Covid-19

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » czw kwie 15, 2021 8:10 pm

dzuhas pisze:od razu napisze ze nawet filmiku nie ogladalem i mam to w dupie, natomiast zaciekawila mnie ta sepsa wiec wszedlem sobie na pierwszy lepszy link zeby sie dowiedziec co to ta sepsa i co ja powoduje. I co tam jest?

Covid--> zapalenie pluc --> sepsa --> zgon
Dziekuje za oklaski, polecam sie jako szybka wyszukiwarka


Brawo!!!! Właśnie tak to działa.
W drugą stronę też.

Rak, osłabienie organizmu, infekcja, Covid zgon


Gdziekolwiek w wyliczance pojawi się Covid on jest głównym sprawcą śmierci.
Stąd tyle ofiar.

dzuhas
Posty: 2367
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw kwie 15, 2021 8:13 pm

nie rozumiem. jakby w mojej wyliczance nie bylo covidu to nie bylo by tez zgonu, wiec jak najbardziej jest to przyczyna zgonu.
pzdr Osiek

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw kwie 15, 2021 10:09 pm


Piotrek
Posty: 2983
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw kwie 15, 2021 10:53 pm

stazyja69 pisze:https://m.youtube.com/watch?time_continue=332&v=D6EM7qQL6k8&feature=emb_title

Tak wklejam ...


Jak dla mnie propaganda, testy a choroba to zupełnie inne rzeczy. Ludzie którzy byli w szpitalu na kowid mówią, że nikomu nie życzą takich przeżyć. Inną sprawą jest przypisywanie każdemu choremu kowida, żeby dostać większe pieniądze za chorego. Lekarze dla zysku nie cofną się - przypomnijcie sobie "łowców skór" i pawulon.

bn
Posty: 3014
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » czw kwie 15, 2021 10:57 pm

Czy ktoś zauważył, że Covida w ogóle się nie leczy (poza niezwykle skutecznymi "teleporadami") dopóki ktoś nie jest w takim stanie, że trafia do szpitala? Czy to byłoby do pomyślenia kiedykolwiek, żeby leczyć jakąkolwiek chorobę poprzez odcięcie od lekarzy w przychodni? I to się dzieje nawet wtedy, kiedy teoretycznie lekarze są zaszczepieni więc się nie powinni tym bardziej chorych obawiać.....

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1971
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » czw kwie 15, 2021 11:47 pm

bn pisze:Czy ktoś zauważył, że Covida w ogóle się nie leczy (poza niezwykle skutecznymi "teleporadami") dopóki ktoś nie jest w takim stanie, że trafia do szpitala? Czy to byłoby do pomyślenia kiedykolwiek, żeby leczyć jakąkolwiek chorobę poprzez odcięcie od lekarzy w przychodni? I to się dzieje nawet wtedy, kiedy teoretycznie lekarze są zaszczepieni więc się nie powinni tym bardziej chorych obawiać.....


Bardzo sluszna uwaga.

dUfio
Posty: 9091
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt kwie 16, 2021 7:26 am

Bo z tą pandemia walczy się jak z bólem zęba za pomocą ucięcia głowy. Z tym ze od nosa w górę. Wszystko ujebane poza wirusem

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1971
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » pt kwie 16, 2021 7:40 am

Naszlo mnie kilka mysli.

Od kiedy pozamykali zaklady fryzjerskie teoretycznie po ulicach powinni chodzic albo sami lysi albi hipisi. Wszyscy z zadbanymi wlosami sa politycznie podejrzani. Dlatego kiedy zobaczycie jakiegos polityka, zomowca lub innego cwaniaka z ladnymi wlosami zapytajcie ich jak to mozliwe.

Znajoma fryzjerka przyjmuje klientow u siebie w domu. Na pytanie czy sie nie boi nalotu Sanepidu z zomowcami odpowiedziala, ze nie, poniewaz co drugi jej klient to zomowiec :evil: . Kurwa mac. Parafrazujac klasyka mozna by powiedziec: "To taka z Ciebie Ekscelencja? To nas tu o malo nie wykastrowali, a Ty sobie bedziesz cyganie cycki przyprawial?"

Skoro fryzjerki przyjmuja klientow w domu (bo przeciez nie zabroniono zapraszac gosci do wlasnego domu, a co tam robimy to juz nasza prywatna sprawa) to po jakiego chuja pozamykano zaklady fryzjerskie? I tak mogl w nich przebywac tylko jeden klient.

Podczas meczu z Olimpia Elblag zomowcy terroryzowali spokojnych kibicow dopingujacych z za ogrodzenia. Ze niby nielegalne zbiegowisko i brak maseczek. A co sie kurwa dzialo tego samego weekendu w Polsce?
- obchody katastrofy smolenskiej w Warszawie,
- 1000 osob na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka,
- 10000 motocyklistow na zlocie na Jasnej Gorze,
- setki tysiecy Polakow jedzacych lody na spacerach w centrum miast.

