Hutnik KRAKÓW - NAPRZÓD JĘDRZEJÓW (sobota 08.08.09,g.15:00)

Tematy piłkarskie (do 2010 r.)

Moderatorzy: dUfio, majlech

Porter_HKS
Posty: 553
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 10:15 am

Postautor: Porter_HKS » pn sie 10, 2009 6:45 pm

LOKO pisze:Ja uważam że pierwszy skład jest naprawdę w porządku, ale ławką rezerwowych to nie postraszymy nikogo, a w efekcie kontuzji i kartek niektóre mecze możemy zagrać naprawdę mocno osłabieni.
Wielka szkoda że nie ma w klubie Pawła Kępy(brawo działacze!!!), a przy obecnej ławce rezerwowych to i Tarasek by się na zmianę przydał.



Mamy zdolnych juniorów, najlepszych w małopolsce. Odejście tych kilku przeciętnych piłkarzy spoduje, iż będą mieli więcej okazji sprawdzić się w seniorskiej piłce,a przykłady Turbasy, Jurkowskiego i Szewczyka pokazują, że już niedługo mogą być nie tylko wartościowymi zmiennikami ale w kilku przypadkach zawodnikami podstawowego składu.

misiek
Posty: 1173
Rejestracja: pt gru 24, 2004 11:58 am
Lokalizacja: nowa huta

Postautor: misiek » pn sie 10, 2009 6:51 pm

OŻÓG 1950 pisze:Zależy co woli.

Kasę, czy rozwój piłkarski?


Tak jest nie tylko w piłce, mój kumpel na przykład zrezygnował z jednej pracy na rzecz drugiej i ma teraz mniej kasy, ale za to nabierze doświadczenia w zawodzie.


Także, czy mu nie będzie źle, to zależy od tego, czego on sam chce.


Pozdrawiam



Jak będzie dobrze grał i strzelał bramki , asysty walił to może wtedy gdzieś jeszcze pójdzie wyżej po rundzie . Wiadomo , że sam musi wiedzieć czego chce . Tam na pewno dobrze się dogadał , bo w Hutniku musiałby się zgodzić na obniżki , a były spore . Do tego dzisiaj mieli zapłacić za dwa zaległe miechy . Jestem ciekaw jak jest , ale to nie moja sprawa oczywiście .

Desanto NH
Posty: 203
Rejestracja: czw sty 17, 2008 9:31 am

Postautor: Desanto NH » pn sie 10, 2009 7:03 pm

zgadza sie odejscie hajdiego, kiwackiego ,taraska czy chylaszka jest wzmocnieniem a nie osłabieniem. Wole zeby w ich miejsce grali nasi mlodzi gniewni pokroju Jurkowskiego Lipowieckiego. szkoda tylko Kępesa :? no ale jak woli te pare groszy wiecej niz pomoc swojemu klubowi to powodzenia w tej ''bośni''. Mysle ze przy pelnym zaangazowaniu wszystkich zawodnikow mamy jeszcze lepszy sklad niz rok temu! jedynie puszcza moze nam zagrozic.. Myśle ze utrzemy nosa im wszystkim w tym sezonie jeśli sytuacja w klubie bedzie sie poprawiała... trzeba wierzyć , Nadzieja- MatkĄ KIBICÓW HUTNIKA :P
Nowy Hutnik 2010.

majlech
Posty: 1240
Rejestracja: wt sie 24, 2004 5:55 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: majlech » pn sie 10, 2009 8:10 pm

Obawy trenera wynikaja z tego, ze mlodszym pilkarzom trudniej bedzie zachowac dobra forme przez caly sezon i jakies male niepowodzenie, moze odwrocic o 180 stopni obraz druzyny, jaki mamy po meczu z Naprzodem. Moze jednak tak sie nie stanie.

--------------------------------------------------------------------------------------
Z pewnym opoznieniem chce Was z radoscia powiadomic, ze przygotowany na mecz z Naprzodem biuletyn meczowy "Suche Stawy" rozszedl sie w calosci!

Wszystkim, ktorzy zakupili program dziekujemy i zapewniamy, ze uzyskane pieniadze sa w calosci przeznaczone na podobne dzialania marketingowe.

Chce podkreslic, ze mamy plan, zeby juz we wrzesniu program byl nieco wiekszy objetosciowo, zawieral dodatkowe atrakcje i byl w tej samej lub nawet nizszej cenie.

