POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw sty 27, 2022 10:55 pm

stazyja69 pisze:Zapomnijcie. NIkt w naszym kraju nie wyjdzie na ulicę.
Ani z takiego czy innego powodu.
I mam tu na myśli masowe wystąpienia, które mogłyby coś zmienić.
Amen.


Masowe wystąpienie są możliwe tylko w jednym wypadku.
Puste półki w sklepach lub ceny na półkach takie, że przeciętnego Polaka nie będzie stać na nic więcej niż chleb z smalcem.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » ndz sty 30, 2022 4:29 pm

JOK_NH pisze:Jak to przejdzie i nie wyjdziemy na ulice, to już tylko zabranie socjali to spowoduje. A to już się nigdy nie stanie.


za Tuska podnieśli wiek emerytalny i nikt nie wyszedł.
Ukradli nam kasę z OFE i nic.
Zmanipulowani ludzie wychodzą tylko jak im media w głowie zamieszaja o siebie walczyć nie bedą.

Tymczasem w Kanadzie sie dzieje

https://twitter.com/RichardStiller4/sta ... 8876015616

https://twitter.com/synxchaosu/status/1 ... SN3KQpAAAA



:Premier Kanady Justin Trudeau wraz z rodziną zostali ewakuowani z ich rezydencji w Ottawie w bezpieczne miejsce."
https://twitter.com/synxchaosu/status/1 ... 2G2KQpAAAA

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » ndz lut 06, 2022 1:08 pm

Właśnie oglądam skoki w tvp1, i te reklamy:
1- obniżka akcyzy na paliwo? chyba obniżka vat?- cena paliwa netto czyli dla firm wzrosła w tym roku.
2 - ceny energii rosną bo ue tak dyktuje....prawda jest taka, ze prawa do emisji CO2 sprzedaje rząd, sprzedaje je firmom państwowym typu PGE. Jest to podobno 22 miliardy rocznie. Rząd sprzedaje firmie której jest właścicielem towar za 22 miilardy, a płaci za to społeczeństwo poprzez podwyżki cen energii.

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » ndz lut 06, 2022 1:30 pm

ksh72 pisze:
JOK_NH pisze:Jak to przejdzie i nie wyjdziemy na ulice, to już tylko zabranie socjali to spowoduje. A to już się nigdy nie stanie.


za Tuska podnieśli wiek emerytalny i nikt nie wyszedł.
Ukradli nam kasę z OFE i nic.
Zmanipulowani ludzie wychodzą tylko jak im media w głowie zamieszaja o siebie walczyć nie bedą.



W zasadzie racja. Wyjdą nieliczni, to jeszcze w mediach będą wytykani, że idioci, faszyści, burzący ład.

SIMON NH
Posty: 1649
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 1:49 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: SIMON NH » pn lut 07, 2022 9:19 am

Piotrek pisze:Właśnie oglądam skoki w tvp1, i te reklamy:
1- obniżka akcyzy na paliwo? chyba obniżka vat?- cena paliwa netto czyli dla firm wzrosła w tym roku.
2 - ceny energii rosną bo ue tak dyktuje....prawda jest taka, ze prawa do emisji CO2 sprzedaje rząd, sprzedaje je firmom państwowym typu PGE. Jest to podobno 22 miliardy rocznie. Rząd sprzedaje firmie której jest właścicielem towar za 22 miilardy, a płaci za to społeczeństwo poprzez podwyżki cen energii.


akcyza też niżsa

Akcyza na benzyny wyniesie 1413 zł na 1000 litrów; oleje napędowe i biokomponenty stanowiące samoistne paliwa – 1104 zł na 1000 litrów; a na skroplone gazy do napędu silników spalinowych – 387,00 zł za 1000 kg. Ustawa przewiduje, że obniżone stawki będą obowiązywać do 31 maja 2022 r. Od 1 stycznia do 31 maja 2022 r.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Od-pon ... 46232.html
Każdy człowiek jest głupcem przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, aby tylko przez pięć minut.
Elbert Hubbard

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » czw lut 24, 2022 1:27 am

https://www.youtube.com/watch?v=_pwg_TDtwT0
Syn Tadeusza Płużańskiego tak scharakteryzował relacjonowane przez ojca tortury wobec Pileckiego: „był torturowany wręcz barbarzyńsko: zdarto mu paznokcie, z nóg, miażdżono mu jądra, nadziewano go na nogę od stołka. Katowany był w sposób nieludzki”[36]. W trakcie ostatniego, jak się później okazało, widzenia z żoną Pilecki wyznał jej w tym kontekście: Oświęcim to była igraszka[37].

komuniści przecież chcieli dobrze tylko im nie wyszło a ile dobrego zrobili to cho cho cho... I dlatego ich między innymi nie trawie
Mówię to co myślę, robię to co mówię

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » czw lut 24, 2022 12:50 pm

PITROL pisze:https://www.youtube.com/watch?v=_pwg_TDtwT0
Syn Tadeusza Płużańskiego tak scharakteryzował relacjonowane przez ojca tortury wobec Pileckiego: „był torturowany wręcz barbarzyńsko: zdarto mu paznokcie, z nóg, miażdżono mu jądra, nadziewano go na nogę od stołka. Katowany był w sposób nieludzki”[36]. W trakcie ostatniego, jak się później okazało, widzenia z żoną Pilecki wyznał jej w tym kontekście: Oświęcim to była igraszka[37].

komuniści przecież chcieli dobrze tylko im nie wyszło a ile dobrego zrobili to cho cho cho... I dlatego ich między innymi nie trawie


Tu zaraz Ci ktoś napisze, że to nie był prawdziwy komunizm. Też i takie kwiatki są ogłupione propagandą komunistów.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pt lut 25, 2022 11:03 am

JOK_NH pisze:
PITROL pisze:https://www.youtube.com/watch?v=_pwg_TDtwT0
Syn Tadeusza Płużańskiego tak scharakteryzował relacjonowane przez ojca tortury wobec Pileckiego: „był torturowany wręcz barbarzyńsko: zdarto mu paznokcie, z nóg, miażdżono mu jądra, nadziewano go na nogę od stołka. Katowany był w sposób nieludzki”[36]. W trakcie ostatniego, jak się później okazało, widzenia z żoną Pilecki wyznał jej w tym kontekście: Oświęcim to była igraszka[37].

komuniści przecież chcieli dobrze tylko im nie wyszło a ile dobrego zrobili to cho cho cho... I dlatego ich między innymi nie trawie


Tu zaraz Ci ktoś napisze, że to nie był prawdziwy komunizm. Też i takie kwiatki są ogłupione propagandą komunistów.


Chętnie wdałbym się w polemikę, ale na takie argumenty trudno w poważny sposób odpowiadać. Niejaki Lisiewicz z Gazety Polskiej każdego przeciwnika restrykcji covidowych uznawał na agenta Putina. Podobne argumenty dominują właściwie wszędzie, na portalach informacyjnych, tweeterach, facebookach i co gorsza w telewizji.

Nie mniej jednak skuszę się na przedstawienie jednego argumentu, chociaż może nie czas na to, bo są teraz bardziej żywe i niepokojące tematy na świecie. Nie trzeba jednak książek i studiów by dostrzec różnice pomiędzy komunizmem w Polsce, a komunizmem w Korei Północnej. No chyba że jestem pod wpływem propagandy komunistycznej.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pt lut 25, 2022 11:13 am

Bardziej mi chodzi o to, że jest takie gadanie, prawdziwy komunizm był zawarty w marksiźmie i że oni chcieli dobrze, ale wszystko zepsuł Stalin i Lenin.
Serio, teraz będziemy rozmawiać o różnicach między komunizmem w Polsce, Korei, Chinach, Wietnamie, Kubie, Kostaryce? To najbardziej zbrodniczy system na świecie jaki wymyślono. O liczbach ofiar chcesz dyskutować, gdzie więcej, a gdzie mniej?

stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt lut 25, 2022 3:21 pm

Przepraszam, że się wpycham, ale Aldaris na pewno nie będzie bronił systemu komunistycznego. Pewnie też uważa go za ZŁO.
Jednak zauważa różnicę.
Nieprawdaż?

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pt lut 25, 2022 8:09 pm

To się domyślam, jak możesz w moim poście przeczytać. Tylko nie rozumiem dywagacji na temat różnic między komunizmem w różnych krajach. Będziemy statystyki zamordowanych porównywać, czy jak? I jaki jest tego cel?

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pt lut 25, 2022 11:04 pm

JOK_NH pisze:To się domyślam, jak możesz w moim poście przeczytać. Tylko nie rozumiem dywagacji na temat różnic między komunizmem w różnych krajach. Będziemy statystyki zamordowanych porównywać, czy jak? I jaki jest tego cel?


Przedstawiasz bardzo konfrontacyjną postawę, która uniemożliwia jakąkolwiek dyskusję. Sorry ale przedstawiłem mimo wszystko argumenty na które nie uzyskałem odpowiedzi :D
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » sob lut 26, 2022 12:01 am


enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » sob lut 26, 2022 4:35 pm

Chwała Ukrainie.

Awatar użytkownika
Pasha
Posty: 311
Rejestracja: pt cze 01, 2007 10:43 am
Lokalizacja: Kiev

Postautor: Pasha » sob lut 26, 2022 7:28 pm

Dziekuje!
Krym - to Ukraina!