PLAKATY MECZOWE

Tematy piłkarskie (do 2010 r.)

Moderatorzy: dUfio, majlech

Pawełek__NH
Posty: 716
Rejestracja: pt mar 21, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Wolne miasto Nowa Huta

Postautor: Pawełek__NH » śr cze 17, 2009 11:54 pm

birkut pisze:jednak
nasza-klasa rulez :wink:



Obrazek też z NK
My Hutnika fani po świecie rozsypani za Hutnik za HKS pójdziemy aż po życia kres.

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » śr cze 17, 2009 11:56 pm

birkut pisze:jednak
nasza-klasa rulez :wink:


plakatowanie już raczej mija sie z celem przy takim rozwoju techniki. Szkoda że sobie dopiero teraz to uświadomiłem ale wielu dziadków bez problemu dotarło na baraż nie napotykając się na żaden plakat.

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » czw cze 18, 2009 12:20 am

raczje ci to panowie wąsaci uświadomili :(
a dziadki mają swoje drogi informacji wyniesione z czasdów konspiry :wink:

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » czw cze 18, 2009 12:25 am

A mi przyszedł do głowy jeszcze jeden pomysł. Szkoda, że to tzw. "musztarda po obiedzie" ale może przyda się na przyszłość...

Plakatowanie chyba rzeczywiście traci na znaczeniu, ale inne formy rozpowszechniania informacji tym samym zyskują na znaczeniu.

Po pierwsze: samochód + megafon. Nie wiem czy na to potrzebna jest zgoda (trzeba by sprawdzić w UMK), ale gdyby taka "szczekaczka" pojeżdziła 2 dni przed meczem po "Starej" Nowej Hucie... śmiem przypuszcać, że frekwencja byłaby o tysiąc wyższa. Reklamują się tak różne kluby czy wydarzenia muzyczne i zwraca to uwagę młodych ludzi.

Po drugie: nie wiem czy to jest technicznie możliwe (pewnie jest) i ile by kosztowało, ale gdyby komunikat o meczu został rozpowszechniony przez operatorów GSM, to kolejny tysiąc więcej by się pewnie zjawił. Ciekawe ile wzięłaby Era czy Orange za wysłanie do wszystkich telefonów zalogowanych w kilku BTS-ach w "Starej Hucie" info o meczu.

Wiem, że za późno się obudziłem, ale genialne :lol: pomysły postają zazwyczaj pod wpływem impulsu i nie można ich zaplanować w czasie.
ezswaz aN Hutnik

vitoss
Posty: 1224
Rejestracja: sob paź 28, 2006 4:34 pm

Postautor: vitoss » czw cze 18, 2009 12:55 pm

birkut pisze:raczje ci to panowie wąsaci uświadomili :(
a dziadki mają swoje drogi informacji wyniesione z czasdów konspiry :wink:


Birkut nawet w takiej gazecie jak Fakt pisało o meczu barażowymm, niewiele ale zawsze cos, niewiem jak było w innych gazetach.

Awatar użytkownika
Cato
Posty: 721
Rejestracja: śr cze 29, 2005 9:19 am

Postautor: Cato » czw cze 18, 2009 1:11 pm

viki pisze:Po drugie: nie wiem czy to jest technicznie możliwe (pewnie jest) i ile by kosztowało, ale gdyby komunikat o meczu został rozpowszechniony przez operatorów GSM, to kolejny tysiąc więcej by się pewnie zjawił. Ciekawe ile wzięłaby Era czy Orange za wysłanie do wszystkich telefonów zalogowanych w kilku BTS-ach w "Starej Hucie" info o meczu.

Wiem, że za późno się obudziłem, ale genialne :lol: pomysły postają zazwyczaj pod wpływem impulsu i nie można ich zaplanować w czasie.


kiedyś kiedyś dawno temu jeszcze za czasów stronki .bci był serwis semesowy z wynikami..może ktoś z tych czasów się orientuje, jak takie sprawy stoją..
być HUTNIKIEM to być najgorętszym
ten kawałek męczy niekumatych

