PRZYSZŁOŚĆ KS Hutnik KRAKÓW

Tematy piłkarskie (do 2010 r.)

Moderatorzy: dUfio, majlech

Oro
Posty: 463
Rejestracja: czw paź 14, 2004 9:22 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Oro » pt cze 26, 2009 10:14 pm

A zastanawiacie się ile Ci grajkowie zarabiają? Mało kto po studiach kosi taką kasę jak oni teraz, za 3-4 godziny "pracy" dziennie, w pszenno - buraczanej 4 lidze, a spora część to jeszcze uczący się gówniarze! Ja po dobrych studiach mogę (przynajmniej na razie) tylko pomarzyć o takiej kasie, jaką oni biorą za to, że prosto piłki nie umieją kopnąć.

Gumezi
Posty: 548
Rejestracja: śr wrz 14, 2005 2:46 pm
Lokalizacja: z placu

Postautor: Gumezi » pt cze 26, 2009 10:31 pm

kurwa mac.gramy w zjebanej 4 lidze,kopacze zarabiaja jak w pierwszej,prezesi to samo.w tej lidze mozna grac spokojnie wydajac 0,5 mln pln.a Hutnik wydaje 1,5-2 mln.rozpierdolic to i grac w a-b-c klasie,i wtedy z checia sie do tego dorzuce jak wiele innych osob.pozdro dla normalnych.
my Hutnika wierni fani,z Nowej Huty chuligani

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pt cze 26, 2009 10:32 pm

Oro, to co piszesz jest zapewne prawdą. Gdy patrzymy na zarobki absolwenta historii, socjologii czy marketingu i zarządzania można się oburzać, że IV-ligowi kopacze dostają np. dwa-trzy razy więcej. Ale... właśnie jest jedno ale! Można się na to oburzać, niemniej to rynek generuje takie uposażenia piłkarzy. Aby krytykować takie zarobki piłkarzy i orzekać, że taka kasa to przegięcie, trzeba mieć informacje jakie są zarobki piłkarzy w IV lidze. Czy na tle innych piłkarze Hutnika dostają znacznie więcej niż ci z Garbarnii lub Unii Tarnów? Jeżeli tak, jeżeli zarobki piłkarzy w Hutniku są takie rewelacyjne, to nie powinniśmy mieć chyba problemu ze wzmocnieniami? A jakoś nikt ze znanym nazwiskiem nie chciał przyjść na Suche Stawy...

NIE BRONIĘ PIŁKARZY!!! Ale ciekaw jestem czy Twoja ocena opierała się tylko na założeniu: piłkarze kopią piłkę krzywo, dlatego trzeba im obciąć kasę, czy na czymś więcej?

Pozdrawiam!
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pt cze 26, 2009 10:42 pm

Fakty (i mity):

- W obecnych władzach SSA nie ma już nikogo związanego z dawnym układem. Od ponad roku właścicielem pakietu większościowego nie jest p. Niziołek ani żadna organizacja przez niego reprezentowana.

- SSA ma ponad 5 milionów długu, co WIELOKROTNIE przekracza jej majątek.

- Dług SSA rósł od momentu powstania Spółki, nieskuteczne prawnie okazało się "odcięcie ogona" KS Hutnik

- SSA w zeszłym roku wydała na sport ponad 2 miliony złotych polskich.

- W minionym sezonie SSA zapewniła pierwszej drużynie wszystkiego co trzeba do awansu.

- Właściciele zdecydowali utrzymać spółkę przy życiu co najmniej do 30 listopada 2009 i wystartować w trzeciej lidze.

- Posiadacz największego pakietu akcji (były Prezes SSA a od dziś również członek Rady Nadzorczej) p. Władysław Presak zadeklarował gotowość do sprzedania należących do niego akcji osobie/firmie/podmiotowi, który przedstawi zabezpieczenie finansowe pozwalające na funkcjonowanie sportu.

- p. Władysław Presak powiedział dziś kilka zdań które powinny paść z ust właścicieli/prezesów wiele lat temu. M. in. "Spółka remontowo - budowlana nie jest w stanie utrzymać drużyny sportowej" a także: "błędną strategią jest uzależnienie spółki od wyłącznie jednej (hutniczej) branży przemysłowej".

- Ze sprawozdania za zeszły rok działalności SSA wynika, że ta ostatnia sprawa została w końcu ruszona - portfel zamówień uniezależnił się od A-Mittala (który odciął wszelkie zlecenia).

- Pan Prezes Rady Nadzorczej Władysław Praciak (posiadacz drugiego co do wielkości pakietu głosów) zrezygnował z zasiadania w Radzie.

Deklarowane plany na najbliższą przyszłość
- maksymalne cięcie kosztów w części sportowej (prawdopodobne wycofanie drugiej drużyny oraz pozostawienie dwóch z trzech drużyn juniorskich).
- maksymalne cięcie kosztów części pozasportowej (etaty biurowe, niskowydajni pracownicy.
- dalsza dywersyfikacja portfela zamówień.
- realizacja (pseudo) modernizacji stadionu i ewentualne wynajęcie go Pasom albo/lub Wiśle.
- próba układu z największym wierzycielem (ponoć jest nadzieja na sukces)
- próba stworzenia podmiotu (innego niż SSA) zdolnego prowadzić drużynę, pozyskiwać sponsorów, współpracować z "Miastem", tak aby ewentualne wpływy na rzecz w/w podmiotu nie zasilały kasy SSA (i jednocześnie nie podlegały egzekucji komorniczej).
- modlitwa za koniec kryzysu.


---------------------------------------------------------------------------------------------

Czy ktoś ma jakiś rozsądny pomysł jak utrzymać stadion i pierwszą drużynę na co najmniej obecnym poziomie sportowym (ewentualnie zapewnić jej godne warunki do awansu) ?


I jeszcze żeby rozwiać wątpliwości dotyczące 100 milionów :)
Ciąg logicznych zdań wyglądał tak: jeżeli JAKAŚ spółka ma dawać połowę swoich zysków na sport a pracuje na marży = 10% to żeby dać 2 miliony rocznie musi wypracować 4 miliony zysku (rocznego) czyli mieć przychód 40 milionów złotych.
i zdanie drugie - jeśli ktoś myśli o awansie sportowym na miarę ekstraklasy to przydałaby się firma mająca przychód 100 milionów i zdolna przeznaczyć na sport 5 milionów.
Proszę Was, nie skupiajcie się na tej wypowiedzi bo to są rozważania czysto teoretyczne. Prawidłowe z logicznego punktu widzenia.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem jak tylko wyjdę z szoku. Pewnie koło wtorku.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Perła17
Posty: 508
Rejestracja: śr maja 04, 2005 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Perła17 » pt cze 26, 2009 11:01 pm

a szok z czym związany? :)
Bohaterów Września- Zawsze Wierni

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » pt cze 26, 2009 11:05 pm

dUfio pisze:walne blisko.
wypiszmy wszystkie mozliwe opcje na gre w przyszlym sezonie, ktore moga sie wyklarowac po 26

1. Gramy w III lidze i walczymy o awans (zostaja wszyscy czolowi pilkarze, druzyna jest wzmocniona)
2. Gramy w III lidze i w niej wegetujemy (gramy juniorami, reszta odchodzi)
3. Spółka wycofuje drużyne z III ligi, zgodnie z regulaminem (?) spada ona o 2 klasy i zaczyna od V ligi.
4. Spółka wycofuje drużynę z III ligi, jedyną druzyną hutnika są rezerwy z ligi Okręgowej (czyli de facto jest to liga 7 liczac od ekstraklasy)
5. Spółka likwiduje sport w SSA Hutnik, jedyna opcja na granie to założona druzyna przez kbiców zaczynajaca od C klasy (czyli 10 ligi)


cos pomieszalem? sa jeszcze jakies opcje? moze ktoras jest nierealna?



sprawdza sie chyba najgorsza opcja-nr 2.


czy owy nowo powstały twor bedzie/ma byc tworzony przez kibicow?

to by nie bylo takie zle-nie jestesmy przed faktem dokonanym, lecz mamy pol roku na dzialanie. oczywiscie jesli nas nie wydymaja akcja typu "bierzcie sport razem z długami"

Piotrek
Posty: 2987
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt cze 26, 2009 11:19 pm

w takim wypadku ja nie widzę sensu gnicia w 4 lidze za ponad milion złotych rocznie, wycofać 1 drużynę grać w okręgówce, próbować rozdzielić wreszcie sport od remontów. no bo skoro ssa ma 5 mln długu a w tym roku dali 2 mln na sport, to za rok będzie 8 długu o ile nie będzie święta zmarłych w listopadzie, ewentualnie zostać w tej lidze i grać juniorami i za rok startować z poziomu 5 ligi. jakby nie piłka remonty by miały 3 mln długu, i podejrzewam że by wychodziły powoli na prostą- tu widać że sport zabija remonty. są jacyś właściciele, jeżeli im zależy to niech się głowią jak to zrobić, ja pretensji miał nie będę jak zaczniemy niżej ale w zdrowej sytuacji, bo w dupie mam podniecanie sie iława, juniorami, pp, walką o jakies cele(za dużo zdrowia, a na końcu znowu czowiek sie dowiaduje że ktoś go w buca zrobił- do 1 ligi też wchodziliśmy kilka lat). bo teraz nam kibicom co zostaje? drużyna zostanie w 4 lidze bez kasy i czym my sie mamy emocjonować? że będzie szaro buro? pokolenie 3+ a nawet 2+ zostanie, ale młodzież? kilka lat i jesteśmy w pupie a SS sa przekształcone w ts,

Oro
Posty: 463
Rejestracja: czw paź 14, 2004 9:22 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Oro » pt cze 26, 2009 11:41 pm

viki pisze:Oro, to co piszesz jest zapewne prawdą. Gdy patrzymy na zarobki absolwenta historii, socjologii czy marketingu i zarządzania można się oburzać, że IV-ligowi kopacze dostają np. dwa-trzy razy więcej. Ale... właśnie jest jedno ale! Można się na to oburzać, niemniej to rynek generuje takie uposażenia piłkarzy. Aby krytykować takie zarobki piłkarzy i orzekać, że taka kasa to przegięcie, trzeba mieć informacje jakie są zarobki piłkarzy w IV lidze. Czy na tle innych piłkarze Hutnika dostają znacznie więcej niż ci z Garbarnii lub Unii Tarnów? Jeżeli tak, jeżeli zarobki piłkarzy w Hutniku są takie rewelacyjne, to nie powinniśmy mieć chyba problemu ze wzmocnieniami? A jakoś nikt ze znanym nazwiskiem nie chciał przyjść na Suche Stawy...

NIE BRONIĘ PIŁKARZY!!! Ale ciekaw jestem czy Twoja ocena opierała się tylko na założeniu: piłkarze kopią piłkę krzywo, dlatego trzeba im obciąć kasę, czy na czymś więcej?

Pozdrawiam!


Moja ocena opiera się na wiedzy, że w tym sezonie piłkarze mieli wszystko, podkreślam, WSZYSTKO, żeby awansować. Za przeproszeniem: dupy mieli smarowane miodem, ciężko tyrający ludzie z części remontowej bywało, że nie widzieli wypłaty tylko po to, żeby panom piłkarzykom niczego nie brakowało. Ale panom piłkarzykom przewracało się w dupach i położyli lagę na awans, ergo: nie zasłużyli na to, co mieli i należy coś z tym zrobić.

lucero
Posty: 1292
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » sob cze 27, 2009 12:56 am

Oro niestety ma racje

Pomijając kwestie być może jakiś premii to wszystko wskazuje na to, iż pilkarze jak na warunki ekonomiczne i lige w jakiej gralismy mieli stworzone spokojnie warunki do awansu

Problem w tym, iz grac zaczeli po mobilizacji treningowej, ale jak druzyna w duzej mierze zlozona z wychowankow i mlodych pilkarzy juz ma takie nawyki ze walczyc nie zamierza to o czym my tutaj mowimy

Oczywiscie jak sadze nie tyczy sie to wszystkich w druzynie, przynajmniej mam nadzieje ze kilku "zblizej" zwiazanych z klubem gralo na 100% przez cala runde

Wiec podsumowujac tekst "chuj z dzialaczami HKS (pilkarze) jestesmy z wami, nie byl zbyt trafiony, chociaz oczywiscie chwytliwy

Aby nie bylo zbyt rozowo w druga strone

Na walnym nie bylem, ale na spotkaniu wczesniej i owszem

Jakos nie moge uwierzyc, ze z tymi ludzmi z rady bedzie sie cos dalo wykrzesac, byc moze (o ironio) nowy wlasciciel jest tutaj nadzieja, moze on coś tchnie w ta spolke, przynajmniej takie informacje przekazuja obecni na forum

Czy cos to zmieni? Jestem wielkim sceptykiem, zwlaszcza, iz w razie braku celu awansu w tym sezonie rozlezie sie wiele rzeczy ze sferą kibcowska wlacznie.

Co do opcji zero, ktorej bylem zawsze zwolennikiem

Problem glowny jest taki, iz trzeba byloby zrobic nowy podmiot NIE ZWIAZANY zupelnie z Hutnikiem i jego historia z trzech powodów

a) spolka nie zamierza oddac czesci sportowej bez splaty polowy dlugu

b) nawet jak sie uda wynegocjowac przejecie to jest problem z licencją na grę w lidze

c) za x miesiecy/lat mozemy miec na glowie starych wierzycieli

Wiec o ile nie ma kruczkow prawnych to albo zaczynamy od C klasy, albo kupujemy licencje jakiejs powiedzmy Pogoni Miechów, co jak sadze nie będzie przyjęte aż tak euforystycznie

Generalnie tak zle i tak niedobrze, cale to powiazanie spolki remontowej z pilkarska bedzie sie za nami ciaglo przez kolejne lata i jestesmy w patowej sytuacji

Inna kwestią jest to, iż ludzilem się jeszcze niedawno, iż taką drużyną jaką mielismy powinniśmy nawet za darmo wygrac tę ligę z przewagą 10 punktów. Liga pokazała i baraże tym bardziej że niestety pewnych rzeczy przeskoczyc sie nie da i czy gra tu Powroznik czy powiedzmy Dziadzio to jeden chuj z punktu widzenia zaangazowania a zwlaszcza wynikow, przy czym oczywiscie tego pierwszego bym chetnie za stare dzieje "pozdrowil"

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 786
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » sob cze 27, 2009 1:34 am

Dla mnie to jest czeski film , nie mam pojecia o co tu w ogole chodzi. Spolka jest zadluzona jak skurwysyn a tu znajduja sie chetni zeby ja wykupic. Nie wiem jaki w tym interes mieli ci panowie, tak zalezy im na futbolu w NH ?

I mam jeszcze pytanie jak to jest z tymi juniorami, nie naleza do SMPMTS tylko do SSA ? Co jak co, ale rezygnowanie ze szkolenia mlodziezy nie brzmi zbyt ciekawie.

Awatar użytkownika
centrum nh
Posty: 1888
Rejestracja: sob lis 12, 2005 10:32 am
Lokalizacja: dark side

Postautor: centrum nh » sob cze 27, 2009 8:07 am

szkoda że nikt nie dodał że padło też gdzieś takie zdanie: NIE POTRZEBNE W SUMIE BYŁY TE PIENIĄDZE OD WAS BO MIELIŚMY ZAŁATWIONĄ KASĘ NA WYJAZD PIŁKARZY DO IŁAWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rafał_Hutnik
Posty: 340
Rejestracja: wt sie 31, 2004 11:18 am

Postautor: Rafał_Hutnik » sob cze 27, 2009 10:28 am

Ja sie tylko odniose do punktu ktory mnie najbardziej zainteresowal:

metal pisze:

- SSA w zeszłym roku wydała na sport ponad 2 miliony złotych polskich.



Juz pomijam fakt, ze wydajemy pieniedzy ktorych nie mamy, to jeszcze wyrzucamy je w bloto.
Ciekawy bylem jakimi budzetami dysponuja kluby w wyzszych ligach, ale nie znalazlem wiarygodnych danych. Ale skoro w ekstraklasie mamy:

Odra Wodzisław 7,5
Piast Gliwice 7,5
Polonia Bytom 5,5

to mysle ze do najbiedniejszych nie nalezymy... i na lige wyzej by spokojnie wystarczylo.

Nie wiem na co wydajemy te pieniadze, ale na pewno mozna wydawac ich mniej i walczyc o te same cele.

fan
Posty: 970
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Postautor: fan » sob cze 27, 2009 11:08 am

chcą obniżyć kasę grajkom, kogoś się pozbyć.. poszukać tańszych po niższych ligach.. do 2 ligi się nie pchają bo się im nie opłaca..


Jak im się nie opłaca ?!? Przecież wyższa liga nie mówiąc o 1 lidze to wyższe wpływy z reklam, biletów itp.. co najważniejsze większa szansa na znalezienie sponsora, bo przecież tą drogą chcą również pojść. Wiadomo, że wiąże się to również z większymi kosztami, ale myślenie, że im nizej tym taniej to błędne koło i brak widoków na jakąkolwiek przyszłość.

dUfio
Posty: 9093
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » sob cze 27, 2009 11:12 am

do tych co byli na spotkaniach: co ostatecznie przekonało wladze SSA zeby jednak nie wycofywac druzyny z ligi? (o ktorym to wycofaniu trabily wszystkie mądre kurwa glowy ze pewne, ze przesadzone, glownie na stronie z kreska, o ktorym to wycofaniu i rozwiazaniu slysze juz od 2000 roku)
bo przeciez kazda spolka jest zobowiazana do gospodarnosci a dzialanie na jej szkodę to przestępstwo na ktore sa paragrafy
nawet po cieciach nie wierzy zeby sport w SSA nie generował kolejnych dlugów
ale za to ciecia powoduja pewną rezygnacje z gry o awans!
gdzie tu jest kurwa sens?
taka prawda ze kibicowsko jeden chuj czy gramy w okregowce (za rezerwy) czy w 5 lidze (po wycofaniu sie) czy w III lidze. III liga jest atrakcyjna wylacznie wtedy gdy gramy o awans do 2.
nie uwierze tez za chuj ze koszty gry w 3 lidze sa takie jak w 5 no bez jaj ze takie sledziejowice czy tramwaj mają budżet równy 2 mln - cięcia (czyli taki jaki my bedziemy miec w przyszlym sezonie)
nie lepiej bylo sie wycofac o 2 ligi, spokojnie posplacac dlugi i wtedy zaatakowac?


centrum nh-ja slyszalem ze na wyjazd pieniadze byly ale na nocleg nie dlatego zlozyli sie kibice
ale z drugiej strony, nie wierze ze przy 2 milionowym budzecie 4 tys to bylby az taki problem dla spolki (zwlaszcze ze ten jednorazowy wydatek ktory dodatkowo jest inwestycja dajaca bardzo prawdopodobne korzysci)

a 2 lige przegralismy w 99% przez piłkarzy. tylko nie dlatego bo odpuscili tylko dlatego ze... po prostu przejebali najwazniejsze mecze. tak trudno to zrozumiec, tylko zawsze trzeba sie doszukiwac 2 dna

lucero ja uwazam ze tekst "chuj z ..." byl trafiony, oczywiscie zalezy tez jak go interpretowac
oczywiscie ulegl automatycznej dezaktualizacji rowno z koncowym gwizdkiemw Iławie. ci nieliczni co klaskali im po tym meczu powinni sie zastanowic ZA CO. to oni nam powinni klaskac i całować w pierścień

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » sob cze 27, 2009 1:10 pm

cięcia, cięcia, cięcia... a polityki, żeby przyciągnąć klienta (kibica) żadnej

Teraz to dopiero będzie marazm jak chuj :/