POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

KSH74NH
Posty: 4346
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:09 pm
Lokalizacja: swiatniki gorne

Postautor: KSH74NH » wt wrz 25, 2007 9:58 pm

Glebi_NH_WJ pisze:oj tam KSH74NH nie lap mnie za slowaka :P chodzilo z grubsza ze koniec dyskusji z mojej strony :P


ech Glebi nie wiem ocb ale ja mam kobiete lapia ja za co innego i zdecydowanie wole niz jakiegos tam slowaka :D

dobra wazny mecz sie zbliza czas na temat o lecznej

dan1950
Posty: 304
Rejestracja: sob mar 12, 2005 9:54 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: dan1950 » wt wrz 25, 2007 10:07 pm

Glebi, to w końcu popierasz ich czy się z nimi utożsamiasz bo sam już nie wiem. Noszenie kurtki typu flayers, słuchanie płyt z muzyką OI oraz obnoszenie się z Krzyżem Celtyckim to nie wszystko. Poczytaj najpierw trochę literatury, to może kiedyś podyskutujemy.Teraz to tyle z mojej strony w stosunku do Twojej osoby. Z prawicowym pozdrowieniem.

Awatar użytkownika
Glebi_NH_WJ
Posty: 275
Rejestracja: wt mar 20, 2007 5:43 pm
Lokalizacja: Wola Justowska

Postautor: Glebi_NH_WJ » wt wrz 25, 2007 10:15 pm

jak bys przeczytal ze zrozumieniem moj ostatni post to bys zrozumiam ze utorzsamiam i popieram .pozdro
TYLKO POLSKA

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr wrz 26, 2007 1:35 am

Ktoś tam wcześniej napisał, że PiS to w sumie ma lewicowy program (duże zapomogi itd.) i w sumie ma rację. Lewicowy z punktu widzenia podręcznikowego, czysto teoretycznego. Jest jak jest i żałuję, że nie możemy wybierać między prawicą a lewicą. Czysto, według swoich przekonań, zgodnie z programami. Niestety, ale w Polsce nie mamy prawdziwej lewicy, bo to wszystko jest postkomuna, która chce osiągnąć swój interes.

Tak więc w Polsce rozgrywa się ciągle inny wybór...


Co do NOP - nie mam za dużego pojęcia o nich, ale po tym jak wszedłem na stronę, to stwierdzam, że są zbyt radykalni. Cieszę się, że w końcu zapanowałaby jakaś moralność, ale szczerze mówiąc bałbym się ich, bo są zbyt ekstremalni i narzucają swój światopogląd. Trochę się tego przestraszyłem.

Mam prawicowe przekonania, ale chyba nie aż takie.

Pozdrawiam (pozdro Dan :wink: )

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » śr wrz 26, 2007 9:58 am

W sumie racja, w Polsce praktycznie nie istnieje lewica która nie była by spadkobiercą PRL-u, dlatego dla wszelkiej postkomuny i jej krzywych układów nie powinno być na polskiej scenie politycznej miejsca.
Jednak myślę ze w Polsce i tak mamy spory pluralizm polityczny i nie ma co narzekać bo przykładowo w takiej Belgii różnica miedzy prawicą a lewicą jest tylko w nazwie bo kogo by tam nie wybrać to i tak realizują jeden program, a w Portugalii na scenie politycznej liczą sie praktycznie tylko 3 partie lewicowe miedzy ktorymi roznice mozna dostrzec tylko pod mikroskopem. Dlatego smieszą mnie za każdym razem zarzuty płynące z Zachodu o tym że w Polsce zagrożona jest demokracja.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » śr wrz 26, 2007 2:12 pm

Ares pisze:Dlatego smieszą mnie za każdym razem zarzuty płynące z Zachodu o tym że w Polsce zagrożona jest demokracja.


