POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

gordi
Posty: 1266
Rejestracja: pt cze 09, 2017 2:43 pm

Postautor: gordi » czw lip 30, 2020 7:52 am

Zakazen na COVid 19 wczoraj niemal tyle samo co w kwietniu jak zamknieto prawie na 2 miesiace wiekszosc gospodarki,a tymczasem masa urlopowiczow nad Baltykiem i nikt nie mysli,ze zamrazac gospodarke,no bo interesy by upadly do reszty.Taki kto byl strach przed koronawirusem w kwietniu,a dzis zarowno rzad jak i spoleczenstwo ma wyrypane na koronawirusa... :roll:

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » śr sie 05, 2020 12:06 am

Sławomir Cenckiewicz, 2017: ,,Trzeci tydzień przebijam się przez akta LWP związane z fizyczną likwidacją Żołnierzy Niezłomnych! Jest tego tysiące... No i dzisiaj - teczka po teczce - 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty. A tam... setki stron z kpt. Wojciechem Jaruzelskim w roli głównej - krwawy sprawozdawca z krwawych wypraw na żołnierzy AK, NSZ i WiN. Znałem opis kilku sprawozdań z książki Lecha Kowalskiego, ale jest tego znacznie więcej! Z niektórych dopiero ściągamy te postkomunistyczne zapory w postaci gryfów tajności. Po 28 latach III RP!
W każdym razie Kochani - mamy to! I pomyśleć, że taki zbrodniarz miał państwowy pogrzeb, a Prezydent (Komorowski) żegnał go słowami: "żegnam jednego z ostatnich symbolizujących trudny, a często tragiczny los pokolenia czasów powojennych, pokolenia głębokich, bolesnych podziałów, polityka, żołnierza, człowieka dźwigającego ciężar odpowiedzialności za najtrudniejsze i za najbardziej chyba dramatyczne decyzje w powojennej historii Polski". Cóż Jaruzelski symbolizował i dźwigał w historii Polski? Poza ofiarami, które miał na sumieniu..."
---
Boniek w 1991: ,,Jaruzelski był największym z Polaków patriotów, jacy żyli w PRL. Na pewno na swój sposób, w swoich czasach chciał, by Polska była piękna i bogata".
Na swój sposób, to i Hitler na pewno chciał, żeby Niemcy były piękne i bogate.
Ba, na swój sposób Hitler chciał nawet, żeby... Polska była piękna i bogata! Wprawdzie zamieszkana już nie przez Polaków tylko przez Niemców, ewentualnie z resztkami niedobitych Polaków jako podludźmi w roli służących - ale jednak!
Pod tym względem Hitler, Stalin i Jaruzelski mieli bardzo wiele wspólnego - wszyscy trzej nienawidzili polskich patriotów, dążących do niepodległej Polski, zwalczali ich ze wszystkich sił, odpowiadali za służby mordujące ich, i robili wszystko co w ich mocy, żeby nigdy nie oddać im Polski. Boniek jednego z nich nazwał największym patriotą.
Mniej więc dziwi, że Boniek podczas kampanii agitował na rzecz kandydata z partii założonej przez komunistycznego agenta, kandydata wychowanego przez kobietę zarejestrowaną w SB jako Tajny Współpracownik, kandydata przeznaczającego miliony zł na fundację byłej funkcjonariuszki SB, odpowiedzialnej za inwigilację Polaków w Niemczech.
KON-TY-NU-AC-JA.
Obrazek
Mówię to co myślę, robię to co mówię

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » śr sie 12, 2020 9:25 pm

Pierdolety , pierdolety a małymi krokami ...


Słuszną linię ma nasza władza .

https://www.rp.pl/Prawo-karne/308129906 ... arnej.html

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz sie 16, 2020 1:30 pm

Jak kiedyś napisałem :
wszyscy won , to ... że po pijaku i tak dalej i tak dalej .

Nowe subwencje dla partii politycznych .
pis z 23,3 na 34,9
ko z 19,9 na 29,8
lew z 11,4 na 17,1
lud z 8,3 na 12,4
kon 6,8 na 10,2

Sie należy .

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1964
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » ndz sie 16, 2020 9:49 pm

stazyja69 pisze:Jak kiedyś napisałem :
wszyscy won , to ... że po pijaku i tak dalej i tak dalej .

Nowe subwencje dla partii politycznych .
pis z 23,3 na 34,9
ko z 19,9 na 29,8
lew z 11,4 na 17,1
lud z 8,3 na 12,4
kon 6,8 na 10,2

Sie należy .


Cytujac klasyka: "Wszyscy kurwy i zlodzieje".

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt sie 21, 2020 7:42 am

https://twitter.com/i/status/1296434420191305730

Białoruś???

nie Holandia, protest anticovid

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pn wrz 07, 2020 12:17 am

Przy okazji ostatnich myślowych wybryzgów margota postanowiłem sobie zajrzeć na zrzutkę i zobaczyć, ile on tam nawędkował. Stronka pokazuje niecałe 310 tysięcy, ofiarodawcy są ukryci. Przy tej okazji naszła mnie myśl odnośnie inicjatywy Trzaskowskiego, tej całej "Nowej Solidarności", która ma niby nie być partią polityczną, a ruchem społecznym. Pozornie strzał w stopę, bo partia polityczna może ubiegać się o finansowanie z budżetu, podczas, gdy ruchowi społecznemu to nie przysługuje, ale...
Ale...
Ale finanse partii politycznej muszą być jawne, i zakazane jest jakiekolwiek finansowanie zagraniczne, podczas, gdy "ruch społeczny" może ukryć sponsorów. Tak jak ukryły ich margoty.
I mogą otrzymywać szmal z zagranicy. Moim zdaniem o to tu chodzi. Trzeba to prześwietlić, bo może być tak, że upasą się i urosną w siłę na "datkach", a potem, przemianować się na partię i podpiąć pod państwową kroplówkę, która, że przypomnę, powstała po to, by nikt nie mógł sobie kupić partii politycznej rządzącej krajem europejskim średniej wielkości - ileż to roboty?

Taki wpis przeczytałem, patrząc z boku bez podniety to się ogólnie może kupy trzymać.
Jakie były jazdy na Węgry za tan zakaz finansowania zza granicy.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » czw wrz 17, 2020 1:35 pm

Wszystko na to wskazuje, że dziś lub jutro (bo pewnie wtedy uchwalą razem z SLD, Lewicą i PO o zakazie hodowli zwierząt) będzie początek końca PiS-u. Tak jak afera Rywina rozpoczęła koniec SLD a Tusk w Brukseli koniec PO. Nawet jak nie przejdzie (choć to mało prawdopodobne, bo lewica/PO poprze nawet gdy poprze tylko połówka PiS-u) albo przejdzie okrojona, to już tego nie odwrócą. Później już sobie tylko będą mogli się zapisać do obrońców zwierząt czy aktywistów LGBT. Piękne samobójstwo.

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » czw wrz 17, 2020 3:54 pm

bn pisze:Wszystko na to wskazuje, że dziś lub jutro (bo pewnie wtedy uchwalą razem z SLD, Lewicą i PO o zakazie hodowli zwierząt) będzie początek końca PiS-u. Tak jak afera Rywina rozpoczęła koniec SLD a Tusk w Brukseli koniec PO. Nawet jak nie przejdzie (choć to mało prawdopodobne, bo lewica/PO poprze nawet gdy poprze tylko połówka PiS-u) albo przejdzie okrojona, to już tego nie odwrócą. Później już sobie tylko będą mogli się zapisać do obrońców zwierząt czy aktywistów LGBT. Piękne samobójstwo.


chyba tak szybko tego nie przegłosują. Już koszerni tupneli nóżką i ubój rytualny wypadnie.
Bez sensu otworzyli "puszkę z Pandora" jak mawiał pewien tajny noblista, bo przeciw są koalicjanci i nawet część PiSu

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw wrz 17, 2020 8:03 pm

Afera o futerka, a przy okazji próba przepchnięcia bezkarności w walce władz z Covidem, przy czym ta bezkarność ma być od marca tego roku - czyli ma to być prawo działąjce wstecz.

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt wrz 18, 2020 1:55 am

NIECH PIERDOLNIE WSZYSTKO

stazyja69
Posty: 4488
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt wrz 18, 2020 2:56 pm

Piotrek pisze:NIECH PIERDOLNIE WSZYSTKO


Teraz tak piszesz , bo prowadzisz w typerze :wink:

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » pt wrz 18, 2020 5:38 pm

stazyja69 pisze:
Piotrek pisze:NIECH PIERDOLNIE WSZYSTKO


Teraz tak piszesz , bo prowadzisz w typerze :wink:

ale z jakim bulem....

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob wrz 19, 2020 1:32 pm

Pierwszy (i pewnie ostatni raz) od 13 czerwca 2001 całym sercem kibicowałem PiS-owi.
Jak widać, nawet Kaczyński raz na 20 lat, może zrobić coś dobrego.
Piątka dla zwierząt nie jest idealna, zwłaszcza że z piątki zrobiła się trójka, ale jest to bardzo duży krok w dobrą stronę.
Najważniejsze, że skończyć się biznes morderców norek i to już za rok.

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » sob wrz 19, 2020 4:54 pm

BINGONH pisze:Pierwszy (i pewnie ostatni raz) od 13 czerwca 2001 całym sercem kibicowałem PiS-owi.
Jak widać, nawet Kaczyński raz na 20 lat, może zrobić coś dobrego.
Piątka dla zwierząt nie jest idealna, zwłaszcza że z piątki zrobiła się trójka, ale jest to bardzo duży krok w dobrą stronę.
Najważniejsze, że skończyć się biznes morderców norek i to już za rok.

A ja się nie mogę doczekać, aż będą kurze jaja roślinne, żeby sobie na śniadanie zrobić pyszną jajecznicę.