POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pn cze 14, 2021 8:44 am

To jeszcze dodaj, że cytujesz Razprozaka :wink:

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn cze 14, 2021 4:40 pm

JOK_NH pisze:To jeszcze dodaj, że cytujesz Razprozaka :wink:

Oczywiście, że tak. Tyle, że po przepracowanej nocy i że swoimi docinkami i nie chciało mi się wstawiać cytatów. Masz rację ale nie chciałem sobie splendoru dodać a treść przekazać. Czasami mi się nie chcę ale to nie próżność a lenistwo i pijaństwo przeze mnie przemawia. :oops:
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » czw cze 17, 2021 6:23 pm

Z dedykacją tym, którzy twierdzili, że komuniści wymrą, i wszystko samo się wyprostuje.
"Winstona, nie po raz pierwszy, uderzyło zmęczenie widoczne na twarzy O'Briena. Była to twarz silna, mięsista, brutalna; biły z niej inteligencja i jakby hamowany, obezwładniający fanatyzm, ale także zmęczenie. Od razu dostrzegało się wory pod oczami i bruzdy na policzkach. O'Brien pochylił się nad Winstonem, specjalnie przybliżając swoją znużoną twarz do jego.
- Myślisz o tym, jak starą i zniszczoną mam twarz - powiedział. - Myślisz o tym, że mówię o władzy, a nie umiem nawet powstrzymać rozpadu własnego ciała. Czy nie rozumiesz, Winston, że człowiek to tylko pojedyncza komórka? Zmęczenie komórek świadczy o żywotności całego organizmu. Czy umiera się od obcinania paznokci?
Odsunął się od łóżka i z ręką w kieszeni zaczął spacerować tam i z powrotem.
- Jesteśmy kapłanami władzy - rzekł. - Bóg to władza. Ale dla ciebie władza jest tylko pustym słowem. Czas, żebyś choć w części zdał sobie sprawę, co ono znaczy. Po pierwsze musisz zrozumieć, że władza należy do zbiorowości. Jednostka posiada władzę tylko wtedy, gdy przestaje być jednostką. Znasz hasło Partii: "Wolność to Niewola". Czy przyszło ci kiedy do głowy, że można je odwrócić? Niewola to Wolność. Pojedynczy człowiek, co z tego, że wolny, zawsze ponosi klęskę. Tak być musi, bo przecież każdy w końcu umiera, a śmierć jest największą klęską. Ale jeśli człowiek potrafi całkowicie i bezwzględnie podporządkować się Partii, do tego stopnia, że rezygnuje ze swojej tożsamości, wówczas zlewa się z Partią, s t a j e się Partią, a wtedy jest wszechmocny i nieśmiertelny. "
George Orwell, 1984.

oczywiście to nie mój tekst a znaleziony w Internetach
Umierają starzy, pozostawiając młodych następców. Zapytasz, kogo? A wiesz, czyim następcą był Ciastoń? Kto był jego protektorem, kto go w organizacji wychował i wypromował? A kiedy trząsł PRL-em pewnie w ogóle nie miałeś pojęcia o jego istnieniu

Zgroza. Wczoraj o godz. 13.00 został pochowany na Powązkach Wojskowych Władysław Ciastoń - funkcjonariusz bezpieki, szef SB w latach 1981-86. Jeden z głównych podejrzanych w sprawie o sprawstwo kierownicze zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki. Rodzinie udało się ukryć ten fakt.

Oczywiście mógłbym bym wkleić jakieś szokujące zdjęcie i coś dopisać od siebie. Tylko po co. JOK tak cytowałem. :wink:
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob cze 26, 2021 7:46 am

https://www.youtube.com/watch?v=AuauYQhiOhQ
Historia się powtarza utwór, po dwóch latach jakże aktualny
Mówię to co myślę, robię to co mówię

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » ndz cze 27, 2021 11:57 am

Szanuję Ziom! :D

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » ndz lip 18, 2021 11:59 pm

JOK_NH pisze:
BINGONH pisze:Dziwne jest to Wasze pojmowanie wolności

- pis demontuje system prawny , cisza nie ma apeli aby bronić sądów
- pis obdziera z godności kobiety, cisza nie ma wsparcia dla Strajku Kobiet

Naukowcy tworzą szczepionkę, jest szansa na zwalczenie pandemii a przynajmniej ograniczenie jej do niewielkich rozmiarów - to wielkie larum - zamach na wolność.

Nie słyszałem ani nie czytałem w żadnym poważnym (nawet w propagandowym tvpis) medium wypowiedzi lekarzy, krytykujących szczepienia.

