POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
PSKNHKS
Posty: 375
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 8:04 pm
Lokalizacja: Dywizjon

Postautor: PSKNHKS » pn paź 01, 2007 9:49 pm

Zgadzam się że lepiej wypadł Kaczyński. Dobra była riposta Kaczyńskiego gdy Kwaśniewski powiedział że zaszedł wysoko w PZPR bo był inteligentny.
"wątpię żeby ktos tam daleko zachodził dzieki inteligencji" :lol:

Jednak rozczarowało mnie pierwsze pytanie czego w sumie można się było spodziewać mianowicie żaden nie powiedział konkretnych punktów w programie swojej partii w których byłby zawarty jakiś plan zmiany obecnej sytuacji zwłaszcza Kwaśniewski który gadał wtedy zupełnie nie na temat.

sikorek_nh
Posty: 1100
Rejestracja: czw maja 19, 2005 8:49 pm
Lokalizacja: Kraków.

Postautor: sikorek_nh » pn paź 01, 2007 10:26 pm

edit: PIERDOLE robcie co chcecie w koncu wolny kraj
Ostatnio zmieniony wt paź 02, 2007 7:10 am przez sikorek_nh, łącznie zmieniany 1 raz.
Hutnik 1950 KRAKÓW.

luko
Posty: 239
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 3:36 pm

Postautor: luko » pn paź 01, 2007 10:41 pm

sikorek_nh uważaj bo za chwilę cię zjadą od komuchów :). A tak na poważnie to ani jeden ani grugi nie powiedzieli nic konkretnego. Pod względem humorystycznym lepiej wypadł Kwach.
Sami Przeciw Wszystkim

Oro
Posty: 463
Rejestracja: czw paź 14, 2004 9:22 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Oro » pn paź 01, 2007 11:02 pm

O Kaczynskim najcelniej wczoraj (może przedwczoraj) scharakteryzował Niesiołowski: profesor, więzień polityczny etc. "Kaczyński był solidnym trzeciorzędnym opozycjonistą". I ten kompleks trzeciorzędności i braku teczki, tego,że nawet nie warto go było internować w stanie wojennym wyłażą z niego na każdym kroku. Podobnie jak z Ziobry wyłazi tępota na studiach, nieudolność w próbie bycia prawnikiem, ledwo zdany egzamin na aplikację i to na zesłaniu w Katowicach. Ja nie chcę władzy zakompleksionej, dewiacyjnej, złośliwej i szukającej wszędzie wroga. Ja chce władzy, która mnie szanuje i pracuje dla mojej przyszłości, a nie szuka haków, grzebie w teczkach i w czyjejkolwiek przeszłości. Dlatego jest więcej niż pewne, że nie zagłosuje na PiS.

czuczi
Posty: 119
Rejestracja: śr wrz 08, 2004 10:23 am
Lokalizacja: Suche Stawy

Postautor: czuczi » pn paź 01, 2007 11:20 pm

Sorka za offa, ale musze:

sikorek proszę Cię, jak masz zabierać głos w tym temacie daruj sobie.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » wt paź 02, 2007 2:47 am

Po pierwsze - Sikorek nie wniosłeś nic merytorycznego do dyskusji.

A po drugie - "Oro: Ja nie chcę władzy zakompleksionej, dewiacyjnej, złośliwej i szukającej wszędzie wroga. Ja chce władzy, która mnie szanuje i pracuje dla mojej przyszłości, a nie szuka haków, grzebie w teczkach i w czyjejkolwiek przeszłości."


Fajnie Oro i ja też takiej władzy nie chcę, tyle, że PiS nie grzebie w teczkach żadnych zwykłych ludzi.

Po 89 roku powstały wielkie kominy finansowe, wielkie przepaście - wielu niesłusznie wzbogaconych ludzi i wiele biedy.

Ciągle uważam, że prawo jest prawem i to, że masz gruby portfel, nie może znaczyć, że inaczej Cię traktują.

