Obcokrajowcy w Hutniku

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » czw gru 03, 2009 2:16 pm

Po grze w Hutniku Ibrahim Sunday występował kolejno w GKP (Stilonie) Gorzów, Stali Rzeszów, a teraz...


"Z Górnikiem łączy mnie wspólny cel - rozmowa z Ibrahimem Sunday'em, pomocnikiem testowanym przez Górnika Zabrze
autor: Marcin Ziach, 2009-11-26



W poniedziałek na testach w I-ligowym Górniku Zabrze pojawił się nigeryjski pomocnik Ibrahim Sunday. Jeszcze nie tak dawno czarnoskóry rozgrywający reprezentował barwy Wisły Kraków, z którą sięgał po tytuł mistrza Polski. Potem walczył na boiskach ekstraklasy w barwach Zagłębia Lubin. Następnie słuch o nim zaginął. Teraz ma zamiar przypomnieć o sobie kibicom w kraju nad Wisłą. - Górnika i mnie łączy jeden cel - oboje chcemy grać w ekstraklasie - przekonuje doświadczony rozgrywający.Marcin Ziach: Dość niespodziewanie pojawiłeś się na testach w Górniku. Masz już za sobą pierwszy mecz sparingowy. Jak on wyglądał z twojej perspektywy?

Ibrahim Sunday: Na pewno na razie nie jestem w tej formie, w której chciałbym być. Wydaje mi się jednak, że wypadłem nieźle. Kiedy dojdę do optymalnej dyspozycji, będę mógł zaoferować drużynie dużo więcej. Mam nadzieję, że będzie mi dane jeszcze raz się pokazać, bo chciałbym zostać w Górniku na dłużej.

Co się w ostatnimi czasy z tobą działo? Byłeś zawodnikiem Wisły Kraków, z którą sięgnąłeś po mistrzostwo Polski, potem grałeś w Zagłębiu Lubin i... słuch po tobie zaginął.

- Nie był to dla mnie najlepszy okres. Miałem problemy zdrowotne, dokuczały mi kontuzje. Najważniejsze jest jednak to, co jest teraz. Na dzień dzisiejszy jestem zdrowy i będę robił wszystko, żeby jak najszybciej odbudować dobrą formę i pokazać polskim kibicom, że Ibrahim Sunday nadal istnieje i potrafi grać w piłkę.

Myślisz, że w Górniku będziesz miał szansę przypomnieć się szerszej piłkarskiej widowni?

- Jestem bojowo nastawiony. Dostałem szansę od trenera i za cel postawiłem sobie to, by pokazać się z jak najlepszej strony. Ambicji i woli walki na pewno mi nie zabraknie. Często jest tak, że kiedy kontuzja trafi zawodnika, to on jest od razu skreślany. Ja chcę pokazać, że mimo iż kontuzje mnie nie omijały, nie zapomniałem jak się gra w piłkę. Będę chciał to udowodnić dobrą postawą na boisku. A czy w Górniku, to nie zależy tylko ode mnie.

Myślisz, że Zabrze to dobre miejsce do odbudowania formy?

- Dzięki Bogu wszystko zaczęło się układać po mojej myśli. Nie mam kłopotów ze zdrowiem, mogę spokojnie trenować i budować dobrą dyspozycję. Wydaje mi się, że w Górniku jest dobry klimat do gry w piłkę i naprawdę fajna drużyna, która wiele może osiągnąć. Myślę, że czułbym się tutaj dobrze.

Górnik to ekipa, która nie tak dawno występowała w ekstraklasie. Teraz walczy o awans do ligowej elity. Byłbyś w stanie jej w tym pomóc?

- Górnika i mnie łączy jeden cel - oboje chcemy grać w ekstraklasie. Ta drużyna ma wszystko, by włączyć się do walki o awans. Potrafi dobrze grać w piłkę, a organizacja w klubie jest na wysokim poziomie. Wydaje mi się, że mimo słabszej końcówki rundy, Górnik nadal jest silnym kandydatem do awansu i nic jeszcze nie jest stracone.

Aby ten awans wywalczyć, działacze klubu z Roosevelta zapowiadają, że zimą dojdzie do niemałej rewolucji kadrowej. Zmiana wielu zawodników w połowie sezonu to dobry ruch?