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pn cze 22, 2009 2:44 pm

Sprawdziłem sprawę sms-ów. Niestety :( nie można rozesłać do zalogowanych w konkretnych BTS-ach telefonów sms-a informującego o meczu (czy o innej, komercyjnej treści). To wbrew ustawie o ochronie danych osobowych, gdyż wtedy - poza wiedzą właścicieli kart SIM - operator komórkowy musiałby nam udostępnić swoje bazy danych. Możemy rozesłać takiego sms-a tylko wtedy, jeżeli sami dostarczymy zbiór numerów tel. na jakie ten sms ma trafić. Ktoś pisał tutaj, że strona ".bci" miała taka bazę. Ale to raczej chodziło o to, by trafic do zwykłych ludzi w starej części Nowej Huty i przypomniec im o Hutniku. Ponadto tamta baza pewnie juz jest mocno nieaktualna. Wobec tego ten pomysł odpada.
ezswaz aN Hutnik

Pawełek__NH
Posty: 716
Rejestracja: pt mar 21, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Wolne miasto Nowa Huta

Postautor: Pawełek__NH » pn cze 22, 2009 2:48 pm

Więc zostaje gg, pw na forum i plotki osiedlowe. Przez gg wiele razy dowiedziałem się na przykład o jakiejś wyjazdowej akcji lub po prostu koszt przejazdu w określone miejsce za nim pojawiło się na forum.
My Hutnika fani po świecie rozsypani za Hutnik za HKS pójdziemy aż po życia kres.

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pn cze 22, 2009 3:00 pm

Oczywiście że gg, skype czy wreszcie forum są nieocenione w sprawie rozpowszechnienia jakiejś informacji. Natomiast w pomysle chodziło o to, że docieramy z informacja do osoby, która nie figuruje w zadnych grupach i nie mamy przez to do niej namiaru. A takich osób w Nowej Hucie jest na pewno bardzo dużo. Pomyśl sobie, że jesteś chłopem po czterdziestce. Chodziłeś na Hutnika w I lidze, potem zaczęła się bryndza i jakoś przestałeś chodzić. Mieszkasz gdzieś na Krakowiaków czy Kolorowym. A tu nagle przychodzi sms informujący o meczu :) Ja bym się skusił :)

Wobec tego pozostaje auto+megafon :) Teraz pozostaje mi sprawdzić, czy to jest legalne :) Bo znając życie może być potrzebne jakieś zezwolenie...
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pn cze 22, 2009 3:05 pm

viki:

1) Kto za to zapłaci?
http://www.kampaniesms.pl

2) skąd weźmiesz bazę numerów? nigdzie nie znalazłem informacji o możliwości posłania SMSów ze sprofilowaniem na BTSy.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pn cze 22, 2009 3:24 pm

Metal, przeczytaj trochę wyżej co napisałem. Wtedy sam sobie odpowiesz :wink:
ezswaz aN Hutnik

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » pn cze 22, 2009 3:54 pm

Bazy numerów jakos da sie zdobyc bo widzialem ze jacys debile wysylali z bramki sms do wszystkich jakas 'pseudo promocje' (naciaganie na sms za 10 pln). Z reszta jak ktos ma samozaparcie to można wysyłać z bramek do kazdego numeru pokolei - kogoś trafi.
Ostatnio zmieniony pn cze 22, 2009 4:25 pm przez huteusz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pn cze 22, 2009 4:11 pm

Przepraszam. Jestem jeszcze w szoku.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

vitoss
Posty: 1224
Rejestracja: sob paź 28, 2006 4:34 pm

Postautor: vitoss » pn cze 22, 2009 6:43 pm

Sms odpadaja a to z jednego powodu ;]
Pokaze wam na przykladzie ;]

Co by było gdybyś viki [ sry ze przytaczam Twoj nick] dostał nagle około 10 sms od klubów piłkarskich że graja mecz ? Powiedzy nawet z Szczecina do którego masz bardzo duży dystans ;]

To już lepiej płacić za ogłoszenie w gazecie ;]

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » pn cze 22, 2009 9:29 pm

vitoss:

ale właśnie o to chodziło, że sms miały być wysłane do telefonów zalogowanych do BTS-ów na terenie starej części Huty :wink: Zatem żadne sms z Legii czy Jagiellonii nie wchodziłyby w grę.

Ok, nie ma co ciągnąć tego tematu, bo NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI!

Kombinujmy dalej! :lol:
ezswaz aN Hutnik