POLITYKA

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

ksh72
Posty: 2579
Rejestracja: pt sie 27, 2004 3:32 am

Postautor: ksh72 » pt lut 26, 2021 8:34 am

Vladimir Bukowski o ZSRR i UE
Chłop ma doświadczenie bo pół życie spędził w komunistycznym raju (ponad 10 lat uwięziony), a resztę na zachodzie (WBrytania).

https://youtu.be/7qcQ95d5G18



Jak ktoś nie wie kto to:

https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/82116 ... 22019.html

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » wt mar 02, 2021 12:00 am

Obrazek
Mój komentarz:
Po pierwsze bardzo jestem ciekaw, jaki dokument państwowy potwierdza zaprzestanie przez Polskę oporu w październiku 1939? Po drugie Radziu Sikorski dlaczego tak ostro o bojowczyniach i bojowcach Żydowskiej Organizacji Bojowej. Po trzecie ale z ciebie głupi chuj.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » wt mar 02, 2021 11:31 am

Wypowiedzi kurew pokroju Sikorskiego na takie tematy, to kpina. Ten człowiek jest tak brudny, że nie powinien się wypowiadać na tematy, które dla niego nie są w ogóle zrozumiałe.

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pt mar 05, 2021 8:36 am

Afera z podsłuchami ,,Wyborczej", która opublikowała nagrane rozmowy prezesa Orlenu, Obajtka - to cała seria obustronnych gwałtów na logice. Hardkorowa zbiorowa penetracja z krótkimi przerwami na papierosa.

,,Tamci" mówią, że Obajtek (poza innymi zarzutami wynikającymi z nagrań) bardzo brzydko się wyraża, choć przy aferach podsłuchowych swoich własnych pupili tłumaczyli, że to nic strasznego bo w prywatnych rozmowach każdy sobie czasem mięchem rzuci więc oj tam, oj tam.

,,Ci" z kolei przekonują, że wulgary Obajtka to nic strasznego bo w prywatnych rozmowach każdy sobie czasem mięchem rzuci więc oj tam, oj tam. Za to przy nagłaśnianiu taśm ze strony ,,tamtych", bili na alarm i zwracali uwagę na prostacki język swoich adwersarzy.

Tamci teraz wytykają hipokryzję, że Obajtek przeklina choć jego obóz polityczny wytykał wulgarny język Marcie Lempart, a przecież wulgarny język jest dzisiaj wszechobecny i to nic złego. Tak jakby można było bez gwałtu na logice porównywać prywatną rozmowę Obajtka (lub wcześniej np Neumanna), w której przeklinali tak, żeby nikt nie usłyszał - do armii lempartowych prostaczek, które klną jak prostytutki portowe najbardziej wulgarnymi, patologicznymi hasłami, przez megafon - tak, żeby wszyscy usłyszeli.

,,Wiadomości" TVP znalazły zajebistą linię wytłumaczenia Obajtka - on ma po prostu, biedaczysko, syndrom Touretta, objawiający się niekontrolowanym przeklinaniem. Ja syndromu Touretta nie mam, ale i tak sobie przeklnę: ni chuja się nie da w takie bajki uwierzyć. Najłatwiej wszystko na choroby zwalić. Jak nie filipińska choroba Kwaśniewskiego, to syndrom Touretta Obajtka. Żałosne. Zaraz politycy będą się tłumaczyć, że owszem, kradną, ale to wszystko wina choroby - są kleptomanami i to nie ich wina.

Jasne, nie znam wyników badań prezesa Obajtka i TEORETYCZNIE ktoś może powiedzieć, że nie da się na 100% wykluczyć, że jest niewinniutki jak aniołeczek a jego wulgary to efekt tego niedobrego antypisowskiego syndromu. I ja może nawet byłbym w stanie w to uwierzyć - gdyby nie fakt, że wiarygodność ,,Wiadomości" przez te lata nie oscyluje wokół 100%, tylko raczej gdzieś tam bliżej zera. Są na pewno mniej antypolskie niż ich informacyjny konkurent z kanału po drugiej stronie politycznego lustra, ale zębami z zażenowania zgrzyta się przy oglądaniu tego praktycznie tak samo. Lata pracy Kurskiego w ośmieszaniu konserwatyzmu i nadawania mu łatki obciachu nie poszły na marne. Dziś plony tej ciężkiej pracy można kosić kombajnem.