- Szczerze mówiąc, nie wydaje mi się, żeby to miało jakieś wielkie znaczenie. Najważniejsze, by drużyna na tym zyskała. To nie jest moja działka i nie chciałbym się wypowiadać za działaczy. Wydaje mi się, że w Górniku gra wielu bardzo dobrych zawodników. O drużynie nie mogę jeszcze dużo powiedzieć, bo nie przebywam z nią zbyt długo. Przede wszystkim przy transferach liczy się to, by wyszły one zespołowi na dobre. Mam nadzieję, że zimowe wzmocnienia Górnika pomogą mu w awansie.

Ty swoją osobą masz Górnikowi wiele do zaoferowania. Jesteś zawodnikiem doświadczonym, o niemałych umiejętnościach. Zdobyłeś też mistrzostwo Polski z Wisłą.

- Najważniejsze jest to, by cała drużyna grała dobrze i współpracowała ze sobą na boisku. W Górniku spotkałem kilku zawodników, z którymi wcześniej grałem. Myślę tutaj o Pawle Strąku i Michale Vaclaviku. W zespole jest wielu dobrych piłkarzy, ale żeby pokazywali cały swój potencjał, trzeba ich bez przerwy mobilizować i motywować do lepszej gry. Umiejętności mają duże znaczenie, ale bardzo ważna jest też chęć do walki i dobra atmosfera w szatni. Bez tego nie da się zbudować silnego zespołu.

Ibrahim Sunday jest zawodnikiem, który umiałby zadbać o dobrą atmosferę w szatni Górnika?

- Jeżeli dostanę szansę pozostania w Górniku na dłużej, to będę się starał (śmiech). Najważniejsze jest to, co powiedział Jezus. Jeżeli chce się być pierwszym, trzeba być sługą. Dla mnie najistotniejsze jest to, by pokazać wszystko co potrafię, i żeby drużyna miała z tego korzyści. Nie będę pokazywał, że jestem ten wielki Sunday, który zdobył mistrzostwo Polski. Ciężka praca to klucz do wszystkiego. I tylko nią mogę motywować innych. Najlepszy skutek przynosi mobilizacja poprzez rywalizację na treningu czy na boisku. Bo same słowa jednym uchem wpadną, drugim wypadną i często nie przynoszą efektów.

Kibice Górnika mogą liczyć na to, że jeżeli podpiszesz kontrakt, to będziesz czarował ich dobrą grą i pięknymi bramkami?

- Jeżeli zostanę w Górniku na dłużej, to zrobię wszystko, żeby tak było."





Mamadou Sonko po niezbyt udanych występach w Stali Rzeszów gdzieś przepadł.





Tevin Suleiman Ojirogbe przez ostatni sezon występował w drużynie Orzeł Piaski Wielki (Kraków). Obecnie..


"Ojrogbe na testach w Unii Tarnów

Sparing, 30.11.2009

Unia Tarnów - Kolejarz Stróże 2:2 (0:1)
Kucharczyk 55, Kroker 70 - Jeżewski 10, Kozub 82

Unia: Wilczyński - Węgrzyn, Tevin Suleiman Ojirogbe, Bartkowski, Pawlak - Kucharzyk, Kazik, Bomba - Drozdowicz, Bogacz, Nytko.

W zespole Unii Tarnów testowany był środkowy obrońca V-ligowego Orła Piaski Wielkie - Nigeryjczyk Tevin Suleiman Ojirogbe. "




Ibrahim Drame gra w dalszym ciągu w Borku Kraków. Kontuzjowany na dzień dzisiejszy.





Ukraińcy Dmytro Chorolskyj i Jewhen Chorolskyj


"Kolejni piłkarze testowani przez Wisłę Płock
Wisła Płock rozpoczęła wielki casting, który ma wyłonić kandydatów do gry w I lidze - poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Jan Złomańczuk większość zawodników wypatrzył, gdy był w płockim klubie menedżerem. Do testów przystąpiło łącznie 27 zawodników, wśród nich wypożyczony ostatnio do Miedzi Legnica Piotr Burski czy dwaj Ukraińcy Dmytro Chorolskyj i Jewhen Chorolskyj, którzy kilkanaście miesięcy temu już w Płocku gościli, a wiosną reprezentowali barwy IV-ligowej Szreniawy Nowy Wiśnicz. W przeprowadzonych dziś testmeczach zagrał też gracz rezerw kijowskiego Dynama Artem Saposznikow.

W jednej z gierek okazję do zaprezentowania się mieli też Michał Żółtowski z Widzewa i Adam Frączczak z Kotwicy Kołobrzeg. Na boisku pojawił się także Łukasz Sekulski, który był wypożyczony z Wisły do częstochowskiego Rakowa, ale rozstał się już drugoligowym klubem.