Nie wiem co masz dokładnie na myśli Ares. Chodzi ci pewnie o przytaczane artykuły z gazet zachodnich w polskiej prasie. Są to gazety lewicowe, bądź szmatławce typu Fakt. Problem w Polsce polega na tym, że tego typu artykuły są brane na poważnie, a przecież nie wiadomo jakim autorytetem cieszą się owe gazety w rodzimych krajach. Jak dla mnie jest to celowy zabieg polskich mediów, mający za zadanie, wywołanie skandalu i poczucia grozy w Polakach. Żadko kiedy cytuje się artykuły z gazet zachodnich chwalące Kaczyńskich i rząd. No bo po co, zeby im jeszcze notowania wzrosły.

Tak w ogóle to mam podobny pogląd na sprawe ja ty :)


Jak dla mnie poglądy to jedno, a uczestniczenie w wyborach to drugie. Przytocze prosty przykład radnego M. Twaroga. Większość z was zapewne głosowała na niego, nie z powodu jego przekonań, a dlatego, że jest to kandydat przychylny Nowej Hucie. Podobnie podchodze do wyborów ogólnokrajowych i w tym wypadku głosuje na PiS. Nie do końca zgadzam się z Kaczyńskimi i spółką, ale mam tą świadomość, że jako jedyna partia są w stanie coś zrobić, choć już zrobili całkiem sporo. Jeszcze przed poprzednimi wyborami czytałem ciekawy artykuł o tym, że Kaczyńscy zdają sobie sprawe z tego, że nikt nigdy nie będą mieć poparcia zdecydowanej większości wyborców. Głośno oznajmiając walke z postkomuną, korupcją czy bandytyzmem, zwabiają w ten sposób tą część elektoratu, która jednogłośnie zgadza się z ich poglądami. Niestety przez drugą część są opluwani, nazywany nacjonalistami, faszystami czy kimś tam jeszcze. Stają się w ten sposób politykami bardzo wyraźnymi, którzy mimo upływu 2 lat od ostatnich wyborów cieszą się wysokim poparciem, mając przy okazji grono zatwardziałych przeciwników. Tak jak wspominaliście, rażą was koalicja z LPRem i Samoobroną czy bratanie się z Rydzykiem. Mnie też przyznaje, choć cel w tym przypadku uswięca środki. By mieć władze trzeba iść na pewne ustępstwa, bo inaczej czeka ich los trupów politycznych. Październikowe wybory też nie wzięły się z kosmosu. Bliźniaki zdają sobie sprawe z tego, że przy rządzie mniejszościowym ich poparcie stopniowo by malało i w efekcie mogliby już nie wrócić do wielkiej polityki. Podejrzewam, że zdają sobie sprawe z tego, że je teraz przegrają, ale będąc w mocnej opozycji do prawdopodobnego rządu PO-LiD, są w stanie wygrać kolejne wybory. Przypomne, że Lech Kaczyński pozostaję na stanowisku prezydenta, a cel jest następujący. Wygrać następne wybory prezydenckie i do sejmu większością głosów...
Jako umiarkowany zwolennik oddaje w tych wyborach (jak i poprzednich) głos na PiS. :P

dan1950
Posty: 304
Rejestracja: sob mar 12, 2005 9:54 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: dan1950 » śr wrz 26, 2007 11:41 pm

Masz racje Aldaris, z tymi artykułami w prasie zachodniej. Są to gazety lewicowe i inne szmatławce. W dodatku pan michnik, niedawno pisał do jednej z hiszpańskich gazet o dyktaturze braci Kaczyńskich. Jest jeden wyjątek, gdzie rządy Pisu są doceniane i rozumiane oraz nie ma straszenia dyktaturą. Mam na myśli tutaj jeden z szwajcarskich dzienników, tytułu niestety nie pamiętam. Tak więc nie jest tak najgorzej jakby chcieli to widzieć co poniektórzy z naszych polityków i pismaków. Z prawicowym pozdrowieniem.

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » czw wrz 27, 2007 10:39 am

Michnik w ostatnim czasie dość często pisał paszkwile w lewicowej hiszpańskiej gazecie "El Pais", można śmiało powiedzieć że jego wypociny na łamach tego szmatławca to już nie tylko krytyka rządów PiS-u, ale wręcz antypolska propaganda. Również niemiecki "Der Spiegel" (też lewacki) bryluje w antypolskości, krytykując wszystko co polskie i prawicowe. Sęk jednak w tym że potem polskie media pokroju: TVN-u, Polsatu i Gazety Wyborczej wmawiają Polakom jakoby "renomowana i rzetelna zachodnia prasa" zarzuca Polsce nacjonalizm i zacofanie na najwyższych szczeblach władzy. Bo wcale nie jest tajemnicą że te polskie komercyjne media lansują liberalno-lewicowy styl życia oparty na politycznej poprawności za wszelką cenę

marketing
Posty: 420
Rejestracja: pt lip 01, 2005 6:08 am
Lokalizacja: pokój 206

Postautor: marketing » pt wrz 28, 2007 11:39 am

A mój kandydat piłkę kopie, w niedzielę bramki strzeli dwie... – krakowscy politycy grają w piłkę nożną.

Informujemy, że w dniu 30.09.2007 (Niedziela), na obiektach sportowych Hutnika Kraków Sportowej SA odbędzie się Turniej Piłkarski z udziałem krakowskich sztabów wyborczych Platformy Wyborczej oraz Lewicy i Demokratów. Stawkę drużyn uzupełnią Amatorskie Reprezentacje Wietnamu i Afryki. Drużyny złożone z 11 zawodników zagrają na boisku ze sztuczną trawą, w blasku reflektorów.
Zawody rozpoczną się o godzinie 16.

Plan meczów:
g.16-17:05 Lewica i Demokraci – Amatorska Reprezentacja Afryki;
g.17:10-18:15 Platforma Obywatelska – Amatorska Reprezentacja Wietnamu;
g.18:20-19:25 Przegrani z pierwszych meczów grają o III miejsce;
g.19:30-20:35 FINAŁ. Zwycięzcy z pierwszych meczów grają o I miejsce.

Miejsce zawodów: Hutnik Kraków Sportowa SA, ul.Ptaszyckiego 4, Treningowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt wrz 28, 2007 1:50 pm

a gdzie PiS? a gdzie LPR?

Chociaż krakowskiego PiSu akurat nienawidzę heh (Terlecki), no ale jak widzę tylko te dwie partie, to mi sie niedobrze robi :/

Za sprawą Maćka chyba wszyscy doskonale wiedzą, że (przynajmniej tak mi się wydaje) krakowski LPR jest najbardziej pronowohucki.

Pytanie tylko jest takie: "Czy krakowski LiD i PO mają coś do zaoferowania Nowej Hucie i Hutnikowi, czy tylko przyszli sobie pograć?".

A jeśli mają coś do zaoferowania, to czy to spełnią, czy tylko tak kłamią, żeby nazbierać głosów, a później oczywiście sajonara?

Pozdrawiam :)

marketing
Posty: 420
Rejestracja: pt lip 01, 2005 6:08 am
Lokalizacja: pokój 206

Postautor: marketing » pt wrz 28, 2007 3:37 pm


nowohucianin
Posty: 11
Rejestracja: sob cze 09, 2007 10:15 pm

Postautor: nowohucianin » sob wrz 29, 2007 8:26 pm

Jedyny sluszny wybor [b][i][u]Combat 18

BIMBER
Posty: 1164
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:47 am
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: BIMBER » pn paź 01, 2007 2:55 pm

Mortal Kombatant 6574698351678
BIEDA NIGDY NIE JEST SMUTNA

Awatar użytkownika
Lukasz_HKS
Posty: 1096
Rejestracja: czw paź 07, 2004 10:32 am
Lokalizacja: NH

Postautor: Lukasz_HKS » pn paź 01, 2007 5:04 pm

Jak o polityce to polecam - Elektryczne Gitary "Gdy zostane prezydentem" :)
Hutnik

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn paź 01, 2007 9:18 pm

Jakie wrażenia po debacie?

Według mnie lepiej wypadł Kaczyński, parę razy przygadał Kwaśniewskiemu hehee