Przede wszystkim liczymy na Wasze wsparcie i ze bedziecie dalej ten program kupowac.

Poniewaz dostaje sporo pw w sprawie zakupu programu chce jeszcze na koniec jasno napisac:

1) Hutniczy Biuletyn Meczowy "Suche Stawy" nr 1 jest "sold out" i nie ma mozliwosci jego nabycia z pierwszej reki (pewnie niedlugo pojawia sie na allegro).

2) Nie ma mozliwosci rezerwowania numerow - program jest przeznaczony w pierwszym rzedzie dla kibicow, ktorzy wybiora sie na mecz. Istnieje jednak mozliwosc wplacenia wczesniej pieniedzy i odbioru numerow w pozniejszym terminie.

3) Poki co program nadal bedzie mozna nabywac w punktach gastronomicznych Atak Clubu na stadionie, stoliku przy wejsciu C (w miare mozliwosci) oraz na sektorze H.

4) Jesli nie bedzie trzesienia ziemi, to juz w sobote ujrzycie 2. numer "Suchych Stawow".
Welcome to Suche Stawy - The Home of Hutnik Kraków!

Marcin_SuchaBeskidzka
Posty: 533
Rejestracja: śr lut 09, 2005 11:25 am

Postautor: Marcin_SuchaBeskidzka » pn sie 10, 2009 9:25 pm

W zasadzie moge się w pełni podpisac pod tym, co wyżej napisał PorterHKS. Mam wrażenie, że taki skład, jaki zagrał z Naprzodem, stać na wygraną z każdym w tej lidze. Oczywiście jest kilka zespołów o potencjale porównywalnym, natomiast zdecydowana większość jest znacznie słabsza. Jako że poprzedni sezon śledziłem wyłącznie "z oddali", więc moja opinia może nie być w pełni miarodajna, jednak wydaje mi się, że pisanie o strasznych osłabieniach ze względu na odejście siedmiu zawodników, to gruba przesada. Z tych siedmiu czterech na pewno nie było lepszych od naszych juniorów, tak naprawdę o faktycznym osłabieniu można mówić w przypadku trójki: Hajduk, Niechciał, Kępa. Z tym że Kępa i tak nie zawsze grywał, Hajduk powinien być w pełni zastąpiony po powrocie Suchana, a strata Niechciała to też - z całym szacunkiem - nie jest taki kataklizm, który miałby decydowac o wynikach całego zespołu w kontekście sezonu. Z drugiej strony - niemal cała drużyna, pomimo tego, że bardzo młoda, jest już ograna w tej klasie rozgrywkowej, a to - przynajmniej teoretycznie - powinno działać na "plus" w stosunku do poprzedniego sezonu. Tacy piłkarze jak: Pasionek (to oczywiste), ale też: Czajka, Garzeł, Pyciak, Tabak, Dziadzio, Świątek, Suchan to żadni nowicjusze. Chcą zarabiać kasę, to trzeba ich traktowac poważnie i skończyć z tym typowym dla całej polskiej piłki mitem, że piłkarz, mający 22 czy 23 lata dopiero się "rozwija", jest "młodziutki" i się "uczy". Przypomnę tylko jedną rzecz i to wcale nie nawiązując do Messiego czy innego Walcotta, ale do... naszego Hutnika. Gdy zaczynałem jeździć na Suche Stawy, to była akurat sezon awansu do I ligi. Pamiętam na zawsze tamtą "żelazną" jedenastkę": Tyrpa - Walankiewicz, Wesołowski, Węgrzyn, Koźmiński - Kowalik, Bukalski, Sermak, Kraczkiewicz - Waligóra, Popczyński. Ile oni wtedy mieli lat? Pisze z pamięci, więc może trochę się pomylę, ale chyba niewiele. Węgrzyn - 23, Koźmiński - 19, Bukalski - 20, Kraczkiewicz - 24, Waligóra - 20, Popczyński - 21. Ponad połowa tamtej drużyny to piłkarze w podobnym wieku to tych dzisiejszych! Najstarszy Walankiewicz miał chyba 31, więc był młodszy od Pasionka dzisiaj, jedynie Sermak, Kowalik i Wesołowski mieli jakieś 26-28 lat, więc byli w tym przedziale wiekowym, w którym dziś zawodników nie mamy. Ale - na miły Bóg! - tamci goście w cuglach awansowali do ekstraklasy i mieszali w czubie tabeli, a my dzisiaj gramy praktycznie w IV lidze! Więc o nie, ja nie kupuję opowieści o tym, że mamy "młody, niedoświadczony zespół, który musi się sporo uczyć". Potencjał piłkarski drużyny jest taki, że - gdyby wszystko zależało tylko od tego - powinna ona na pewno walczyć o I miejsce. Nie twierdzę, że jesteśmy stuprocentowym faworytem, bo tak oczywiście nie jest; jak wspomniałem kilka zespołów ma na pewno porównywalny potencjał - ale walkę podjąć z nimi powinniśmy na pewno, dlatego jedynym wytłumaczeniem takiego podejścia trenera jest dla mnie chęć nie wywierania od samego początku na zawodnikach presji, a może i pewne zamydlenie oczu przeciwnikom. Może to i dobrze... Tak naprawde mamy jeden faktycznie spory problem - pierwsza jedenastka jest silna, ale ławka już nie. I gdy zaczną się kontuzje i kartki, może rzeczywiście być nieciekawie. Ale dopóki można grać w miare pełnym, mocnym składem - to po prostu trzeba wygrywać wszystko, co się da. Tym bardziej, że wydaje się, że w tym sezonie mamy w lidze taką sytuację, że wreszcie nia ma w niej zespołu, który "musi" awansować, choćby po trupach. Nie ma żadnego "Huraganu Zadupie Wielkie", oczka w głowie wsiobiznesmena Zenka, któremu zamarzyła się ekstraklasa na gminnym klepisku. Wiele wskazuje na to, że awansuje pewnie drużyna po prostu zwyczajnie najlepsza piłkarsko. To nie musi być Hutnik, ale uważam, że MOŻE być.

Qlawy
Posty: 1425
Rejestracja: sob cze 23, 2007 9:18 am

Postautor: Qlawy » pn sie 10, 2009 11:24 pm

Macie rację 1 skład wogóle nie stracił na wartości. Ławka jest jednak uboga.
Co do meczu - wg mnie najsłabszym ogniwem w naszwj ekipie był Szewczyk. Nawrot o niebo lepiej sie zaprezentował po zmianie. Widać, że ma lepsze warunki umie się zastawić i lepiej wyszkolony technicznie. Jakoś po sobotnim meczu wolałbym go widzieć u boku Świątka w ataku.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn sie 10, 2009 11:31 pm

Dobrze Marcin, że wróciłeś na forum.

Awatar użytkownika
Michas
Posty: 939
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 3:07 pm
Lokalizacja: ze pokoju

Postautor: Michas » wt sie 11, 2009 8:27 am

Ja również się z wami zgadzam.

Co tu mówić o osłabieniach. Tak naprawdę z wartościowych zawodników odeszli Hajduk i Niechciał. Z tym, że bez Hajduka w poprzednim sezonie w pierwszej rundzie szło nam lepiej jak w drugiej po wzmocnieniach typu właśnie Hajduk, Chylaszek, Madoń, których już u nas niema. Co do Niechciała to mam mieszane uczucia. Moim zdaniem wcale się jakoś specjalnie niewyróżniał, niby strzelił tam jakiegoś gola ale ja nie byłem jego zwolennikiem. Wróci po kontuzji Gil i Suchy jest młody Szewczyk, Nawrot, Świątek wróci do pomocy i będzie gitara. Faworytem może nie jesteśmy ale co z tego. Oby tylko były chęci a nie tak jak w pewnym momencie poprzedniego sezonu.
KTO KOCHA TEN WIERZY!!!

lucero
Posty: 1292
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » wt sie 11, 2009 10:25 am

Trudno się nie zgodzić się z Marcinem

U nas mania nazywania 22-23 letniego zawodnika młodym zaczyna być już irytująca. Tacy goście owszem może nie poradziliby sobie z marszu w 1 lidze czy tez tym bardziej ekstraklasie, ale w 3???

Korona już pokazała jak się to robi, wygrywając ligę w cuglach

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » wt sie 11, 2009 11:07 am

Kępa ma 28 lat, więc na karierę już trochę za późno, więc rzeba trochę zarobić.
10 lat grał u nas, więc szacunek dla niego zwłaszcza ze już wczesniej mogł od nas odejść a siedział w tym syfie

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » wt sie 11, 2009 11:26 am

W sumie masz rację.