Covid-19

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » czw wrz 10, 2020 8:01 pm

A o tym słyszeliście? Sprawa sprzed kilku dni - policja w Australii wchodzi do domu ciężarnej kobiety, i... aresztuje ją, rekwiruje też jej komputer. Za co? Za groźne przestępstwo? Morderstwo? Molestowanie dziecka? Otóż za... wpis na Facebooku.
No to może był jakiś szczególnie niebezpieczny? Może nawoływała do zamordowania kogoś? Albo chociaż był wyjątkowo rasistowski i wulgarny? No też nie. No to jaka była jej zbrodnia tak wielka, że policja aresztowała ciężarną kobietę na oczach jej męża i dzieci?
Otóż nawoływała na fejsie do udziału w proteście przeciwko restrykcjom związanym z epidemią. I już. To jest wystarczający powód do aresztowania kobiety w ciąży - mimo że wyraziła wolę wycofania się z tego co pisała i usunięcia wpisu, a zależało jej na tym bo za godzinę miała zaplanowane badanie USG. Zero litości - jeszcze zakuli ją w kajdanki. Ja rozumiem, że ile ludzi tyle opinii w sprawie tego zasranego koronawirusa, który zniszczył świat przede wszystkim psychicznie, ale stosowanie takiego terroru zakrawa o szaleństwo - tym bardziej, że wcześniej policja pozwoliła tam na zorganizowanie... protestu Black Lives Matter. Wielu publicystów sugerowało zresztą, że ten protest przyczynił się do znacznego wzrostu liczby zarażonych w Australii.
Trafnie skomentował moment aresztowania jeden z internautów: ,,Wyobraź sobie, że wchodzisz gościowi do jego domu i mówisz żeby się uspokoił, kiedy ty aresztujesz jego żonę. Ciężarną żonę. Za wpis na Facebooku".
Inny równie trafnie zauważył: ,,Założę się, że do aresztowania by nie doszło, gdyby była czarna, albo gdyby była muzułmanką".

https://www.youtube.com/watch?v=pym4q9t ... iyZRA-blgc
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1971
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » śr wrz 16, 2020 10:25 pm

Bylem dzis na Tomexie. Stojac na zewnatrz kupowalem pieczywo w budce. Mila sprzedawczyni poradzila mi, abym zalozyl maske na twarz (ktorej oczywiscie nie mialem, bo i po co). Dlatego, ze od rana chodzi po bazarze policja z Sanepidem, ktorzy wlepiaja mandaty wszystkim ludziom bez maseczek. Nawet takim co nie wchodza do pomieszczen. A dlaczego? Poniewaz Tomex traktowany jest jako centrum handlowe i jest nakaz noszenia tam maseczek!

Co to curwa za centrum handlowe, gdzie ptak moze nasrac mi na glowe?!

Przepis ten nadaje sie do konkursu: Najwieksze idiotyzmy roku.

ZBYCHO
Posty: 671
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » śr wrz 16, 2020 10:37 pm

Winnetou pisze:Bylem dzis na Tomexie. Stojac na zewnatrz kupowalem pieczywo w budce. Mila sprzedawczyni poradzila mi, abym zalozyl maske na twarz (ktorej oczywiscie nie mialem, bo i po co). Dlatego, ze od rana chodzi po bazarze policja z Sanepidem, ktorzy wlepiaja mandaty wszystkim ludziom bez maseczek. Nawet takim co nie wchodza do pomieszczen. A dlaczego? Poniewaz Tomex traktowany jest jako centrum handlowe i jest nakaz noszenia tam maseczek!

Co to curwa za centrum handlowe, gdzie ptak moze nasrac mi na glowe?!

Przepis ten nadaje sie do konkursu: Najwieksze idiotyzmy roku.


Odpowiedź jest bardzo prosta na ten "idiotyczny pomysł" kolego

Policja dostała odgórny przepis że ma dziennie każdy milicjant zrobić limit i dać kilka mandatów za brak maseczek.
Podobnie w MPK , dziś dwa razy jechałem i dwa razy były kontrole "maseczek"
Nawet jak masz na brodzie to i tak leci mandat na 500

Tak samo jak z drogówką która ma zrobić limit.

Ponoć kasy nie ma już na nic i trzeba jebać obywateli na kasę

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1971
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » śr wrz 16, 2020 10:57 pm

Slyszalem, ze kazdy kierowca (ale pasazerowie juz nie) pod grozba mandatu musi posiadac w samochodzie maseczke. Wszystko po to, ze jak zatrzyma go policja do kontroli, to on musi te maseczke miec na twarzy.

Z kolei policjanci nie musza nosic maseczek. :twisted:

Znajomy opowiadal, ze wczoraj w TV w programie UWAGA, byla pokazana taka sprawa. Facet wszedl do sklepu bez maseczki. Kasjerka nie sprzedala mu towaru. Facet wniosl sprawe do sadu. I ja wygral! Kasjerka zostala ukarana 100 zl!

W jakim kraju my zyjemy?

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » czw wrz 17, 2020 9:27 am

Winnetou pisze:
Znajomy opowiadal, ze wczoraj w TV w programie UWAGA, byla pokazana taka sprawa. Facet wszedl do sklepu bez maseczki. Kasjerka nie sprzedala mu towaru. Facet wniosl sprawe do sadu. I ja wygral! Kasjerka zostala ukarana 100 zl!

W jakim kraju my zyjemy?


w socjalistycznym i dopóki będziemy w unii to socjalizm będzie coraz bardziej ograniczał naszą wolność

W wolnym kraju każdy może odmówić komu chce sprzedaży swojego towaru (jak i wykonania usługi) i sąd powinien mieć na to wyjechane.
Klient idzie do innego sklepu, a temu robi czarny pijar i jest po sprawie.
A w socjaliźmie miesza się do tego Państwo - oczywiście za nasze pieniądze.

Ale twoje oburzenie wynika pewnie z czegoś innego.

PS.a tak wogole to sprzedawczyni została prawomocnym wyrokiem uniewinniona.

dzuhas
Posty: 2367
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw wrz 17, 2020 11:08 am

nie chce wam tu psuć zabawy w "ja slyszalem że.." ale wystarczy sekunda sprawdzania w necie. polecam
"Sąd Rejonowy w Suwałkach uniewinnił ekspedientkę sklepu, na którą wcześniej nałożono grzywnę, kiedy nie obsłużyła klientki bez maseczki. Wyrok nie jest prawomocny."

https://biznes.wprost.pl/handel/1036485 ... rawie.html
pzdr Osiek

ZBYCHO
Posty: 671
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » czw wrz 17, 2020 12:15 pm

dzuhas pisze:nie chce wam tu psuć zabawy w "ja slyszalem że.." ale wystarczy sekunda sprawdzania w necie. polecam
"Sąd Rejonowy w Suwałkach uniewinnił ekspedientkę sklepu, na którą wcześniej nałożono grzywnę, kiedy nie obsłużyła klientki bez maseczki. Wyrok nie jest prawomocny."

https://biznes.wprost.pl/handel/1036485 ... rawie.html


Gdyby nie nagłośnili tej sprawy to by nic to nie dało.

Najpierw te same osoby skazują a potem ci sami uniewinniają.

Miało być inaczej niż za rudego dzbana a jest to samo w sądach albo nawet gorzej

dzuhas
Posty: 2367
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw wrz 17, 2020 12:50 pm

sąd to nie jest komputer - maszyna zerojedynkowa. sąd tworzą ludzie, różni ludzie: płaskoziemcy, antykowidanie, stare komuchy,dzieci starych komuchow, aparatczyki Ziobry, kochankowie Biedronia itd itp

wyrok uniewinniajacy wydal sędzia Dominik Czeszkiewicz, nie sadze żeby to on wydal też poprzedni wyrok najazujacy eksedientce placic 100 - nie znalazlem nazwiska poprzednika.
pzdr Osiek

ZBYCHO
Posty: 671
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » czw wrz 17, 2020 1:14 pm

dzuhas pisze:sąd to nie jest komputer - maszyna zerojedynkowa. sąd tworzą ludzie, różni ludzie: płaskoziemcy, antykowidanie, stare komuchy,dzieci starych komuchow, aparatczyki Ziobry, kochankowie Biedronia itd itp

wyrok uniewinniajacy wydal sędzia Dominik Czeszkiewicz, nie sadze żeby to on wydal też poprzedni wyrok najazujacy eksedientce placic 100 - nie znalazlem nazwiska poprzednika.


Zgadza się.
Tylko teraz wszystkie sprawy dostają "ziobryści"
Sędziowie za rudego którzy jakimś cudem się jeszcze uchowali nie dostają praktycznie żadnych spraw lub dostają "apelację po pierwszym wyroku"

Tylko ten sędzia akurat chyba jest z peło

To jest chyba ten sam sędzia co jeszcze niedawno Ziobro chciał ko "skasować" za to że wydał wg niego zły wyrok

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » czw wrz 17, 2020 1:22 pm

ZBYCHO pisze:
Zgadza się.
Tylko teraz wszystkie sprawy dostają "ziobryści"
Sędziowie za rudego którzy jakimś cudem się jeszcze uchowali nie dostają praktycznie żadnych spraw lub dostają "apelację po pierwszym wyroku"

Tylko ten sędzia akurat chyba jest z peło

To jest chyba ten sam sędzia co jeszcze niedawno Ziobro chciał ko "skasować" za to że wydał wg niego zły wyrok


:lol: :lol: :lol: :oops: :oops: :oops:
masz temat polityka na swoją rozkminkę

bn
Posty: 3015
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » czw wrz 17, 2020 1:22 pm

Winnetou pisze:Bylem dzis na Tomexie. Stojac na zewnatrz kupowalem pieczywo w budce. Mila sprzedawczyni poradzila mi, abym zalozyl maske na twarz (ktorej oczywiscie nie mialem, bo i po co). Dlatego, ze od rana chodzi po bazarze policja z Sanepidem, ktorzy wlepiaja mandaty wszystkim ludziom bez maseczek. Nawet takim co nie wchodza do pomieszczen.


Ogólnie chodzą po polskich centrach handlowych, firmach. Wymazują polskie kopalnie i zakłady pracy. Jedna osoba znaleziona z bezobjawowym Covidem i zaraz pół zakładu na kwarantannę. Czy ktoś słyszał o tego typu akcji w Amazonie czy Auchanie. Zagranicznych nie tykają, bo zaraz by jakaś pani ambasador napisała twita i musieliby spuścić uszy po sobie. "Polski" rząd.

dzuhas
Posty: 2367
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw wrz 17, 2020 1:52 pm

ZBYCHO pisze:
dzuhas pisze:sąd to nie jest komputer - maszyna zerojedynkowa. sąd tworzą ludzie, różni ludzie: płaskoziemcy, antykowidanie, stare komuchy,dzieci starych komuchow, aparatczyki Ziobry, kochankowie Biedronia itd itp

wyrok uniewinniajacy wydal sędzia Dominik Czeszkiewicz, nie sadze żeby to on wydal też poprzedni wyrok najazujacy eksedientce placic 100 - nie znalazlem nazwiska poprzednika.


Zgadza się.
Tylko teraz wszystkie sprawy dostają "ziobryści"
Sędziowie za rudego którzy jakimś cudem się jeszcze uchowali nie dostają praktycznie żadnych spraw lub dostają "apelację po pierwszym wyroku"

Tylko ten sędzia akurat chyba jest z peło

To jest chyba ten sam sędzia co jeszcze niedawno Ziobro chciał ko "skasować" za to że wydał wg niego zły wyrok


to ciekawe informacje, mogę prosić o żródło?
pzdr Osiek

ZBYCHO
Posty: 671
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » czw wrz 17, 2020 2:16 pm

dzuhas pisze:
ZBYCHO pisze:
dzuhas pisze:sąd to nie jest komputer - maszyna zerojedynkowa. sąd tworzą ludzie, różni ludzie: płaskoziemcy, antykowidanie, stare komuchy,dzieci starych komuchow, aparatczyki Ziobry, kochankowie Biedronia itd itp

wyrok uniewinniajacy wydal sędzia Dominik Czeszkiewicz, nie sadze żeby to on wydal też poprzedni wyrok najazujacy eksedientce placic 100 - nie znalazlem nazwiska poprzednika.


Zgadza się.
Tylko teraz wszystkie sprawy dostają "ziobryści"
Sędziowie za rudego którzy jakimś cudem się jeszcze uchowali nie dostają praktycznie żadnych spraw lub dostają "apelację po pierwszym wyroku"

Tylko ten sędzia akurat chyba jest z peło

To jest chyba ten sam sędzia co jeszcze niedawno Ziobro chciał ko "skasować" za to że wydał wg niego zły wyrok


to ciekawe informacje, mogę prosić o żródło?


https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... -sady.read

Generalnie nie lubię wrzucać linków z różnych portali bo chyba nie ma żadnego "normalnego"

Chyba ten sam sędzia.

dzuhas
Posty: 2367
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw wrz 17, 2020 2:27 pm

ZBYCHO pisze:
dzuhas pisze:
ZBYCHO pisze:
dzuhas pisze:sąd to nie jest komputer - maszyna zerojedynkowa. sąd tworzą ludzie, różni ludzie: płaskoziemcy, antykowidanie, stare komuchy,dzieci starych komuchow, aparatczyki Ziobry, kochankowie Biedronia itd itp

wyrok uniewinniajacy wydal sędzia Dominik Czeszkiewicz, nie sadze żeby to on wydal też poprzedni wyrok najazujacy eksedientce placic 100 - nie znalazlem nazwiska poprzednika.


Zgadza się.
Tylko teraz wszystkie sprawy dostają "ziobryści"
Sędziowie za rudego którzy jakimś cudem się jeszcze uchowali nie dostają praktycznie żadnych spraw lub dostają "apelację po pierwszym wyroku"

Tylko ten sędzia akurat chyba jest z peło

To jest chyba ten sam sędzia co jeszcze niedawno Ziobro chciał ko "skasować" za to że wydał wg niego zły wyrok


to ciekawe informacje, mogę prosić o żródło?


https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... -sady.read

Generalnie nie lubię wrzucać linków z różnych portali bo chyba nie ma żadnego "normalnego"

Chyba ten sam sędzia.

chodziło mi o te wcześniejsze tezy
pzdr Osiek

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt paź 02, 2020 11:52 am

Jak tak dalej pójdzie , to my meczu na SS szybko możemy nie zobaczyć .