POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » ndz kwie 05, 2020 5:49 pm

Nie wiem ile w tym prawdy, ktoś coś może wie więcej?

"Pisze to, czego nie dowiecie się w TVP! Wczoraj zadzwonił do mnie Maciek. Mój znajomy prowadzi firmę w Polsce (zatrudnia 22 osoby) i w Niemczech (nie zatrudnia nikogo- firma ma minimalne obroty i księgową, którą dostał od państwa na dwa lata za darmo). W Polsce do tej pory nie otrzymał żadnej pomocy. Jest bliski bankructwa i zwolnienia ludzi. Mówi, że ta tarcza to tylko propaganda i że to zwykłe oszukiwanie ludzi.
Wczoraj zadzwoniła do niego księgowa z Niemiec.
-Panie Maćku, czekają na Pana pieniądze.
-Jakie pieniądze?
-Rząd Niemiecki przelał Panu pierwszą pomoc.
-Ale ja nikogo nie zatrudniam!
-Pomoc należy się każdemu, kto zatrudnia do 10 pracowników. Pan pracuje sam, więc zatrudnia Pan do 10 pracowników. Jeśli zatrudniałby Pan powyżej 10 pomoc byłaby znacznie wyższa.
-To ile jest ten pomocy?
-14.000 euro.
-To pożyczka?
-Nie. To pieniądze, żeby Pan przetrwał.
I jeszcze jedno. To pomoc tylko za marzec!!!
Gdyby Pan zatrudniał powyżej 10 osób otrzymałby Pan 44.000 euro.

I teraz epilog.
-W Polsce dla firmy, która zatrudnia 22 osoby realnie 0 pomocy!
-W Niemczech dla firmy, która nie zatrudnia nikogo 14.000 euro tylko za marzec! Bez żadnych formalności!!!

Państwo Niemieckie korzystając z koniunktury odkładało pieniądze na kupkę w ciągu ostatnich 5 lat. Nasz rząd przepuścił wszystkie oszczędności. Dzisiaj rząd niemiecki wstawi niemieckie firmy do lodówki. Za 6-8 miesięcy bedą działały tak jak dzisiaj. Polskie w tym czasie zbankrutują, ponieważ polski rząd wydał wszystko co miał. Układ w samej Europie zmieni się diametralnie. Na niekorzyść Polski. To jest dramat i wyzwanie, przed którym stoimy. To jest sytuacją, w którą Polaków władował Kaczyński. W ciągu 5 lat przetańczyli całe polskie oszczędności na nagrody, limuzyny i stołki. Wiele rządowych programów też było robionych bez głowy. Jakby jutra miało nie być. Dziś te pieniądze powinny służyć na ratowanie miejsc pracy. To zwykła zdrada."

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz kwie 05, 2020 9:23 pm

stazyja69 pisze:Bingo , fajnie , że odpisałeś bez napinki i agresji .
Nie koniecznie przyjmuję Twoją argumentację , ale jak napisałeś w ostatnim zdaniu

O tym, kto ma rację przekonamy się za jakiś czas jak epidemia ustąpi i zrobimy bilans.


Oby !


Niestety - nie dlatego, że mi trudno przyznać się do błędu, tylko dlatego, że sprawa jest poważna - muszę przyznać Wam rację odnośnie epidemii.

Analiza danych (tych oficjalnych z całego świata) pokazuje gwałtowny wzrost (średnio o 10% dziennie zarówno chorych jak i zmarłych) Wmówiono nam, że śmiertelność jest na poziomie grypy. Tyle, tylko, że oficjalne dane pokazują zupełnie co innego. Śmiertelność wśród osób zarażonych to 21% (dla Polski 41%). Niby mówi nam, że większość osób przechodzi zakażenie wirusem bezobjawowo. Tylko, kto i jak to bada? Skoro o testy w Polsce nie mogą się doprosić nawet lekarza a na świecie też nikt nie testuje całej populacji.


Istniej zatem realna obawa, że zaczyna się nowa epoka. Jak szybko nie będzie lekarstwa, to do krachu gospodarczego dojdzie jeszcze "selekcja naturalna" a potem.... kto zna historię wie jak to bywało...

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » ndz kwie 05, 2020 10:25 pm

Sory BINGONH jak tą śmiertelność wyliczyłeś?ponad 40%?zarażonych na chwile obecną ok 4100 z gonów niespełna 100.aż tak manimuluje władza danymi?żeby śmiertelność była na poziomie 40% to ile tych zgonów powinno być.chyba grubo ponad 1500?wiesz coś czego pospólstwo nie wie?jest gdzieś w Klewkach kostnica gdzie rząd gromadzi zwłoki i zataja dane?

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pn kwie 06, 2020 10:23 am

Prosta matematyka na podstawie oficjalnych danych.
Tu są dane z całego świata.
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Wynik 41% to wynik z wczoraj (bez pełnych wczorajszych danych)
Dziś śmiertelność to 37%

W Polsce oficjalnie mamy:

4201 zachorowań

162 osoby są uznane za wyleczone
98 zgonów

Więc policz proszę proporcje osób wyleczonych do zgonów.

Oczywiście są osoby które przechodzą wirusa bezobjawowo - tylko tak jak pisałem w pierwszym poście. Kto i jak to liczy? Na ile wiarygodne są szacunki, że tyle a tyle osób przechodzi jakąś chorobę bez objawów?

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » pn kwie 06, 2020 10:35 am

Wydaje mi się że czytanie danych w ten sposób moze prowadzić na manowce. Dlatego że jako wyleczonych podaje się na razie tylko tych ktorzy wyszli ze szpitala. A tam trafia tylko ułamek osób. Jeśli na tej samej stronie wybierze się Chiny gdzie epidemia już przeszła widać widać ze śmiertelność wyniosla tam 4 procent a tylko 20 proc bylo w powaznym stanie.

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » pn kwie 06, 2020 12:19 pm

BINGONH pisze:Prosta matematyka na podstawie oficjalnych danych.
Tu są dane z całego świata.
https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries

Wynik 41% to wynik z wczoraj (bez pełnych wczorajszych danych)
Dziś śmiertelność to 37%

W Polsce oficjalnie mamy:

4201 zachorowań

162 osoby są uznane za wyleczone
98 zgonów

Więc policz proszę proporcje osób wyleczonych do zgonów.

Oczywiście są osoby które przechodzą wirusa bezobjawowo - tylko tak jak pisałem w pierwszym poście. Kto i jak to liczy? Na ile wiarygodne są szacunki, że tyle a tyle osób przechodzi jakąś chorobę bez objawów?
prosze Cię.wklejasz takie coś i sam strzelasz sobie w stope.oblicz na podstawie analogicznych danych z tej strony śmiertelność powiedzmy dla Irlandi Szwecji oraz Holandi i UK.Tam z takiej proporcji wyjdzie że zakarzony jest już martwy i to nieraz nie na 100% a nawet na 500% i więcej.oczywistym jest że śmiertelność choroby należy liczyć z ogółu chorych.proporcje to sobie można liczyć wyleczeni-niewyleczeni lub nadal żywi-martwi do 100% a zestawienie wyleczeni martwi do 100% jest zwykłą manipulacją bo wywalasz nadal chorych

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » pn kwie 06, 2020 12:39 pm

Żeby nie było.Filipiny podobna liczba zarażonych co u nas 3660.zgonów 163,wyleczonych 73.co z tych danych wyliczysz BINGONG bo może to jednak ja gdzieś nie ogarniam tych wyliczeń. A podkreślam są kraje gdzie te statystyki są jeszcze bardziej rozjechane

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pn kwie 06, 2020 3:31 pm

Krzych1980 pisze:Żeby nie było.Filipiny podobna liczba zarażonych co u nas 3660.zgonów 163,wyleczonych 73.co z tych danych wyliczysz BINGONG bo może to jednak ja gdzieś nie ogarniam tych wyliczeń. A podkreślam są kraje gdzie te statystyki są jeszcze bardziej rozjechane


BINGONH pisze:Prosta matematyka


czyli śmiertelność ponad 200 %
grubo 8)

więcej w temacie Covid-19

stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn kwie 06, 2020 8:52 pm

Info dla Piotrka , ale nie tylko .
Zakład Ubezpieczeń Społecznych pozytywnie rozpatrzył pierwsze wnioski w ramach tzw. tarczy antykryzysowej o świadczenie postojowe dla osób samozatrudnionych.

Pierwsze 15 osób samozatrudnionych, w tym 3 przedsiębiorców, którzy rozliczają się w formie karty podatkowej i korzystają ze zwolnienia z podatku VAT, może spodziewać się wpływu na konta świadczenia postojowego w połowie miesiąca.

https://www.zus.pl/o-zus/aktualnosci/-/ ... ej/3312387
info z 3.04

stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn kwie 06, 2020 9:43 pm

BINGONH pisze:stazyja69 - też miałem Ci pisać o tym promowaniu Gadowskiego, ale HKS1978 mnie uprzedził. Promujesz go jakbyś miał z tego jakiś procent.
Facet był jednym z najlepszych dziennikarzy śledczych a stoczył się do pozycji internetowego hejtera. Poczytaj jego wpisy na TT. Zobacz w jakim towarzystwie się obecnie obraca. Nie można go traktować poważnie.


Mieliście rację .
Ostatnie info ze strony ruskiej onucy :
Właśnie cenzura na YT zdjęła mój najnowszy "Komentarz tygodnia", który zawierał jedynie omówienie naukowych badań i miał już prawie 500 tys odsłon. Tak to zaczyna działać.
Ponoć jakiś dziennikarzyna tvn i działacze lgbt złożyli donos.


No i jedyne procenty jake mi zostały to te 40% .
Pozdrawiam .
Jak się nie wiedzie to się nie wiedzie .
Znowu gong . :wink:

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » śr kwie 08, 2020 6:07 pm

Jestem za wyborami korespondencyjnymi!!! ale z jednym warunkiem. W internecie ma być zamieszczona lista który pesel na kogo głosował.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob kwie 11, 2020 5:53 pm

https://betfan.pl/zaklady-bukmacherskie ... orow/10632
Mam pomysł zamiast dyskutować obstawcie własną kasą, wtedy będzie widomo kto wygrał
Mówię to co myślę, robię to co mówię

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » czw kwie 16, 2020 9:08 am

PIS za wszelka cene zmierza do wyborow na 10 Maja,bo PIS wie ze przesuniecie na sierpien,wrzesien,czy na 2021 rok,to ryzyko ze siadnie gospodarka,a to moze stanowic jakas przeszkode dla Dudy w zwyciestwie.Osobiscie to watpie zeby ktos mogl wygrac z Duda,no bo niby kto?Kidawa z PO upaprana poprzednia wladza,Kamysz z PSL podobnie,Biedron z SLD popierany przez mniejszosci seksualne to za maly kapital.Zostaja Szymon Holownia i Bosak z Konfederacji,ale to kandydaci mlodzi,brak im doswiadczenia i sa malo medialni :roll:

stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw kwie 16, 2020 2:02 pm

Ja 10 STYCZNIA pisałem :
dobrze , że nie będzie drugiej tury .

Bo i po co wydawać kasę !

A tak na marginesie to część tych co była powiedzmy sceptyczna do głosowania listownego jest teraz ZA .
A ci co marzyli o poczcie , teraz są pierwszymi jej przeciwnikami .
🚑🚑🚑

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt kwie 17, 2020 11:30 am

Nie chodzi o formę głosowania.

Osobiście jestem za tym, aby wprowadzić w końcu głosowanie przez internet.
Urzędowy profil zweryfikowany obywatel, który może założyć sobie każdy kto chce. Taki profil można by też wykorzystywać do innych spraw urzędowych.
Tradycyjne głosowanie musi jeszcze zostać, bo wiele starszych osób nie umie się posługiwać internetem.

Kolejną zmianą jaką należy poważnie rozważyć to wprowadzić górną granicę wieku wyborców. Skoro nie pozwalamy głosować osobą poniżej 18 roku życia to tak samo gdzieś powinna być górna granica.

W tych wyborach chodzi o to, że nie ma normalnej kampanii wyborczej.