- Kilku zawodników bardzo mi się spodobało - ocenił obserwujący testy dyrektor sportowy Wisły Tadeusz Świątek."



źródło: własne / Wisła Płock






Antony Schacherer w dalszym ciągu w kadrze Garbrani Kraków.





Po występach w Michałowiance Michałowice, a następnie w Siarce Tarnobrzeg i Gliniku Gorlice Ifeanyi Chukwuka Nwachukwu


"MKS Kluczbork testuje piłkarza Glinika
2009-11-23 18:18:00
I-ligowy MKS Kluczbork testuje 10 nowych zawodników, jest wśród nich Ifeanyi Chukwuka Nwachukwu z III-ligowego Glinika Gorlice.



- Wszyscy pod okiem trenerów Grzegorza Kowalskiego i Ryszarda Okaja przygotowują się do meczy sparingowych z Górnikiem Zabrze i Widzewem Łódź. Przed testowanymi piłkarzami nie lada wyzwanie, bowiem obaj sparingpartnerzy należą do czołówki Unibet 1. ligi" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.
Lista testowanych zawodników:
Bartłomiej Ostrowski (Vitrosilicon Iłowa, bramkarz, 1990), Michał Sudoł (Czarni Żagań, środkowy obrońca, 1987), Artur Janus (Czarni Żagań, prawy obrońca, 1988), Wojciech Smarduch (Miedź Legnica, obrońca, 1987), Galdino Louiz Mendes (Lechia Zielona Góra, defensywny pomocnik, Brazylia, 1985), Rafał Wodniak (Odra Wodzisław, pomocnik), Bartosz Gliński (Raków Częstochowa, pomocnik, 1987), Damian Sieniawski (GKS Tychy, napastnik, 1989), Adrian Koziołek (CN Proślice, napastnik, 1986), Ifeanyi Chukwuka Nwachukwu (Glinik Gorlice, napastnik, Nigeria, 1987).

(ASInfo/nufc.boo.pl) "




Go Nagaoka występuje z powodzeniem w drugoligowym Przeboju Wolbrom
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pt mar 19, 2010 1:14 pm

2010-03-18

Pochodzący z Nigerii - Tevin Suleiman Ojirogbe (na zdjęciu) jest kolejnym zawodnikiem, który został oficjalnie potwierdzony do rundy wiosennej w Unii Tarnów ! 24-letni obrońca jest trzecim czarnoskórym piłkarzem w historii tarnowskiego klubu. Wcześniej z Jaskółką na piersi występowali już pochodzący z Nigru Ousmane Tiecoura oraz Albert Asseh z Ghany. Tevin do Polski przyjechał w wieku 20 lat, kiedy to testował go Śląsk Wrocław. Zatrudnieniem Nigeryjczyka zainteresowany był również GKS Bełchatów, ale nie zdołano zakontraktować go przed końcem okna transferowego. Ostatecznie popularny "Tede" występował m.in. w Karpatach Siepraw, Stali II Rzeszów czy Orle Piaski Wielkie.


Obrazek
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » czw lip 29, 2010 1:44 pm

2010-07-25


STAL Stalowa Wola - UNIA Tarnów 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Pawlak 20, 1-1 Gęśla 70, 1-2 Kroker 71.

UNIA: Libera - Pawlak, Furmański, Mikołajczyk, Węgrzyn - Drozdowicz, Kafel, Ślęzak, Matras (73 Sojda) - Wolański (62 Kroker), Nwachukwu.

STAL: Asnin – Tomasik, Drozd, Wieprzęć, Getinger - Stręciwilk, Kusiak, Horajecki, Pilecki, Gilar – Paprocki oraz Dydo, Bobak, Piątkowski, Radawiec, Gęśla, Walczyk, Bednarz.

W "Stalówce” zagrali dwaj testowani bramkarze, Białorusin Dmitrij Asnin ze Stali Rzeszów i Bartłomiej Dydo z Wisłoki Dębica. Trener Sławomir Adamus zdecydował, że w jego zespole zostanie ten drugi. Ponadto testowani byli: obrońca Tomasz Tomasik ze Stali Rzeszów i Marcin Pilecki z Limblachu Zaczernie, ponownie pojawił się Roman Bobak, znany z gry w Siarce Tarnobrzeg. Żaden jednak nie przypadł do gustu stalowowolskiemu szkoleniowcowi, łącznie z Bobakiem, który chciałby zostać, ale trener Adamus nie widzi go raczej w składzie.