Nigdzie zomowcy nie wykazywali sie taka troska epidemiologiczna jak na Suchych Stawach. A czym sie roznie kibic Hutnika ogladajacy mecz od Janusza ogladajacego na przyklad Wawel?

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt kwie 16, 2021 12:02 pm

Winnetou pisze:Naszlo mnie kilka mysli.

Od kiedy pozamykali zaklady fryzjerskie teoretycznie po ulicach powinni chodzic albo sami lysi albi hipisi. Wszyscy z zadbanymi wlosami sa politycznie podejrzani. Dlatego kiedy zobaczycie jakiegos polityka, zomowca lub innego cwaniaka z ladnymi wlosami zapytajcie ich jak to mozliwe.

Znajoma fryzjerka przyjmuje klientow u siebie w domu. Na pytanie czy sie nie boi nalotu Sanepidu z zomowcami odpowiedziala, ze nie, poniewaz co drugi jej klient to zomowiec :evil: . Kurwa mac. Parafrazujac klasyka mozna by powiedziec: "To taka z Ciebie Ekscelencja? To nas tu o malo nie wykastrowali, a Ty sobie bedziesz cyganie cycki przyprawial?"

Skoro fryzjerki przyjmuja klientow w domu (bo przeciez nie zabroniono zapraszac gosci do wlasnego domu, a co tam robimy to juz nasza prywatna sprawa) to po jakiego chuja pozamykano zaklady fryzjerskie? I tak mogl w nich przebywac tylko jeden klient.

Podczas meczu z Olimpia Elblag zomowcy terroryzowali spokojnych kibicow dopingujacych z za ogrodzenia. Ze niby nielegalne zbiegowisko i brak maseczek. A co sie kurwa dzialo tego samego weekendu w Polsce?
- obchody katastrofy smolenskiej w Warszawie,
- 1000 osob na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka,
- 10000 motocyklistow na zlocie na Jasnej Gorze,
- setki tysiecy Polakow jedzacych lody na spacerach w centrum miast.

Nigdzie zomowcy nie wykazywali sie taka troska epidemiologiczna jak na Suchych Stawach. A czym sie roznie kibic Hutnika ogladajacy mecz od Janusza ogladajacego na przyklad Wawel?



Do ostatniego tematu wypadałoby zadać takie pytanie. Dlaczego szanowny prezes Stowarzyszenia NH2010 Artur Trębacz - przypomnę wybrany na to stanowisko głosami członków rzeczywistych klubu, a nie mianowany autorytarnie przez kolegę z nart - logujący się na forum kilka razy dziennie jako Porter HKS, nic nie robi z tym żeby zapewnić kibicom dopingującym zza płotu drużynę chociaż minimalne warunki do tego? Albo przynajmniej ograniczyć szykany ze strony milicji.
Mógłby np:
a) pogadac z milicyjnym kolegą ktory siedzi zwykle dwa pokoje dalej, by jego kumple sobie odpuscili nekanie kibiców (tak jak zalatwił kiedys wejscie nadwyzce fanów Motoru albo wpuscił Wisłokę bez listy z klubu). Wtedy sie dało, teraz juz nie?
b) zadzwonic do milicjantow i poprosic by stali grzecznie na parkingu jak juz musza (tak jak z Polkowicami czy Lechem) i nie terroryzowali fanów,
c) wpuscic tych 20 nieboraków w kamizelkach na mecz jako ochrone albo obsluge meczu. (ja moge nie wchodzic, nie ma problemu). Na znicz wchodzi 100, na garbę 80. Da sie. Trzeba tylko chciec.
d) przesunac granice trybun pod zegar i wpuscic kibiców na teren pod zegar, miedzy trybuną a ogrodzeniem
e) wydac jakies oswiadczenie,np. takie jak Bohemians Praga i poprosić kibiców by nie przychodzili na mecze za płot, bo klub nie jest w stanie im zapewnić ludzkich warunków i bezpieczenstwa, albo napisac wprost nie życzymy sobie tego, a nie udawac ze nie ma tematu.
f) DRUŻYNA Z BOHATERAMI TRYBUN M.IN. CAŁUJĄCYMI HERBY PO GOLACH TEZ WARTO BY O TYM FAKCIE WIEDZIAŁA. Fani, którym dziękujęcie po meczach sa w jego trakcie przesladowani! Spoko?