Nie znam nikogo, kto miałby poważne powikłania po szczepionce (chyba to ja miałem najpoważniejsze z znajomych), za to mam w rodzinie covidowy zgon.
Można mieć różne opinie o stanie służby zdrowia, zaangażowaniu lekarzy, ale na litość boską - trzeba mieć też trochę zdrowego rozsądku. Jak cały świat medyczny, wszyscy naukowcy są zgodni w przekazie o covid to kto ma być autorytetem w tej kwestii?
Marcin Rola? Justyna Socha? Czy Witold Gadowski?
Jak to są wasze autorytety to faktycznie nie ma o czym rozmawiać.


Grubo żeś temat pomylił albo po prostu kontratak, który jest jak kulą w płot. To co myślę o tym co wymieniłeś nijak się ma do tematu, o którym rozmawiamy człowieku. Więc daruj sobie te wycieczki o pojmowaniu wolności, bo słabe to jest.
..................[/quote
Specjalnie przekleiłem to do wątku o polityce bo na temat samego Covid-u już wiele zostało napisane i nic mądrzejszego na tą chwilę nie wymyślę.
Aż samo się narzuca pytanie czy byłeś kiedyś w sądzie?
Ja spotykam się czy to w pracy czy po z różnymi typami i wcale nie koniecznie chuliganami żeby była jasność. I jeden gość dał przykład sprawy cywilnej, aby pokazać, jaka buta, wyższość i pogarda dla przeciętnego zjadacza chleba w tej kaście panuje. I wszyscy wokół obecni o różnym światopoglądzie na temat spraw obyczajowych czy politycznych przyznali mu rację. Powiedział mianowicie że gdyby miał do wyboru iść w marszu poparcia dla niezawisłych sędziów to już by wolał iść w marszu poparcia dla nie doruchanych kurew, które z racji wieku straciły klientów. Ale to fakt większość rodaków w tym ja jest głucha i „cisza nie ma apeli aby bronić sądów”.
Dobranoc.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn lip 19, 2021 10:31 am

Byłem.

Spraw karnych nie miałem.
Sprawy spadkowe też mnie jeszcze omijają.
Natomiast załatwiałem sprawy związane z prawem prasowym.
Bardzo miłe panie z sądu, rzetelnie udzieliły nam porady co, gdzie i jak.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn lip 19, 2021 9:41 pm

Nie mam powodu Ci nie wierzyć aczkolwiek większość społeczeństwa ma na ten temat inne odczucia. I pewnie między innymi z tago powodu nie idą protestować. Widzisz ja nie jestem demokratą i właśnie to mnie bawi że CI najwięksi demokraci jeśli wybór nie jest po nich myśli to narzekają na demokratyczne wybory..A gdyby w demokratycznych wyborach kot prezesa uzyskał 89% poparcia na funkcje cesarza Rzeczpospolitej to też byś mu chołd oddawał czy się buntował? To pytanie retoryczne. Dlatego ja nie wierzę w wartości demokratyczne a staram się po staremu przestrzegać dekalogu i przy okazji tych niepisanych.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » wt lip 20, 2021 12:11 pm

Wiem, że sądy mają kiepską opinię.
Choćby z powodu tego że sprawy trwają bardzo długo a prawo zawiera tak wiele różnych kruczków, że dobry prawnik potrafi z białego zrobić czarne.

Ale mimo tego wszystkiego ciągle każdy (choćby w teorii) jest równy wobec prawa. PiS próbuje narzucić ręczne sterowanie i wydawanie wyroków zgodnych z linią partii. Czyli powrót do minionego ustroju. Jak w PRL-u ukradli Ci rower czy samochód to mogłeś liczyć na sprawiedliwy wyrok, jak podpadłeś jedynie słusznej partii, mogłeś liczyć co najwyżej na niski wymiar kary.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » śr sie 25, 2021 9:40 am


Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn lis 29, 2021 12:01 am

Obrazek
Czy są tu jacyś starzy lewacy i mogliby mnie uświadomić kim jest „wyżej postawiona w społeczeństwie kobieta”. Chętnie bym definicje poznał.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pn lis 29, 2021 10:30 am

Pytanie do osób ogladajacych tv.

Podają tam info, ze Gowin przebywa w szpitalu psychiatrycznym? Jeśli tak to jaki powód.

Podobno mial próbę samobojczą - podciecie żył.
Oficjalnie depresja.

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pn lis 29, 2021 11:47 am

ksh72 pisze:Pytanie do osób ogladajacych tv.

Podają tam info, ze Gowin przebywa w szpitalu psychiatrycznym? Jeśli tak to jaki powód.

Podobno mial próbę samobojczą - podciecie żył.
Oficjalnie depresja.


podobno miał ciężkiego kowida, i potem mu odjebało

HAMAS
Posty: 1576
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Postautor: HAMAS » pn lis 29, 2021 2:05 pm

Odjebało to mu już dawno.

Kolor1980
Posty: 174
Rejestracja: śr lis 07, 2007 11:20 am

Postautor: Kolor1980 » pn lis 29, 2021 2:07 pm

Rządowej limuzyny z kierowcą zabrakło to wpadł biedaczek w depresję.