POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » czw mar 26, 2020 5:33 pm

Na Twitterze Dobromira Sośnierza są szczegóły. Dane pochodzą z samego sprawozdania spółki. Kupią maseczki z Chin za grosze a sprzedadzą rzadowi po 10 zl sztuka. Inni nie beda mogli sprzedac ani ludzie kupić sami przez Internet bo Morawiecki zrobił zakaz. Ręka rękę myje.

Krzycho
Posty: 701
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 3:33 pm

Postautor: Krzycho » czw mar 26, 2020 9:13 pm

Piotrek pisze:
Krzycho pisze:https://www.rp.pl/Handel/200329834-Polski-rzad-poprosil-Alibabe-by-nie-sprzedawala-maseczek-do-Polski.html

ktoś mi to potrafi wytłumaczyć cel tego działania?


Jakaś firma radnego z pisu ma wyłącznośc na sprowadzenie z chin 5 mln maseczek, ponoć w dobrej cenie.


z tą firmą to ewidentny wał, nie łączę tego jednak z brakiem możliwości zamówienia maseczek na aliexpress ( dzisiaj jednak w odróżnieniu do wczoraj udało mi się znaleźć sprzedawców - co prawda mało pewnych - z ofertami, które nie są zablokowane). Nadal jednak nie rozumiem, jaką trzeba być kurwą, żeby utrudniać Polakom kupno maseczek w Chinach w takiej sytuacji

edit: zacząłem szperać w internecie odnośnie tej firmy co wspomniał Piotrek i przypadkiem trafiłem na info, że z posadą pożegnał się prezes agencji rezerw materiałowych. Jak to możliwe, skoro tak dobrze wg Morawieckiego się przygotowaliśmy na pandemie?
walka z pijaństwem obowiązkiem społecznym

stazyja69
Posty: 4487
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt mar 27, 2020 4:34 pm

Ja radykalny z założenia nie jestem , ale
obserwując nasz parlament to mam taką propozycję .
* ścieżka (wpierdol)
* łagry
Bez pytań i rozmów , podstawić bydlęce wagony i WON !!!
Wszystkich bez wyjatku .
Innego ratunku nie widzę .
To piszę ja - stazyja
Siła spokoju .

stazyja69
Posty: 4487
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn mar 30, 2020 6:51 pm

Rafał Ziemkiewicz z dobrym pomysłem na TT ?

Bardzo ciekawe czy PiS może przy tej okazji pousuwać odmawiających wykonania obowiązków wyborczych peowskich polityków lokalnych, zastąpić komisarzami, a dopiero potem wprowadzić stan wyjątkowy i przesunąć wybory? A komisarze zostają i grzebią w kwitach? Prawnicy, jak to wygląda?

stazyja69
Posty: 4487
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt mar 31, 2020 9:49 pm

Piękne
"Bez poszanowania ładu konstytucyjnego i porządku prawnego powrót do normalności nie będzie możliwy. W takim kryzysie państwo musi bezwzględnie przestrzegać norm i zasad. Nie można tworzyć precedensów, które kiedyś mogą otworzyć drogę do łamania praw obywatelskich i demokracji"


Dobre!
https://twitter.com/KancelariaSejmu/sta ... 46/photo/1

Był kiedyś film
I kto to mówi ... :wink:

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » śr kwie 01, 2020 4:39 pm

Jeden obraz wart tysiąca słów.
Idąc tym tropem...

https://www.youtube.com/watch?v=1leEibDyddM
ezswaz aN Hutnik

MISIEK72
Posty: 1566
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » śr kwie 01, 2020 8:38 pm

Stazyja mam do Ciebie pytanie. Twoim kandydatem na prezydenta jest Kidawa? Drugie pytanie to ranking prezydentów poczynając od Jaruzelskiego kończąc na Dudzie. ( Rozumiejac oczywiście że rola prezydenta w naszym systemie jest praktycznie tylko wizerunkowa).
Jak mógłbyś się ustosunkować to będę wdzięczny jak nie to nie 😉

stazyja69
Posty: 4487
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr kwie 01, 2020 8:49 pm

MISIEK72 pisze:Stazyja mam do Ciebie pytanie. Twoim kandydatem na prezydenta jest Kidawa? Drugie pytanie to ranking prezydentów poczynając od Jaruzelskiego kończąc na Dudzie. ( Rozumiejac oczywiście że rola prezydenta w naszym systemie jest praktycznie tylko wizerunkowa).
Jak mógłbyś się ustosunkować to będę wdzięczny jak nie to nie 😉


1.Kidawa jest cienka jak polsilver
2.Jaruzelski dla mnie nie był prezydentem .

MISIEK72
Posty: 1566
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » śr kwie 01, 2020 9:05 pm

Było nie było był pierwszym prezydentem PRL.
Czym się on różni od Wałęsy i Kwaśniewskiego razem wzietych.
Chyba tylko tym ,że jak powiedział Leszek Żebrowski ,Jaruzelski prezentowal przynajmniej na tle tamtych dwóch jakiś poziom..
3 obrzydliwych bydlaków. Dla konfidenta Bolesława to tylko wieloosobowa cela z 20 murzynami o orientacji homoseksualnej.

stazyja69
Posty: 4487
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr kwie 01, 2020 9:39 pm

2a) Kwaśniewski nie był moim prezydentem

A tak na marginesie
Napisz proszę na kogo głosowałeś w 1995 roku w 2 turze ?


To co mnie bardziej dzisiaj interesuje to tarcza jak zwał tak zwał .
Papier , tytan itd itd .
Ja się na ekonomi i ortografii nie znam , ale nie podoba mi się szarpanie naszych "elit" w taki momencie .
Tym bardziej , że od dzisiaj moja pensja poszla w dół .
Nie narzekam , mają dużo , dużo gorzej .

ps. na razie nie mam czasu , właśnie wybieram się na Siarkę .
Co i innm POLECAM !


https://sklep.nh2010.pl/pl/p/Pakiet-Wyj ... -Siarke/90

MISIEK72
Posty: 1566
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » śr kwie 01, 2020 10:11 pm

Głosowanie na Bolka to był jeden z dwóch największych wstydów mojego życia.....😎. Tłumaczę samego siebie przed samym sobą, brakiem wiedzy, ogólnym zakłamaniem.
Drugi to było wycofanie się z walki w ćwierćfinale mistrzostw Polski południowej w kickboxingu z powodu symulowanej kontuzji.
Najzwyczajniej wystraszyłem się gościa. Rok później wygrałem z nim przez ko w 2 rundzie mistrzostw. Też się tłumaczę, że byłem bardzo młody....
Jak to mówią nic co ludzkie... hehehe. Historia z głosowaniem na Bolka jednak na 2 miejscu wstydu.....

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » śr kwie 01, 2020 10:21 pm

w dniu 31.03.2020r
Liczba zarejestrowanych działalności gospodarczych 507
Liczba wznowionych działalności gospodarczych 661
Liczba zawieszonych działalności gospodarczych 9151
Liczba zamkniętych działalności gospodarczych 1353

Zobaczymy co będzie dalej.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt kwie 03, 2020 4:32 pm

chodzili, krzyczeli "konstytucja, konstytucja", a teraz się okazuje się że ta wspaniała konstytucja nie przewiduje przełożenia wyborów :lol:

chodzili krzyczeli ze rządy PiS to dyktatura, a teraz żeby przełożyć wybory krzyczą o stanie wyjątkowym :lol: :lol:





Art. 2.
Wprowadzenie stanu wyjątkowego powoduje częściowe lub całkowite w granicach rozporządzenia niniejszego czasowe zawieszenie następujących praw obywatelskich:

1) wolności osobistej (art. 97 Konstytucji),
2) nietykalności mieszkania (art. 100 Konstytucji),
3) wolności prasy (art. 105 Konstytucji),
4) tajemnicy korespondencji (art. 106 Konstytucji),
5) prawa koalicji, zgromadzania się i zawiązywania stowarzyszeń (art. 108 Konstytucji), - nadto podąża za sobą skutki, przewidziane w art. 11, 12 i 15 rozporządzenia niniejszego
.

czyli np.
Art. 6.

W razie czasowego zawieszenia prawa wolności osobistej:

1. władze administracji ogólnej mogą bez polecenia władz sądowych osoby zagrażające bezpieczeństwu Państwa lub porządkowi publicznemu:

przytrzymania w areszcie do dni 8-miu, a w sprawach należących do orzecznictwa karno-administracyjnego zarządzić jako środek zapobiegawczy zaaresztowanie na czas nie dłuższy, niż dwa miesiące;
b) przytrzymać na okres nie dłuższy, niż trzy miesiące, w miejscach nieprzeznaczonych dla osób skazanych lub aresztowanych z powodu przestępstw (internowanie). Osoby internowane podlegać mogą jedynie ograniczeniom koniecznym ze względu na cel przytrzymania;



W razie czasowego zawieszenia prawa wolności prasy władza administracji ogólnej ma prawo:

a) wprowadzać cenzurę prewencyjną dla druków i innych utworów, przeznaczonych do rozpowszechniania, lub też wyznaczać do składania obowiązkowych egzemplarzy druków termin: dla czasopism - do 6 godzin, dla innych druków i utworów, przeznaczonych do rozpowszechniania, - do dni 7, przed puszczeniem ich w obieg;
b) konfiskować i zawieszać druki i inne utwory, przeznaczone do rozpowszechniania, jeżeli zagrażają one bezpieczeństwu Państwa lub porządkowi publicznemu;

itd itp




dla rzekomo totalitarnego PiSu żądać takich uprawnienia :lol: :lol:

Krzycho
Posty: 701
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 3:33 pm

Postautor: Krzycho » pt kwie 03, 2020 5:13 pm

ksh72 pisze:
chodzili krzyczeli ze rządy PiS to dyktatura, a teraz żeby przełożyć wybory krzyczą o stanie wyjątkowym :lol: :lol:



a nie przypadkiem o stanie klęski żywiołowej?
Trzeba stwierdzić jednoznacznie, że my ten stan klęski żywiołowej mamy, tylko nie jest on formalnie stwierdzony.
- Marszałek Senatu @profGrodzki podczas briefingu w Sejmie

Bardziej zastanawia mnie jak chcą wybory korespondencyjne przeprowadzić. Odpowiedzialny za nie Sasin wydaje się na ten moment nie mieć pojęcia:
- Proszę nie wymagać ode mnie, bym szczegółowo opisywał proces, który nie jest obowiązującym prawem, nie wiadomo czy się tym prawem stanie - tak w TVN24 minister aktywów państwowych Jacek Sasin....

Chyba nie sądzi, że ktoś znowu poprze jakieś rozwiązanie w ciemno

Wolałbym osobiście, żeby rząd skupił się na zapewnieniu szpitalom środków na walkę z koronawirusem a przede wszystkim bezpieczeństwem lekarzy. To, że przespali dwa miesiące wszyscy już widzą.
walka z pijaństwem obowiązkiem społecznym

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt kwie 03, 2020 6:57 pm

Krzycho pisze:
ksh72 pisze:
chodzili krzyczeli ze rządy PiS to dyktatura, a teraz żeby przełożyć wybory krzyczą o stanie wyjątkowym :lol: :lol:



a nie przypadkiem o stanie klęski żywiołowej?



https://zapodaj.net/c62eb2f335f0d.png.html
Ostatnio zmieniony pt kwie 03, 2020 7:02 pm przez ksh72, łącznie zmieniany 3 razy.