PRZYSZŁOŚĆ KS Hutnik KRAKÓW

Tematy piłkarskie (do 2010 r.)

Moderatorzy: dUfio, majlech

pawelhks
Posty: 474
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 8:53 pm
Lokalizacja: OGRODOWE HKS

Postautor: pawelhks » śr paź 10, 2007 10:37 am

Z tego co ja sie orientuje to pion remontowy i pion sportowy sa ze soba scicel powiazane. Tzn pion remontowy utrzymuje pion sportowy, ale gdyby nie bylo pionu sportowego to pion remontowy nie otrzymywalby zlecen na prace od Mittal Steel Poland (dawna Huta Sendzimira).

Takze nie tak latwo bedzie wyodrebnic pion sportowy i oddac go w rece kibicow.

Skoro glosy na forum sa podzielone co do dzialan jakie mozemy podjac, pozostaje nam tylko czekac co przyniesie przyszlosc.
Moze zrobimy zrzute na grajkow na jakas premie za wygrany PIERWSZY mecz w tym sezonie?

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » śr paź 10, 2007 10:45 am

Witaj Marcinie!
Zawsze z dużą uwagą czytam Twoje wpisy. I z reguły się z nimi zgadzam. Ale w przypadku startu od zera myślę inaczej niż Ty. Dlaczego?
Powstaje pytanie: kto będzie występował w nowym Hutniku? Jak zachęcimy do gry w nowej drużynie ciekawych, warościowych piłkarzy? Przypominam casus Swendy. Ile wysiłku kosztowało Stowarzyszenie aby zapewnienić temu piłkarzowi odpowiednie warunki do funkcjonowania? Oczywiście, to przykład szczególny (obcokrajowiec - więc była potrzeba zapewnienia mieszkania), ale symptomatyczny. Teraz pomyśl o kilkunastu zawodnikach, którym oczywiście mieszkania wynajmować nie trzeba (bo będą miejscowi) ale... Zgłoszenie do rozgrywek, badania lekarskie, licencje. Ktoś tym wszystkim będzie się musiał zajmować. Koordynować to. Sorry, ale zdaje mi się, że większą naiwnością od siedzenia i czekania na sponsora jest wiara w to, iż kibice Hutnika będą w stanie stworzyć i poprowadzić (PROFESJONALNIE - bo o to nam chodzi, prawda?) klub piłkarski. Dla mnie, to co w tej chwili istnieje na Suchych Stawach, to największy kapitał tego klubu. Bo rzeczywiście może stać się tak (ktoś pisał już o tym), że założymy nowy klub i w ten sposób otworzymy SSA wolną drogę do pozbycia się wszystkich zawodników i zrzucenia z siebie ciężaru dbania stadion i pozostałą infrastrukturę. Wiemy, jakie nastawienie do Hutnika ma Urząd Miasta Krakowa. Nasze tereny (mienie komunalne) mogą trafić w ręce Cracovii (przypominam, klub miejski!). I w ten sposób Cracovia pozyska świetną bazę treningową z naszymi szkółkami piłkarskimi.
A my będziemy grać w A-klasie na stadionie Wandy lub Grębiałowianki.
Dlatego uważam, że mimo wszystko najlepszą drogą jest droga ewolucji. Przejmowanie kontroli nad SSA i doprowadzenie do sytucji, iż nasz głos będzie w spółce coś znaczył. Następnie podzielenie spółki na część sportową i remontową. Jasne i przejrzyste reguły działania.
Należy zbadać jaka część udziałów w spółce da nam w niej realny głos. Ile na to jest potrzebne środków. Bo gdy skalkulujemy ile potrzeba pieniędzy na start nowej drużyny, a ile na to, by mieć coś do powiedzenia w spółce, to może się okazać, że różnica nie jest aż tak wielka. I znajdzie się ktoś, kto dołoży tą różnicę licząc na późniejsze zyski w spółce. Gdy będziemy mieli w ręku atut w postaci Suchych Stawów i drużyn młodzieżowych oraz jasne reguły działania sponsor strategiczny powinien się znaleźć.
Taka droga wydaje mi się optymalna. Ważne by się spotkać i to przedyskutować.