A jako epilog - senator Platformy Obywatelskiej, Adam Szejnfeld, udostępnia artykuł ,,Wyborczej" dotyczący podsłuchiwania Obajtka.

Z tej samej Platformy, której nagrani politycy skompromitowali się dużo bardziej niż Obajtek.

Ta sama ,,Wyborcza", która podczas afery podsłuchowej Platformy dużo więcej czasu poświęcała na badaniu kto i na czyje zlecenie mówił na tych taśmach, niż na nagłaśnianiu skandalicznych słów, które tam padały.

I ten sam Szejnfeld, który wówczas powiedział na antenie TVN: ,,Dla mnie najważniejsze jest to, kto nagrał taśmy, w jakim celu i dlaczego je ujawnił po roku. Jest kilka wariantów: mogą to być karygodne gierki wewnątrz służb lub pomiędzy partiami."

Zmieniamy wajchę z ,,nieważne co nagrano, ważne kto nagrywał!!!", na: ,,co za różnica kto nagrywał, ważne co nagrano!!!"

Bo twoja afera podsłuchowa jest bardziej karygodna niż moja.

Dla myślących nie tylko o sobie jest to oczywiste. Ale nie przytakuj takiemu wychowanemu na TVN to cię nazwę Pisiorem choć nigdy na PiS nie głosowałeś .Z drugiej strony jak się nasłucham tych debilnych argumentów to już niech sobie mnie Pisiorem nazwą bo faktycznie czasami trzeba się wyspać a nie kopać z koniem
Mówię to co myślę, robię to co mówię

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » pt mar 26, 2021 4:39 pm

Rak marksizmu roztacza coraz szersze kręgi, są już kolejne przerzuty. Pamiętacie jak w Poznaniu i w Pradze kretyni kładli się na glebie żeby przepraszać boga postępu za grzechy mieszkańców Waszyngtonu albo Los Angeles?

No to teraz mamy nowy rozdział. Australijskie liceum w Warrnambool wywierało presję na uczących się tam chłopcach, żeby publicznie wstali w geście przeprosin za przedstawicieli... SWOJEJ PŁCI. Za tych, którzy źle się zachowują względem kobiet.

Wydawało nam się, że pedagogika zarażania wstydem to tylko na naszym podwórku, dzięki propagandystom ,,Wyborczej", TVN albo Newsweeka? No to niespodzianka - to już zjawisko o skali globalnej.

Wymuszenie poczucia winy za nieswoje grzechy to pierwszy krok do usprawiedliwienia ideologii totalitarnej. Od kogoś, kto ma poczucie winy, nieważne że urojonej - o wiele łatwiej jest wyegzekwować swoje żądania i roszczenia niż od kogoś, kto ma czyste sumienie.

Tak, to prawda - biali ludzie w Ameryce mają wiele na sumieniu jeśli chodzi o traktowanie czarnych. Tak, to prawda - wielu mężczyzn ma bardzo wiele na sumieniu jeśli chodzi o traktowanie kobiet.

Ale Żydom jakoś nikt nie każe przepraszać za zbrodnie NKWD i za ogromny udział w implementowaniu na świecie najbardziej zbrodniczej ideologii w dziejach ludzkości, która już u swoich podstaw opierała się na terrorze i przemocy.

Czarnym ludziom nikt nie każe kłaść się na glebie i przepraszać za zbrodnie dokonywane na białych w RPA, ani za ogromną nadreprezentację w statystykach morderstw dokonywanych w USA.

Homoseksualistom nikt nie każe kajać się za zbrodnie dokonywane przez homoseksualnych gwałcicieli, pedofilów albo zbrodniarzy - choć ich w tej grupie nie brak, tak jak wśród hetero.

Przepraszać i czuć się winnymi za cudze przestępstwa mają tylko biali, najlepiej płci męskiej, hetero i chrześcijanie.

Interesujące, prawda...?

,,Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować."

(François-Marie Arouet, znany jako Wolter)

To nie moje są słowa ale podpisuje się pod nimi obydwoma ręcami.
Skrytykuj za nielogiczność to cię zgnoją w własnym lewackim kurwidołku.
Nikomu nie współczuje ale to już było kilka razy w historii.
Rewolucja pożre własne dzieci.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » ndz mar 28, 2021 3:11 pm

No z nimi tak jest, że jęczą wszędzie o tolerancji, a tak naprawdę nie tolerują nikogo i niczego, kto nie myśli tak jak oni, nie pasuje do ich wizji. To jest największa banda hipokrytów, niestety mocno promowana, bo łatwiej się takimi głupkami manipuluje. Zauważ czym oni się właśnie zajmują, typowe tematy z dupy dla lewicy. Bogatym zabierać, zasiłki płacić każdemu, promowanie wynaturzeń, obywatelstwa dla zwierząt, etc. Przecież jakby to w kupę zebrać, to kurwa miałbyś wrażenie, że rozmawiasz z osobą niepełnosprawną umysłowo.

stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pn kwie 12, 2021 10:42 pm

Tak to zostawię ... Andrzej Duda .
Lubelska poseł - Sierakowska przez lata jedna z liderek lewicy została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Co na to internauci ?

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pt kwie 16, 2021 8:33 pm

stazyja69 pisze:Tak to zostawię ... Andrzej Duda .
Lubelska poseł - Sierakowska przez lata jedna z liderek lewicy została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Co na to internauci ?


Ja napiszę tylko tyle czy może aż tyle.

16 lat i koniec.

Od 2005 r. głosowałem na Pis, z lekkim wahaniem w 2014 roku , bo w wyborach samorządowych poparłem Bezpartyjnych Samorządowców.

Ty razem koniec - definitywnie !!!
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » pt kwie 16, 2021 10:32 pm

Aldaris pisze:
stazyja69 pisze:Tak to zostawię ... Andrzej Duda .
Lubelska poseł - Sierakowska przez lata jedna z liderek lewicy została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Co na to internauci ?


Ja napiszę tylko tyle czy może aż tyle.

16 lat i koniec.

Od 2005 r. głosowałem na Pis, z lekkim wahaniem w 2014 roku , bo w wyborach samorządowych poparłem Bezpartyjnych Samorządowców.

Ty razem koniec - definitywnie !!!

Tak z ciekawości zapytam: co zrobisz? Na kogo zagłosujesz, czy nie pójdziesz na wybory? :roll:

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » sob kwie 17, 2021 7:06 am

sudione pisze:
Aldaris pisze:
stazyja69 pisze:Tak to zostawię ... Andrzej Duda .
Lubelska poseł - Sierakowska przez lata jedna z liderek lewicy została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Co na to internauci ?


Ja napiszę tylko tyle czy może aż tyle.

16 lat i koniec.

Od 2005 r. głosowałem na Pis, z lekkim wahaniem w 2014 roku , bo w wyborach samorządowych poparłem Bezpartyjnych Samorządowców.

Ty razem koniec - definitywnie !!!

Tak z ciekawości zapytam: co zrobisz? Na kogo zagłosujesz, czy nie pójdziesz na wybory? :roll:


Pójdę. Zawsze chodzę. Chwilowo swoją sympatię kieruję w stronę Strajku Przedsiębiorców i Pawła Tanajny. Nie jest on może intelektualnym herosem, dziwne ma epizody w przeszłości, nie mniej jednak jako jeden z nielicznych walczy w sposób czynny w słusznych sprawach związanych z lockdawnowym bezprawiem.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » wt maja 04, 2021 12:33 am

PAP: ,,Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik w święto Konstytucji 3 maja oraz w Światowym Dniu Wolności Prasy na łamach szwedzkiego dziennika "Dagens Nyheter" zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe Fundacji Gazety Wyborczej. Całostronicowa reklama zawiera tekst Michnika zatytułowany "Nie ma wolności bez solidarności", w którym redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" porównuje "atak polskiego rządu na ekonomiczne podstawy wolnych mediów" do ataku zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa na Kapitol, jaki miał miejsce 6 stycznia. Autor pisze, że 30 lat po upadku muru berlińskiego oraz upadku Związku Radzieckiego polskie społeczeństwo ponownie zmuszone jest bronić wywalczonej za ogromną cenę demokracji. Pod artykułem znajduje się apel do Szwedów o "wsparcie niezależnego dziennikarstwa". "Pomóż nam uratować wolne media w Polsce. Wesprzyj Fundację Gazety Wyborczej" - głosi napis, pod którym dołączony jest adres strony internetowej umożliwiającej wpłatę pieniędzy. Redaktor naczelny "Dagens Nyheter" Peter Wolodarski napisał w mediach społecznościowych, że reklama "Gazety Wyborczej" została opublikowana bezpłatnie."

a to dobre

Szwedzie, DEJ PINIONDZA! My tu mamy HOROM DEMOKRACJEM! Dejcie piniondza! No DEJCIE! Sprzedaż Wyborczej spada jak liście z drzewa, potrzebujemy wsparcia, mamy tu w redakcji horom propagandę więc postanowiliśmy zachować się z godnością i ZACZĄĆ ŻEBRAĆ O DATKI ZA GRANICĄ. Gratulacje, Adam - po ponad 30 latach propagandy udało ci się sprawić, że przez moment poczułem wstyd że jestem Polakiem, ale po chwili do mnie dotarło, że w sumie niepotrzebnie, bo to tylko ty. :v A z tym porównaniem do Trumpa i Kapitolu to takie mocne że aż prychłem! ❤ I to jeszcze gdzie ten nasz Adaś żebrze - w SZWECJI! Tam gdzie od kilkudziesięciu lat jego braciszek, komunistyczna kanalia, ukrywa się przed prawdą o sobie i rozliczeniem się ze swoich zbrodni. 😃 Adaś, może pozdrów go przynajmniej na łamach szwedzkiej prasy, skoro w polskiej się wstydzisz! ❤ Stefek się ucieszy na pewno! Z ciekawości sprawdziłem kim jest ów ,,szlachetny" redaktor naczelny gazety, która za darmochę opublikowała na swoich łamach żebry Michnika. No i znowu się nie pomyliłem...! Jak ja to robię?! ❤ :v Coraz bardziej przewidywalna ta nasza rzeczywistość...

Kto ciekaw może go wygooglować.Redaktorka.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

bn
Posty: 2995
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » śr maja 05, 2021 10:16 pm

Od wczoraj historyczny sojusz PiS-u z komuną, aby zrealizować słynną radę Komorowskiego "wziąć kredyt". Będziemy go podobno spłacać 37 lat i UE w zamian za ten kredyt będzie na nas nakładać podatki. Dla mnie zawsze było PiS/PO jedno zło ale, że będą trochę bardziej nawet na lewo od Tuska, to jednak małe zaskoczenie.

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » czw maja 06, 2021 8:44 am

Komuny z komuną. No może postkomuny z komuną. PiS nie gra w lewo czy prawo, tylko teraz już jedzie po bandzie, byle by się w kiermanach zgadzało. A w moim odczuciu to lewica z różańcem w ręku i orłem na piersi, żeby Ci mniej myślący i orientujący się temacie to łyknęli - i łyknęli.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw maja 06, 2021 1:07 pm

A raczej sojusz postkomuny (SLD) z " frakcją Moczara" (PIS)

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1866
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob cze 12, 2021 8:27 am

Pani profesor z Bożej łaski Joyce Coleman: ,,Nie ma czegoś takiego, jak: nie jestem rasistą. Albo jesteś ANTYRASISTĄ, albo jesteś rasistą."
Murzynka której zdjęcia nie wklejam z powodów estetycznych.
O cholera. Ale zastosuj ten sam wzór dla płci, że jak nie jesteś facetem, to jesteś kobietą - i nagle okazuje się, że jesteś faszystą.
Ale ogólnie to fajne. Ja też tak chcę. Do lewaków:
Albo kochasz Polskę i identyfikujesz się z Polską w stu procentach, albo jesteś ANTYPOLSKĄ KANALIĄ.
Albo brzydzisz się marksizmem i jesteś ANTYKOMUNISTĄ, albo jesteś pierdolonym komuchem.
Można? Można.
Nic tak nie cieszy, jak tłuczenie po łbie idioty jego własną pałką.
Ale uwaga na te argumenty zatwardziały zwolennik opozycji mi powiedział a bo ty jesteś wstrętnym pisiorem.
Nie bawię się w to ale każdy kto ma rozum sam wyciągnie wnioski.
Mówię to co myślę, robię to co mówię