POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob wrz 19, 2020 5:04 pm

Piotrek pisze:
BINGONH pisze:Pierwszy (i pewnie ostatni raz) od 13 czerwca 2001 całym sercem kibicowałem PiS-owi.
Jak widać, nawet Kaczyński raz na 20 lat, może zrobić coś dobrego.
Piątka dla zwierząt nie jest idealna, zwłaszcza że z piątki zrobiła się trójka, ale jest to bardzo duży krok w dobrą stronę.
Najważniejsze, że skończyć się biznes morderców norek i to już za rok.

A ja się nie mogę doczekać, aż będą kurze jaja roślinne, żeby sobie na śniadanie zrobić pyszną jajecznicę.


Też nie mogę się doczekać czasów, kiedy w sklepie nie będę musiał czytać na opakowaniu czy jaja są od kur z wolnego wybiegu czy klatkowego chowu.

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » sob wrz 19, 2020 5:07 pm

BINGONH pisze:
Piotrek pisze:
BINGONH pisze:Pierwszy (i pewnie ostatni raz) od 13 czerwca 2001 całym sercem kibicowałem PiS-owi.
Jak widać, nawet Kaczyński raz na 20 lat, może zrobić coś dobrego.
Piątka dla zwierząt nie jest idealna, zwłaszcza że z piątki zrobiła się trójka, ale jest to bardzo duży krok w dobrą stronę.
Najważniejsze, że skończyć się biznes morderców norek i to już za rok.

A ja się nie mogę doczekać, aż będą kurze jaja roślinne, żeby sobie na śniadanie zrobić pyszną jajecznicę.


Też nie mogę się doczekać czasów, kiedy w sklepie nie będę musiał czytać na opakowaniu czy jaja są od kur z wolnego wybiegu czy klatkowego chowu.

Póki co ja wolę kurze jaja z szybkiego wybiegu, są bardziej sportowe.

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » sob wrz 19, 2020 11:56 pm

BINGONH pisze:
Piotrek pisze:
BINGONH pisze:Pierwszy (i pewnie ostatni raz) od 13 czerwca 2001 całym sercem kibicowałem PiS-owi.
Jak widać, nawet Kaczyński raz na 20 lat, może zrobić coś dobrego.
Piątka dla zwierząt nie jest idealna, zwłaszcza że z piątki zrobiła się trójka, ale jest to bardzo duży krok w dobrą stronę.
Najważniejsze, że skończyć się biznes morderców norek i to już za rok.

A ja się nie mogę doczekać, aż będą kurze jaja roślinne, żeby sobie na śniadanie zrobić pyszną jajecznicę.


Też nie mogę się doczekać czasów, kiedy w sklepie nie będę musiał czytać na opakowaniu czy jaja są od kur z wolnego wybiegu czy klatkowego chowu.


Jeśli zwierzęta mają być traktowane na równi z ludźmi, to logicznie mięso i jajka muszą całkiem zniknąć z półek. Jeśli hodowla norek to "mordowanie", to podobnym "morderstwem" jest przecież hodowla kur. Mnie rozbawiło, że pies musi mieć powierzchnię 18 m2 do wyłącznej dyspozycji, czyli więcej niż wielu ludzi ma w swoim mieszkaniu na osobę.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » ndz wrz 27, 2020 9:07 am

Obrazek
Skończyły się wybory, prawicowy elektorat przestał być w drugiej turze potrzebny jako tanie mięsko armatnie, więc skończył się piękny Rafał narodowiec. :v
Donosy do prokuratury na ,,nienawiść na tle rasowym, narodowościowym i etnicznym" na Marszu Niepodległości - Rafał zawsze chętnie. Donosy na codzienne profanowanie polskich symboli narodowych i religijnych przez marksistów z LGBT? Oj tam oj tam, po co od razu donosy, przecież jest wolność słowa, bądźmy tolerancyjni!
Pozdro dla jego ,,patriotycznego" elektoratu z drugiej tury.
Do tych którzy się w drugiej turze wstrzymali od głosu nic nie mam, ale ,,patriotyczny" elektorat głosujący na gościa dotującego marksistowską fundację prowadzoną przez funkcjonariuszkę SB to jak chrześcijanin palący Biblią w piecu, jak muzułmanin wybijający okno w meczecie, jak zagorzały wróg religii odmawiający codziennie nowennę pompejańską, jak wegetarianie opierdalający boczek z grilla, albo jak ci co sobie ustawiają profilówkę ze ,,strefą wolną od nienawiści" albo jureczkowym serduszkiem, i piszą komentarze typu ,,zdychaj kurwo".
Ten sam poziom logiki.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob paź 10, 2020 12:00 am

Sarah Iannarone, kandydatka na burmistrza Portland, wielki wróg Trumpa, zagorzała fanatyczka Antify, gorąca zwolenniczka Black Lives Matter. Autorka słów: ,,Do tych, którzy nazywają Antifę brutalnymi bandytami - ja jestem Antifa, a nie jestem brutalną bandytką".
I dlatego nosisz zwiewną sukieneczkę z wizerunkiem:
- Che Guevary, autora słów: ,,Egzekucje? Tak, dokonywaliśmy egzekucji, dokonujemy egzekucji i będziemy dokonywać egzekucji". Świadkowie tamtych wydarzeń twierdzą, że Guevara sam dokonał co najmniej kilkuset egzekucji na osobach o innych poglądach, a za śmierć tysięcy innych - bezpośrednio odpowiada.
- Postępowa lewaczka ma na sukience wizerunek Mao Zedonga, tego samego którego trzyma na lodówce Robercik Biedroń i jego chłopak. Wikipedia: ,,przypisuje mu się odpowiedzialność za śmierć 65 – 70 mln ludzi tylko w czasie pokoju". Nadążacie, tak? MILIONÓW. To więcej niż WSZYSTKIE OFIARY II WOJNY ŚWIATOWEJ RAZEM WZIĘTE. I te z Westerplatte, i te z Powstania, i te z Katynia, i te z Auschwitz, i ze Stalingradu, i z Berlina. WSZYSTKIE.
- I trzeci wizerunek na jej sukieneczce, wisienka na torcie. Józef Stalin. Czyli zdecydowanie najgorszy zbrodniarz w dziejach ludzkości, swołocz gorsza i bardziej krwiożercza od Hitlera i Mao.
Guevara, Mao i Stalin. Ateistyczna, postępowa, lewacka trójca świecka (niektórzy sugerują, że ten trzeci na jej sukience to nie Stalin tylko inny czołowy ideolog zbrodniczego systemu komunistycznego, jeden z inicjatorów bolszewickiej napaści na Polskę - Żyd Lew Trocki). Dołożyłbym do kompletu Trynkiewicza i tego islamskiego ziomka co rozszarpał bombą z gwoździami ciała małych dziewczynek w Manchesterze. Zabrakło miejsca na sukience...?
Ameryka 2020. Nie: Moskwa 1948. tylko: Ameryka 2020. Aż trudno to pojąć. A żeby w ogóle objąć to rozumem, trzeba przyswoić, że marksizm jest jak rak - wiąże się z przerzutami. Nie uciekł z Rosji, skoro jej wodzem nadal jest stary funkcjonariusz KGB, Putin - ale ten rak ma przerzuty - na Amerykę, na Francję, na Hiszpanię, na Włochy, na Niemcy.
Na Polskę w dużej mierze również.
A każdy organizm, do którego się dostanie, rozwala od środka. Sukcesywnie, stopniowo, krok po kroku.
Obrazek
To tylko informacje z ostatnich godzin - w Szczecinie sprofanowano kościół, bazgrząc po nim tęczowymi barwami i wypisując na nim ,,LGBT" (ale przecież LGBT to nie ideologia, tylko ludzie, prawda...?), a na Podlasiu komuniści oblali czerwoną farbą pomnik upamiętniający polskich patriotów z podziemia antykomunistycznego, którzy stawiali opór komunistycznym najeźdźcom.
Nie chcę zabrzmieć zarozumiale, ale jeśli ktoś dzisiaj twierdzi, że LGBT, Black Lives Matter i szalejący (zwłaszcza w Stanach, które od lat wyznaczają trendy reszcie świata) marksizm to nie są realne i cholernie poważne problemy, rzutujące na przyszłość całego naszego świata, a jedynie ,,tematy zastępcze" -
to ten ktoś żyje na jakiejś własnej planecie. We własnej, urojonej rzeczywistości, zbudowanej z baniek informacyjnych - jak nie z mediów, to z memów.
Do młodych - możecie nie czytać książek, nie weryfikować medialnej propagandy i nie interesować się historią. Możecie całą młodość przepieprzyć przy konsoli, dżojntach albo na imprezowaniu.
Ale niezależnie czy interesujecie się historią - przyjdzie dzień, kiedy ona zainteresuje się wami.
Gdy zamykasz oczy, problemy nie znikają - jedyne co się zmienia, to że przestajesz je widzieć i odbierasz sobie szansę na rozwiązanie ich.

Obrazek
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » śr paź 14, 2020 7:48 am

TVN, żeby wytropić garstkę oszołomów obchodzących w lesie urodziny Hitlera (i chowających się z tym jak szczury po kanałach), musieli zastosować specjalną prowokację dziennikarską, wtopić się w środowisko, a potem zmontować cały gruby materiał na ten temat i miesiącami grzać to propagandowo. Materiał dostaje dziennikarską nagrodę ,,Radia ZET".
Syn lewackiej działaczki, Wandy Nowickiej, nie chowa się po lasach. Nie ukrywa się ze swoimi poglądami. Zupełnie jawnie prowadzi sobie kanał ,,Odrodzenie komunizmu", gdzie rzuca tekstami gloryfikującymi zbrodniczą organizację NKWD (komunistyczną odpowiedniczkę niemieckiego SS), ,,rewolucji trzeba bronić choćby krew polała się", bohaterów podziemia antykomunistycznego nazywa ,,wyklętym polskim ścierwem", a wymordowanie ich przez komunistów nazywa ,,wyczyszczeniem kraju z chwastów".
TVN nie musi wtapiać się w żadne środowisko, nie musi stosować żadnej skomplikowanej prowokacji dziennikarskiej, nie musi nawet poświęcać godzin na zbieranie materiałów - wszystko ma podane jak na tacy, wystarczy wziąć temat na warsztat i zrobić materiał o zagrożeniach wynikających z odradzającego się komunizmu, czyli najbardziej zbrodniczej i nieludzkiej ideologii w dziejach ludzkości. Może do oporu grzać wątek komunisty propagującego komunistyczny terror i mordowanie polskich patriotów, walczących o uratowanie polskiej niepodległości przed sowiecką zarazą.
TVN jednak ma ważniejsze tematy na głowie.
Takie jak: ,,jakie piosenki ma na swojej playliście Iga Świątek?".
Dlaczego? Skąd to się bierze? Z czego to wynika? Dlaczego ta stacja szuka nazizmu pod mchem na bagnach, a udaje że nie widzi komunizmu nawet kiedy ten macha jej przed oczami i woła ,,TU JESTEM, TU JESTEM!"? Czy ma to jakiś związek z tym kim byli biznesmeni, którzy stworzyli tę stację? Czy nie chcą poruszać tego drażliwego tematu, bo nie chcą robić przykrości redaktorowi Morozowskiemu, którego ojciec, Żyd Mordechaj, pracował w archiwum komunistycznego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego?
A ,,Wyborcza", potrafiąca doszukiwać się nazizmu i antysemityzmu nawet w tym że ktoś się krzywo uśmiechnie - dlaczego nie grzeje tego tematu? Czy tylko dlatego, że głupio by było nagłaśniać wątek lewaka wychwalającego napaść Sowietów na Polskę, bo dziennikarz ,,Gazety Wyborczej", Konstanty Gebert, jest synem Bolesława Geberta, sowieckiego agenta odpowiedzialnego za robienie w Stanach Zjednoczonych propagandy mającej na celu osłabienie pozycji Polski i usprawiedliwienie komunistycznego najazdu na Polskę, który w konsekwencji pochłonął życie tysięcy najwartościowszych Polaków, bez których przewodnictwa do dzisiaj jesteśmy tylko zlepkiem obywateli i łatwą do urabiania bezkształtną masą wypłukaną ze swoich korzeni, a nie narodem?
Tak tylko pytam... Po prostu interesuje mnie, jak to możliwe, że media uchodzące za profesjonalne, i mające miliony odbiorców, mogą tak po prostu, na pełnym legalu, robić z igły widły, a wideł ,,nie widzą" nawet jak na nie nadepną i się nimi w łeb uderzą.
I zastanawia mnie jak odbiorcy tych mediów, ci którzy chcieliby uchodzić za uczciwych, przyzwoitych, inteligentnych, samodzielnie myślących - mogą powiedzieć: ,,nie przeszkadza mi to", a potem przy goleniu spokojnie spojrzeć sobie w lustro.

Obrazek
A teraz niech mnie wyobraźnia poniesie, to nie syn lewaczki, tylko syn jakiegoś innego polityka. I że też śpiewa pieśni pochwalne o wymordowanym ,,ścierwie", ale nie ma na myśli Polaków zamordowanych przez NKWD, tylko Żydów zamordowanych przez SS. Jak myślicie, jak by zareagował TVN? Jak by zareagowała Wyborcza? Jak to możliwe, że mieszkamy w Polsce a nie w Izraelu, i mamy w dupie to, że obrażanie Żydów to skandal a pomiatanie Polakami i ich bohaterami narodowymi jest TOTALNIE bezkarne? Kim my jesteśmy? Narodem...?
Mówię to co myślę, robię to co mówię

wojo77
Posty: 1076
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Postautor: wojo77 » śr paź 14, 2020 10:01 am

Polecam przeczytać do końca jak za młodu zabawiał się Zbigniew.Z :roll:
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... iobry.read

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » czw paź 15, 2020 12:23 pm

Ja mam pytanie do wyborców pisu, czy zgadzacie się z obecną polityką rządu?

stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw paź 15, 2020 8:49 pm

Piotrek pisze:Ja mam pytanie do wyborców pisu, czy zgadzacie się z obecną polityką rządu?


To się wstrzelileś z pytaniem .
:wink:

MISIEK72
Posty: 1566
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » czw paź 15, 2020 9:45 pm

- Nie myliłem się, niestety. Za dobrze ich znam - napisał dziś b. premier Donald Tusk odnosząc się do zatrzymania przez CBA Romana Giertycha. Eurourzędnik, przebywający od lat w Brukseli, nawiązał do swej wcześniejszej opinii, że rzekomo „Giertych naraził się władzy ujawniając jej korupcyjny charakter” i władza mu tego nie daruje.

I na ciebie ruda kurtyza.... przyjdzie czas. Oby

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt paź 16, 2020 11:03 am

źle z PiSem jak już uczciwych muszą zamykać :lol: :lol:

a tak serio to "mecenas" czy ulokowany na prawicy czy na lewicy to zawsze kłopoty z prawem.
Kiedyś wyborcza i inne gadzinówki go dojeżdżały za przekręty, teraz Ziobrzyści.
Ale taka tradycja rodzinna - tatuś "mecenasa" to z samym Jaruzelem wałki kręcił.

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » pt paź 16, 2020 11:09 am

Piotrek pisze:Ja mam pytanie do wyborców pisu, czy zgadzacie się z obecną polityką rządu?


Tak. Kochamy to! Jebać Tuska!

MISIEK72
Posty: 1566
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » pt paź 16, 2020 11:56 am

Abstrahując od wszystkiego jak w tym kraju mają nie kraść jak już w sądach sami sędziowie i urzędnicy tworzą zorganizowane grupy przestępcze ( casus SA w Krakowie)

wojo77
Posty: 1076
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Postautor: wojo77 » śr paź 28, 2020 10:28 am

wydaje mi się że dotyczy to tematu polityki https://www.onet.pl/informacje/onetbial ... h,79cfc278

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » czw lis 12, 2020 10:59 pm

Po wczorajszych wydarzeniach w Warszawie widać że różnicy między obecnym PiS-em a dawną PO już nie ma: prawa dla zwierząt / więcej restrykcji / walka z "faszyzmem". Nowością jest strzelanie do dziennikarzy filmujących policyjne akcje.