Pomysły marketingowe

Akcje i pomysły marketingowe.
Przetargi, reklamy, sponsoring.
Public Relations. Gorące newsy ze Sportowej S.A.

Moderatorzy: dUfio, marketing, HQSa

Awatar użytkownika
DŻORDŻ_Z_BUSZU
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 07, 2005 9:35 am
Lokalizacja: z buszu

Postautor: DŻORDŻ_Z_BUSZU » śr wrz 07, 2005 9:46 am

SIMON NH pisze: Jak jesteśmy w pubie NIE KUPUJMY PIWA TYSKIE, LECHA. Nie są sponsorem naszego klubu tylko Wisły..



Pomysły ok , tylko tego co zacytowałem nie rozumiem , co z tego ze Wisłe sponsoruje Tyskie ? jakby nas jakis konkurencyjny browar sponsorował to bym to zrozumiał , nie grajmy tak jak kibice Craxy ze wszystko co za miedzy to złe , idąc tym tokiem myslenia to piwa Królewskie (Legia) czy (Belgia) Korona tez nie powinnismy pić , nie ubierajmy sie w Robanie bo Craxe sponoruje , wyzucmy lodówki i inne sprzety AGD bo ( Polar i Amica) precz z owiewkami do samochodów z Heko i siedzeniami z Groclinu , nie tykajmy Gellwe (Craxa) nie kupujmy w Geancie (Arka) mozna tak wymienaic bez konca , chwała tym firma ze w sport inwestują , jeśli podobna marka nie inwestuje w Hutnika to nie widze nic przeciw jej uzywaniu , na ta chwile to winnismy pic wode mineralna Małopolanka i jeżdzić taksówkami Barbakan a reszte wg własnej woli.

SIMON NH
Posty: 1649
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 1:49 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: SIMON NH » śr wrz 07, 2005 12:45 pm

Kolejny pomysł-- na wzór Fundacji Amstronga która rozprowadza żółte opaski z napisem LIVESTRONG (pieniądze przeznaczone są na walkę z rakiem)może powinniśmy stworzyć własne opaski.. Wiele organizacji na wzór tej fundacji stworzyło wiele opasek np. RÓŻOWA- walka z rakiem piersi, BIAŁO-CZARNA z napisem- "STAND UP-SPEAK UP" oznacza walkę z rasizmem ( Biorą udział u między innymi Roberto Carlos, Ronaldhino, Henry...) NIEBIESKA, BIAŁA..
NASZA mogłaby być w barwach z napisem H U T N I K K R A K Ó W .

KOSZT--opaska Amstronga kosztuje JEDNOSTKĘ w danym kraju np 1 DOLARA,
1 EURO.. Nie mam pojęcia gdzie i jakie są koszta zamówienia ale myślę że opaska ze silikonu nie jest droga!!Zamówić moglibyśmy ze 1000,2000 i sprzedawać jako nasz gadżet!! Myśle ze nikt na to jeszcze nie wpadł z kibiców z innych klubów!!!
TO BYŁBY NASZ <TYLKO NASZ> POMYSŁ.. Myśle ze 10 zł za taką opaskę (wiedzac ze ZYSK poszedł dla klubu) nie jest za wysoki.. Oprócz szalika, smyczy na klucze, teraz mielibysmy kolejny znak ze jestesmy kibicem HUTNIKA..

Co myślicie??!!!???
Każdy człowiek jest głupcem przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, aby tylko przez pięć minut.
Elbert Hubbard

SIMON NH
Posty: 1649
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 1:49 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: SIMON NH » śr wrz 07, 2005 12:47 pm

po drugie: Skąd kasa na te baloniki i serpentyny dla wszystkich?

przeciez tak i tak wiele osób przynosi??problem z serpetynami??RZucmu konfetii??problem z pocieciem kartek??

chyba nie!!! troche inicjatywy
Każdy człowiek jest głupcem przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, aby tylko przez pięć minut.

Elbert Hubbard

SIMON NH
Posty: 1649
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 1:49 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: SIMON NH » śr wrz 07, 2005 12:48 pm

DŻORDŻ_Z_BUSZU pisze:
SIMON NH pisze: Jak jesteśmy w pubie NIE KUPUJMY PIWA TYSKIE, LECHA. Nie są sponsorem naszego klubu tylko Wisły..



Pomysły ok , tylko tego co zacytowałem nie rozumiem , co z tego ze Wisłe sponsoruje Tyskie ? jakby nas jakis konkurencyjny browar sponsorował to bym to zrozumiał , nie grajmy tak jak kibice Craxy ze wszystko co za miedzy to złe , idąc tym tokiem myslenia to piwa Królewskie (Legia) czy (Belgia) Korona tez nie powinnismy pić , nie ubierajmy sie w Robanie bo Craxe sponoruje , wyzucmy lodówki i inne sprzety AGD bo ( Polar i Amica) precz z owiewkami do samochodów z Heko i siedzeniami z Groclinu , nie tykajmy Gellwe (Craxa) nie kupujmy w Geancie (Arka) mozna tak wymienaic bez konca , chwała tym firma ze w sport inwestują , jeśli podobna marka nie inwestuje w Hutnika to nie widze nic przeciw jej uzywaniu , na ta chwile to winnismy pic wode mineralna Małopolanka i jeżdzić taksówkami Barbakan a reszte wg własnej woli.



TO MIAL BYC TYKLKO PROPOZYCJA A TYLKO KPISZ
Każdy człowiek jest głupcem przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, aby tylko przez pięć minut.

Elbert Hubbard

A.C.A.B
Posty: 644
Rejestracja: pt lis 19, 2004 1:02 am
Lokalizacja: z CZUBowa

Postautor: A.C.A.B » śr wrz 07, 2005 1:07 pm

SIMON NH pisze:Kolejny pomysł-- na wzór Fundacji Amstronga która rozprowadza żółte opaski z napisem LIVESTRONG (pieniądze przeznaczone są na walkę z rakiem)może powinniśmy stworzyć własne opaski.. Wiele organizacji na wzór tej fundacji stworzyło wiele opasek np. RÓŻOWA- walka z rakiem piersi, BIAŁO-CZARNA z napisem- "STAND UP-SPEAK UP" oznacza walkę z rasizmem ( Biorą udział u między innymi Roberto Carlos, Ronaldhino, Henry...) NIEBIESKA, BIAŁA..
NASZA mogłaby być w barwach z napisem H U T N I K K R A K Ó W .

KOSZT--opaska Amstronga kosztuje JEDNOSTKĘ w danym kraju np 1 DOLARA,
1 EURO.. Nie mam pojęcia gdzie i jakie są koszta zamówienia ale myślę że opaska ze silikonu nie jest droga!!Zamówić moglibyśmy ze 1000,2000 i sprzedawać jako nasz gadżet!! Myśle ze nikt na to jeszcze nie wpadł z kibiców z innych klubów!!!
TO BYŁBY NASZ <TYLKO NASZ> POMYSŁ.. Myśle ze 10 zł za taką opaskę (wiedzac ze ZYSK poszedł dla klubu) nie jest za wysoki.. Oprócz szalika, smyczy na klucze, teraz mielibysmy kolejny znak ze jestesmy kibicem HUTNIKA..


dowiadywałem się na ten temat od osób które takie gadżety sprzędają i powiedzli mi ze nie robią tego w Polsce :?

Awatar użytkownika
PennyWise
Posty: 1335
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 2:09 pm
Lokalizacja: spod budki z piwem;]

Postautor: PennyWise » śr wrz 07, 2005 1:20 pm

A.C.A.B pisze:
SIMON NH pisze:Kolejny pomysł-- na wzór Fundacji Amstronga która rozprowadza żółte opaski z napisem LIVESTRONG (pieniądze przeznaczone są na walkę z rakiem)może powinniśmy stworzyć własne opaski.. Wiele organizacji na wzór tej fundacji stworzyło wiele opasek np. RÓŻOWA- walka z rakiem piersi, BIAŁO-CZARNA z napisem- "STAND UP-SPEAK UP" oznacza walkę z rasizmem ( Biorą udział u między innymi Roberto Carlos, Ronaldhino, Henry...) NIEBIESKA, BIAŁA..
NASZA mogłaby być w barwach z napisem H U T N I K K R A K Ó W .