Zwazywszy na to że kilku fanów po Olimpii trafiło do aresztu, inni byli palowani, gazowani, spisywani, nekani a dwaj niepelnosprawni (znany wszystkim kibic Piotr i drugi - jego kolega) wyszydzani publicznie przez milicje. To nie jest takie sobie gadanie. To jest powazny problem!
3 dni potem na blekitnych znowu bylo to samo, spisywanie itp.
Skandal! Ze tak traktuje sie kibiców Hutnika przychodzacych na mecze swojego zespołu. Kibiców którzy wspieraja druzyne, za co ta im dziekuje po spotkaniu. I ze zarzad ma to w dupie! Naprawdę ? Macie w dupie tych kibiców co stoją za płotem?

Czy inni kibice nie mają z tym problemu? Czy tylko ja jeden mam?
Ostatnio zmieniony pt kwie 16, 2021 1:26 pm przez HKS1978, łącznie zmieniany 10 razy.

dUfio
Posty: 9091
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt kwie 16, 2021 12:22 pm

Punkt d brzmi najoptymalniej

Na tych nikomu nie potrzebnych polanach jest mnóstwo miejsca, gdzie widac boisko, pomieciliby się wszyscy chętni razem z... odstępami

https://zapodaj.net/b3d0d620bb5a7.jpg.html

Tylko ze to nadal teren stadionu, który ma być pusty. Stadion jest zisu. Zis musiałby stwierdzić że to nie teren stadionu tylko teren publiczny, ogólnodostępny. Czy zis pójdzie na rękę kibicom?

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt kwie 16, 2021 1:02 pm

dUfio pisze:Punkt d brzmi najoptymalniej

Na tych nikomu nie potrzebnych polanach jest mnóstwo miejsca, gdzie widac boisko, pomieciliby się wszyscy chętni razem z... odstępami

https://zapodaj.net/b3d0d620bb5a7.jpg.html

Tylko ze to nadal teren stadionu, który ma być pusty. Stadion jest zisu. Zis musiałby stwierdzić że to nie teren stadionu tylko teren publiczny, ogólnodostępny. Czy zis pójdzie na rękę kibicom?


No to kto powinien to załatwić z ZiSEm ja, Ty czy Trebacz?

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt kwie 16, 2021 1:32 pm

Spisywania kibiców w trakcie meczu nie można nazwać inaczej jak nękaniem. Nawet jeżeli kwalifikuje się to pod covidowe przepisy - to jest to wybiórcze stosowanie ich przez policję. Na tej zasadzie to powinni wstrzymać cały ruch MPK, bo tam są prawie zawsze przekroczone limity.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt kwie 16, 2021 2:23 pm

Piotrek pisze:
stazyja69 pisze:https://m.youtube.com/watch?time_continue=332&v=D6EM7qQL6k8&feature=emb_title

Tak wklejam ...


Jak dla mnie propaganda, testy a choroba to zupełnie inne rzeczy. Ludzie którzy byli w szpitalu na kowid mówią, że nikomu nie życzą takich przeżyć. Inną sprawą jest przypisywanie każdemu choremu kowida, żeby dostać większe pieniądze za chorego. Lekarze dla zysku nie cofną się - przypomnijcie sobie "łowców skór" i pawulon.


pobytu w szpitalu przy innych chorobach też nikomu nie życzę.
Przy covidzie jest ten problem, że jak już ktoś trafia do szpitala (poza politykami, celebrytami itd) to znaczy, że jego stan jest powazny.
Bo po dodatnim teście siedzi się na kwarantannie i albo ma choroba się nie rozwinie albo rozwinie i organizm sam ją zwalczy albo zaczynają się komplikacje.
Do szpitala trafiają tylko poważne przypadku, więc dlatego część umiera albo ociera się o śmierć.
A potem s-syn z ministerstwa powie
"Niestety, pacjenci do szpitala w tej trzeciej fali trafiają za późno, a trafienie do szpitala za późno jest niestety najprostszą drogą do tego, żeby pacjenta nie dało się uratować"
tak jakby od pacjenta zależało kiedy tam trafi.

Winnetou pisze:Naszlo mnie kilka mysli.

Od kiedy pozamykali zaklady fryzjerskie teoretycznie po ulicach powinni chodzic albo sami lysi albi hipisi. Wszyscy z zadbanymi wlosami sa politycznie podejrzani. Dlatego kiedy zobaczycie jakiegos polityka, zomowca lub innego cwaniaka z ladnymi wlosami zapytajcie ich jak to mozliwe.

Znajoma fryzjerka przyjmuje klientow u siebie w domu. Na pytanie czy sie nie boi nalotu Sanepidu z zomowcami odpowiedziala, ze nie, poniewaz co drugi jej klient to zomowiec :evil: . Kurwa mac. Parafrazujac klasyka mozna by powiedziec: "To taka z Ciebie Ekscelencja? To nas tu o malo nie wykastrowali, a Ty sobie bedziesz cyganie cycki przyprawial?"

