problem to wydrukować i rozdać.


Dokladnie. Czym sie roznie kasa wydrukowana od tej przywiezionej z zagranicy?

Tym, że za funty nic nie kupisz w Polsce.


Jakby się tak dało, to nikt poza drukarzami nie musiałby pracować. Wszyscy byśmy dostawali po 5, 10, 100 tysięcy miesięcznie, kupowali sobie w kantorze za to dolary, euro, franki i hulali po całym świecie.

Fan Hutnika
Posty: 1526
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 12:01 am

Postautor: Fan Hutnika » pn mar 23, 2020 8:50 am

BINGONH pisze:
Piotrek pisze:
Winnetou pisze:
Piotrek pisze:
Fan Hutnika pisze:Nigdy nie mogę zrozumieć i nie zrozumie czemu kurwa nie dodrukują tych jebanych pieniędzy i nie wbije mi do mojej Gliwy bajki o jakimś pokryciu w towarach
Kurwa czt to taki problem jest dodrukować na tych co stracili czy stracą i tyle

Ciekawe co by było gdyby każdemu tak co miesiąc wypłacać 5 tys? albo 10 tys. Przecież jaki problem to wydrukować i rozdać.


Dokladnie. Czym sie roznie kasa wydrukowana od tej przywiezionej z zagranicy?

Tym, że za funty nic nie kupisz w Polsce.


Jakby się tak dało, to nikt poza drukarzami nie musiałby pracować. Wszyscy byśmy dostawali po 5, 10, 100 tysięcy miesięcznie, kupowali sobie w kantorze za to dolary, euro, franki i hulali po całym świecie.


nie chodzilo mi o comiesieczne datki tylko jednorazowe wydrukowanie nie wiem potrzebnych 200 milionow dla firm czy instytucji roznych
http://www.youtube.com/watch?v=tnkA38Lh ... re=related to jeszcze nie tak dawno bylo tak pieknie ,tyle hutniczych braci :(

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pn mar 23, 2020 12:30 pm

"Rząd zakłada, że z jednorazowej zapomogi, tzw. przestojowego w kwocie 2 tys. zł. brutto (tj. 80 proc. minimalnego wynagrodzenia) będzie mogło skorzystać około 2,2 mln osób, a koszt dla Funduszu Pracy, z którego będzie ona wypłacana, wyniesie około 9 mld zł."

2 tys zł pomnożyć przez 2,2 mln ludzi to daje 4,4 mld zł. Ciekawe gdzie zginie 4,6 mld.

Krzycho
Posty: 701
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 3:33 pm

Postautor: Krzycho » czw mar 26, 2020 8:29 am

https://www.rp.pl/Handel/200329834-Pols ... olski.html

ktoś mi to potrafi wytłumaczyć cel tego działania?
walka z pijaństwem obowiązkiem społecznym

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw mar 26, 2020 1:21 pm

Krzycho pisze:https://www.rp.pl/Handel/200329834-Polski-rzad-poprosil-Alibabe-by-nie-sprzedawala-maseczek-do-Polski.html

ktoś mi to potrafi wytłumaczyć cel tego działania?


Jakaś firma radnego z pisu ma wyłącznośc na sprowadzenie z chin 5 mln maseczek, ponoć w dobrej cenie.

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » czw mar 26, 2020 1:48 pm

Piotrek pisze:
Krzycho pisze:https://www.rp.pl/Handel/200329834-Polski-rzad-poprosil-Alibabe-by-nie-sprzedawala-maseczek-do-Polski.html

ktoś mi to potrafi wytłumaczyć cel tego działania?


Jakaś firma radnego z pisu ma wyłącznośc na sprowadzenie z chin 5 mln maseczek, ponoć w dobrej cenie.


Skąd info, z soku z buraka?