Pozdrowienia!
ezswaz aN Hutnik

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » śr paź 10, 2007 12:28 pm

moze latwiej i przekrzysciej bedzie sie toczyc tą fascynujaca i stojaca na niewyobrazalnym jak na nasze forum poziomie gdy na chwile cofniemy sie 5 lat wstecz:


http://i22.tinypic.com/2j5xq4n.jpg


http://i24.tinypic.com/29lzjuf.jpg
http://i24.tinypic.com/izydm8.jpg

Fan Hutnika
Posty: 1529
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 12:01 am

Postautor: Fan Hutnika » śr paź 10, 2007 4:56 pm

zwyciestwo pierwsze jest wiec pewnie po temacie :D

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » śr paź 10, 2007 5:02 pm

poczekaj do niedzieli jak przegramy to znowu będzie podbijany :roll:

big ben hgw
Posty: 251
Rejestracja: wt sie 24, 2004 4:25 pm
Lokalizacja: z Londynu :D

Postautor: big ben hgw » śr paź 10, 2007 5:34 pm

Pilkarze sa po to zeby grac i wygrywac, to ze wygrali nie ma tu akurat zadnego znaczenia.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr paź 10, 2007 6:12 pm

Po pierwsze: Temat trzeba kontynuować. Co kur...? Wygraną prezesi zamkną nam usta, czy tak?

Po drugie: W artykule Dufia jest napisane, że Suche Stawy, będące własnością miasta, to "12,8 ha, które co najmniej w 20 proc. można wykorzystać na cele komercyjne."


To ja się kur** pytam: "Dlaczego nie wykorzystano w jakiś, choćby płytki sposób, ale za to dochodowy?". Płynęła by z tego przecież kasa na klub...


Pozdrawiam

94HKSNH
Posty: 158
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:58 pm

Postautor: 94HKSNH » śr paź 10, 2007 7:03 pm

kasa na klub płynie z spółki remontowej ktora remontuje Mittal Steel Poland, w spółce remontowej pracuje około 200 pracowników, a zasługą wpływających pieniędzy jest były prezes Władysław Handziuk. Pan Czesław Skowronek złozył wypowiedzienie ( nie wiadomo czy zostanie przyjete przez rade nadzorczą ). W sumie czesław przyniosł pecha ( pojawił sie przed pierwszym meczem w sezonie bodajze tydzien wczesniej ) Tyle mam do powiedzenia

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr paź 10, 2007 8:18 pm

94HKSNH tak, tak, ale chyba mnie nie zrozumiałeś.

Można było walnąć jakiś nie wiem, sklep, parking, coś prostackiego, ale do użytku dla zwykłych ludzi i czerpać z tego kasę...

Zawsze to dodatkowe źródło dochodu.

94HKSNH
Posty: 158
Rejestracja: ndz maja 20, 2007 1:58 pm

Postautor: 94HKSNH » ndz paź 14, 2007 10:27 pm

wlasnie sie okazało ze wypowiedzenie wogole do rady nie dotarło ponieważ zostało podarte przez czeska..

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » czw paź 25, 2007 1:00 pm

Temat popadł w niebyt... A były propozycje spotkania itd. Może ktoś wie coś w tym zakresie?
ezswaz aN Hutnik

Fan Hutnika
Posty: 1529
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 12:01 am

Postautor: Fan Hutnika » czw paź 25, 2007 1:57 pm

przeciez to bylo normalne ze bedzie zwyciestwo podjara i po temacie
tez czekalem w sumie czekam na spotkanie jakies

Hutnik74
Posty: 77
Rejestracja: pt wrz 09, 2005 10:19 am

Postautor: Hutnik74 » pn lut 18, 2008 3:16 pm

Witam
Czy bylo jakies spotkanie czy pomysl i temat umarl ?
Ciekawi mnie jak ktos napisal wczesniej ze temat poszedl do zxarzadu i wprowadzil niepokoj
Oczywiscie czekamy na 1 mecz w sezonie i marsz w gore tabeli
zwyciestwo za zwyciestwem i nie spadamy
pozdrawiam
Hutnik Przy Arce

Desanto NH
Posty: 203
Rejestracja: czw sty 17, 2008 9:31 am

Postautor: Desanto NH » wt lut 26, 2008 12:34 pm

no wlasnie, teoretycznie gdy zaczniemy wygrywac mecze jest sznsa doskoczenia do 5 miejsca tak?? 5 wchodzi do 2giej ligi?
Nowy Hutnik 2010.

misiek
Posty: 1173
Rejestracja: pt gru 24, 2004 11:58 am
Lokalizacja: nowa huta

Postautor: misiek » wt lut 26, 2008 12:56 pm

Piąte , a i może nawet szóste . Zależy ile spadnie do naszego okręgu z drugiej ligi . Strasznie to jest poplątane . Narazie musimy wygrywać te mecze , więc nie wybiegaj aż tak do przodu :wink: . Będzie co będzie .