POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » wt paź 02, 2007 7:08 pm

Do czego zmierza, to zobaczymy...

Wiem, że poprzednia zmierzyła do np. sprzedania hut stali...

Czy Dochnal przypadkiem za lobbing nie siedzi w więzieniu?

Sprzedaż HTS da coś NH? Wątpię! Jedyny zysk jaki zobaczyłem do tej pory, to Hutnicza Orkiestra.


A tak offtopicowo - Aldaris zadziwiasz mnie, myślałem, że będziemy tutaj toczyć spory, a widzę, że masz takie zdanie jak ja... heh

Pozdrawiam :)

luko
Posty: 239
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 3:36 pm

Postautor: luko » wt paź 02, 2007 9:09 pm

OŻÓG 1950 pisze:Po pierwsze - Sikorek nie wniosłeś nic merytorycznego do dyskusji.

A po drugie - "Oro: Ja nie chcę władzy zakompleksionej, dewiacyjnej, złośliwej i szukającej wszędzie wroga. Ja chce władzy, która mnie szanuje i pracuje dla mojej przyszłości, a nie szuka haków, grzebie w teczkach i w czyjejkolwiek przeszłości."


Fajnie Oro i ja też takiej władzy nie chcę, tyle, że PiS nie grzebie w teczkach żadnych zwykłych ludzi.

Po 89 roku powstały wielkie kominy finansowe, wielkie przepaście - wielu niesłusznie wzbogaconych ludzi i wiele biedy.

Ciągle uważam, że prawo jest prawem i to, że masz gruby portfel, nie może znaczyć, że inaczej Cię traktują.

Nawiasem mówiąc - popiołek... Ja na prawdę chciałbym, żeby system prawny i ścigania przestępców był tak sprawny, żeby tacy ludzie trafiali tam, gdzie ich miejsce - czyli za kratki. A popiołek nie poużywał tylko w Hutniku, ale i w myślenickim PKSie.

Zresztą my tego nie doczekamy, ale może kiedyś, kiedyś w przyszłości nadejdzie odwilż na wschodzie i niektóre występki naszych dawnych i ciągle jeszcze usadzonych w polityce, wielmożnych osób publicznych wyjdą na wierzch.


Co do PiSu można by mieć wątpliwości, jeśli chodzi o ekonomię, ale Gilowska jak dla mnie jest wystarczającym gwarantem.
Zresztą jak już pisałem - ekonomia keynesowska.

Pozdrawiam ;)


Sorry ale porpostu musze. Po 1 kto grzebał w teczkach zwykłych ludzi z poprzedniej władzy ? to raz dwa kto chciał wprowadzić lustrację i lustrować każdego kogo się da uważasz że to nie jest grzebanie w teczkach zwykłych ludzi? A co do portfeli ten kto ma gruby portfel jest inaczej traktowany jest gorzej traktowany po 1 każdy myśli że sie wzbogacił za komuny a po drugie osoby które mają więcej kasy płacą większe podatki. Nie przeczę że niektórzy wzbogacili się za komuny ale inni doszli do tego co mają ciężką pracą i gdzie to prawo równe dla każdego ?. Czekam na ripostę i pozdrawiam ;)
Sami Przeciw Wszystkim

dzuhas
Posty: 2367
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » wt paź 02, 2007 9:47 pm

Luko powiedz prawde ze boisz sie PiSu bo oni ujawnia ze jestes rosyjskim szpiegiem co na osiedlu i tak kazdy juz wie !

nie od 30 lat tylko od wojny conajmniej
ps. wczoraj Cie widziano jak tanczyles kankana z Ąłganowem na stołach. wstyd i hanba
Ostatnio zmieniony wt paź 02, 2007 10:43 pm przez dzuhas, łącznie zmieniany 1 raz.
pzdr Osiek

luko
Posty: 239
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 3:36 pm

Postautor: luko » wt paź 02, 2007 10:08 pm

dzuhas dodaj jeszcze ze od 30 lat ;)
Sami Przeciw Wszystkim

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » wt paź 02, 2007 10:29 pm

luko pisze:
OŻÓG 1950 pisze:Po pierwsze - Sikorek nie wniosłeś nic merytorycznego do dyskusji.

