2,5 roku pracy Marketingowca.

Akcje i pomysły marketingowe.
Przetargi, reklamy, sponsoring.
Public Relations. Gorące newsy ze Sportowej S.A.

Moderatorzy: dUfio, marketing, HQSa

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

2,5 roku pracy Marketingowca.

Postautor: viki » wt lut 26, 2008 10:11 am

Witam!
Chcę podnieść następującą kwestię:
Od ponad 32 miesięcy (od 1 lipca 2005 r.) Piotrek Danek zawiaduje działem marketingu w Hutniku. Oczywiście, słowo "dział" w tym przypadku to jawne nadużycie, ale... Jak zwał, tak zwał - jest szefem marketingu na Hutniku.
We wpisie z początku lipca 2005 roku Piotrek Danek napisał:
"W Hutniku stawiane są przede mną dwa główne zadania:
-Zwiększenie wpływów z reklam;
-Zwiększenie popularności klubu."

Chciałbym, aby po ponad dwóch latach pracy nasz marketingowiec odniósł się do tych zadań. Jak wypada bilans Jego działalności w klubie? Czy w dalszym ciągu aktualne są te dwa zadania? Czy może pojawiły się kolejne?

Myślę, że to dobry czas aby podjąć ten temat. Do inauguracji rundy wiosennej zostało jeszcze parę tygodni. Dział "Marketing" na naszym forum prawie umarł. Warto się obudzić. Wytyczyć jakies kierunki działań przed zbliżającą się rundą.

Wszyscy, jak na zbawienie, czekali na informację o sponsorowaniu HKS-u przez Mittal. I myśleliśmy, że to remedium na wszystko. Nadzieje okazały się płonne. (Chyba, bo oficjalnie nikt tego nie powiedział.) Trzeba zatem wyznaczać sobie na początek małe cele i je osiągać. gdyż inaczej ogarnia nas marazm i zniechęcenie. Tak, jak teraz właśnie.

Niechaj na dobry początek Piotrek Danek odniesie się do swoich zadań z roku 2005. Co się udało, a co było porażką. W czym go wsparliśmy (jako koledzy "po szalu") a kiedy Go zawiedliśmy.

Temat łatwy nie jest, ale potrzeby na pewno.
Pozdrowienia!
ezswaz aN Hutnik

Awatar użytkownika
NH Power
Posty: 715
Rejestracja: wt sie 23, 2005 9:08 pm
Lokalizacja: z gumiorskiej dzielnicy

Postautor: NH Power » pt lut 29, 2008 10:27 pm

temat aż wre .... :lol:
Power =
n U 1. (authority, control)władza; in ~ u władzy: the party in ~ partia rządząca; balance of ~ równowaga sił. 2. (vigour, strength)moc, potęga, siła. 3. (ability, capacity) zdolność;

czyli mówiąc po prostu "NH Power" = Hutnik

Fan Hutnika
Posty: 1526
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 12:01 am

Postautor: Fan Hutnika » pt lut 29, 2008 10:37 pm

o tak nh power marketingowiec sie zbiera do napisania :)

marketing
Posty: 420
Rejestracja: pt lip 01, 2005 6:08 am
Lokalizacja: pokój 206

Postautor: marketing » wt mar 04, 2008 12:00 am

Z zadań powierzonych mi przez Radę Nadzorczą przedstawiam jej sprawozdanie co roku, w okolicach czerwca. Rezultat jest taki, że zarówno w kwestii wpływów z tytułu umów reklamowych, jak i w temacie frekwencji na stadionie(m.in. dzięki kilku akcjom "bilet za 1 pln") w ciągu dwóch ostatnich lat sytuacja jest lepsza niż w ciągu roku poprzedzającego moje przyjście.

Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?

Moim zdaniem dlatego, że nie udało mi się jak dotąd znaleźć sponsora, który wspomógłby Hutnika znaczącą kwotą. Podpisanie umów z AZMOTEM, BUDIMEXEM i inn. nie zmieniło w żaden znaczący sposób sytuacji naszego klubu.
W sytuacji niepowodzenia w poszukiwaniach sponsora strategicznego, naturalnymi były starania o większą liczbę mniejszych partnerów. Nie udało mi się nakłonić do wsparcia Hutnika na tyle znaczącej grupy małych przedsiębiorstw, żeby ktokolwiek to odczuł. W ciągu dotychczasowej pracy stworzyłem 3 różne oferty reklamowe zestawiające hisotrię Hutnika, atuty i płaszczyzny prezentacji komunikatów pożądanych przez sponsorów (ostatnią z 3 wariantami współpracy dla niepołomickiego MAN-a). Nie twierdzę, że wyczerpałem wszelkie sposoby - przykładem jest współpraca z jednym z kibiców, którego pomysły już od najbliższej rundy zostaną wprowadzone w ramach "hutniczego marketingu". W żadnym wypadku nie twierdzę także, że nie da się znaleźć sponsora dla Hutnika, wręcz przeciwnie jestem przekonany, że prędzej czy później ja lub ktoś inny przekona Prezesa X do zainwestowania w Piłkarską Reprezentację NH.