KOSZT--opaska Amstronga kosztuje JEDNOSTKĘ w danym kraju np 1 DOLARA,
1 EURO.. Nie mam pojęcia gdzie i jakie są koszta zamówienia ale myślę że opaska ze silikonu nie jest droga!!Zamówić moglibyśmy ze 1000,2000 i sprzedawać jako nasz gadżet!! Myśle ze nikt na to jeszcze nie wpadł z kibiców z innych klubów!!!
TO BYŁBY NASZ <TYLKO NASZ> POMYSŁ.. Myśle ze 10 zł za taką opaskę (wiedzac ze ZYSK poszedł dla klubu) nie jest za wysoki.. Oprócz szalika, smyczy na klucze, teraz mielibysmy kolejny znak ze jestesmy kibicem HUTNIKA..


dowiadywałem się na ten temat od osób które takie gadżety sprzędają i powiedzli mi ze nie robią tego w Polsce :?

Ja juz jakis czas temu rzucilem taki pomysl morzna by je bylo zamowic w jakies firmie ktora sprzedaje materialy reklamowe.
BOG Z Nami, chuj z Nimi.
Oldschool Fan

A.C.A.B
Posty: 644
Rejestracja: pt lis 19, 2004 1:02 am
Lokalizacja: z CZUBowa

Postautor: A.C.A.B » śr wrz 07, 2005 1:34 pm

no tylko trzeba znaleśc taką firme ja szukałem i nie znalazłem może ktoś inny znajdzie jak coś to podawać adres i pomyślimy nad tym czy jest sens robić bo niewiadomo jakie będą tego koszty
Ostatnio zmieniony śr wrz 07, 2005 1:41 pm przez A.C.A.B, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
DŻORDŻ_Z_BUSZU
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 07, 2005 9:35 am
Lokalizacja: z buszu

Postautor: DŻORDŻ_Z_BUSZU » śr wrz 07, 2005 1:41 pm

95% pomysłów które tu wypisujecie jest super , tylko czy forum jest najlepszym miejscem no przedstawianie takich propozycji ? czy ktoś się tym zajmie ? czy wejda one w życie ?
znajdzcie mi podobne forum kibicowskie gdzie o takowych pomysłach pisze sie na necie , nie zdziwie się jak za tydzien (miesiąc) Opravcy lub inni pochwalą sie przed całą Polska na jaki to oni genialny pomysł nie wpadli , posiłkując sie burzą mózgu z naszego forum , o czym oczywiście nie poinformują .
Wydaje mi sie ,że są inne sposoby przekazania fajnych pomysłów Piotrkowi D, albo Stow.SS lub GT`02

a co do Twojego wpisu Simon to nie kpię a tylko wskazuje błedy , chyba że krytyka niewskazana a wszystko akceptujemy aplauzem to sorki

A.C.A.B
Posty: 644
Rejestracja: pt lis 19, 2004 1:02 am
Lokalizacja: z CZUBowa

Postautor: A.C.A.B » śr wrz 07, 2005 1:46 pm

DŻORDŻ_Z_BUSZU pisze: propozycji ? czy ktoś się tym zajmie ? czy wejda one w życie ?


jęśli będą sensowne i do wykonania to wejdą

Awatar użytkownika
DŻORDŻ_Z_BUSZU
Posty: 11
Rejestracja: śr wrz 07, 2005 9:35 am
Lokalizacja: z buszu

Postautor: DŻORDŻ_Z_BUSZU » śr wrz 07, 2005 1:48 pm

A.C.A.B. to forum nie czytaja tylko kibice Hutnika i w niektórych tematach ktoś może być szybszy.

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » śr wrz 07, 2005 1:58 pm

95% pomysłów które tu wypisujecie jest super , tylko czy forum jest najlepszym miejscem no przedstawianie takich propozycji ? czy ktoś się tym zajmie ? czy wejda one w życie ?
znajdzcie mi podobne forum kibicowskie gdzie o takowych pomysłach pisze sie na necie , nie zdziwie się jak za tydzien (miesiąc) Opravcy lub inni pochwalą sie przed całą Polska na jaki to oni genialny pomysł nie wpadli , posiłkując sie burzą mózgu z naszego forum , o czym oczywiście nie poinformują .
Wydaje mi sie ,że są inne sposoby przekazania fajnych pomysłów Piotrkowi D, albo Stow.SS lub GT`02



Wiesz co jak to na początku przeczytałem, to pomyslałem sobie: "kurwa przegiął gośc, juz widzę, jak wszyscy będą kopiowac nasze pomysły..."

Ale po namyśle doszedłem do wniosku, że jednak sporo w tym racji. I rzeczywiście, jak ktoś ma jakis pomysł, to moze lepiej na priv do konkretnych ludzi załatwiac takie sprawy?
No nie wiem, tak mi sie wydaje.
pzdr

BOEING_787
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 07, 2005 5:47 pm

co do kopiowania pomyslów....

Postautor: BOEING_787 » śr wrz 07, 2005 5:50 pm

jest coś takiego jak CHRONOLOGIA i łatwo można udowodnic kto co wymyslil PIERWSZY!!!!Wiec nech marketingowiec sprobuje sie dowiedziec czegos wiecej. Co do punktu gastronomicznego to wystarcza : surowce + osoba z ksiazeczka badan sanitarnych - aktualna oczywiscie!!!!!!!!!!!


Hutnik KRAKÓW

Awatar użytkownika
Cato
Posty: 721
Rejestracja: śr cze 29, 2005 9:19 am

Postautor: Cato » śr wrz 07, 2005 6:03 pm

a forum jest generalnie po to,żeby pewne pomysły skorygować, omówić, aby kompletne pomyłki nie ujrzały nawet światła dziennego itp.itd. ukazywanie się tu naszych pomyśłów jest oczywiste - bo niby gdzie..a że nikt nam nie brooni np. spotkania w Cornerze w "kumatym gronie" i wyłożenie naszych wspólnych pomysłów - przy szklanicy i w zdrowej atmosferze...to może warto się i nad tym zastanowić :P
pozdro dla tych, co im SIĘ CHCE :o
być HUTNIKIEM to być najgorętszym
ten kawałek męczy niekumatych

Awatar użytkownika
RSG
Posty: 1087
Rejestracja: wt sie 24, 2004 7:59 am

Postautor: RSG » śr wrz 07, 2005 6:22 pm

simon - mylisz kompetencje marketingowca. on nie jest od oprawy (w sensie zawodowym), więc to czy będą baloniki czy nie , nie zależy od niego bezpośrednio. poza tym to ŻADEN problem rozdać baloniki ,serpentyny czy konfetti na całym stadionie, napisze tylko tyle, są juz takie opcje. i nie tylko takie.


mam nadzieje że jak tu ochoczo piszesz to tak samo chętnie zgłosisz się do nas, czyli GT do pomocy przy oprawach. bo od pisania nic samo się nie zrobi.


narra

BOEING_787
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 07, 2005 5:47 pm

Postautor: BOEING_787 » śr wrz 07, 2005 7:26 pm

o to chodzi . rzucamy pomysl i omawiamy. szukamy "+" i "-" i wdrazamy.

to kto w takim razie odpowiada za GASTRONOMIE?????????Jezleli zysk mialby byc DLA KLUBU to jak najbardziejto MARKETING. Market znaczy RYNEK. Chodzi o konkursy!!!!Oprawy dotyczna WSZYSTKICH KIBICOW!!!!!!!!!!!!!!!!