POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob cze 25, 2022 1:05 am

Tak wiedziałem że zmarł ale nie sądziłem że jego postać odegrała na tyle ważną role w realnej polityce aby o tym wspominać.
Słowacy są jak najbardziej Słowianami i co? Jakoś Hitler im pozwolił stworzyć własne państwo.

Że już się odniosę do tego, bo brniesz w ten temat a mi się nie chcę wchodzić w dyskusje, co by było gdyby, choć to forum dyskusyjne, ale ja po prostu pracuję na popołudniu i loguję się tu dla rozrywki/z ciekawości, co słychać w Hutniku a nie po to, aby pisać elaboraty. Nie porównój mirabelek do gruszek tylko, dlatego że jedne i drugie rosną na drzewach.
Można gdybać, co by było gdyby - Hitler i tak rozpocząłby eksterminację Słowian i Żydów, bo dobrze wiedział, że żeby przejąć jakieś tereny na stałe (co było celem), należy w końcu pozbyć się lokalnej ludności w taki sposób, by nie mogli zbudować już żadnych zrębków własnej państwowości. Aby iść na ZSRR musiał mieć względny spokój na terenie podbitej Polski. Jedyna różnica polegała na tym, że oddalibyśmy mu i jego rodakom niezniszczone miasta do życia.
Następnie nasi chłopcy przymusowo by ginęli na froncie najpierw wschodnim, a potem też zachodnim, bo alianci w końcu ruszyliby na wojnę pomagając ZSRR przeciwko Hitlerowi, i tak jak Niemcy zostały zasypane bombami, tak i Polska zostałaby w ten sposób zniszczona, miasta stracilibyśmy i tak. Duża szansa, że dostalibyśmy atomem od Amerykanów. Jeśli Hitler by to wygrał, to Polski i Polaków nie ma. Jeśli by przegrał, to NIKT nie walczyłby o jakiekolwiek ziemie czy nawet istnienie samej Polski - prawdopodobnie byśmy się stali albo częścią jakiejś pozostałości po Niemcach albo byśmy stali się częścią ZSRR. Wg mnie to były takie czasy, że to się nie mogło skończyć dobrze, natomiast sojusz z Hitlerem to była automatyczna rezygnacja z własnej państwowości. Walka z nim dawała nadzieje na jej utrzymanie. Patrz na geografie Niemcy płacili reparację za I wojnę światową Francji do niedawna choć to już sto lat minęło. Zostalibyśmy zjedzeni przez amerykanów, żydów i rosjan popatrz jakich odszkodowań się domagają żydzi mający poparcie w amerykańskim kongresie choć w Polsce za pomaganie żydom groziła kara śmierci. A teraz sobie wyobraź co by było gdyby w Polsce był kolaboracyjny rząd który by współpracował z niemcami. Przecież wiadomo że obozy zagłady by powstały na ternie Polski, raz że tu było najwięcej żydów a dwa że sieć kolejowa i geografia to podpowiadały.Jeszcze nasze wnuki by żydom płaciły reparacje. No chyba że wierzysz że z Polską pomocą Hitler wygrał by wojnę a dziś żylibyśmy w tysiąc letniej III rzeszy pod wodzą wnuka Adolfa Hitlera i Ewy Braun z zachowaniem naszej suwerenności a do życiowej przestrzeni na wschodzie prowadziłby eksterytytojalny korytarz z trzy pasmową autostradą i szybką koleją.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » sob cze 25, 2022 3:44 am

BINGONH pisze:
enhaman pisze:
Wyszli lepiej?

Byli sojusznikami Hitlera i faszystowskich Niemiec.. Ponadto Węgrzy i Rumunii nie są Słowianami, więc nie byli dla Niemców podludźmi.


Tak. Wyszli lepiej.
Porównaj skalę strat ludności cywilnej. Węgrom niemal do samego końca udawało się chronić nawet Żydów.
Słowacy są jak najbardziej Słowianami i co? Jakoś Hitler im pozwolił stworzyć własne państwo.


Własne państwo?
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob cze 25, 2022 9:58 pm

PITROL pisze: A teraz sobie wyobraź co by było gdyby w Polsce był kolaboracyjny rząd który by współpracował z niemcami. Przecież wiadomo że obozy zagłady by powstały na ternie Polski, raz że tu było najwięcej żydów a dwa że sieć kolejowa i geografia to podpowiadały.Jeszcze nasze wnuki by żydom płaciły reparacje. No chyba że wierzysz że z Polską pomocą Hitler wygrał by wojnę a dziś żylibyśmy w tysiąc letniej III rzeszy pod wodzą wnuka Adolfa Hitlera i Ewy Braun z zachowaniem naszej suwerenności a do życiowej przestrzeni na wschodzie prowadziłby eksterytytojalny korytarz z trzy pasmową autostradą i szybką koleją.


Co by było, gdyby to fajny temat na nocne rozmowy przy piwie.
Natomiast realnie rzecz biorąc. Kolaboracyjne rządy były w Francji, Węgrzech, Rumuni, Słowacji. Kto o tym dziś pamięta? Kto pamięta, że 1 września 1939 roku, zostaliśmy zaatakowani przez dwa państwa i tym drugim obok III Rzeszy nie byli Sowieci.

Uważam, że walczyć należy na polu bitwy, jak się przegrywa wojnę to się podpisuje akt kapitulacji i tworzy rząd kolaboracyjny, bo to zawsze jest pewien rodzaj buforu między ludnością cywilną a okupantem. Są struktury, jest większy dostęp do zasobów, informacji. W momencie w którym okupant chce nas wykorzystać do prześladowania własnego narodu, zrywa się tą formę współpracy, zabiera co się da i przechodzi do partyzantki.

Polska Policja została zmuszona do kolaboracji z Niemcami. I nie skończyło się to tragicznie dla nas. Owszem byli granatowi, którzy się zdegenerowali, urządzali łapanki na Żydów, czy wręcz ich mordowali - daleko nie szukając był taki przypadek w Mogile. Ale wielu granatowych współpracowało z AK.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » ndz cze 26, 2022 12:20 am

BINGONH pisze:Co by było, gdyby to fajny temat na nocne rozmowy przy piwie.

I tego się trzymajmy. Ty jednak postawiłeś tezę, że wyszłoby nam to tylko na dobre. Ja Ci przedstawiłem inne scenariusze. A teraz proponuje wypić piwko żeby utrzymanie Hutnika w II lidze nie okazało się bajką. Dobranoc.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pn cze 27, 2022 7:17 pm


ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » wt cze 28, 2022 8:49 pm

ksh72 pisze:https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/polski-milioner-ludziom-trzeba-wytlumaczyc-zeby-nie-zarli-tyle-miesa-6784320021830176a.html%3famp=1#scso=_UOa5YuwclZKvBLytmMAK13:136.5


https://m.youtube.com/watch?v=tUYwrwvJrp4

https://m.youtube.com/watch?v=llCl0AZRPsg

bn
Posty: 2981
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt lip 01, 2022 12:09 am


SIMON NH
Posty: 1649
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 1:49 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: SIMON NH » pt lip 01, 2022 11:25 am

A inflacja CPI 15.6%
Każdy człowiek jest głupcem przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, aby tylko przez pięć minut.
Elbert Hubbard

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn lip 04, 2022 5:12 pm

Coś z Chin
https://cyberdefence24.pl/prywatnosc/cy ... a-polityki
I szczególnie piszę to do anty-pisiorów zwolenników UE wytężcie mózgi i wyobraźcie sobie co by się z wami stało gdyby ta technologia trefiła w ręce pisiorów, ale przecież gdy trafi w ręce prawdziwych demokratów to problemu nima bo wtedy to my inwigilujemy Ich! Jak to mówił Kali u Sienkiewicza jak on ukraść krowę to dobre a jak ukraść krowę Kalemu to złe. Może coś przekręciłem bo ja tą powieść czytałem w podstawówce.
Tymczasem w UE:
https://wrc.net.pl/is-pilne-od-6-lipca- ... et-2000-zl
Ale rozumie że to dla dobra społeczeństwa i nikt mi nie daj Boże nie przejechał nikogo bliskiego jadąc z nadmierną prędkością więc nie doceniam tej inicjatywy.

P.S.
Żaden ze mnie pisior tylko uważam że obecna opozycja niestety jeszcze głupsza –tan dopisek dla tych co by mi chcieli dowalić tym że Kaczyński jest niski, po pierwsze ja też wysoki nie jestem a po drugie tak wiem za Tuska niektórym żyło się lepiej.Za Hitlera pewnie też ale to nie do mnie idę spać bo dziś wstałem o 2.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

bn
Posty: 2981
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn lip 04, 2022 7:22 pm

Warto zauważyć, że Morawiecki był doradcą Tuska a teraz realizuje skrajnie lewicową agendę z oddaniem UE całej suwerenności w ramach KPO, likwidację samochodów spalinowych, węgla i podatków od wszystkiego więc nie wiadomo w czym niby jedni/drudzy się jeszcze różnią poza personelem.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » wt lip 05, 2022 7:51 pm

Że wszystkim zgoda jednak namawiania na głosownie na czajkowskiego przeciwko dudzie znając jego poglądy. I pochlebstwa Moskwie aż szkoda strzępić ryja. Nie po to zapalałem świeczkę na grobie powstańca styczniowego abym się dowiedział, że to zawsze Polska wobec Rosji była agresorem. Tak wiem że mniemasz takich poglądów ale ktoś ma i to twarzuje. Dlatego napisałem że największym atutem pisu jest opozycja.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

bn
Posty: 2981
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » śr lip 06, 2022 10:35 pm

Tymczasem ambasador ukraiński w Niemczech, który w ubiegłym tygodniu chwalił Banderę i ukraińskie ludobójstwo na Wołyniu a Polska jest dla niego jak ZSRR nie tylko nie został odwołany ale ma dostać awans do rządu Ukrainy. "Wiceminister spraw zagranicznych".
https://www.rp.pl/dyplomacja/art3664369 ... du-ukrainy

Piotrek
Posty: 2966
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » sob sie 20, 2022 5:21 pm

Jak patrzę co się dzieje, to już chyba całe nasze "elyty" kradną na maksa i bez skrupułów. W Krakowie stadion wisły, ławki w parkach, w rządzie kolejne agencje, kolejni prezesi. Na pocieszenie dodam, że nawet składy budowlane bankrutują, cementu ma braknąć za 2 miesiące, o węglu sobie zapomnijcie.

Piotrek
Posty: 2966
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » śr sie 24, 2022 7:22 pm

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ow/gxbszgq
Jak ktoś nie ma RODOS, to ma problem.

Piotrek
Posty: 2966
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt wrz 16, 2022 11:49 am

Europa próbuje 4 dniowy tydzień pracy, a w Polsce już tak jest - przynajmniej u mnie w branży w małych zakładach produkcyjnych. Małe firmy 10-20 pracowników przestają w piątki pracować bo nie ma po co, kilka lat temu zapieprzali nawet w soboty do późnych godzin.