Hutniczy marketing

Akcje i pomysły marketingowe.
Przetargi, reklamy, sponsoring.
Public Relations. Gorące newsy ze Sportowej S.A.

Moderatorzy: dUfio, marketing, HQSa

tomnh
Posty: 78
Rejestracja: wt cze 28, 2005 7:56 pm

Postautor: tomnh » pt lip 01, 2005 5:34 pm

NO właśnie, poza tym sprzedaż gadżetów to zarobek też byłby dla klubu i pewna forma naszego wkładu w finansowanie, a więc też w wynik sportowy...

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 211
Rejestracja: wt maja 03, 2005 9:43 am
Lokalizacja: Plac Centralny

Postautor: Robin » pt lip 01, 2005 5:34 pm

Stop. Dajmy odpowiedźieć na te pytania, które już są!!!

Zgadzam się bezwarunkowo, absolutnie i całkowicie z Tommym w kwestii - druga liga uber alles. Powinniśmy sie skupić na najważniejszym -poszukiwaniu sponsora.

I jeszcze jedno moim zdaniem nie przyciągnie się kibiców tańszymi biletami, pamiątkami, udogodnieniami typu stojaki na rowery, itd. Wierzyć w to byłoby naiwnością. Jedynym magnesem tylko i wyłącznie który może przyciągnąć kibiców jest wysoki poziom sportowy ( czytaj 2 liga, lub wyżej).
Kiedy na I ligę chodziło kiedyś średnio 3 tysiące głów, to nie dlatego że fajna infrastruktura, ale dlatego że grała na SS Legia, Widzew, Ruch, Górnik, itd.

tommyl
Posty: 659
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 5:19 pm
Lokalizacja: z Suchych Stawów

Postautor: tommyl » pt lip 01, 2005 5:45 pm

Robin ma racje. Tak naprawde tylko dobra gra sciagnie na SS kibicow.
Ale z drugiej strony otoczka- atmosfera tez musi byc odpowiednia jak, napisal dufio "dUfio" - ale bez przesady!

ps.
nie znam usera o nicku "tommym" :P
Obrazek Obrazek

KTO KOCHA TEN WIERZY - TYLKO Hutnik!!!

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt lip 01, 2005 5:52 pm

Robin pisze:Powinniśmy sie skupić na najważniejszym -poszukiwaniu sponsora.




to ze potrzebujemy sponsora i 2 ligi to nawet moja babcia wie, wiec na prawde szkoda postów na pisanie takich rzeczy jesli nie masz konkretnego pomysłu jak to zrobić :!:

wiadomo ze to najwazniejsze ale szukac sponsora to my sobie mozemy i 5 lat i go nie znalezc :!: i co? przez ten czas mamy nic innego nie robic? to jakas bzdura

wyczuwam ironie w Waszym podejsciu do osob ktore chca zrobic cos chocby neiwielkiego (ale duzego jak na ich mozliwosci) - pamiątki, infrastruktura
delikatnie mowiac-irytuje mnie to

nie ma co czekac na sponsora jak na manne z nieba i zjebac wszystkich ktorzy "doprowadzili" do tego ze go nie ma (jak to uczyniles z MT teraz kolej na Piotrka?) trzeba działac i już ! na tyle na ile TERAZ potrafimy, robic klimat i inne takie rzeczy

marketing
Posty: 420
Rejestracja: pt lip 01, 2005 6:08 am
Lokalizacja: pokój 206

Postautor: marketing » pt lip 01, 2005 5:55 pm

Dziękuję wszystkim za propozycje. Pomysły przeanalizuję i odpowiem wkrótce co do szczegółów, bysmy dopracowali najlepsze rozwiązania.
Priorytetem mojej pracy (wspieranej już pomysłami przez członków Stowarzyszenia Suche Stawy) ma być sprowadzanie na stadion sponsorów (ale też obniżenie kosztów pracy klubu).
Nasz klub znajduje sie w takiej sytuacji, że zainwestowanie jakichkolwiek pieniędzy w produkcję gadżetów jest trudną do podjęcia decyzją(mimo bardzo prawdopodobnych zysków).
Jako, że nie mam w pracy netu (a nawet, na razie nie posiadam komputera) odpowiedzi na pytania będe udzielał popołudniami.
Brawo za aktywność - wymagajcie ode mnie odpowiedzi.
pozdrawiam wszystkich zaangażowanych

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lip 01, 2005 6:01 pm

Nie rozumiecie chyba, że właśnie chodzi o to, żeby coś zrobić fajnego na stadionie - przyjdzie potencjalny sponsor i pomyśli sobie: "Kurde, spoko tu nawet" ... i o to właśnie chodzi. A szukać wielkiego sponsora to sobie możemy....

JOK_NH
Posty: 4599
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pt lip 01, 2005 6:13 pm

No właśnie. Potencjalny sponsor musi zobaczyć mimo wszystko "coś", a nie kartoflisko na którym trzeba budować wszystko od zera.
Może troche za mocnych słów użyłem, ale to dla jasności.

big ben hgw
Posty: 251
Rejestracja: wt sie 24, 2004 4:25 pm
Lokalizacja: z Londynu :D

Postautor: big ben hgw » pt lip 01, 2005 8:57 pm

tak jak ktos juz wspominal przydallyby sie bilety grupowe.przydaloby sie tez zeby wprowadzic tansze bilety dla malolatow,powiedzmy do 15 roku zycia za 1zl czy 2..
naszym klubem HKS, kazdy w Hucie o tym wie, ze najlepszy w Polsce jest...nasz Hutniczek HKS...

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 211
Rejestracja: wt maja 03, 2005 9:43 am
Lokalizacja: Plac Centralny

Postautor: Robin » pt lip 01, 2005 9:19 pm

Do Duffio
1.Owszem niektórzy zdaja się chyba nie wiedzieć o tym że poszukiwanie sponsora jest celem number one, skoro wypływają z pomysłami ciekawymi choć zbytecznymi w obecnej trudnej finansowo sytuacji klubu.

2. To jak pozyskać sponsora to już nie moja działka, ale m.in. Piotrka, TM i innych (zarząd).

3. Czy Ty Duffio wierzysz w to, że jak będzie lepsza oprawa meczy typu: czyste foteliki, tańsze bilety, nagrody dla kibiców, gazetka klubowa itd. itp. to przyciągniemy więcej kibiców na SS? odpowiem Ci: NIE! Czy przez fakt dobrej infrastruktury ściągniemy sponsora: byłby to jakiś argument w negocjacjach, ale nasza infrastruktura jest tak zapóźniona, że aby wszystko zrobic tak jak trzeba potrzebne sa przy tych środkach lata świetlne. Zegar się sypie, żeby wszędzie były foteliki to ogromny koszt, ewetualne oświetlenie itd.

4. Przy Twoim myśleniu To staniemy sie ostatnimi Mohikanami - i jak Oni staniemy sie historią, a na nasze obiekty, będzie sie mówić tak jak obecnie na halę Tomexu dawny Hutnik. Więc dlatego tak dużo wymagam od TM a teraz tak wiele od Piotra. Bo czas płynie, a kibice z SS odpływają - więc potrzeba rozwiązania (sponsora) a nie półśrodków.

HAMAS
Posty: 1582
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Postautor: HAMAS » pt lip 01, 2005 9:37 pm

Mam pomysł na duże oszczędności.
1 -Wydzielić sektor dla szalikowców i wpuszczać tam po 2 złote ,ale bez możliwości przemieszczania się po stadionie.Korżyści oczywiste mniej ochroniarzy i spokój na stadionie,nie płacenie kar.
2-Bufety przekazac kibicą i zyski wykorzystywać do celów ultras.
3-Na bramach postawic ludzi co jest im ważniejsze dobro klubu niż własna kieszeń.
4-Wszystkich tych darmozjadów którzy mienią się kibicami HUTNIKA i siedzą pod dachem a wchodzą na krzywy ryj wypierdolic na zbity pysk.
5-Na trybune pod dachem sprzedać karnety kibicą przykładowo po 200 zl i to będą kibice którzy w ten sposób wspomogą klub, a wzamian wyczyścić im chociarz te krzesełka.(chętni na takie karnety będą zaręczam )

tommyl
Posty: 659
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 5:19 pm
Lokalizacja: z Suchych Stawów

Postautor: tommyl » pt lip 01, 2005 9:53 pm

HAMAS pisze:Mam pomysł na duże oszczędności.

4-Wszystkich tych darmozjadów którzy mienią się kibicami HUTNIKA i siedzą pod dachem a wchodzą na krzywy ryj wypierdolic na zbity pysk.



sprecyzuj: pod całym dachem czy na trybunie - loży?
Obrazek Obrazek



KTO KOCHA TEN WIERZY - TYLKO Hutnik!!!

Junior
Posty: 1232
Rejestracja: pt sie 27, 2004 7:59 pm

Postautor: Junior » pt lip 01, 2005 10:02 pm

HAMAS pisze:Mam pomysł na duże oszczędności.
1 -Wydzielić sektor dla szalikowców i wpuszczać tam po 2 złote ,ale bez możliwości przemieszczania się po stadionie.Korżyści oczywiste mniej ochroniarzy i spokój na stadionie,nie płacenie kar.
2-Bufety przekazac kibicą i zyski wykorzystywać do celów ultras.
3-Na bramach postawic ludzi co jest im ważniejsze dobro klubu niż własna kieszeń.
4-Wszystkich tych darmozjadów którzy mienią się kibicami HUTNIKA i siedzą pod dachem a wchodzą na krzywy ryj wypierdolic na zbity pysk.
5-Na trybune pod dachem sprzedać karnety kibicą przykładowo po 200 zl i to będą kibice którzy w ten sposób wspomogą klub, a wzamian wyczyścić im chociarz te krzesełka.(chętni na takie karnety będą zaręczam )



Na pierwsze to się nikt nie zgodzi nie ma szans na bzdurne rozwiązanie nie dośc że na wyjazdach w klatce sie siedzi to u siebie mam mieć swobode ograniczoną?? O NIE!!!!!

drugie niemożlie bo bufety nie należą do klubu, nie można ich ot tak przekazać

Z 3 się zgadzam
"Hutniczy chłopie bądź na Topie"

Awatar użytkownika
MieszkoHKS
Posty: 83
Rejestracja: śr gru 22, 2004 9:13 pm

Postautor: MieszkoHKS » pt lip 01, 2005 10:27 pm

HAMAS pisze:Mam pomysł na duże oszczędności.
1 -Wydzielić sektor dla szalikowców i wpuszczać tam po 2 złote ,ale bez możliwości przemieszczania się po stadionie.Korżyści oczywiste mniej ochroniarzy i spokój na stadionie,nie płacenie kar.


co do tego to wydaje mi sie ze to nie ma szans unas tego zrobic (mam nadzieje ze moge sie mylic) ,chodz mozna by np. zrobic wejscie tam za sektorem h bo jest tam brama tylko tamtedy wpuszczac kibiców na ten sektor i nienazekał bym na to :) ,ale bilety nie po 2 zł ale po te 6zl ulgowy i po 12 normalny ale cały dochód przekazany grupie ultras !! tak jak dobrze mi sie wydaje to chyba na leczu tak jest albo było ze jakas czesc wpływów z biletów była przekazywana takiej grupie która okganizowała oprawy itd ! u nich to dawało duze pieniadze bo tam chodzi po 15-20 tys. i te nawet 1-2zl za kazdy bilet dawało te 15-30 tys. zł na oprawe ! POZDRO !
!! WIERZE ZE WIARA NAJPIEKNIEJSZA RZECZ WIERZE ZE Hutnik II LIGE BEDZIE MIEC !!
Obrazek

Hutnik_Skarpa
Posty: 848
Rejestracja: czw mar 10, 2005 11:55 am

Postautor: Hutnik_Skarpa » pt lip 01, 2005 10:57 pm

Jak dla mnie to:

:arrow: Trzeba zrobić profesjonalną oficjalną stronke internetową.

:arrow: Jakieś gadżety robione przez klub (myśle tu głównie o szalikach i Repikach koszulek meczowych bo od czegos trzeba zacząć)

:arrow: Pomysł z biletami grupowymi też jest zajebisty i trzeba próbować go wprowadzić.


*Pozdro!*

Awatar użytkownika
bolaj
Posty: 371
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:43 pm
Lokalizacja: Nowa Huta-Znakomita Dzielnica

Postautor: bolaj » pt lip 01, 2005 11:43 pm

HAMAS pisze:Mam pomysł na duże oszczędności.
1 -Wydzielić sektor dla szalikowców i wpuszczać tam po 2 złote ,ale bez możliwości przemieszczania się po stadionie.Korżyści oczywiste mniej ochroniarzy i spokój na stadionie,nie płacenie kar.


:shock:

Jest to dość dziwny pomysł i nie wiem czy ma jakiś sens, ponieważ na ten sektor odrazu zaczelibysię ładować młodzi i pikniki (tańsze bilety)... rozkecanie "dymów" na tak podzielonym stadionie też byłoby cięższe, no i jakbyś ich wpuszczał na ten sektor?? osobne przejście od bramy :?:
za mamusię, za tatusia, za HUTNICZKA