Szkoleniowiec chce za to zatrzymać Kamila Gęślę, Krystiana Getingera i nieobecnego ze względu na studia Łukasza Kachniarza, którym przedstawiono już warunki umów ze Stalą i są bliscy ich podpisania. Wyjechał napastnik Artur Węska, bo w jego klubie, Zagłębiu Lubin, znaleziono mu inną propozycję, z trzeciej ligi, finanse stanęły na przeszkodzie, by zatrudnić Łukasza Rajtara z Hetmana Zamość, w Stalowej Woli nie ma już też testowanych wcześniej piłkarzy z Armenii, mają przyjechać za to Ukraińcy. I może Łukasz Kamiński z Avii Świdnik, który nie podpisał jeszcze umowy z nikim, ale ma kłopoty z plecami, jak zdradził Sławomir Adamus. W sparingu z trzecioligową Unią nie zagrał z powodu urazu Rafał Turczyn, w pojedynku z tarnowianami zrobiło się w drugiej połowie nerwowo, doszło do kilku ostrych starć i po nich do przepychanek pomiędzy zawodnikami, którzy wyjaśniali między sobą nieporozumienia jeszcze po zakończeniu spotkania. W Unii zagrał były napastnik Siarki, Nigeryjczyk Ifeanyi Nwachukwu. Goście spóźnili się na mecz w Stalowej Woli, bo mieli po drodze stłuczkę.

Źródło: www.echodnia.eu
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

krystianNH
Posty: 237
Rejestracja: sob sty 15, 2005 12:29 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: krystianNH » czw lip 29, 2010 3:02 pm

Aldaris ale co on ma wspolnego z Hutnikiem bo nie bardzo rozumiem? Nie przypominam sobie zeby ktos taki u nas gral.
::::....Hutnik KRAKÓW....::::

Uki
Posty: 30
Rejestracja: czw lis 13, 2008 9:01 am
Lokalizacja: NH

Postautor: Uki » czw lip 29, 2010 3:21 pm

krystianNH pisze:Aldaris ale co on ma wspolnego z Hutnikiem bo nie bardzo rozumiem? Nie przypominam sobie zeby ktos taki u nas gral.


na pewno był u nas na testach

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » czw lip 29, 2010 5:05 pm

Nwachukwu był testowany zimą w sezonie 2006/07
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt sie 03, 2010 8:27 am

Będkowski, Senegalczyk i Nigeryjczyk w Lotniku!

W Lotniku spore zmiany kadrowe! Największym hitem okienka transferowego Lotnika Kryspinów jest powrót do tego zespołu jednej z ikon tego klubu Dawida Będkowskiego, który ostatnie lata spędził w IV-ligowym IKS Olkusz. Do ekipy Mateusza Misia trafi także duet czarnoskórych piłkarzy Borku Kraków: Senegalczyk Pape Drame oraz Nigeryjczyk Keshi Zuo. To jednak nie koniec wzmocnień. W drużynie z Kryspinowa jesienią zagra także Paweł Kosowicz z III-ligowej Garbarni Kraków oraz Sebastian Pamuła z Krakusa Nowa Huta. Cała czwórka (poza Będkowskim) nie jest oficjalnie piłkarzami Lotnika ale do finalizacji transferów pozostały formalności. Do drużyny Lotnika przymierzani są także dwaj młodzieżowcy z Cracovii: Damian Polek i Michał Szatan.

Beniaminek IV-ligi nie tylko się jednak wzmacniał. Kilku zawodników opuściło szeregi najlepszej w całej gminie drużyny. Jacek Kierzkowski przymierzany jest do VI-ligowej Zieleńczanki, Tomasz Łysak znalazł się w orbicie zainteresowań V-ligowej Wróblowianki, wolną rękę w poszukiwaniu pracodawcy dostali również: Jakub Brożek (Jutrzenka Giebułtów), Marcin Ciepły, Daniel Nowak oraz Łukasz Szymański (Liszczanka Liszki). W Lotniku nie zobaczymy również powracających z wypożyczeń Wojciecha Pituły, Pawła Tatara oraz Dominika Kotka. Wielce prawdopodobne jest iż dwaj pierwsi trafią do A-klasowej Kaszowianki.

futbol.org.pl
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » śr sie 25, 2010 1:36 pm

Wydawać by się mogło, że temat powoli się wyczerpuje. Przypadek jednak sprawił, że w domowym, a raczej strychowym archiwum prasowym natknąłem się na pewien artykuł.


