POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob wrz 21, 2019 12:07 am

Płacz, że przedsiębiorców zabije nowa płaca minimalna.
Zapowiedz, że zmusisz ich do obniżenia cen oferowanych produktów.
#Logiczne

Pani Gasiuk –Pichowicz zapowiada wprowadzenie maksymalnych cen na kapustę czy tam inne produkty rolne bo za Pis-u podrożały a za PO-KO nie będą drożały .
Ciekaw jestem jak to wolnorynkowcy popierający PO-KO to wytłumaczą. Pewnie pani się uczyła ekonomi od męża albo lidera Rycha. Jak np. wystąpi susza to rząd PO-KO będzie do pietruszki dopłacał? No muszę przyznać pełna wolnorynkowa alternatywa.
Obrazek
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Piotrek
Posty: 2983
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » ndz wrz 22, 2019 9:20 pm

PITROL pisze:Płacz, że przedsiębiorców zabije nowa płaca minimalna.
Zapowiedz, że zmusisz ich do obniżenia cen oferowanych produktów.
#Logiczne

Pani Gasiuk –Pichowicz zapowiada wprowadzenie maksymalnych cen na kapustę czy tam inne produkty rolne bo za Pis-u podrożały a za PO-KO nie będą drożały .
Ciekaw jestem jak to wolnorynkowcy popierający PO-KO to wytłumaczą. Pewnie pani się uczyła ekonomi od męża albo lidera Rycha. Jak np. wystąpi susza to rząd PO-KO będzie do pietruszki dopłacał? No muszę przyznać pełna wolnorynkowa alternatywa.
Obrazek

Fryzjer też podrożał w ostatnich 2 latach, tak o około 100%. Prawdopodobnie przez suszę... ponieważ musiał kupować droższą pietruszkę do zupy.

SIMON NH
Posty: 1649
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 1:49 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: SIMON NH » ndz wrz 22, 2019 10:12 pm

Podrożał bo podrożały koszty pośrednie no ZUS,woda,prąd...
Każdy człowiek jest głupcem przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, aby tylko przez pięć minut.
Elbert Hubbard

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » wt wrz 24, 2019 9:06 am

Fryzjer też podrożał w ostatnich 2 latach, tak o około 100%. Prawdopodobnie przez suszę... ponieważ musiał kupować droższą pietruszkę do zupy.

Piszę teraz bardzo poważnie. Chcesz namiary na dobrego fryzjera to Ci dam i nie podniósł cen.
Ale jak czytujesz mnie to nie zmieniaj tematu na sprawy poboczne a ustosunkuj się do meritum mojej wypowiedzi czyli wytłumacz, Jak zmusisz rolników do obniżenia cen oferowanych produktów.
PS. Idę spać więc nie odpiszę za chwilę.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

1950N-H
Posty: 1450
Rejestracja: sob lip 02, 2005 1:54 pm
Lokalizacja: Nowa-Huta ZGODY

Postautor: 1950N-H » wt wrz 24, 2019 2:02 pm

PITROL pisze:Płacz, że przedsiębiorców zabije nowa płaca minimalna.
Zapowiedz, że zmusisz ich do obniżenia cen oferowanych produktów.
#Logiczne

Pani Gasiuk –Pichowicz zapowiada wprowadzenie maksymalnych cen na kapustę czy tam inne produkty rolne bo za Pis-u podrożały a za PO-KO nie będą drożały .
Ciekaw jestem jak to wolnorynkowcy popierający PO-KO to wytłumaczą. Pewnie pani się uczyła ekonomi od męża albo lidera Rycha. Jak np. wystąpi susza to rząd PO-KO będzie do pietruszki dopłacał? No muszę przyznać pełna wolnorynkowa alternatywa.
Obrazek


Gdzieś na internetach była już na to odpowiedź..

https://kwejk.pl/obrazek/3443613/opozycja-w-polsce.html
CHWDP JEBANYM KATOM/"Przypomnij sobie jak kiedyś byłeś gumiorem, odłóż sprzęt walcz z honorem"

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » śr wrz 25, 2019 7:21 am

1950N-H pisze:
Gdzieś na internetach była już na to odpowiedź..

https://kwejk.pl/obrazek/3443613/opozycja-w-polsce.html

Tak wiem miałem sięgnąć i po ten argument, ale to miała być wisienka na torcie. Wyobraź sobie, że ona również nachylała się nad papryką. Tam to była dopiero przebitka między ceną za sztuką a za kilogramem. Chyba nie bez powodu mówią o matematyce, że to królowa nauk.

To dorzucę jeszcze to
Kasiek Lubnauer:
- ... liczę, że Pan Redaktor tutaj w Warszawie zagłosuje na mnie🤔😮
Red. Mazurek:
- Nie mogę proszę Pani. Nie mogę, bo mi religia zabrania😂😂😂🚜🚜

W radiu to było
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Piotrek
Posty: 2983
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » śr wrz 25, 2019 2:22 pm

Mi tylko chodzi o argument, że są podwyżki np: przez suszę, czy jakieś inne mrozy czy gradobicia - dla mnie to bzdura. Po prostu rolnik chce więcej zarobić i tyle, a cenę zbytu zawsze powinien ustalać rynek. W wielu branżach poszły podwyżki o 10-15%, jednakże są ludzie, firmy które nie podniosły cen, mimo tego że zrobiła to konkurencja.

ZBYCHO
Posty: 671
Rejestracja: czw gru 18, 2008 1:50 am

Postautor: ZBYCHO » śr wrz 25, 2019 3:03 pm

Kilka lat temu Kaczor z Szydło burzyli że ceny rosną i rząd musi coś z tym zrobić bo to wina Tuska.

Teraz jest znacznie gorzej i pierdolą że rząd nic z tym nie może zrobić

https://www.newsweek.pl/polska/jaroslaw ... ci/j9k3z86


Ignorancja pisiorów nie ma granic.

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » śr wrz 25, 2019 6:41 pm

Jakby za kadencji prezydenta miasta Warszawy z parti PIS zepsula sie oczyszczalnia sciekow i szambo wyplynelo by do Wisly,to natychmiast byl by protest ekologow,przyjechal by green peace,sprawa poszla by do Brukseli i Berlina i nalozono by duze sankcje na Polske :roll: no a tak to sprawa sie wyciszyla dosc szybko,no bo Trzaskowski z POKO.I tak wlasnie dziala poprawnosc polityczna tylko w jedna strone,czy w kierunku lewackiej retoryki,ale jakby to byla wina drugiej strony,czyli prawicy o tradycyjnym hetero podejsciu do zycia,promujaca katolicyzm i przeciwna zwiazkom homo i in vitro,to od razu by byl straszny ryk,krzyk i lament jaki to ten PIS straszny,fatalny i ze to zwykli populisci i tak lewackie media caly czas od kilkunastu lat stosuja podobna narracja i trafiaja z calah omopropaganda,multi kulti i wypieraniem sie Polskosci do kilku milionow Polakow.Jedynie od paru lat kiedy PIS przejal TVP,to jakby cos sie w tej kwesti zmienilo,ale wystarczy wlaczyc tvn i jazda na PIS jacy to zli,gorsi i ze trzeba usunac PIS od wladzy,bo rzekomo zagraza demokracji i bezpieczenstwu Polski i Polakow i tak to wyglada mniej wiecej w lewackich mediach :?

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » śr wrz 25, 2019 9:55 pm

Piotrek pisze:Mi tylko chodzi o argument, że są podwyżki np: przez suszę, czy jakieś inne mrozy czy gradobicia - dla mnie to bzdura. Po prostu rolnik chce więcej zarobić i tyle, a cenę zbytu zawsze powinien ustalać rynek. W wielu branżach poszły podwyżki o 10-15%, jednakże są ludzie, firmy które nie podniosły cen, mimo tego że zrobiła to konkurencja.

Masz Piotrek rację. Mi chodziło bardziej o hipokryzję pewnych środowisk.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Piotrek
Posty: 2983
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt wrz 27, 2019 8:50 pm

Do wyborów niedaleko, fajny tekst.


"Jeśli nie chcesz, żeby Kaczyński się wkurzył, żeby Schetyna dostał szału, żeby Gazeta Wyborcza ogłosiła żałobę, a TVP ustawiła Defcon 1, jeśli boisz się, że Paweł Kukiz będzie musiał wrócić do śpiewania, a Sejm bez PSL-u przestanie się kręcić, albo że Max Kolonko osobiście tu przyjedzie i zrobi z nami porządek — NIE GŁOSUJ NA KONFEDERACJĘ !

Jeśli nie chcesz czuć się przytłoczony wolnością wyboru, odpowiedzialnością za osobiste wydawanie pieniędzy, które teraz wydają za Ciebie starsi i mądrzejsi, nie lubisz zawracać sobie głowy decyzjami, czy ubezpieczać się w ZUS-ie i czy wykupić OC, jeśli martwisz się, że życie bez wypełniania PIT-ów i stania w kolejkach do lekarza straci swój urok, jeśli obawiasz się, że jesteś zbyt głupi, żeby przechodzić na czerwonym świetle albo zapinać pasy zgodnie z własnym uznaniem — NIE GŁOSUJ NA KONFEDERACJĘ !

Tu nie ma żartów. Oni serio się wkurzą. Więc jak jesteś kozak i się nie boisz ani wolności, ani gniewu Systemu — to proszę bardzo, 13 października głosuj sobie na mnie. Ale nie mów, że nie uprzedzałem."

oszuwar
Posty: 446
Rejestracja: pn maja 09, 2005 11:58 am

Postautor: oszuwar » sob wrz 28, 2019 10:42 am

Nie wiem czy się śmiać czy płakać.

https://www.rp.pl/Sluzba-zdrowia/190929 ... karzy.html

Resort zdrowia nie zaakceptował grupy docelowej, do której skierowany był program badań profilaktycznych - tzw. bilansu seniora.

Takie działania "mogą wręcz skutkować nad wykrywalnością poszczególnych jednostek chorobowych, co może przyczyniać się do pogłębienia trudności w dostępie do świadczeń NFZ (zwiększenie kolejek do specjalistów)


:shock:
Z Hutnikiem od zawsze...

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » pn wrz 30, 2019 8:25 pm

Z sondazy wynika,ze 5pr. moze przekroczyc 4 lub 5 parti i to nie jedyna zaadka,a ta drua zagadka,ta najwazniejsza,to czy PISowi wystarczy by samemu rzadzic i tutaj juz to takie oczywiste nie jest.PIS ma pomiedzy 38 a 42,POKO od 25 do 30pr,SLD od 8 do 12pr,PSL z Kukizem ledwo przekraczaja 5pr i Konfederacja caly czas balansuje na krawedzi.TVP i TVN wiele robily i robia w tej kwesti,by doprawic rogi rywalowi i uprawiaja przy tym swoj kult partyjny :roll: A dzis podobno ktos z PISu zadecydowal,iz debaty przedwyborczej w tvp podobno ma nie byc :)

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt paź 04, 2019 3:03 pm

Sławomir Neumann :... Reszta to są goście, którzy mogą trafić do sądu z aktem oskarżenia, a sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią ku***a nic. Będą prowadzić sprawy – i ch***j. Lokalny polityk PO: Sławek, ale tam jest jeszcze sprawa w tle najgrubsza. Ta działka na Rokickiej. On sprzedał za bezcen... a potem zmienił plan zagospodarowania przestrzennego.
S. Neumann: Więc będzie to miał w prokuraturze, będziesz miał akt oskarżenia przed wyborami.
Lokalny polityk: Jak mu za to postawią, to jest koniec.
S. Neumann: Nic nie jest końcem.
LP: Ja pier***ę. Przecież to jest gruba sprawa, naprawdę.
SN: Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia.



– Będzie Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak. On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k***a, nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k***a atak PiS-u, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k***a, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego [znaczenia]. Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach


– Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem.

– Ja nie wyjdę – zapewnia działacz.

– Ja tylko mówię o zasadzie. Jak Pobłocki będzie członkiem Platformy i będzie naszym prezydentem, to będę się o niego bił, k***a, do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie. Jak jest do wykorzystania, to wykorzystamy, jak nie, to nie. Tak samo Adamowicza, tak samo Karnowskiego i wszystkich innych. Tak samo. Dla mnie Platforma jest ważniejsza – deklaruje Neumann

– Nie ma KOD-u, KOD jest niczym. (…) Ci ludzie z tego KOD-u, bez organizacji, są niczym. Możesz mieć tysiąc ludzi, bez organizacji są niczym. Możesz mieć stu żołnierzy, którzy są, k***a, spartanami i w***bią ten tysiąc w kosmos. Pospolite ruszenia w Polsce kończyły się tym, że się napili na końcu Sejmu, k***a. Jak szło wojsko zaciężne przeciwnika, to wypier***ali do domu. Taki jest KOD. (…) Nie wierz w takie rzeczy. Ci ludzie na końcu - patrz, kto jest sensowny i bierz go do siebie. To jest metoda. Kodziarze to nie jest żadna siła. Oni będą świetni wiesz do czego? Żeby brać komórki i filmować (…). Do tego się nadają, nic innego, naprawdę. Ja was przepraszam, ale jadę teraz, k***a, na komisję – uważa Neumann.


https://www.tvp.info/44676278/brudna-po ... y-neumanna

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt paź 04, 2019 10:14 pm

Jednak Pereira z Kurskim są niesłychanie zdolni .
Wyciągnąć coś z przed ponad roku i zrobić z tego newsa - szacun .

Neumann to kolejny zdrajca .
Ilu z nich już ma postawione zarzuty , a ilu wyroki .
Dziesiątki , setki ...
Przepraszam , ale przecież są jeszcze tamte sądy .