Covid-19

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz mar 22, 2020 8:59 pm

Koncern BSH poinformował, że w związku epidemią koronawirusa, zawiesza tymczasowo produkcję we wszystkich fabrykach BSH w Europie, Turcji i Ameryce Północnej. Decyzja dotyczy wszystkich sześciu fabryk koncernu w Polsce, w tym trzech fabryk w Łodzi. Produkcja w Łodzi zostanie zawieszona 28 marca...

...BSH ma w Łodzi trzy fabryki zmywarek, pralek i suszarek, w których pracuje kilka tysięcy osób. Co dalej z pracownikami? Czy zostaną wysłani na urlopy, a jeśli tak to na na jakie? Co z wynagrodzeniami? Jak nas poinformował Dariusz Bogacz z BSH, decyzji jeszcze nie ma, a zespoły kryzysowe pracują "nad jak najlepszym zabezpieczeniem pracowników".



Do końca marca fabryki firmy Meble Wójcik, największego pracodawcy w Elblągu, zatrzymają produkcję. W kwietniu pracownicy przejdą na tak zwane postojowe. ..

...Jeszcze do poniedziałku byliśmy całkiem pewni, że nasza sytuacja jest w miarę stabilna i przewidywalna, nasi klienci również wykazywali chęć zakupową. Od tego momentu do środy zaczęły się jednak zamykać jeden po drugim prawie wszystkie sklepy naszych partnerów handlowych, zaczęły pojawiać się krajowe zakazy handlu w Polsce, Niemczech, Austrii i na innych rynkach. W ślad za tym zaczęto zamykać magazyny sieci handlowych i sklepów. Dostawaliśmy informacje z prędkością karabinu maszynowego, że klienci anulują zamówienia, redukują, przekładają je na czas nieokreślony. Handel nie działa, magazyny są pełne.

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » pn mar 23, 2020 11:40 am

Paolo Maldini i Paolo Dybała zarażeni #koronawirus.

#zostańwdomu
#stayathome
#bleibzuhause

Jak możesz.

#trzymajdystans
#abstandhalten
#keepdistance
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

Awatar użytkownika
markow
Posty: 814
Rejestracja: sob sie 28, 2004 4:10 pm

Postautor: markow » pn mar 23, 2020 12:33 pm

stazyja69 pisze:
Koncern BSH poinformował, że w związku epidemią koronawirusa, zawiesza tymczasowo produkcję we wszystkich fabrykach BSH w Europie, Turcji i Ameryce Północnej. Decyzja dotyczy wszystkich sześciu fabryk koncernu w Polsce, w tym trzech fabryk w Łodzi. Produkcja w Łodzi zostanie zawieszona 28 marca...

...BSH ma w Łodzi trzy fabryki zmywarek, pralek i suszarek, w których pracuje kilka tysięcy osób. Co dalej z pracownikami? Czy zostaną wysłani na urlopy, a jeśli tak to na na jakie? Co z wynagrodzeniami? Jak nas poinformował Dariusz Bogacz z BSH, decyzji jeszcze nie ma, a zespoły kryzysowe pracują "nad jak najlepszym zabezpieczeniem pracowników".



Do końca marca fabryki firmy Meble Wójcik, największego pracodawcy w Elblągu, zatrzymają produkcję. W kwietniu pracownicy przejdą na tak zwane postojowe. ..

...Jeszcze do poniedziałku byliśmy całkiem pewni, że nasza sytuacja jest w miarę stabilna i przewidywalna, nasi klienci również wykazywali chęć zakupową. Od tego momentu do środy zaczęły się jednak zamykać jeden po drugim prawie wszystkie sklepy naszych partnerów handlowych, zaczęły pojawiać się krajowe zakazy handlu w Polsce, Niemczech, Austrii i na innych rynkach. W ślad za tym zaczęto zamykać magazyny sieci handlowych i sklepów. Dostawaliśmy informacje z prędkością karabinu maszynowego, że klienci anulują zamówienia, redukują, przekładają je na czas nieokreślony. Handel nie działa, magazyny są pełne.


Może się niedługo okazać, że niektórych rzeczy (nie spożywczych) nie będzie można kupić.
-------------------------------------------------------
Forever Hutnik - Czyzyny HKS

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr mar 25, 2020 8:48 pm

Komentarz Tygodnia Gadowskiego .
Głównie o koronawirusie , ale jest troszku o ograniczaniu praw obywatelskich i tzw mediach .

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... =emb_title

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1971
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » sob mar 28, 2020 8:43 pm

Napisalem to 11 dni temu.

Wysłany: Wto Mar 17, 2020 8:18 pm Temat postu:

"Wiadomoc z ostaniej chwili. W UK zmarlo juz 71 osob. W weekend bylo moze 10. Typuje ze do konca tygodnia bedzie 500. Do konca miesiaca ponad 1000. A do szczytu epidemii zostalo jeszcze 9 tygodni.

W Polsce tez tak bedzie. W UK wszystko zaczelo sie 3 tygodnie po Wloszech. Polska tez jest kilka tygodni za UK. Podejrzewam, ze polskie wladze nie informuja o wszystkim, aby nie siac paniki.

Pocieszajace moze byc to, ze wiele z tych umarlych juz osob i tak by pewnie umarlo na powiklania pogrypowe czy innego typu.. Ale o tym by sie juz nie pisalo."

Wczoraj w UK z powodu Covid-19 zmarlo az (za niedlugo pewnie powiem, ze tylko) 260 osob. Do tej pory suma ofiar wynosi 1019! Moje typowanie bylo trafne. Przewiduje, ze do konca kwietnia zmarlych bedzie ponad 15.000.

"If UK death toll is kept below 20,000, "we will have done very well" - NHS England medical director Prof Stephen Powis." Tak dzis powiedzial dyrektor brytyjskiej sluzby zdrowia. Nie ma potrzeby chyba tlumaczyc.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr kwie 01, 2020 9:03 pm

stazyja69 pisze:Komentarz Tygodnia Gadowskiego .
Głównie o koronawirusie , ale jest troszku o ograniczaniu praw obywatelskich i tzw mediach .

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... =emb_title




cd komentarza Gadowskiego

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... =emb_title

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1971
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » pt kwie 03, 2020 11:33 pm

Mala relacja z UK z pola bitwy, bo toczy sie wlasnie wojna z Koronowirusem.
Tylko w piatek zmarlo z jego powodu 684 osob, a w sumie 3605! Jak tak dalej pojdzie to do konca miesiaca liczba ta przekroczy 20.000
:shock: .

W ciagu pierwszego miesiaca zmarlo tu 3000 ludzi. W Hiszpanii w takim samym czasie bylo tylko 84 ofiar. Zapowiada sie w UK wielka rzez. Co prawda rzad robi bardzo duzo aby temu zapobiec, ale zawalili sprawe ze zbyt poznym zamknieciem szkol, pubow, bukow itd.

Kazdy ma nasrane w gaciach, ja tez, bo mam malego synka. Ludzie na ulicy i w sklepach omijaja sie tak szerokim lukiem, jakby napotkali tredowatego. Najmnieszy kaszel powoduje panike u innych.

Kazdy dzien przezyty bez symptomow Koronawirusa wydaje sie byc blogoslawienstwem, bo niewiadomo kiedy ta cholera przylezie. Chociaz niektorzy naukowcy mowia, ze w takim miescie jak Londyn (Krakow pewnie tez) gdzie wirus ten jest juz ponad 2 miesiace, wszyscy zdazyli sie nim zarazic. Jednak wiekszosc zdolala go juz pokonac lub choruje bezobjawowo. Wszystko zalezy od naszego immunologicznego systemu.

Ja chodze jeszcze do pracy, bo robie w firmie kurierskiej, a zostalismy uznani za "kluczowych pracownikow".

Ja mam nadzieje, ze z synkiem i zona posiadamy na tyle zdrowe ciala, ze nie damy sie zarazie. Poza tym 95% umarlych to osoby powyzej 60 roku zycia lub z innymi chorobami.

Jak sytuacja wyglada na polu bitewnym w Polsce?

Zeby nie konczy tak na smutno to przytocze wypowiedz jednego posla w UK. Powiedzial on, ze jak 100 lat temu byly kryzysy to jego dziadkow wysylano na wojny, a nas w czasie kryzysu wyslano na sofy :D .

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » sob kwie 04, 2020 1:37 pm

rekomenduje mnie tv, a więcej wiedzy z neta (oczywiście z źródeł wiarygodnych).
Od ponad tygodnia nie czerpie wiedzy o "COVID-19 z tv i jestem dużo spokojniejszy.
Mimo wnikliwego oglądania tv nie znalazłem odpowiedzi na wiele pytań, które mnie nurtowały, a tylko wzbudzano we mnie strach i panikę.
Nawet czy maseczka chroni czy nie chroni przez zarażeniem się nie dowiedziałem.

A w necie się dowiedziałem np.
- że różnice w śmiertelności w róznych krajach wynikają np. ze sposobu kodowania zgonów
- że osoba u której stwierdzono wirusa nie zawsze jest chora
- podawane czasy przetrwania wirusa na powierzchniach dotyczą warunków laboratoryjnych, więc w rzeczywistości są dużo krótsze
i wielu innych ciekawych rzeczy


Winnetou pisze:Zeby nie konczy tak na smutno to przytocze wypowiedz jednego posla w UK. Powiedzial on, ze jak 100 lat temu byly kryzysy to jego dziadkow wysylano na wojny, a nas w czasie kryzysu wyslano na sofy :D .


niestety świat już dawno zwariował i to co kiedyś było normalne dziś jest dziwne, a to co było dziwactwem dzisiaj jest normą.
I niestety instytucje powołane do ochrony naszego zdrowia jak WHO już dawno nie służą temu celowi. Są zdominowana politycznie i finansowo.

na początek - na uspokojenie - takie coś:

https://www.youtube.com/watch?v=FOV8tNX ... pp=desktop

https://www.youtube.com/watch?v=zvRMQQJ0v5s

a jak już się uspokoisz to przejście na wyższy level.


min. jesli nie jest tak tragicznie jak to rozdmuchują to może komuś zależy żeby tak to wyglądało.


https://www.youtube.com/watch?v=N3QsQnQgI-g

https://www.youtube.com/watch?v=jOB_I1HDMyQ

https://www.youtube.com/watch?v=xhKY-p0wjsM

zdrowia i nieulegania panice życzę

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob kwie 04, 2020 4:15 pm

ksh72 , pytam poważnie to nie jest wątek - polityka .
Jakie jest Twoje zdanie w temacie noszenia maseczek przez zwykłych zjadaczy chleba .
Tak na co dzień w pracy , czy na zakupach ?
Bo są dwa różne podejścia do tego problemu .

Rafał_Hutnik
Posty: 340
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:18 am

Postautor: Rafał_Hutnik » sob kwie 04, 2020 8:03 pm

Wszyscy (objawowi i nie) powinni nosić maseczki w miejscach publicznych. Zamiast tego kazano nam nosić rękawiczki w sklepie, co jest bez sensu.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob kwie 04, 2020 8:18 pm

Rafał_Hutnik pisze:Wszyscy (objawowi i nie) powinni nosić maseczki w miejscach publicznych. Zamiast tego kazano nam nosić rękawiczki w sklepie, co jest bez sensu.


Z tymi rękawiczkami to może być racja .
Dzisiaj w sklepie włożyłem rękawiczki .
Następnie pchałem wózek , po czym tymi rękawiczkami pakowałem bułki do reklamówki :oops:

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1870
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » ndz kwie 05, 2020 7:45 am

Jestem po pracy i zmęczony, więc zamiast napisać coś głupiego lub mądrego, (jeśli takie coś mi się kiedyś zdarzyło) wkleję zdjęcie. Och, kto by nie przerwał kwarantanny, aby zerwać te maseczki głosuje na biedronkę
Obrazek
Mówię to co myślę, robię to co mówię

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pn kwie 06, 2020 4:00 pm

z tematu polityka

Krzych1980 pisze:
BINGONH pisze:Prosta matematyka na podstawie oficjalnych danych.
Tu są dane z całego świata.
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Wynik 41% to wynik z wczoraj (bez pełnych wczorajszych danych)
Dziś śmiertelność to 37%

W Polsce oficjalnie mamy:

4201 zachorowań

162 osoby są uznane za wyleczone
98 zgonów

Więc policz proszę proporcje osób wyleczonych do zgonów.

Oczywiście są osoby które przechodzą wirusa bezobjawowo - tylko tak jak pisałem w pierwszym poście. Kto i jak to liczy? Na ile wiarygodne są szacunki, że tyle a tyle osób przechodzi jakąś chorobę bez objawów?
prosze Cię.wklejasz takie coś i sam strzelasz sobie w stope.oblicz na podstawie analogicznych danych z tej strony śmiertelność powiedzmy dla Irlandi Szwecji oraz Holandi i UK.Tam z takiej proporcji wyjdzie że zakarzony jest już martwy i to nieraz nie na 100% a nawet na 500% i więcej.oczywistym jest że śmiertelność choroby należy liczyć z ogółu chorych.proporcje to sobie można liczyć wyleczeni-niewyleczeni lub nadal żywi-martwi do 100% a zestawienie wyleczeni martwi do 100% jest zwykłą manipulacją bo wywalasz nadal chorych


śmiertelność wylicza się na podstawie nastepującego wzoru:

Współczynnik śmiertelności=liczba zgonów z powodu choroby X w czasie t / liczba chorych na chorobę X w czasie t

oczywiście najbardziej wiarygodne wyniki można podać po ustaniu epidemi, ale można podać śmiertelnośc w jakimś zadanym czasie, ale na pewno nie na bieżąco. Statystyki robione przed zakończenie epidemii maja jeszcze tą wadę, ze wirus może zmieniać swoją nature i w nastepnym czasie dane się zmienią.

Jak każde statystyki można je zafałszować.


Śmiertelność może się się różnić również z powodu sposobu liczenia.

Z tego co wyczytałem we Włoszech jak osoby zmarłe z powodu COVID-19 liczy się wszystkie, które w chwili śmierci miały w sobie wirus SARS-Cov-2, czyli osoba zmarła na raka zainfekowana wirusem liczona jest do ofiar wirusa.
Z kolei w Niemczech jako zmarłych z powodu wirusa liczą tylko tych, których bezpośrednią przyczyną śmierci był koronawirus.

Kolejna rzeczą jest że osoba zainfekowana wirusem SARS-Cov-2 nie jest od razu osoba chorą na COVID-19, tak jak osobą będąca nosicielem wirusa HIV nie jest automatycznie chora na AIDS.
Infekcja a choroba to różne rzeczy, więc w zależności od tego kogo liczymy (zainfekowanego czy chorego) liczby będą znacznie się różniły.

Zastanawia mnie również czym kieruje się nasz rząd wprowadzając kolejne obostrzenia.
Jeżeli są to liczby bezwzględne testów pozytywnych, to jesli będzie rosła ilość przeprowadzanych testów to bardzo prawdopodobne jest że będzie rosła liczba osób u których wyniki będą pozytywne i w takim wypadku długo nie będzie powodu do zmniejszenia obostrzeń.
Bardziej wiarygodne byłoby procentowe zestawienie liczby testów do liczby wyników pozytywnych, choć oczywiście nie jest to w pełni wiarygodne.


PS. to na podstawie tego co wyczytałem/usłyszałem (i odsiałem) w necie, ale głowy nie dam że to wszystko prawda :D

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn kwie 06, 2020 11:36 pm

ksh72 pisze: żywi-martwi do 100% a zestawienie wyleczeni martwi do 100% jest zwykłą manipulacją bo wywalasz nadal chorych


Wolę się trzymać swoich obliczeń. Nadal chorzy i tak znajdą się wcześniej czy później w statystykach.

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » wt kwie 07, 2020 7:47 am

BINGONH pisze:
ksh72 pisze: żywi-martwi do 100% a zestawienie wyleczeni martwi do 100% jest zwykłą manipulacją bo wywalasz nadal chorych


Wolę się trzymać swoich obliczeń. Nadal chorzy i tak znajdą się wcześniej czy później w statystykach.
tak znajdą sie.tylko że nie wiesz po której stronie.i w jakich proporcjach.więc trzymanie sie swoich obliczeń jest conajmniem manipulacją a puszczanie go w obieg i rozpowszechnianie tworzeniem modnych w ostatnuch czasach fake newsów