Nawiasem mówiąc - popiołek... Ja na prawdę chciałbym, żeby system prawny i ścigania przestępców był tak sprawny, żeby tacy ludzie trafiali tam, gdzie ich miejsce - czyli za kratki. A popiołek nie poużywał tylko w Hutniku, ale i w myślenickim PKSie.

Zresztą my tego nie doczekamy, ale może kiedyś, kiedyś w przyszłości nadejdzie odwilż na wschodzie i niektóre występki naszych dawnych i ciągle jeszcze usadzonych w polityce, wielmożnych osób publicznych wyjdą na wierzch.


Co do PiSu można by mieć wątpliwości, jeśli chodzi o ekonomię, ale Gilowska jak dla mnie jest wystarczającym gwarantem.
Zresztą jak już pisałem - ekonomia keynesowska.

Pozdrawiam ;)

BIMBER
Posty: 1164
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:47 am
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: BIMBER » wt paź 02, 2007 9:12 am

Obaj wypadli dobrze co nie zmienia faktu ze obaj są do niczego
BIEDA NIGDY NIE JEST SMUTNA

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt paź 02, 2007 9:49 am

Co niby konkretnego mieliśmy usłyszeć w tej debacie, gdy na odpowiedź oboje mięli po 1,5 minuty. Do tego połowe czasu wykorzystali dziennikarze. Może gdyby jeden z nich obiecał 100 milionów tak jak to zrobił Lechu, to wtedy mielibyśmy konkret. By rozmowa była merytoryczna, potrzebne jest tyle czasu by każdy mógł swobodnie się wypowiedzieć, a co za tym idzie odpowiadać na postawione pytanie. Pytanie tylko, kto by to oglądał mając świadomość, że poł dnia spędzi przed telewizorem.

Debate wygrywa Kaczor, choć biorąc pod uwage to, że mu kibicowałem, może być to niezbyt obiektywne.


OŻÓG 1950 pisze:Nawiasem mówiąc - popiołek... Ja na prawdę chciałbym, żeby system prawny i ścigania przestępców był tak sprawny, żeby tacy ludzie trafiali tam, gdzie ich miejsce - czyli za kratki. A popiołek nie poużywał tylko w Hutniku, ale i w myślenickim PKSie.

Zresztą my tego nie doczekamy, ale może kiedyś, kiedyś w przyszłości nadejdzie odwilż na wschodzie i niektóre występki naszych dawnych i ciągle jeszcze usadzonych w polityce, wielmożnych osób publicznych wyjdą na wierzch.


Oj oj, czyżbyś miał kompleksy, dewiacje, był złośliwy i szukał wszędzie wroga :wink:


A w Hutniku tak jak w spocie PiSu:

- ci kibice to przeginają, czepiają się każdego kto coś tam wziął na boku. Przecież to tylko pare złotych z transferów. Nie może być taki spokój jak dawniej.

- kupowanie, kupowanie jest ważne, najlepiej piłkarzy z 5 ligi.

- słyszałem, że czystą należy pić w szklance

- mordo ty moja, by żyło się lepiej :twisted:

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » wt paź 02, 2007 10:48 am

OŻÓG 1950 pisze:Po 89 roku powstały wielkie kominy finansowe, wielkie przepaście - wielu niesłusznie wzbogaconych ludzi i wiele biedy.

Ciągle uważam, że prawo jest prawem i to, że masz gruby portfel, nie może znaczyć, że inaczej Cię traktują.


No właśnie. Jest ktoś, kto heroicznie wybrał inną drogę? W Polsce na polityce się zarabia, ludzie dołączają do niej, by zaspokajać swoje potrzeby finansowe, te jakby najmniejsze. Za to inaczej wygląda to w większości innych państw, gdzie ludzie już ustatkowani finansowo szukają w polityce samorealizacji. Jest większa szansa, że ustawiony, wykształcony człowiek naprawdę potrafi poświęcić się dla polityki, narodu. U nas zanim gość zrobi sobie odpowiednia pozycję, to juz traci popularność (głównie przez wały i temu podobne...które musiał robić, by tą pozycje szybko osiągnąć). To wszystko, to taka dzicz.

BIMBER
Posty: 1164
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:47 am
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: BIMBER » wt paź 02, 2007 12:45 pm

JOK_NH pisze:
OŻÓG 1950 pisze:Po 89 roku powstały wielkie kominy finansowe, wielkie przepaście - wielu niesłusznie wzbogaconych ludzi i wiele biedy.

Ciągle uważam, że prawo jest prawem i to, że masz gruby portfel, nie może znaczyć, że inaczej Cię traktują.


No właśnie. Jest ktoś, kto heroicznie wybrał inną drogę? W Polsce na polityce się zarabia, ludzie dołączają do niej, by zaspokajać swoje potrzeby finansowe, te jakby najmniejsze. Za to inaczej wygląda to w większości innych państw, gdzie ludzie już ustatkowani finansowo szukają w polityce samorealizacji. Jest większa szansa, że ustawiony, wykształcony człowiek naprawdę potrafi poświęcić się dla polityki, narodu. U nas zanim gość zrobi sobie odpowiednia pozycję, to juz traci popularność (głównie przez wały i temu podobne...które musiał robić, by tą pozycje szybko osiągnąć). To wszystko, to taka dzicz.



Takim własnie ustawionym finansowo kolesiem jest Korwin Nike :) Z tego co kiedys mowił z racji tego ze jest redaktorem tej gazety "Najwyższy czas" zarabia podobno wiecej niż posłowie a w dodatku pisze w chuj felietonów do różnych gazet.

A nie tak jak ten powsinoga Endrju solara od pługa oderwany
BIEDA NIGDY NIE JEST SMUTNA

lucero
Posty: 1290
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » wt paź 02, 2007 1:37 pm

Jak was czytam (przynajmniej niektorych) to niestety zaczynam rozumiec, dlaczego PiS ma jeszcze poparcie spoleczne, propaganda dziala znakomicie k***** jego mac opamietajcie sie, zwlaszcza w kwestii gospodarki bo jezeli dla kogos gwarantem jest Gilowska to naprawde oddajcie juz lepiej glos na partie Majewskiego.

PiS ma szczescie ze jest koniunktura, gdyby trafili w okres sprzed 5 lat to byloby z nami baaaaardzo krucho, a koniunktura trwac w nieskonczonosc nie bedzie.

Chyba ze macie plan, iz klopoty wiekszch firm, ktore PIS niszczy, doprowadza do utraty sponsorow w wielu ekipach i tym oto sposobem nasz HKS dzieki temu zalapie sie na jakas 2 lige za 4 lata.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » wt paź 02, 2007 1:55 pm

Aldaris pisze:
A w Hutniku tak jak w spocie PiSu:

- ci kibice to przeginają, czepiają się każdego kto coś tam wziął na boku. Przecież to tylko pare złotych z transferów. Nie może być taki spokój jak dawniej.

- kupowanie, kupowanie jest ważne, najlepiej piłkarzy z 5 ligi.

- słyszałem, że czystą należy pić w szklance

- mordo ty moja, by żyło się lepiej :twisted:




o kur*** zmiażdżyłeś mnie :lol:

masz u mnie za tą wypowiedź normalnie piwo hehee

Pozdro




lucero pisze:Jak was czytam (przynajmniej niektorych) to niestety zaczynam rozumiec, dlaczego PiS ma jeszcze poparcie spoleczne, propaganda dziala znakomicie k***** jego mac opamietajcie sie, zwlaszcza w kwestii gospodarki bo jezeli dla kogos gwarantem jest Gilowska to naprawde oddajcie juz lepiej glos na partie Majewskiego.

PiS ma szczescie ze jest koniunktura, gdyby trafili w okres sprzed 5 lat to byloby z nami baaaaardzo krucho, a koniunktura trwac w nieskonczonosc nie bedzie.

Chyba ze macie plan, iz klopoty wiekszch firm, ktore PIS niszczy, doprowadza do utraty sponsorow w wielu ekipach i tym oto sposobem nasz HKS dzieki temu zalapie sie na jakas 2 lige za 4 lata.



- odnośnie cykli koniunkturalnych też możemy porozmawiać ( i znowu jest to ekonomia keynesowska, bo w tej monetarystycznej zakłada się, że produkcja potencjalna jest cały czas )

Na koniunkturę działa wiele czynników, a jednym z nich jest także polityka

Wiele rządów zaciska pasa po wybraniu ich, a przed końcem kadencji rozluźnia, żeby było wrażenia wzrostu i aby byli ponownie wybrani.

Możemy o tym dyskutować i dyskutować...

Co do Gilowskiej to chyba nie powiesz mi, że nie ma wykształcenia ekonomicznego?

No i jest jeszcze Roman Kluska - dla mnie kolejny gwarant, że nie musi wcale być tak, jak wszędzie w około trąbią wyznawcy "niewidzialnej ręki rynku".


Można krytykować działania, ale merytorycznie.

Są środowiska, które zastanawiają się, czy aby pewnej słuszności w, że tak powiem, nowej drodze nie ma.

Prosty przykład:


Refleksja naukowa nad rolą współczesnego państwa, w tym przejawami kryzysu III RP, a przede wszystkim nad projektami modernizacji państwa polskiego będzie przewodnią myślą konferencji „IV Rzeczpospolita” – fikcja czy rzeczywistość?, organizowanej przez Katedrę Nauk Politycznych UEK w Krakowie i Katedrę Studiów Politycznych WSEiA im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Dwudniowa debata zaplanowana została na 10 i 11 października br. Inauguracja konferencji nastąpi 10 października o godz. 10.00 w pawilonie sportowo-dydaktycznym UEK w Krakowie przy ul. Rakowickiej 27, sala nr 8.
Zapraszamy serdecznie!


- ze strony Uniwersytetu Ekonomicznego (dawna AE)


No i jaka propaganda? Lipiec non stop praca, sierpień praca, wrzesień remont mieszkania i nauka... Jeśli chodzi o mnie to akurat ostatnio oglądam mniej telewizji (a w radiu to raczej słucham jakiejś dyskotekowej nuty).

Więc jak na mnie może działać propaganda?

Może ja po prostu mam takie przekonania.
Uważam, że wielu ludzi myśli podobnie do mnie i musisz się z tym pogodzić, tak samo jak ja godzę się z tym, że wielu ludzi myśli wręcz odwrotnie. (Aldaris - np. taki jest Dywizjon, no i cóż ja z tym mogę poradzić hehee).


Pozdrawiam i czekam na ripostę heh

lucero
Posty: 1290
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » wt paź 02, 2007 3:24 pm

Nie bedzie riposty, bo musialbym tutaj spedzic caly dzien, jezeli ktos nie widzi do czego zmierza ta polityka to juz indywidualna sprawa.

Ok, kazdy ma swoje przekonania i niech tak pozostanie.

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » wt paź 02, 2007 5:42 pm

lucero pisze:Nie bedzie riposty, bo musialbym tutaj spedzic caly dzien, jezeli ktos nie widzi do czego zmierza ta polityka to juz indywidualna sprawa. .


Bardzo dobrze powiedziane.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » wt paź 02, 2007 7:02 pm

JOK_NH pisze:
lucero pisze:Nie bedzie riposty, bo musialbym tutaj spedzic caly dzien, jezeli ktos nie widzi do czego zmierza ta polityka to juz indywidualna sprawa. .


Bardzo dobrze powiedziane.


No no świetna odpowiedz. Brzmi ona mniej więcej tak - i tak mam racje, ale nie chce mi się odpowiadać :roll: