POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pt lut 15, 2019 7:28 am

To ja się wypowiem,albo ktoś za mnie..
https://mobile.twitter.com/R_A_Ziemkiew ... 9568436224
A'propos amerykańskiego przejęzyczenia
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... D4ElFb0QlA
Mike Pompeo, prawa ręka prezydenta Trumpa, podczas wizyty w Polsce postawił za wzór Franka Blaichmana - żydowskiego członka komunistycznej partyzantki. Życie zawdzięcza polskiemu małżeństwu, które ukrywało go przed nazistami we wsi Kierzkówka. Blaichman odwdzięczył się Polsce za uratowane życie współpracując z komunistami, a jego oddział zamordował między innymi dwóch młodych żołnierzy Armii Krajowej, o czym Żyd bez żenady napisał w swojej biografii, wydanej po latach w USA. Zanim wyemigrował do Stanów, odwdzięczył się Polsce za ocalone życie wstępując do UB i pomagając Sowietom w zniewalaniu narodu polskiego.

Dziękujemy ci, sojuszniku Pompeo, za przybycie do nas i wychwalanie pod niebiosa na naszej ziemi bohatera żydokomuny, gnębiącej polskich patriotów. Wyobrażacie sobie Morawieckiego, który na konferencji w Waszyngtonie wspomina wielkiego bojownika o wolność, wybitnego patriotę wiernego swoim ideałom... Osamę bin Ladena?

Pompeo wstawił się również za Żydami w sprawie roszczeń od Polaków, pouczył więc nas słowami: ,,Zachęcam moich polskich kolegów, by wprowadzili prawo, które pozwala na zwrot majątków tym, którzy je stracili podczas Holokaustu".

A ja zachęcam moich amerykańskich kolegów, by wprowadzili prawo, które pozwala na zwrot majątków i ziemi potomkom tych, którzy je stracili podczas holokaustu Indian, wymordowanych przez przodków ludzi zwących się dziś Amerykanami.

Polski rządzie - jak już wstaniesz z kolan, upewnij się, czy jaj nie zostawiłeś.

Może wam to nie przeszkadza, że wspólnie z Izraelem pomiatają Polską, może dla was liczą się tylko deale, stanowiska i potencjalne korzyści z podkulania ogonka i nie wychylania się. Nam, narodowi, przeszkadza.

Może dla was liczy się tylko to, żeby nie psuć stosunków z amerykańskimi sojusznikami - ale patrząc na bezczelność Amerykanów i waszą uległość, nie trudno wyobrazić sobie w jakiej pozycji się te ,,stosunki" odbywają.

Obiecywaliście narodowi, że jak wygracie wybory, Polska wstanie z kolan, na których faktycznie była za rządów PO.

Wygraliście wybory, a jedyne co w tej sprawie zrobiliście, to wymiana grochu na klęczniku. Podajecie się za katolików, nie wolno wam kłamać. Nie wolno wam rzucać słów na wiatr.

Może i nasza niepodległość to fikcja, może i nasza suwerenność to tylko iluzja, może i sytuacja międzynarodowa jest dla nas beznadziejna i niewiele jesteście w stanie zrobić, może i tak jest.

Ale nigdy nie wolno wam zapominać, że reprezentujecie naród Pileckiego, Sobieskiego, Powstańców Warszawskich i Wielkopolskich, Popiełuszki, Barchańskiego. Im zdarzało się znaleźć w o wiele gorszej sytuacji od was. I wiecie co? Jeśli już klękali, to tylko przez Bogiem - a nie przed tymi, którzy pluli im w twarz.

Reprezentujecie Naród Bohaterów. Połamany, poobijany, posiniaczony przez nazizm, ogłuszony przez komunizm, dalej otumaniany przez jego spadkobierców, trudny dziś do rozpoznania, skłócony, podatny na propagandę, naiwny, leniwy - ale to jest TEN SAM naród. Nawet jeśli nie taki sam.

Nikt nie oczekuje od was machania szabelką, zerwania stosunków dyplomatycznych z USA albo wypowiedzenia wojny Izraelowi - to byłoby idiotyczne. Ale nigdy nie wolno wam pozwalać na pomiatanie Polską. Na traktowanie naszego narodu z niesprawiedliwą wyższością i bezczelnością. Na plucie na naszą historię i zakłamywanie jej.

Potomkowie pokoleń polskich bohaterów - ci prawdziwi, a nie ci przywiezieni na ruskich czołgach - mogą wybaczyć wam wiele (z braku lepszych opcji), ale braku reakcji na jawne skurwysyństwo i szmacenie polskiego honoru, nigdy wam nie wybaczą. Miejcie to na uwadze.

Jeśli wy, przywódcy Polski, nie pokażecie Amerykanom i Żydom, że nie pozwolicie sobą pomiatać, że szanujecie siebie i Polskę, to...

...jak chcecie oczekiwać tego szacunku od innych...?
Mówię to co myślę, robię to co mówię

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt lut 15, 2019 9:16 am

SasinJacek w #SygnałyDnia: weszliśmy do pierwszej ligi światowej polityki. Polska jest krajem, który jest współgospodarzem konferencji dyskutującej o światowym bezpieczeństwie. Dotychczas była to domena państw określanych, jako mocarstwa #konferencjabliskowschodnia


Beata Mazurek‏ @beatamk
Na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS zaproponuje uchwałę ws. odpowiedzialności za holokaust wz. z niedopuszczalnymi wypowiedziami które miały miejsce podczas konferencji bliskowschodniej.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt lut 15, 2019 11:09 am

Michał Karnowski :
Trzeba powiedzieć: dość. Panie Michnik, to, co robicie, to już nie jest dziennikarstwo, to próba zadręczenia przyzwoitego człowieka.
To nagonka w której próbujecie użyć medialnej siły opozycji do wywołania przesilenia politycznego. To akcja w której dawno przestaliście (załóżmy, że choć na chwilę tak było) prawdy po dziennikarsku, a staliście się elementem hejterskiej kampanii.

Tak to ja oceniam, ale widzę, że to ocena powszechna.


https://wpolityce.pl/polityka/434014-pa ... -czlowieka

bn
Posty: 3014
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pt lut 15, 2019 9:45 pm

Kolejne mistrzostwo świata PiS-u.

Zepsuć na wiele lat relacje z Iranem dla USA, po to by we własnej stolicy usłyszeć że zrobiliśmy Holocaust, w związku z tym mamy zapłacić miliardy.

Nie podejrzewałem, że PiS może w podległości i wasalizmie przebić PO (wobec Niemiec) ale niestety przebili ich kilkukrotnie (wobec USA).

Niestety mam przekonanie że przy pierwszym tupnięciu nogą ze strachu zgodzą się żeby zapłacić te miliardy, które będziemy spłacać wiele lat. Jeszcze sprowadzą tu bazę USA, za którą zapłacimy kolejne po to żeby wojna Stanów z Rosją mogła się toczyć tu w Polsce.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » ndz lut 17, 2019 4:26 pm

To tera uważajta:
Facet dostaje telefon, że ma zawieźć pięćdziesiąt tysięcy na Nowogrodzką. Nie wie, kto dzwoni. Bierze kasę, wiezie na Nowogrodzką, wręcza komuś, ale nie wie, komu. Wie tylko, że Jarosław Kaczyński miał tę kopertę w ręce. Po prostu wie.
Cholernie ciekaw jestem, kto gościa ojebał "na wnuczka"?
Mati raczej nie, bo on ludzi skubie "na obronę demokracji" :D
Ja nie chwaląc się miałem kiedyś 50 tyś w gotówce w ręce i za chuja bym tego do koperty nie upchał. Zresztą spróbuj ta. Ogólnie mnie to wali, ale afera śmieszna troszkę.
:D
i gotowy scenariusz
Jeden z użytkowników zainspirował mnie do napisania scenariusza do filmu o II Wojnie Światowej. Film ma być pewniakiem do Oscara, więc zacznie się od takiej mniej więcej sceny.

Lato 1940 roku, targ warzywny w Warszawie. SS-man pochodzi do Żyda kupującego czosnek, i aresztuje go.
- Przepraszam, Abraham, muszę Cię niestety aresztować.
- Cholera, Hans... czy to aby konieczne?
- No sorry, ale wiesz jak jest.
- Wiem, wieeem, ty tylko wykonujesz rozkazy. Nie mam pretensji.
W tym momencie do rozmowy włącza się drugi nazista.
- No dokładnie! Wiesz, gdyby to od nas zależało... no ale nic nie poradzimy, musimy was prześladować.
- Nie no spoko, Jens, ja wiem jak to działa. Wiem, że wy, Niemcy, nic do nas nie macie.
- Taka jest prawda. To Polacy nas zmuszają żeby was gnębić.

Przysłuchująca się tej rozmowie sprzedawczyni warzyw, 87-letnia pani Janina, w końcu nie wytrzymała.
- A CO TO K**WA ZA POGADUCHY W CZASIE PRACY?! Co tak stoisz, szkopie...? No aresztujesz tego Żyda czy mam ci pomóc?! Masz łobowiązki wobec łojczyzny!!
- No już, już. Właśnie to miałem zrobić, nie musi być pani taka niemiła... - burknął upokorzony Hans. Na to Janina nie wytrzymała. Sięgnęła bo bakłażana i poczęła napier****ć w umundurowanego Niemca. Biedak zasłaniał się karabinem, ale ciosy - jeden po drugim - raziły go w szczękę, czoło, skroń, potylicę.
- No będzie mi k***a pyskował, szkopina pieprzony!!! Co za bezczelność, łolaboga!!! - wrzeszczała piskliwym głosem staruszka, naparzając SS-mana bezlitośnie, aż osunął się na kolana.

Doszłoby do linczu, gdyby do akcji nie wkroczył sam Heinrich Himmler.
- Pani Janino, proszę przestać, bardzo przepraszam za tego funkcjonariusza, obiecuję, że zostanie surowo ukarany!
Janina jednak nie dawałą się udobruhać.
- A zamknij tę mordę, cholero jedna! Pozwoliłam ci się łodezwać?! Teraz to żem się rozgniewała - zasapała, rozgniatając Himmlerowi pomidora na czole. Polscy klienci bazaru otoczyli Niemców i Żyda, zaczęli w nich pluć pestkami wiśni i rzucać w nich ogryzkami. Sytuację udało się uratować dopiero po dłuższej chwili, gdy Himmler kupił u Janiny 3 kilo jabłek (Janina specjalnie podała mu te bardziej zgniłe, potłuczone) i kobiałkę truskawek. Korzeń selera w dupę wcisnęła mu gratis, ku uciesze gawiedzi.

Himmler, popychając przed sobą aresztowanego Żyda i nieposłusznego nazistę, wyprowadził ich z tego polskiego rewiru śmierci. Gdy schowali się za rogiem, wręczył Niemcowi order za humanitarną postawę, a Żydowi dał w rękę plik banknotów i zawołał: - Uciekaj, jesteś wolny! Schowaj się gdzieś, żeby cię Polacy nie dopali. Z nazistami nie ma żartów!

No, i to na razie tyle. Mam też już pierwsze pomysły co do obsady. Film wyreżyseruje, wiadomo, Agnieszka Holland.

Hansa zagra Tomasz Lis (debiut aktorski).
W roli aresztowanego Żyda - Daniel Olbrychski.
Sprzedawczyni na bazarze - Joanna Senyszyn.
Himmler - w tej epizodycznej roli wystąpi sama reżyserka, odpowiednio ucharakteryzowana.
Gościnnie: Maciej Stuhr, w roli kiszonej kapusty.

Ignorant powie: a co to za rola dla wybitnego aktora. To błędne myślenie. Maciej, żeby przygotować się do roli, natrze się czosnkiem, obsypie się kapustą i da się zamknąć na 2 miesiące do wielkiego słoika. Żeby podpatrywać jak się zachowuje kapusta kiedy kiśnie.

To jak? Które studio filmowe mnie bierze? : >

Ma ktoś numer do Hollywood?
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Obłomow
Posty: 353
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 8:47 pm
Lokalizacja: Oświecenia NH

Postautor: Obłomow » ndz lut 17, 2019 6:08 pm

I szczyt V4 w Izraelu bez Morawieckiego:

"W ostatnich dniach pojawiło się kilka fałszywie oskarżających państwo polskie wypowiedzi w przestrzeni medialnej. Część z tych wypowiedzi była później prostowana, za część były przeprosiny. Niemniej premier Mateusz Morawiecki bardzo pryncypialnie podchodzi do sprawy oskarżania państwa polskiego, narodu polskiego, o czyny, których nie popełniliśmy w czasie drugiej wojny światowej - podkreślił Dworczyk."


https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2264829,Szczyt-V4-w-Izraelu-bez-premiera-Mateusza-Morawieckiego-Polske-bedzie-reprezentowac-szef-dyplomacji

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz lut 17, 2019 7:47 pm

Ja się nie znam , ale dlaczego szczyt Grupy Wyszehradzkiej odbędzie się w Izraelu?

bn
Posty: 3014
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn lut 18, 2019 12:49 am

Obłomow pisze:Niemniej premier Mateusz Morawiecki bardzo pryncypialnie podchodzi do sprawy oskarżania państwa polskiego, narodu polskiego, o czyny, których nie popełniliśmy w czasie drugiej wojny światowej - podkreślił Dworczyk.


Tak pryncypialnie, że aż zadzwonił się wytłumaczyć i że jedzie w zamian Czaputowicz.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn lut 18, 2019 11:45 am

stazyja69 pisze:Ja się nie znam , ale dlaczego szczyt Grupy Wyszehradzkiej odbędzie się w Izraelu?


podbija :D
Rafał A. Ziemkiewicz‏ @R_A_Ziemkiewicz · 8 minut temu

Przepraszam za naiwne pytanie, ale co to był właściwie za pomysł, że Polacy się spotkać z Czechami, Słowakami i Węgrami mają akurat w Izraelu? Bo mi umknęło


Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn lut 18, 2019 4:10 pm

Film jest świetną ilustracją całej sytuacji. Z tego, co mówi pani profesor wynika, że działania żydów w czasie II Wojny Światowej są usprawiedliwione ich tradycyjnym prawem, które dla nas może być szokujące i nie do przyjęcia, ale też to właśnie szokujące prawo jest tym, co w tej chwili działa na naszą korzyść, bo jeśli usprawiedliwiony jest ktoś, kto wysyła na śmierć tysiące by ratować siebie to żydzi tracą JAKIKOLWIEK motyw, do zrzucania winy za holocaust na Polaków. Nie ma żadnej winy, więc nie ma, czego zrzucać. Wniosek? Musi chodzić o coś innego.
Zapraszam do wysłuchania:
Przy okazji - pisze "żydzi" z małej litery, dlatego że uznaję to za nazwę grupy religijnej, wyznania, a nie nacji. Oni byli urzędowo obywatelami Polski. Byli Polakami, tyle, że wyznania żydowskiego. Tak samo, jak z małej pisze "katolik".
https://www.youtube.com/watch?v=9QU4XTa ... 1550503993
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Egipcjanin Sinue
Posty: 138
Rejestracja: pn wrz 06, 2004 4:22 pm

Postautor: Egipcjanin Sinue » pn lut 18, 2019 4:36 pm

Brawo BN, celny wpis.
PS
Ja już sam nie wiem czy ten Rząd jest pro czy anty żydowski.
Gubią się na zakrętach, a polityki zagranicznej (efektów) brak.
Niestety...
quote="bn"]Kolejne mistrzostwo świata PiS-u.

Zepsuć na wiele lat relacje z Iranem dla USA, po to by we własnej stolicy usłyszeć że zrobiliśmy Holocaust, w związku z tym mamy zapłacić miliardy.

Nie podejrzewałem, że PiS może w podległości i wasalizmie przebić PO (wobec Niemiec) ale niestety przebili ich kilkukrotnie (wobec USA).

Niestety mam przekonanie że przy pierwszym tupnięciu nogą ze strachu zgodzą się żeby zapłacić te miliardy, które będziemy spłacać wiele lat. Jeszcze sprowadzą tu bazę USA, za którą zapłacimy kolejne po to żeby wojna Stanów z Rosją mogła się toczyć tu w Polsce.[/quote]
Na treningach, na sparingach
Andrzej prezentowal sie znakomicie...

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn lut 18, 2019 6:45 pm

Beata Mazurek
Odwołanie spotkania V4 + Izrael to wyraz solidarności państw Gr.Wyszehradzkiej!Po interwencji PMM pozostali premierzy podjęli dec. o odroczeniu szczytu z Izraelem. Mimo, że byli na miejscu,albo w drodze do Izraela, zgodzili się z argumentacją polskiego premiera i podjęli tędecyzję w geście solidarności całej Grupy. Opozycja, która rządząc niezbyt lojalnie podchodziła do współpracy w ramach V4,może tego gestu i tych decyzji z katalogu:jeden za wszystkich, wszyscy za jednego nie rozumieć .Sukces siły i argumentów polskiego PMM i polskiej dyplomacji.


POdobno pozostała trójka jest w Tel Awiwie .

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » wt lut 19, 2019 8:00 am

Co za durny pomysl ze PIS zwolal konferencj w Polsce i czemu to mialo sluzyc :roll: PIS za bardzo przywiazany jest do USA,a amerykanie to straszni przyjaciele Izraela i okazuje sie,ze wielcy przyjaciele,niz dla Polski,a tymczasem PIS wlewa co rusz gadke typu,ze bazy amerykanskie w Polsce sa koniecznoscia,tyle ze nikt nie oblicza koszty stacjonowania amerykanow i kto zaplaci za ich zarcie,spanie :roll: w pore Morawiecki sie opamieta³,ze Izrael zaczyna leciec w kulki narod Polski i albo taka retoryka byla caly czas w Izraelskiej tv od 1946 roku w tamtejszej tv,albo Izrael chce sklocic Polske i tylko niewiem jaki to by mialo sens,zeby Izrael psul celowo relacje Polski z tym krajem,a ciekawi mnie opinia Trumpa w tej kwesti :roll:

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » wt lut 19, 2019 4:18 pm

Obrazek
Cały PiS mi lotto ale gdyby nie debilne spotkanie, żydzi zostawili by nas w spokoju. To zakrawa o co najmniej naiwność..
To miło, że przewodniczący Światowego Kongresu Żydów zaprotestował przeciwko jadowitym, antypolskim teoriom politykierów z Izraela. To ładnie z jego strony, że przyznał, iż choć niektórzy Polacy przyczyniali się do mordowania Żydów, to ,,nie wszyscy" byli tacy.

Miło, że Naczelny Rabin Polski również potępił ministra Katza i stwierdził ,,nie mówię, że wszyscy Polacy byli dobrzy, to też nie była prawda", ale słowa izraelskiego polityka nazwał nieprawdą.

Miło też, że zaprotestował również Komitet Żydów Amerykańskich, który przypomniał, że to właśnie Polska padła ofiarą nazistów a potem Sowietów, dodając jednak, że co do polskiego antysemityzmu ,,nie ma wątpliwości" i że ,,nie da się zaprzeczyć jego istnieniu".

Czyli generalnie, tak jak w filmach często występuje schemat ,,dobry glina" vs ,,zły glina", tak i Żydzi podzielili się na tych dobrych i złych.

Ci źli plują na historię Polski i wycierają sobie dupy prawdą historyczną, a ci ,,dobrzy" wprawdzie odcinają się od ich radykalizmu, ale nie omieszkają przy tej okazji przypomnieć całemu światu, że tych złych Polaków też nie brakowało.

To prawda, złych Polaków nie brakowało. A wiecie czego w tym wszystkim brakuje?

Publicznego przyznania się Żydów do zbrodni własnego narodu.

Na razie ci ,,dobrzy" Żydzi udowodnili, że ślicznie potrafią się bić w cudze, polskie piersi. Ej, ale co z własnymi...?

Dlaczego żaden żydowski kongres ani komitet, odcinając się od podłych łgarstw antypolskich szumowin z Izraela, i wspominając o tym, że jednak nie wszyscy Polacy byli dobrzy - nie dodał, że tak samo nie wszyscy Żydzi byli dobrzy...?

Co, takie słowa już nie przejdą przez gardło?

Trzeba wam odświeżyć pamięć, przyjaciele? Proszę bardzo, oto kilka przykładów z brzegu.

,,Nim jeszcze nastąpiła obrona Grodna przed wojskami sowieckimi, wybuchła w mieście zakrojona na szeroką skalę dywersja komunistycznej „V kolumny". Złożona była ona prawie wyłącznie z miejscowych Żydów, którzy stanowili w 1939 roku połowę ludności miasta. Wśród Żydów tych istniał silny odłam probolszewicki. Wielu z nich żywiło zresztą niechęć czy wręcz nienawiść do Polaków i do Polski „w ogóle"; natomiast Rosja niektórym z nich imponowała. Od 17 września 1939 część ludności żydowskiej na Kresach entuzjastycznie witała wojska sowieckie, masowo zapełniła szeregi tworzonej przez okupantów „milicji ludowej", denuncjowała i aresztowała licznych Polaków. Istnieją na ten temat setki czy wręcz tysiące świadectw". (Ryszard Szawłowski, książka ,,Wojna polsko-sowiecka")

„Po załamaniu się obrony, wojska sowieckie zajęły wszystkie ważne punkty miasta. W miasto ruszyły w pełnym rynsztunku bojowym plutony egzekucyjne. W pierwszych dniach po zajęciu miasta aresztowanych nie odstawiano do aresztu, więzienia czy obozu dla jeńców, lecz rozstrzeliwano na miejscu. Jeden z tych oddziałów sowieckich, przyprowadzony przez cywila z czerwoną opaską, mieszkańca domu, w którym mieszkaliśmy, narodowości żydowskiej, aresztował mojego ojca. Ojciec mój, Jan Kurczyk, lat 45, z zawodu nauczyciel, po wyprowadzeniu z domu został rozstrzelany. Nie brał udziału w obronie Grodna, ale wystarczyło, że wskazano na niego palcem, bo był Polakiem, inteligentem, ażeby bez sądu zamordować w stylu hitlerowskim" (Mirosław Kurczyk)

,,Ale ja widzę na dalekim czołgu jasną plamę. Na łbie czołgu rozkrzyżowane dziecko, chłopczyk. Krew z jego ran płynie strużkami po żelazie. Zaczynamy z Danką uwalniać rozkrzyżowane, skrępowane ramiona chłopca. Nie zdaję sobie sprawy, co się wokół dzieje. A z czołgu wyskakuje tankista – grozi nam. Z sąsiedniego domu z podniesioną do góry pięścią wybiega młody Żyd, ochrypłym głosem krzyczy, o coś oskarża nas i chłopczyka. Dla mnie oni nie istnieją, widzę tylko oczy dziecka pełne strachu i męki. I widzę jak uwolnione z więzów ramionka wyciągają się do nas z bezgraniczną ufnością. Chwytamy nosze i pozostawiając oniemiałych naszym zuchwalstwem oprawców, uciekamy w stronę szpitala." (Grażyna Lipińska)

,,Była 3 nad ranem 12 kwietnia 1940 r. Kiedy babcia Anna Zielińska otworzyła drzwi, wpadli enkawudziści wraz z donosicielami, tymi, którzy nas sprzedali za podwójne „trzydzieści srebrników“. Jak się później dowiedziałem, za głowę Polaka wysyłanego na wschód sprzedawczyk otrzymywał 60 rubli. Był wśród enkawudzistów Żyd o nazwisku Cukier i Ukrainiec Wandżura - nasi sąsiedzi. Enkawudziści byli uzbrojeni w karabiny z długimi okrągłymi bagnetami. Obstawili nasz dom, ustawili nas wszystkich w pokoju pod ścianą, zrobili rewizję osobistą, a następnie rozpoczęli spisywanie wszystkich rzeczy. Mieliśmy się zebrać do wyjazdu. Zabrałem ze sobą tylko „Modlitewnik żołnierza“. Zabrali całą naszą rodzinę: babcię, moją matkę, mnie i siostrę – szesnastomiesięczną Zdzisławę, ciocię Antoninę z dwiema córeczkami: Janiną (8 lat) i Anną (6 lat) oraz wuja Józia." (Tadeusz Kaźmierczak)

,,NKWD szukało matki i mnie w Brześciu. Byliśmy traktowani jako rodzina wojskowa. Może i na tym by się skończyły poszukiwania, ale po donosie osoby narodowości żydowskiej zostaliśmy deportowani. W Ciechanowcu żyła duża diaspora żydowska. Mama opiekowała się rodziną żydowską, pomagała jej finansowo i dlatego przez pozostałe życie miała żal do Żydów, że nie potrafili być solidarni i skazali nas na tułaczy los. Po przeszukaniu domu i rewizji, która trwała około 30 minut kazano mamie się pakować. To, że miałem niespełna trzy lata nikogo nie obchodziło. Z okresu podróży nic nie pamiętam. Z opowiadań mamy wiem, że na postojach funkcjonariusze NKWD sprawdzali wszystkie wagony i zmarłych, wśród których było bardzo dużo dzieci, wyrzucali z nasypu kolejowego. Ich matki, jeśli były to jedyne dzieci, w geście skrajnej rozpaczy chowały się między kołami wagonów i gdy pociąg ruszał ginęły." (Ryszard Kwiek)

To tylko kilka przykładów z brzegu, opisałem ich o wiele więcej, a w literaturze fachowej znajdziecie takich historii bardzo, bardzo, BARDZO dużo. Faktem historycznym jest przecież współpraca Żydów z nazistami w eksterminacji własnego narodu. Historia ojca, który prowadzi na egzekucję własnego syna i pospiesza go. Historia Żyda, który na widok niemieckiego oficera wychodzi mu na spotkanie, wita jak zbawcę i na jego oczach depcze polskie godło, żeby mu się przypodobać - Niemiec przygląda się tej żałosnej scenie z obrzydzeniem, po czym uderza Żyda w twarz.

Żydzi całujący radzieckie czołgi zniewalające Polskę. Żydzi na ochotnika wskazujący okupantom domy polskich wrogów komunizmu i wydający swoich sąsiadów na śmierć - dla pieniędzy, dla uznania, dla satysfakcji.

Ciałami Polaków zamordowanych przez Żydów można by zapełnić wiele cmentarzy. No właśnie - można by było, gdyby nie fakt, że szczątki polskich dzieci wywalonych z pociągu w czasie podróży na Syberię, do dzisiejszego dnia walają się gdzieś bezimiennie na rosyjskiej ziemi.

Dlatego, szanowni ,,dobrzy Żydzi" - fajnie, że odcinacie się od tej najbardziej bezczelnej antypolskiej propagandy waszych rodaków. Ale jeśli chcecie brzmieć wiarygodnie, jeśli mamy wasze intencje odbierać jako szczere i czyste, to kiedy bijecie się publicznie w nasze, polskie piersi - nie zapominajcie uderzyć się też w wasze, żydowskie.

Na ,,mądrzejsze jest o tym nie wspominać" możecie nabierać widzów TVN i czytelników ,,Wyborczej", a nie normalnych, samodzielnie myślących Polaków, szanujących swoją Ojczyznę.

Wkleiłem przy długi tekst z przykładami, ale już bardziej łopatologicznie się nie da…
Mówię to co myślę, robię to co mówię

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » śr lut 20, 2019 10:20 am

PO wielce teraz krytykuje PIS ze daja soba pomiatac ze strony Izraela,a sami jak byli u steru to pomiatali byli przez Niemcy,Francje u unie,a dzis PO zaczyna pouczac PIS jak maja gadac z Izraelem :roll: Z innych spraw,po Warszawie jezdzi juz tramwaj roznorodnosci,karte LGBT zrobili,promocja na calego mniejszosci wszelakiej masci pod przykrywka rzekomej tolerancji,a Trzaskowski z PO wypalil jeszcze iz w Warszawie jest az 10 pr. homosow i trzeba im stworzyc warunki,czyli co w Warszawie ponad 100 tys ludzi to homosy?
:shock: