Trener Hutnika - taktyka, skład i inne opinie

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » śr wrz 29, 2021 2:48 pm

Leon pisze:
HKS1978 pisze:Dokładnie Janiczak razem z niejakim Mieczysławem Gilem stworzyli Stowarzyszenie HKS, które było w kontrze do powstającego NH 2010!


Nie jest to prawda. Byłem jednym z założycieli tego Stowarzyszenia. Uczestniczyłem w jednym ze spotkań z udziałem Leszka Janiczaka, Mieczysława Gila i przedstawicieli Stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010.
Z tego spotania utkwiło mi bardzo agresywne zachowanie jednego z przedstawicieli NH2010.


Leon co nie jest prawdą?
To że Janiczak i Gil byli też wsrod założycieli/liderów Stow. HKS?
Czy to że to Wasze stowarzyszenie było w kontrze do naszego (NH2010)?

Tu więcej o tym jest napisane:
http://www.Hutnik.org/php-files/readart ... icle_id=58

pavel
Posty: 118
Rejestracja: czw sie 26, 2010 9:03 pm
Lokalizacja: Teatralne

Postautor: pavel » śr wrz 29, 2021 3:37 pm

Pamiętam ze Gil obiecywał w nowym tworze kokosy, że załatwi sponsorów, że NowyHutnik jest bez przyszłości. Namawial do powrotu pilkarzy i trenera ze szreniawy do nowo tworzonej druzyny. To chyba wtedy?

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » śr wrz 29, 2021 6:50 pm

Dyskusja poszła w kierunku moralnej oceny zachowanie Lipieckiego sprzed 15 lat. Ważne, ale ważniejsze jest to czemu doszło do tej zmiany?
Czemu trener Szydełko osiągnął tak kiepski wynik w tej rundzie?
Czy jest to tylko jego wina?
Czy nowy trener - ktokolwiek by nim był - jest w stanie coś więcej ugrać tą kadrą?

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » śr wrz 29, 2021 7:25 pm


luke.krak
Posty: 961
Rejestracja: pt gru 30, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: nh

Postautor: luke.krak » śr wrz 29, 2021 9:37 pm

Ciekawe kto za nich

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » śr wrz 29, 2021 9:56 pm


patryk
Posty: 696
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Postautor: patryk » czw wrz 30, 2021 4:56 pm

wojo77 pisze:
Aldaris pisze:Szczerze to jestem zdziwiony większością postów dotyczących zmiany trenera i mam odmienne zdanie w tym temacie.

Odchodzi Szydełko, trener który dokonał cudu z drużyną, stworzył ją na nowo. Nie znam kulis odejścia, ale przejście z tym do porządku dziennego raptem po trzech miesiącach od sukcesu, nie świadczy dobrze o całej organizacji. Pomijając sprawy klubowe, to takie zwyczajne, fajnie było ale się skończyło, to zdecydowanie za mało. Uprzedzając pytanie - co kibice mogliby zrobić więcej? Chociażby żądać odpowiedzi. Trener nie przepracował nawet roku w Hutniku. Z jakiegoś powodu! Z jakiegoś powodu z niego zrezygnowano albo z jakiegoś powodu dał sobie spokój.

Druga sprawa to kwestia nowego trenera. Zawsze byłem piknikiem, ale zawsze rozumiałem czy też starałem się zrozumieć że piłka nożna nie kręci tylko wokół boiska. Antypatie kibicowskie czy sportowe są nieodłączną częścią tego środowiska. Nawet pełna komercjalizacja, biznes i pieniądze nie są w stanie zabić idei kibicowskich. Przejście piłkarza z Barcelony do Realu i vice versa wzbudza olbrzymie emocje i jest nieakceptowalne.

Tymczasem w Hutniku można robić wszystko. Przypomnę w kibicowskim klubie sportowym. Odrzuty piłkarskie z Wisły to właściwe codzienność. Inne kwestie pominę. Teraz Lipecki.

Szczerzę powiem, że dla mnie sezon się skończył. Sportowo i kibicowsko. Mam tu na myśli pozytywne nastawienie, wiarę w sukces. Nie rozumiem jak można w tak łatwy sposób przejść do porządku dziennego z tym co działo się w przeszłości. Może i było to dawno, ale kibic nie zapomina czego przykładem jest osoba Bukalskiego.

Serio to z niedowierzaniem będę obserwował sceny pochwalne dla Lipeckiego po serii zwycięstw. Z niedowierzaniem będę też obserwował wyraz frustracji w jego stronę po porażkach. Widziały gały co brały. Takich ludzi nie powinno tu być.

Ja pierdole to wybierzmy trenera spośród kibiców i nowego prezesa wraz z dyrektorem też najlepiej tych z forum, osobiście mam dwóch kandydatów :lol: Tu chodzi o cel nadrzędny a nim jest utrzymanie w 2 lidze, owszem chłop nie postąpił fair ale to było jeszcze za czasów spółki SA od której my kibice też się odwróciliśmy, porównywanie go do tej szmaty bukalskiego to lekka przesada, teraz na prośbę naszego zarządu też opuścił ciepłe gniazdko gdzie z drużyną którą trenował szło mu mega dobrze i podjął się bardzo trudnego zadania które jak się nie uda to jako trener długo nie znajdzie ciekawej oferty można powiedzieć że teraz dla dobra Hutnika postawił na szalę swoją przyszłość jako trenera więc też trzeba to docenić (przecież nie przyszedł tu dla kasy). Spalmy go tu na forum to i jemu spadnie motywacja skoro jak nawet by mu szło to będziemy go linczować po wygranych meczach :roll: Zmotywujmy go i wywieśmy mu transparent typu "Lipa odkup swoje winy" i myślę że to tyle, niech wie że pamiętamy ale dajmy mu szanse


wojo77 coś Ci powiem... Ja uważam, że raz się skurwisz to kurwą pozostaniesz. I tego przez lata jako kibice się trzymaliśmy w stosunku do Bukalskich, Sotnickich, Pasionków, Madejskich itp. Rozumiem, że teraz wywieszamy tęcze i zaczynamy ruch "przygarnij tego, co Cię wyjebał w przeszłości". Jeżeli tak, to za niedługo się do klubu kolejka ustawi. Swoją drogą Madejski kiedyś by się nam przydał bo formę trzymał przednią, ale MIMO TO do Hutnika zaproszenia nie dostał...

Co do tematu. Dziękuję bardzo trenerowi Szydełce za wspaniałą batalię o pozostanie w lidze. Zgadzam się z Aldarisem, że pracował tutaj za krótko. Nie znając kulisów odejścia nie będę brnął w domysły. Po prostu dziękuję i - patrząc na jego warsztat - żałuję, że nie popracował z nami dłużej.

Lipecki... Ja osobiście miałem nadzieję już go tutaj nie oglądać w żadnej roli. Jak widać będzie pełnił ważną funkcję. Życzę powodzenia, bo Hutnik jest tutaj najważniejszy. Ale swoje pamiętać będę.

Pzdr
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

wojo77
Posty: 1089
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Postautor: wojo77 » czw wrz 30, 2021 6:44 pm

On nie tylko u nas się skurwił w Stróżach dopiero numer odwalił, Ty mu życzysz powodzenia ja mówię dajmy mu szanse ale pamiętamy co zrobił.

Piotrek
Posty: 2986
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » sob paź 02, 2021 1:16 am

Inna opinia:
Guja -odpalony
Pachowicz - odpalony
Antoniak - odpalony "tu nie ma świętych krów" - tak mi powiedział jeden z członków zarządu, pytając mnie czy jestem z HKS1978.
Staszewski - odpalony - tuż po umowie z nim i z SZSZ
SZSZ - odpalony.
Jeżeli jakiegoś odpaleńca" pominąłem to Go przepraszam.
edit: Ozimek

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » sob paź 02, 2021 7:37 am

Piotrek pisze:Inna opinia:
Guja -odpalony
Pachowicz - odpalony
Antoniak - odpalony "tu nie ma świętych krów" - tak mi powiedział jeden z członków zarządu, pytając mnie czy jestem z HKS1978.
Staszewski - odpalony - tuż po umowie z nim i z SZSZ
SZSZ - odpalony.
Jeżeli jakiegoś odpaleńca" pominąłem to Go przepraszam.
edit: Ozimek


Każdy przypadek to odrębna historia, poza tym Staszewaki sam poszedł do Zabrza. SzSz to takie pol na pół (odpalony przez klub/odpalony przez siebie)
Antoniak? Jakoś wiosną gdy drużynie szło nie było głosów "szkoda ze odpalili Antoniaka! Z nim utrzymanie byłoby po Suwałkach!" Teraz wrócił do klubu w dość istotnej roli, co świadczy o tym E odpalenie miało wyłącznie wymiar sportowy

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1975
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » sob paź 02, 2021 1:06 pm

Za to jak sie Lipecki kiedys zachowal w stosunku do Hutnika jestem bardzo sceptycznie do niego nastawiony. Ale wybacze mu wszystko jesli nas utrzyma w II-ej lidze, a pozniej wprowadzi do Ligi Mistrzow.

mr.Vitaminka
Posty: 1898
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Postautor: mr.Vitaminka » sob paź 02, 2021 1:52 pm

Winnetou pisze:Za to jak sie Lipecki kiedys zachowal w stosunku do Hutnika jestem bardzo sceptycznie do niego nastawiony. Ale wybacze mu wszystko jesli nas utrzyma w II-ej lidze, a pozniej wprowadzi do Ligi Mistrzow.


U mnie podobnie. Z tym, że jeśli w tym sezonie awansujemy do 1. ligi
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

Fan Club Kościuszkowskie
Posty: 338
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:47 am

Postautor: Fan Club Kościuszkowskie » sob paź 02, 2021 2:21 pm

U mnie również, ale pod warunkiem, że wszystkie mecze będą wygrywane minimum 3-0 i trener będzie siedział w boksie lub zdalnie :D :lol:

mr.Vitaminka
Posty: 1898
Rejestracja: pn sie 29, 2005 3:19 pm

Postautor: mr.Vitaminka » sob paź 02, 2021 2:26 pm

Fan Club Kościuszkowskie pisze:U mnie również, ale pod warunkiem, że wszystkie mecze będą wygrywane minimum 3-0 i trener będzie siedział w boksie lub zdalnie :D :lol:


Niech ktoś skompiluje wszystkie postulaty, bo się ten pan nie polapie w tym wszystkim 😂🙈
następnego lata Hutnik będzie mistrzem świata

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt paź 05, 2021 2:23 pm

Zmiana na stanowisku trenera odkąd kub prowadzi NH2010 to sytuacja rzadka. Lipecki w tym jedenastoleciu trenerem dopiero szóstym.
A już zmiana w trakcie rundy do sytuacja spotykana dokładnie co 5 lat.
Tak się złożyło, że obie poprzednie mialy miejsce w IV lidze, a nowi trenerzy debiutowali w październiku.


Sezon 11/12

Na ławce rozpoczął go Przytuła. Dobra wiosna rozbudziła nadzieje, a tu na dzień dobry klops u wtopa 3:1 w Kleczy. Potem szło lepiej, choć nie idealnie. W pierwszych 10 meczach faworyt zanotował bilans 6-2-2. Niby nie najgorszy, ale ze stratą do liderów ligi.
Poza wynikami doszło parę innych konfliktów i Przytule podziękowano po porażce na SS z Mogilanami

Zastąpił go Pasza. Zaczął od porażki w Zatorze z Przeciszovia, ale potem było tylko lepiej. Najpierw semsacyjne 1:0 z Podbeskidziem w towarzyskim meczu, potem ogranie Balina w hicie rundy i poszlo. W sumie 6 wygranych do końca roku i na zimę jesteśmy w ścisłej czołówce (chyba równo punktami z Mogilanami)


Kolejna zmiana w trakcie rundy to Janiczak za Stanca.

Sezon 16/17 zaczęliśmy bilansem: 4-1-5, bolaly zwłaszcza wstydliwe porażki z Jaśkowicami 0:5 i u siebie z Jutrzenka 2:4. Po 0:3 z Unia leci glowa Stanca...
Janiczak debiutuje w Pcimiu, dokończył rundę bilansem: 5-0-0, a jego przygoda na ławce kończy się jesienią 2020 w 2 lidze

Bilans 13 pkt w 17 meczach (4-1-12) wydaje się fatalnym, ale przebija go niestety Szydełko, który po świetnej wiośnie (9-5-5) jesień ma paskudna 1-2-7.

Jak skończy Lipa? 🤔