Covid-19

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

dzuhas
Posty: 2368
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw paź 29, 2020 8:42 pm

Aldaris - we wczesniejszym poscie walczyles jak lew o mozliwosc zarazenia siebie, a w tym o co? o mozliowosc zarazenia siebie i okolicy? bo nie kumam, serio

Winetou - dzieki ale ja juz raczej zdrowy
pzdr Osiek

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » czw paź 29, 2020 8:48 pm

Cały czas mam w orbicie twój pierwszy post. Trochę pokaszlałeś, pobolała cię głowa, masz już przeciwciała i jesteś jak nowonarodzony. Reszta ma się schować by się nie zarazić, bo może pozabijać innych. Nie uważasz że to nieuczciwe?
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

dzuhas
Posty: 2368
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw paź 29, 2020 8:52 pm

nie.
pzdr Osiek

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » czw paź 29, 2020 8:59 pm

No tak błogosławieni ci którzy zarazili się przypadkiem. Oni są rozgrzeszeni i mogą już żyć tak jak dawniej z przeciwciałami. Ci zdrowi niech mają się na baczności. Niech nie wychodzą z domu bo zamordują dziadków. A na mecz Hutnika to może dopiero na parę lat.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

dzuhas
Posty: 2368
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw paź 29, 2020 9:02 pm

obraziles sie na mnie bo sie zarazilem a Ty nie?
pzdr Osiek

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » czw paź 29, 2020 9:13 pm

Modnym jest przyznać się do koronki obecnie, ale ja bardziej martwię się o stan naszego państwa i żal mi ludzi, którzy tracą dobytek swojego życia.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

dzuhas
Posty: 2368
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw paź 29, 2020 9:41 pm

Nie no chłop oskarzyl mnie o bycie modnym. Koniec
pzdr Osiek

Krzycho
Posty: 702
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 3:33 pm

Postautor: Krzycho » czw paź 29, 2020 10:00 pm

stazyja69 pisze:Gdzieś wyczytałem (nie mnie oceniać) , że przeciwciała przeciwko covid u bezobjawowców utrzymują się od dwóch do max. trzech miesięcy.


mam w rodzinie osobę, która miała covida na wiosnę i teraz.
walka z pijaństwem obowiązkiem społecznym

SIMON NH
Posty: 1649
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 1:49 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: SIMON NH » pt paź 30, 2020 9:08 am

potwierdzony testami czy objawami?
Każdy człowiek jest głupcem przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, aby tylko przez pięć minut.
Elbert Hubbard

kurant
Posty: 146
Rejestracja: czw gru 20, 2012 9:49 am

Postautor: kurant » pt paź 30, 2020 9:35 am

Jakie to ma znaczenie czy objawami czy testami. Mam dobre źródło z NZOZ, że lekarze robią wymazy w poniedziałek, we wtorek przychodzi pozytywny wynik, robią jeszcze raz we wtorek (bo nie mogą przyjść z Covid do pracy) i przychodzi negatywny w środę. Testy są bardzo czułe (np. Marsa Alam gdzie potwierdzili 140 przypadków jednego dnia z polskiego samolotu, a po powtórnych testach tylko 4..), niekoniecznie pokazują czy ktoś przechodzi i zaraża. Potwierdzają to wirusolodzy. Inna sprawa, że raczej liczby zarażonych powinny być faktycznie kilkukrotnie wyższe, dlatego daleki jestem od faktycznych wyliczeń matematycznych i statystyk.
Zdrowia dla wszystkich!

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt paź 30, 2020 12:13 pm

Przecież te informację, które podaje WHO, rządzący i za nimi media są sprzeczne. Jedne zaprzeczają innym, a my je mamy przyjmować mimo to jak prawdę objawioną.

Ja polecam czytać artykuły o szczepionkach, objawach chorób wirusowych
sprzed świata coronapaniki.
np.
2020 r.
"Badania brytyjskich naukowców sugerują, że utrata węchu jest najbardziej wiarygodnym objawem COVID-19. Występuje dużo częściej niż kaszel i gorączka. "

https://www.medonet.pl/koronawirus-pyta ... 97009.html

artykuł z 2013 r.:

W chorobach wirusowych, najczęściej po przebytej infekcji grypowej pacjenci zgłaszają upośledzenie węchu (hiposmia), jego brak (anosmia) lub rzadko kakosmię, czyli uczucie nieprzyjemnego zapachu

https://www.mp.pl/pacjent/grypa/lista/8 ... i-grypowej


Teraz nam się wmawia że lada dzień będzie szczepionka mimo że ten wirusa nie ma jeszcze roku.

Proces opracowania nowej szczepionki zależy od wielu czynników, ale trwa średnio ok. 10 a nawet więcej lat.

Składają się na niego:

badania laboratoryjne
testy przedkliniczne na modelach zwierzęcych (śr. 1-1,5 lat)
I faza badań klinicznych (śr. 1-2 lata)
II faza badań klinicznych (2 lata lub więcej)
III faza badań klinicznych (śr. 3-4 lata)
przygotowywanie infrastruktury do produkcji szczepionki (fabryki, linie produkcyjne) (śr. 3 lata)
proces dopuszczenia do obrotu (rejestracja) (min. 210 dni)
[color=orange]
[/color]

ale w przypadku covid jest inaczej, gdyż:
"Zainwestowano ogromne środki finansowe"

UE już kupiła 400 mln szczepionek , które są juz w III fazie :) badań


https://tech.wp.pl/unia-europejska-zamo ... 637689472a


a wg tego co wkleiłem powyżej w III faza powinna się zacząć NAJWCZEŚNIEJ w 2023 r.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pn lis 02, 2020 12:12 pm

dzuhas pisze:Winetou ja nosilem maseczke, wszystko dezynfekowalem, prawie nigdzie nie wychodzilem a i tak sie zarazilem. W Krakowie to gowno jest juz chyba wszedzie. Mandatu nie chce


jeszcze pytanie o zwalczanie choroby.

Jakie lekarstwa Ci przepisał lekarz?

dzuhas
Posty: 2368
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » pn lis 02, 2020 12:29 pm

jaki lekarz? Baba z Pozu byla bardziej niekumata niz ja. Ja nie brałem nic bo nie mialem goraczki ani kaszlu meczacego ale z wywiadu od znajomego lekarza wiem że leczenie jest objawowe - tzn jak masz goraczke to bierzesz leki na zbijanie, jak masz kaszel to chyba tez cos sie bierze(ale tutaj nie jestem pewien) a jak masz duszności to ladujesz w szpitalu na tlenie. Wczoraj Minister Zdrowia powiedzial ze nie beda juz tych z dusznosciami przyjmowac wszystkich do szpitala(bo nie maja juz miejsc, tego zapomnial dodac) tylko beda rozdawac pulsoksymetry do mierzenia saturacji, jak staruacja bedzie spadac ponizej jakiegos poziomu to wtedy dopiero szpital. Jak ktos jest chory albo podejrzewa chorobę to polecam sobie kupic takie urzadzenia, dobrze na psyche działa. No i podobno niedobory witaminy D ułatwiają zakażenie - ja wlasnie tak miałem.
pzdr Osiek

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pn lis 02, 2020 1:38 pm

dzuhas pisze:jaki lekarz? Baba z Pozu byla bardziej niekumata niz ja. Ja nie brałem nic bo nie mialem goraczki ani kaszlu meczacego ale z wywiadu od znajomego lekarza wiem że leczenie jest objawowe - tzn jak masz goraczke to bierzesz leki na zbijanie, jak masz kaszel to chyba tez cos sie bierze(ale tutaj nie jestem pewien) a jak masz duszności to ladujesz w szpitalu na tlenie. Wczoraj Minister Zdrowia powiedzial ze nie beda juz tych z dusznosciami przyjmowac wszystkich do szpitala(bo nie maja juz miejsc, tego zapomnial dodac) tylko beda rozdawac pulsoksymetry do mierzenia saturacji, jak staruacja bedzie spadac ponizej jakiegos poziomu to wtedy dopiero szpital. Jak ktos jest chory albo podejrzewa chorobę to polecam sobie kupic takie urzadzenia, dobrze na psyche działa. No i podobno niedobory witaminy D ułatwiają zakażenie - ja wlasnie tak miałem.


jeszcze mi się nieudało wyjść od lekarza bez przepisanych lekarstw. Oczywiście mówię o wizycie z powodu choroby.

Dziwna jest ta choroba
:roll:

dzuhas
Posty: 2368
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » pn lis 02, 2020 1:50 pm

na Covid lekarstwa nie ma
pzdr Osiek