Coś się musiało udać w ciągu tych 2,5 roku, ale nie ja powinienm o tym pisać.

Zmieniła się też moja pozycja i rola w klubie, od ponad roku odpowiadam także za wyniki i działanie boiska wielofunkcyjnego i boiska pełnowymiarowego, jestem łącznikiem klubu z krakowskim biurem ds. EURO 2012.

Niezmiennie czekam na pomysły, propozycje, krytykę. Cel mamy wspólny.

luke.krak
Posty: 940
Rejestracja: pt gru 30, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: nh

Postautor: luke.krak » wt mar 04, 2008 6:59 pm

podziwiam marketingowca:D wporzo koleś...Pozdro wielkie;)

Desanto NH
Posty: 203
Rejestracja: czw sty 17, 2008 9:31 am

Postautor: Desanto NH » śr mar 05, 2008 5:19 am

zgadza sie. wiem ze niektorzy by odrazu sie cudow spodziewali od 1szego miesiaca jego pracy! ale to ciezki chleb. moim zdaniem i tak zrobil dla nas dla klubu duzo! jest aktywny dziala wszedzie jest gdzie powinien, gdybysmy mieli caly zarzad taki jak on to inaczej by wygladal nasz wizerunek. My jako Fanatycy HUTNIKA powinnismy wspierac i chwalic takie osoby. Ja osobiscie wiem ze zrobil dla naszego klubu sporo a zrobi jeszcze wiecej!! Szacunek dla ciebie Piotrze! pozdrawiam.
Nowy Hutnik 2010.

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » śr mar 05, 2008 9:17 am

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź Piotrze!

Pozdrawiam!
ezswaz aN Hutnik

flagus
Posty: 1527
Rejestracja: pt maja 25, 2007 9:54 pm
Lokalizacja: Dzielnica XVI

Postautor: flagus » śr mar 05, 2008 9:34 am

Marketingowiec, jesteś chyba jedynym który coś robi w tym klubie.
Szacunek.
http://www.pajacyk.pl
http://www.pustamiska.pl
Jedno kliknięcie dziennie --- to chyba niewiele.

marketing
Posty: 420
Rejestracja: pt lip 01, 2005 6:08 am
Lokalizacja: pokój 206

Postautor: marketing » pn mar 10, 2008 10:08 pm

Prawda jest zdecydowanie bardziej złożona. I zdecydowanie mniej schlebiająca mi.

Dzisiejsza drużyna Hutnika finansowana jest w 95% przez pracę remontowej części Hutnik Kraków SSA. Gdyby Hutnik miał liczyć wyłącznie na te środki, które do klubu sprowadzę, nie tylko nie byłoby w naszej drużynie Ibrahima, Wasyla, Kempesa, ale musielibyśmy rozstać się też z Pasionem, Tadkiem, Jarim.

Jak widać więc nie mnie zawdzięczamy to, że Hutnik powoli wychodzi z długów, piłkarze mają regularne pensje, a do drużyny przychodzą nowi zawodnicy.

pawelhks
Posty: 474
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 8:53 pm
Lokalizacja: OGRODOWE HKS

Postautor: pawelhks » wt mar 11, 2008 8:36 am

marketing pisze:Prawda jest zdecydowanie bardziej złożona. I zdecydowanie mniej schlebiająca mi.

Dzisiejsza drużyna Hutnika finansowana jest w 95% przez pracę remontowej części Hutnik Kraków SSA. Gdyby Hutnik miał liczyć wyłącznie na te środki, które do klubu sprowadzę, nie tylko nie byłoby w naszej drużynie Ibrahima, Wasyla, Kempesa, ale musielibyśmy rozstać się też z Pasionem, Tadkiem, Jarim.

Jak widać więc nie mnie zawdzięczamy to, że Hutnik powoli wychodzi z długów, piłkarze mają regularne pensje, a do drużyny przychodzą nowi zawodnicy.


Piotrze, ale Ty przynajmniej masz kontakt z kibicami, wlaczasz sie w super akcje jak ta pomocy Marcinowi l. itd itp

Zatem tak trzymac, a bedzie jeszcze lepiej.

Kto kocha, ten wierzy

luke.krak
Posty: 940
Rejestracja: pt gru 30, 2005 4:40 pm
Lokalizacja: nh

Postautor: luke.krak » wt mar 11, 2008 8:45 pm

ta wypowiedz Piotrka powiewa optymizmem:D oby tak dalej.. moze wyjdziemy na prostą.. tylko zeby sie utrzymac w lidze :?

fan
Posty: 964
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Postautor: fan » wt mar 11, 2008 11:15 pm

Dla mnie dużym plusem Marketingowca jest - szczególnie w ostatnich tygodniach - to, że w końcu mogę poczytać co się dzieje w Hutniku nie tylko na oficjalnych stronach Hutnika ale również w Onecie, Interii, GW... itd. To miłe, że oprócz artykułów o Wiśle, czasami o Cracovii jest też o Hutniku.