Skoro fryzjerki przyjmuja klientow w domu (bo przeciez nie zabroniono zapraszac gosci do wlasnego domu, a co tam robimy to juz nasza prywatna sprawa) to po jakiego chuja pozamykano zaklady fryzjerskie? I tak mogl w nich przebywac tylko jeden klient.

Podczas meczu z Olimpia Elblag zomowcy terroryzowali spokojnych kibicow dopingujacych z za ogrodzenia. Ze niby nielegalne zbiegowisko i brak maseczek. A co sie kurwa dzialo tego samego weekendu w Polsce?
- obchody katastrofy smolenskiej w Warszawie,
- 1000 osob na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka,
- 10000 motocyklistow na zlocie na Jasnej Gorze,
- setki tysiecy Polakow jedzacych lody na spacerach w centrum miast.

Nigdzie zomowcy nie wykazywali sie taka troska epidemiologiczna jak na Suchych Stawach. A czym sie roznie kibic Hutnika ogladajacy mecz od Janusza ogladajacego na przyklad Wawel?


Winnetou dziwi mnie, że po roku tego cyrku jeszcze cie to dziwi
Jak już pisałem działania są irracjonalne, bo zagrożenie nie jest takie je malują media i rząd (no i oczywiście opozycja totalna)
jak w tym filmie
https://www.youtube.com/watch?v=5cRXgisezEY

"łatwiej jest panować nad nami jeśli się boimy"

Gdyby moi znajomi umierali, lub trafiali masowo do szpitali to nikt by mnie nie musiał straszyć w tv tylko bym z domu nosa nie wychylił i z nikim się nie spotykał bo ja ani taki odważny, a raczej głupi nie jestem żeby zdrowiem ryzykować.
A tak wyłączyłem tv, info tylko z netu, a że za oknem nic strasznego się nie dzieje więc żyje normalnie. Z dużym naciskiem na ruch bez zasłaniania ust na świeżym powietrzu, bo :

"Maseczki nie trzeba mieć założonej na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego albo plaży."


A park czy zieleniec każdy z nas ma pod nosem.

https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktua ... y-maseczek

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob kwie 17, 2021 12:20 am

Winnetou pisze:Naszlo mnie kilka mysli.

Od kiedy pozamykali zaklady fryzjerskie teoretycznie po ulicach powinni chodzic albo sami lysi albi hipisi. Wszyscy z zadbanymi wlosami sa politycznie podejrzani. Dlatego kiedy zobaczycie jakiegos polityka, zomowca lub innego cwaniaka z ladnymi wlosami zapytajcie ich jak to mozliwe.
?
...

Na początek przeproszę że rozmywam tak teraz ważny społecznie wątek aby wpisać swoje przemyślenia. Otóż ja z dwoma kolegami z pracy jeszcze na długo przed erą covida zrobiliśmy zrzutę, zakupiliśmy maszynkę do strzyżenia i ucząc się niejako na błędach nauczyliśmy się wzajemnie strzyc. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyliśmy na słuszny cel. To znaczy na wzajemną integrację .I zaprawdę skoro kobieta może prowadzić autobus to czemu kolega koledze nie może ostrzyc głowy. Wychodzi z Ciebie szowinizm że Tylko baby mogą strzyc i gotować .Historia dowodzi że najlepszymi fryzjerami i kucharzami byli mężczyźni.. :lol: :lol: :lol:
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1971
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » sob kwie 17, 2021 6:53 am

PITROL pisze:
Winnetou pisze:Naszlo mnie kilka mysli.

Od kiedy pozamykali zaklady fryzjerskie teoretycznie po ulicach powinni chodzic albo sami lysi albi hipisi. Wszyscy z zadbanymi wlosami sa politycznie podejrzani. Dlatego kiedy zobaczycie jakiegos polityka, zomowca lub innego cwaniaka z ladnymi wlosami zapytajcie ich jak to mozliwe.
?
...

Na początek przeproszę że rozmywam tak teraz ważny społecznie wątek aby wpisać swoje przemyślenia. Otóż ja z dwoma kolegami z pracy jeszcze na długo przed erą covida zrobiliśmy zrzutę, zakupiliśmy maszynkę do strzyżenia i ucząc się niejako na błędach nauczyliśmy się wzajemnie strzyc. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyliśmy na słuszny cel. To znaczy na wzajemną integrację .I zaprawdę skoro kobieta może prowadzić autobus to czemu kolega koledze nie może ostrzyc głowy. Wychodzi z Ciebie szowinizm że Tylko baby mogą strzyc i gotować .Historia dowodzi że najlepszymi fryzjerami i kucharzami byli mężczyźni.. :lol: :lol: :lol:


Gratuluje pomyslu zakupu maszynki we trzech. Ja na to nie wpadlem. Dlatego mam juz wlosy do pasa (jak przystalo na kazdego prawdziwego Indianina) :D .