A po drugie - "Oro: Ja nie chcę władzy zakompleksionej, dewiacyjnej, złośliwej i szukającej wszędzie wroga. Ja chce władzy, która mnie szanuje i pracuje dla mojej przyszłości, a nie szuka haków, grzebie w teczkach i w czyjejkolwiek przeszłości."


Fajnie Oro i ja też takiej władzy nie chcę, tyle, że PiS nie grzebie w teczkach żadnych zwykłych ludzi.

Po 89 roku powstały wielkie kominy finansowe, wielkie przepaście - wielu niesłusznie wzbogaconych ludzi i wiele biedy.

Ciągle uważam, że prawo jest prawem i to, że masz gruby portfel, nie może znaczyć, że inaczej Cię traktują.

Nawiasem mówiąc - popiołek... Ja na prawdę chciałbym, żeby system prawny i ścigania przestępców był tak sprawny, żeby tacy ludzie trafiali tam, gdzie ich miejsce - czyli za kratki. A popiołek nie poużywał tylko w Hutniku, ale i w myślenickim PKSie.

Zresztą my tego nie doczekamy, ale może kiedyś, kiedyś w przyszłości nadejdzie odwilż na wschodzie i niektóre występki naszych dawnych i ciągle jeszcze usadzonych w polityce, wielmożnych osób publicznych wyjdą na wierzch.


Co do PiSu można by mieć wątpliwości, jeśli chodzi o ekonomię, ale Gilowska jak dla mnie jest wystarczającym gwarantem.
Zresztą jak już pisałem - ekonomia keynesowska.

Pozdrawiam ;)


Sorry ale porpostu musze. Po 1 kto grzebał w teczkach zwykłych ludzi z poprzedniej władzy ? to raz dwa kto chciał wprowadzić lustrację i lustrować każdego kogo się da uważasz że to nie jest grzebanie w teczkach zwykłych ludzi? A co do portfeli ten kto ma gruby portfel jest inaczej traktowany jest gorzej traktowany po 1 każdy myśli że sie wzbogacił za komuny a po drugie osoby które mają więcej kasy płacą większe podatki. Nie przeczę że niektórzy wzbogacili się za komuny ale inni doszli do tego co mają ciężką pracą i gdzie to prawo równe dla każdego ?. Czekam na ripostę i pozdrawiam ;)


Zwykli ludzie raczej nie zasiadają we władzach, poza tym lepiej jak sie władze rozlicza niż przymyka oko na ich "działalność", jak ktoś piastuje jakieś stanowisko to powinien być poza wszelkimi podejrzeniami. Poza tym z tego co sie orientuje to ustawa lustracyjna dotyczyła osób pełniących określone funkcję oraz TW, tak wiec zwykłego przeciętnego człowieka to nie obejmowało. Nigdzie nie było napisane że lustracji podlega każdy obywatel.
Ci co sie wzbogacili to raczej nie za komuny tylko za postkomuny, czyli po zmianach ustrojowych bo komuna nie dawała szans na prywatne biznesy. Większe podatki ?? Polemizowałbym, bo tylko największe łajzy które nie mają dobrych prawników i nie znają kruczków prawnych płacą najwyższe podatki. Luki prawne pozwalają najbogatszym swobodnie unikać wysokich progów podatkowych i mało kto płaci te największe sumy.
Jak ktoś jest uczciwym człowiekiem to rządy PiS-u mu krzywdy nie zrobią, a największe larmo podnoszą ci co mają coś na sumieniu oraz obrońcy dawnego systemu

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr paź 03, 2007 12:29 am

Luko, oczywiście nie generalizujmy mojej wypowiedzi, są uczciwi bogaci ludzie. Uważam, że tacy nie mają się o co bać.

Jeśli chodzi o podatki - nie tylko Polska ma progresywny system podatku dochodowego, więc nie ma co robić wyrzutów.

Żeby odbić piłeczkę i pokazać krzywdę biednych to rzucę Ci przykładem redystrybucji dochodu w przypadku inflacji: Staruszkowie wykupują obligacje, młodziaki biorą pożyczki, w wyniku inflacji: Staruszkowie otrzymują mniej kasy na rzecz młodziaków, którzy oddają mniejszą kwotę pożyczonej kasy.

Dużo jest różnych zawiłości systemu podatkowego, ale zlikwidować też sie go nie da, bo z tego przecież są finansowane wydatki państwa (na wojsko, służbę zdrowia, szkolnictwo itd.).


Pytanie jest też takie - napisałeś, że bogaci płacą większy podatek, ale: "Mimo wszystko na czyim poziomie życia bardziej się on odbija?".

Myślę, że i tak bardziej odczuwają go biedni, mimo że mają mniejszy.




A wracając do mojej wypowiedzi, do której się odniosłeś - no to przecież nie chodzi mi o uczciwych ludzi, którzy się dorobili, tylko o tych, co zdobyli bogactwa w wyniku ciemnych interesów podczas przekształceń ustrojowych.

Nie zauważyłeś, że jak wchodzisz do jakiejś instytucji i masz mnóstwo kasy to inaczej Cię traktują? Lepiej.
To chciałbym zmienić, bo w obliczu urzędowych spraw, każdy jest takim samym podmiotem prawnym i wszyscy powinni być tak samo - fachowo, uczciwie, rzetelnie traktowani - a nie po macoszemu.

Tak poza tym, to nie wiem, czy nie odbiegłem od tematu.

Pozdrawiam :)

pawelhks
Posty: 474
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 8:53 pm
Lokalizacja: OGRODOWE HKS

Postautor: pawelhks » śr paź 03, 2007 9:22 am

dorzuce swoje 3 grosze...

Tak z reka na sercu jaka jest roznica dla przecietnego obywatela, za jakiego sie uwazam, czy rzadzi lewica czy prawica? SLD czy PIS?

Moim zdaniem zadna, jak mialem prace tak mam, jak placilem podatki tak oplace nadal, fakt obnizka skladki rentowej spowodowala pewny wzrost placy "na reke".
Zatem, moim zdaniem, roznica zadna.
Do wyborow pojde, zaglosuje na PO, choc nie z przekonania, ale dlatego by w koncu skonczyl sie cyrk braci blizniakow, a wlasciwie jednego Jarkiem zwanego, nieomylnego, podejrzliwego, nieufnego, toczacego z kazdym spory czy to w kraju czy za granica.
Czy po wyborach, gdy wygra je przykladowo PO cos sie zmieni?
Dla przecietnego obywatela nic, moze mniej glupoty bedzie w TV, choc watpie w to.
Afery jak byly i sa tak beda, nierownosci jak byly i sa tak beda (zreszta gdyby ich nie bylo to bylby komunizm w najczystszej postaci).
Moja rada dla wszystkich: pracujcie uczciwie, uczcie sie pilnie, zyjcie z zasadami, a zadna wladza czy to z lewa czy prawa ani Wam nie zaszkodzi, ani Wam nie pomoze. Kazdy moze liczyc tylko na siebie, ot cala prawda.

luko
Posty: 239
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 3:36 pm

Postautor: luko » śr paź 03, 2007 9:33 am

OŻÓG 1950 pytanie najwazniejsze to kto dla Ciebie jest bogatym ? ten co ma miliony na koncie czy np ten co zarabia 8 10 tys. W przypadku tego 1 nawet najwyzsze podatki nic mu nie zrobia ale w przypadku tego 2 jak mu zabiora 60% to jest to nie fair ? Czlowiek pracuje stara sie a zabieraaj mu ponad polowe pensji. Ktos wyzej napisal o lustracji. Lustracja tak ale tylko politykow dlaczego nauczyciele maja byc lustrowani dziennikarze rowniez ?
Dlaczego lustruje sie ludzi ktorzy mogli wspolpracowac ? Dlaczego nie lustruje sie ludzi ktorzy twierdza jak to oni walczyli podczas komuny ? a wiekszosc pewnie siedziala w domach a teraz robia z siebie bohaterow. Narazie to tyle pozdrawiam :)
Sami Przeciw Wszystkim

lucero
Posty: 1292
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » śr paź 03, 2007 10:46 am

To tylko w tej ostatniej kwestii

Kaczor gra na niszczeniu oligarchii :) (chociaz chyba nie wie co to slowo znaczy), w Polsce generalnie jest mit ze jak ktos cos ma, to na pewno ukradl. Wiec najlepiej to niszczyc. Przy okazji zniszczy sie klase srednia i bedzie po zabawie. Ja juz mam to w dupie, jak lud chce tak wybierac to niech wybiera, tylko prawa ekonomii sa nieublagalne, straci bogatszy (ale bogatzy bo zapierdala na to a nie siedzi pod budka z piwem) straci biedniejszy. Ja w najgorszym razie wyjade i tyle bedzie mial Kaczor z moich podatkow.

A co do polityki tylko dwa wydarzenia ostatnie z 1000 innych- Forum na TVPiS oraz pomysl zmiany konstytucji i TK. Poczytajcie kto mial takie pomysly i jak nazywaja sie te kraje.

BIMBER
Posty: 1164
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:47 am
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: BIMBER » śr paź 03, 2007 11:08 am

Korwina reżymowa telewizja nie wpuściła do Forum a ta gupia szmata mowiła ze to ona decyduje kto wchodzi do programu mimo że jest to telewizja publiczna i wszyscy płacimy na nia kase.

Precz z komuną !!!
BIEDA NIGDY NIE JEST SMUTNA

lucero
Posty: 1292
Rejestracja: sob sie 28, 2004 7:16 pm

Postautor: lucero » śr paź 03, 2007 11:15 am

[quote="BIMBER"]Korwina reżymowa telewizja nie wpuściła do Forum a ta gupia szmata mowiła ze to ona decyduje kto wchodzi do programu mimo że jest to telewizja publiczna i wszyscy płacimy na nia kase.

Debata roku bylo jednak tlumaczenie tego zjawiska: dwie przedstwicielki TVP i prezenter TVP. To juz naprawde za komuny przynajmniej probowano stworzyc jakies pozory, teraz juz goscie ida na zywiol

I nie jestem fanem Korwina (chociaz gosc ma leb na glowie mimo ze nawyzwany jest powszechnie oszolomem)

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » śr paź 03, 2007 11:35 am

No chyba nie powiecie że Polska to kraj samych uczciwych ludzi :lol: Najwyższy czas rozliczyć wszystkich aferzystów i wyjaśnić pseudo prywatyzacje, bo jeśli nie teraz to kiedy ? Oczywiście już dawno powinno to być rozliczone ale fakty są takie że poprzednim rządom jakoś było to nie po drodze z wiadomych względów.
Ja tam akurat uważam że lustracja nauczycieli i środowiska akademickiego powinna być. Nie wyobrażam sobie sytuacji że ot tak sobie w szkole uczy jakiś ZNP-owski aktywista który przed '89 wciskał młodzieży kłamstwa o tym że Katynia nie było i że 17.IX związek sowiecki objął ochroną bratnie narody, szczyt hipokryzji żeby tacy ludzie dzisiaj uczyli czegokolwiek. Dotyczy to również tych wszystkich profesorów którzy donosili na SB na studentów opozycyjnych, ciekawe ilu z tych "naukowców" ma tytuły naukowe za legitymacje partyjną.
Co do TVP to nie bądźcie dziećmi, przecież jest to instytucja państwowa i logiczny jest fakt że kto jest w danym momencie u władzy ten ma też telewizje publiczną, to samo dotyczy wszelkich spółek skarbu państwa i innych instytucji, wyjątkiem jest chyba tylko Polskie Radio gdzie panuje komuna większa niż w pzpn, bo aż roi sie tam od sld-owskich pachołków i partyjnego betonu. Zresztą TVN i Polsat do wolnych mediów to bym raczej też nie zaliczył, bo nie jest żadną tajemnicą jaką partie polityczną wspierają

pawelhks
Posty: 474
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 8:53 pm
Lokalizacja: OGRODOWE HKS

Postautor: pawelhks » śr paź 03, 2007 12:03 pm

Co mnie osobiscie jako PawlowiHKS da rozlcizenie innych komuchow, aferzystow, tajniakow itp?
Ok rozliczajmy, ale idzmy na przod. Myslmy o przyszlosci, bo tylko na przyszlosc mamy wplyw. Na przeszlosc juz nie.
Takie jest moje zdanie.

Przez ostatnie 2 lata slysze tylko o likwidacji sluzb, lustracji, ukladzie, rozliczaniu przeszlosci. Nie widze zadnych krokow ku przyszlosci, wyniki sledztw w sprawie afer sa zerowe lub prawie zerowe. Jak dla mnie takie dreptanie w miejscu i bicie piany, bez zadnych efektow. Chcialbym aby sie to zmienilo, czy jest taka szansa patrzac na obecna scene polityczna?
Jak zawsze jestem optymista, tak tu rozum mi podpowiada, zeby liczyc na siebie. Tylko i wylacznie.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » śr paź 03, 2007 12:30 pm

pawelhks pisze:Co mnie osobiscie jako PawlowiHKS da rozlcizenie innych komuchow, aferzystow, tajniakow itp?


- poczucie sprawiedliwości, tego, że żyjesz w państwie prawa
- idźmy dalej - zmniejszy to wszech obecną korupcję
- idźmy dalej - zmieni jakoś funkcjonowania wszystkich urzędów, łatwiej, klarowniej, bardziej uczciwie i na równych zasadach będziesz mógł coś załatwić w urzędzie

Do wypowiedzi Luko i Lucero odniosę się w późniejszym terminie, bo nie mam czasu heh

Pozdrawiam :wink:

luko
Posty: 239
Rejestracja: czw wrz 02, 2004 3:36 pm

Postautor: luko » śr paź 03, 2007 1:13 pm

Ares pisze:No chyba nie powiecie że Polska to kraj samych uczciwych ludzi :lol: Najwyższy czas rozliczyć wszystkich aferzystów i wyjaśnić pseudo prywatyzacje, bo jeśli nie teraz to kiedy ? Oczywiście już dawno powinno to być rozliczone ale fakty są takie że poprzednim rządom jakoś było to nie po drodze z wiadomych względów.
Ja tam akurat uważam że lustracja nauczycieli i środowiska akademickiego powinna być. Nie wyobrażam sobie sytuacji że ot tak sobie w szkole uczy jakiś ZNP-owski aktywista który przed '89 wciskał młodzieży kłamstwa o tym że Katynia nie było i że 17.IX związek sowiecki objął ochroną bratnie narody, szczyt hipokryzji żeby tacy ludzie dzisiaj uczyli czegokolwiek. Dotyczy to również tych wszystkich profesorów którzy donosili na SB na studentów opozycyjnych, ciekawe ilu z tych "naukowców" ma tytuły naukowe za legitymacje partyjną.
Co do TVP to nie bądźcie dziećmi, przecież jest to instytucja państwowa i logiczny jest fakt że kto jest w danym momencie u władzy ten ma też telewizje publiczną, to samo dotyczy wszelkich spółek skarbu państwa i innych instytucji, wyjątkiem jest chyba tylko Polskie Radio gdzie panuje komuna większa niż w pzpn, bo aż roi sie tam od sld-owskich pachołków i partyjnego betonu. Zresztą TVN i Polsat do wolnych mediów to bym raczej też nie zaliczył, bo nie jest żadną tajemnicą jaką partie polityczną wspierają


Lepiej żeby dziecią wmaiwiali że teoria ewolucji to kłamstwo ?. Lepiej żeby wmawiali że żydzi geje lesbijki to nie ludzie ?. Lepiej żeby dzieciaki czytali lektury które nie pobudzają do myślenia ? lepiej żeby wmawiali że jest jedna jedyna rerligia i kto nie będzię się jej uczył będzie mniał mniejszą średnią na świadectwie ?. Pozdrawiam :)
Sami Przeciw Wszystkim