Obrazek


Evertom Vitao - brazylijczyk, testowany przed sezonem 2000/01 (pierwszy sezon w III lidze)

Fred - brazylijczyk j.w



I jakoś tak przypomniał mi się kolejny.

http://forum.Hutnik.krakow.pl/viewtopic ... 86a51197b4 temat z naszego forum

http://www.90minut.pl/kariera.php?id=6393 link do kariery

Daniel Onyekachi - nigeryjczyk, napastnik, testowany przed sezonem 2005/06. Po pobycie w GKSie Katowice chwilkę przebywał u nas, po czym trafił min. do Wieliczki, Zabierzowa i Hetmana Zamość z którymi grał w lidze przeciwko nam. Dziś tworzy atak drugoligowej Elany Toruń wraz z niegdyś także przymierzanym do Hutnika Kalechim Iheanacho.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » śr wrz 01, 2010 1:34 pm

31 sierpnia 2010



Od wtorku zawodnikiem Warty Sieradz jest 30-letni Nigeryjczyk Sunday Ibrahim ! To nietuzinkowa postać w polskiej piłce nożnej. Wychowanek klubu Greater Tomorrow FC Ibadan trafił do Wisły Kraków w 1998 roku
W tym samym roku świętował mistrzostwo Polski z Wisłą. W roku 2001 po raz drugi zdobył z Wisłą złoty medal polskiej ekstraklasy. Rok później wywalczył z zespołem spod Wawelu Puchar Polski. Działacze Białej Gwiazdy zrezygnowali jednak z jego usług.

- Grał nawet w Pucharze UEFA z Wisłą - przypomina sobie Wojciech Batko, dziennikarz sportowy "Gazety Krakowskiej". - W roku 1998 zdobył gola w wyjazdowym meczu z tureckim Trabzonsporem, który Wisła wygrała 2:1. Szykowany był na reżysera gry w naszym klubie. Miał zastąpić Ryszarda Czerwca. Nic jednak z tego nie wyszło. Po przyjściu do Wisły trenera Franciszka Smudy grał coraz gorzej. Może nie odpowiadały mu ciężkie treningi nowego szkoleniowca? W końcu opuścił Kraków i było już tylko gorzej. W Wiśle rozegrał 44 mecze ligowe i zdobył trzy gole.

Potem trafił do KSZO Ostrowiec. Wylądował nawet w chińskim Chengdu Wuniu. Potem był mało znany klub szwedzki Stromsgodset IF. W roku 2005 wrócił do polskiej ekstraklasy. Przez trzy lata rozegrał w Zagłębiu Lubin 34 mecze. Dwa lata temu był już zawodnikiem Hutnika Kraków, potem GKP Gorzów i Stali Rzeszów. Ostatnio trenował z beniaminkiem I ligi Kolejarzem Stróże. Tam jednak nie wywalczył miejsca w podstawowym składzie.

To nie jedyny nowy zawodnik zatwierdzony przez sieradzan we wtorek (ostatni dzień okienka transferowego). Zawodnikiem Warty został także 28-letni Bartosz Grabowski, który grał ostatnio w Turze Turek.


źródło:Dziennik Łódzki
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pn wrz 20, 2010 6:59 am

Kolejna porcja informacji

W sezonie 1992/93 w koszykarskim Hutniku występowało dwóch litwinów. Arunas Kavaliauskas i Maksym Rieszetow prawdopodobnie rosyjskiego pochodzenia.

Kavaliauskas rozegrał 12 gier zdobywając średnio 6.2 pkt
http://www.plkhistory.ugu.pl/index.php? ... 3513&tab=1

Rieszetow wystąpił w 7 meczach notując średnio 7.0 pkt na mecz
http://www.plkhistory.ugu.pl/basket/ind ... 3512&tab=1


Hutnik w tym sezonie spadł z ekstraklasy zajmując ostatnie miejsce.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt lis 30, 2010 1:36 pm

Sparing, 26.11.2010 Tarnów
Unia Tarnów - Kolejarz Stróże 2:1 (1:1)
Ślęzak 8, Węgrzyn 73 - Gryboś 39

Unia: Libera - Mikołajczyk, Ojirogbe, Furmański, Węgrzyn - Ślęczka, Ślęzak, Kazik, Witek - Nytko, Wolański oraz Zaworski, Nwachukwu, Dawid Sikorski, Goliński.
Kolejarz: Zarychta (30 Gryboś, 60 Lisak) - Cichy (46 Szymczyk), Szufryn (46 Gryźlak), Księżyc, Walęciak (46 Gruca) - Jamróz (46 Łętocha), Stefanik (46 Ciećko), Mroczka (46 Drąg), Madejski - Gryboś (46 Abel Salami, 60 Mężyk), John.

W Unii wystąpili testowani Libera i Nwachukwu. W zespole Kolejrza pojaiło sie kilku nowych graczy m.in wychowanek tego klubu Ireneusz Gryboś, który w 39 minucie wpisał się na listę strzelców, Jamróz z Korony Kielce, Abel Salami ze Stali Stalowa Wola, a Szymon Gruca to zawodnik Grybovii Grybów.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » śr gru 08, 2010 3:28 pm

Testowany niegdyś za czasów Kruka w Hutniku, Japończyk Go Nagaoka, grał do niedawna w II ligowym Przeboju Wolbrom. Po spadku do III ligi tego zespołu, przeniósł się na Łotwę, do pierwszoligowej drużyny SK Blāzma Rēzekne, gdzie grał tam jesienią. Nie figuruje już jednak w składzie tej ekipy. Zapewne szuka, bądź już znalazł nowego pracodawce.

Aktualna tabela

1 Skonto 27 +70 69
2 Ventspils 27 +50 63
3 Liepājas Metalurgs 27 +50 61
4 Daugava Daugavpils 27 +19 56
5 Jūrmala 27 -15 28
6 Jelgava 27 -9 25
7 Blāzma 27 -30 24
8 RFS / Olimps 27 -32 21
9 Tranzīts 27 -39 19
10 Jaunība 27 -64 16

Skromny stadion ligowy.
Obrazek

Nagaoka wystąpił w 14 grach, nie strzelając żadnej bramki.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

HAMAS
Posty: 1571
Rejestracja: wt sie 24, 2004 3:00 pm

Postautor: HAMAS » czw gru 09, 2010 10:33 am

Teraz kręci się znowu koło Przeboju.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt sty 18, 2011 1:03 pm

Na Hutnika był za słaby...

17.01.2011r. 18:43
Ojirogbe na testach w Odrze Wodzisław
Pochodzący z Nigerii Tevin Suleiman Ojirogbe - obrońca Unii Tarnów - od kilku dni przebywa na testach w pierwszoligowej drużynie Odry Wodzisław - poinformował redakcję Futbol-Małopolska "Deto" z serwisu zksunia.tarnow.pl.

Wygląda na to, że trener pierwszoligowca Miroslaw Čopjak chce się bardziej przyjrzeć piłkarzowi, który ostatni rok spędził w trzecioligowej Unii Tarnów, a najlepszą okazją będzie dziesięciodniowy obóz przygotowawczy w czeskim Kromieryżu, na jaki piłkarze Odry Wodzisław Śląski wyjadą już 18 stycznia. Przypomnijmy, że popularny "Tede" wystąpił w barwach "Jaskółek" w 19 ligowych i pucharowych spotkaniach.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pn sty 31, 2011 4:31 pm

Daniel Onyekachi odejdzie z Elany

Daniel Onyekachi nie pojechał w niedzielę z Elaną Toruń na zgrupowanie do Brennej. Działacze i trener stracili do niego cierpliwość.

- Mamy do tego prawo - twierdzi Artur Żbikowski, prezes Elany. - W kontrakcie są odpowiednie zapisy. Postawa zawodnika pozostawiała wiele do życzenia. Kilka razy przeprowadziliśmy z nim męską rozmowę. Nie poskutkowało. Czarę goryczy przelało spotkanie towarzyskie z Lechią Gdańsk - dodaje.

Działacze i trener Dariusz Durda nie ukrywali, że mają do Nigeryjczyka sporo pretensji. Miał duże umiejętności, ale ich nie wykorzystywał, bo nie przykładał się do zajęć, a do tego co chwilę były z nim jakieś kłopoty poza boiskiem.

- Jak ktoś ma rozwalać atmosferę w szatni, to lepiej pozbyć się takiego z zespołu - słyszymy od jednego z działaczy Elany.

Dodajmy, że z "żółto-niebieskimi" na obóz pojechał za to bramkarz Nazar Peńkoweć. Ukraiński golkiper ostatnio był na zgrupowaniu w Turcji z niemieckim Berlin Ankaraspor Kulübü 07. Nie znalazł uznania w oczach tamtejszych szkoleniowców i wrócił do Elany.

źródło: 90minut.pl
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo