Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

POLITYKA

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.hutnik.krakow.pl Strona Główna -> Kogel-Mogel
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 471, 472, 473, 474, 475  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bn

PostWysłany: Czw Mar 26, 2020 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na Twitterze Dobromira Sośnierza są szczegóły. Dane pochodzą z samego sprawozdania spółki. Kupią maseczki z Chin za grosze a sprzedadzą rzadowi po 10 zl sztuka. Inni nie beda mogli sprzedac ani ludzie kupić sami przez Internet bo Morawiecki zrobił zakaz. Ręka rękę myje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Krzycho

PostWysłany: Czw Mar 26, 2020 9:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piotrek napisał:
Krzycho napisał:
https://www.rp.pl/Handel/200329834-Polski-rzad-poprosil-Alibabe-by-nie-sprzedawala-maseczek-do-Polski.html

ktoś mi to potrafi wytłumaczyć cel tego działania?

Jakaś firma radnego z pisu ma wyłącznośc na sprowadzenie z chin 5 mln maseczek, ponoć w dobrej cenie.

z tą firmą to ewidentny wał, nie łączę tego jednak z brakiem możliwości zamówienia maseczek na aliexpress ( dzisiaj jednak w odróżnieniu do wczoraj udało mi się znaleźć sprzedawców - co prawda mało pewnych - z ofertami, które nie są zablokowane). Nadal jednak nie rozumiem, jaką trzeba być kurwą, żeby utrudniać Polakom kupno maseczek w Chinach w takiej sytuacji

edit: zacząłem szperać w internecie odnośnie tej firmy co wspomniał Piotrek i przypadkiem trafiłem na info, że z posadą pożegnał się prezes agencji rezerw materiałowych. Jak to możliwe, skoro tak dobrze wg Morawieckiego się przygotowaliśmy na pandemie?
stazyja69

PostWysłany: Pią Mar 27, 2020 4:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja radykalny z założenia nie jestem , ale
obserwując nasz parlament to mam taką propozycję .
* ścieżka (wpierdol)
* łagry
Bez pytań i rozmów , podstawić bydlęce wagony i WON !!!
Wszystkich bez wyjatku .
Innego ratunku nie widzę .
To piszę ja - stazyja
Siła spokoju .
Powrót do góry
stazyja69

PostWysłany: Pon Mar 30, 2020 5:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rafał Ziemkiewicz z dobrym pomysłem na TT ?

Cytat:
Bardzo ciekawe czy PiS może przy tej okazji pousuwać odmawiających wykonania obowiązków wyborczych peowskich polityków lokalnych, zastąpić komisarzami, a dopiero potem wprowadzić stan wyjątkowy i przesunąć wybory? A komisarze zostają i grzebią w kwitach? Prawnicy, jak to wygląda?
Powrót do góry
stazyja69

PostWysłany: Wto Mar 31, 2020 8:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piękne
Cytat:
"Bez poszanowania ładu konstytucyjnego i porządku prawnego powrót do normalności nie będzie możliwy. W takim kryzysie państwo musi bezwzględnie przestrzegać norm i zasad. Nie można tworzyć precedensów, które kiedyś mogą otworzyć drogę do łamania praw obywatelskich i demokracji"

Dobre!
https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1245056595953926146/photo/1

Był kiedyś film
I kto to mówi ... Wink
Powrót do góry
viki

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2020 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeden obraz wart tysiąca słów.
Idąc tym tropem...

https://www.youtube.com/watch?v=1leEibDyddM
MISIEK72

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2020 7:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stazyja mam do Ciebie pytanie. Twoim kandydatem na prezydenta jest Kidawa? Drugie pytanie to ranking prezydentów poczynając od Jaruzelskiego kończąc na Dudzie. ( Rozumiejac oczywiście że rola prezydenta w naszym systemie jest praktycznie tylko wizerunkowa).
Jak mógłbyś się ustosunkować to będę wdzięczny jak nie to nie 😉
Powrót do góry
stazyja69

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2020 7:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MISIEK72 napisał:
Stazyja mam do Ciebie pytanie. Twoim kandydatem na prezydenta jest Kidawa? Drugie pytanie to ranking prezydentów poczynając od Jaruzelskiego kończąc na Dudzie. ( Rozumiejac oczywiście że rola prezydenta w naszym systemie jest praktycznie tylko wizerunkowa).
Jak mógłbyś się ustosunkować to będę wdzięczny jak nie to nie 😉

1.Kidawa jest cienka jak polsilver
2.Jaruzelski dla mnie nie był prezydentem .
Powrót do góry
MISIEK72

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2020 8:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Było nie było był pierwszym prezydentem PRL.
Czym się on różni od Wałęsy i Kwaśniewskiego razem wzietych.
Chyba tylko tym ,że jak powiedział Leszek Żebrowski ,Jaruzelski prezentowal przynajmniej na tle tamtych dwóch jakiś poziom..
3 obrzydliwych bydlaków. Dla konfidenta Bolesława to tylko wieloosobowa cela z 20 murzynami o orientacji homoseksualnej.
Powrót do góry
stazyja69

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2020 8:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2a) Kwaśniewski nie był moim prezydentem

A tak na marginesie
Napisz proszę na kogo głosowałeś w 1995 roku w 2 turze ?

To co mnie bardziej dzisiaj interesuje to tarcza jak zwał tak zwał .
Papier , tytan itd itd .
Ja się na ekonomi i ortografii nie znam , ale nie podoba mi się szarpanie naszych "elit" w taki momencie .
Tym bardziej , że od dzisiaj moja pensja poszla w dół .
Nie narzekam , mają dużo , dużo gorzej .

ps. na razie nie mam czasu , właśnie wybieram się na Siarkę .
Co i innm POLECAM !

https://sklep.nh2010.pl/pl/p/Pakiet-Wyjazdowy-na-Siarke/90
Powrót do góry
MISIEK72

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2020 9:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Głosowanie na Bolka to był jeden z dwóch największych wstydów mojego życia.....😎. Tłumaczę samego siebie przed samym sobą, brakiem wiedzy, ogólnym zakłamaniem.
Drugi to było wycofanie się z walki w ćwierćfinale mistrzostw Polski południowej w kickboxingu z powodu symulowanej kontuzji.
Najzwyczajniej wystraszyłem się gościa. Rok później wygrałem z nim przez ko w 2 rundzie mistrzostw. Też się tłumaczę, że byłem bardzo młody....
Jak to mówią nic co ludzkie... hehehe. Historia z głosowaniem na Bolka jednak na 2 miejscu wstydu.....
Powrót do góry
Piotrek

PostWysłany: Sro Kwi 01, 2020 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w dniu 31.03.2020r
Liczba zarejestrowanych działalności gospodarczych 507
Liczba wznowionych działalności gospodarczych 661
Liczba zawieszonych działalności gospodarczych 9151
Liczba zamkniętych działalności gospodarczych 1353

Zobaczymy co będzie dalej.
Powrót do góry
ksh72

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2020 3:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chodzili, krzyczeli "konstytucja, konstytucja", a teraz się okazuje się że ta wspaniała konstytucja nie przewiduje przełożenia wyborów Laughing

chodzili krzyczeli ze rządy PiS to dyktatura, a teraz żeby przełożyć wybory krzyczą o stanie wyjątkowym Laughing Laughing

Art. 2.
Wprowadzenie stanu wyjątkowego powoduje częściowe lub całkowite w granicach rozporządzenia niniejszego czasowe zawieszenie następujących praw obywatelskich:

1) wolności osobistej (art. 97 Konstytucji),
2) nietykalności mieszkania (art. 100 Konstytucji),
3) wolności prasy (art. 105 Konstytucji),
4) tajemnicy korespondencji (art. 106 Konstytucji),
5) prawa koalicji, zgromadzania się i zawiązywania stowarzyszeń (art. 108 Konstytucji), - nadto podąża za sobą skutki, przewidziane w art. 11, 12 i 15 rozporządzenia niniejszego
.

czyli np.
Art. 6.

W razie czasowego zawieszenia prawa wolności osobistej:

1. władze administracji ogólnej mogą bez polecenia władz sądowych osoby zagrażające bezpieczeństwu Państwa lub porządkowi publicznemu:

przytrzymania w areszcie do dni 8-miu, a w sprawach należących do orzecznictwa karno-administracyjnego zarządzić jako środek zapobiegawczy zaaresztowanie na czas nie dłuższy, niż dwa miesiące;
b) przytrzymać na okres nie dłuższy, niż trzy miesiące, w miejscach nieprzeznaczonych dla osób skazanych lub aresztowanych z powodu przestępstw (internowanie). Osoby internowane podlegać mogą jedynie ograniczeniom koniecznym ze względu na cel przytrzymania;

W razie czasowego zawieszenia prawa wolności prasy władza administracji ogólnej ma prawo:

a) wprowadzać cenzurę prewencyjną dla druków i innych utworów, przeznaczonych do rozpowszechniania, lub też wyznaczać do składania obowiązkowych egzemplarzy druków termin: dla czasopism - do 6 godzin, dla innych druków i utworów, przeznaczonych do rozpowszechniania, - do dni 7, przed puszczeniem ich w obieg;
b) konfiskować i zawieszać druki i inne utwory, przeznaczone do rozpowszechniania, jeżeli zagrażają one bezpieczeństwu Państwa lub porządkowi publicznemu;

itd itp

dla rzekomo totalitarnego PiSu żądać takich uprawnienia Laughing Laughing
Krzycho

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2020 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ksh72 napisał:

chodzili krzyczeli ze rządy PiS to dyktatura, a teraz żeby przełożyć wybory krzyczą o stanie wyjątkowym Laughing Laughing

a nie przypadkiem o stanie klęski żywiołowej?
Trzeba stwierdzić jednoznacznie, że my ten stan klęski żywiołowej mamy, tylko nie jest on formalnie stwierdzony.
- Marszałek Senatu @profGrodzki podczas briefingu w Sejmie

Bardziej zastanawia mnie jak chcą wybory korespondencyjne przeprowadzić. Odpowiedzialny za nie Sasin wydaje się na ten moment nie mieć pojęcia:
- Proszę nie wymagać ode mnie, bym szczegółowo opisywał proces, który nie jest obowiązującym prawem, nie wiadomo czy się tym prawem stanie - tak w TVN24 minister aktywów państwowych Jacek Sasin....

Chyba nie sądzi, że ktoś znowu poprze jakieś rozwiązanie w ciemno

Wolałbym osobiście, żeby rząd skupił się na zapewnieniu szpitalom środków na walkę z koronawirusem a przede wszystkim bezpieczeństwem lekarzy. To, że przespali dwa miesiące wszyscy już widzą.
ksh72

PostWysłany: Pią Kwi 03, 2020 5:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Krzycho napisał:
ksh72 napisał:

a nie przypadkiem o stanie klęski żywiołowej?

https://zapodaj.net/c62eb2f335f0d.png.html

Ostatnio zmieniony przez ksh72 dnia Pią Kwi 03, 2020 6:02 pm, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.hutnik.krakow.pl Strona Główna -> Kogel-Mogel Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 471, 472, 473, 474, 475  Następny
Strona 472 z 475

Skocz do: