Europejskie puchary

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » czw sie 07, 2008 4:44 pm

majlech pisze:
Ares pisze:Mnie to osobiście pierdoli czy gra Legia, Wisła czy Lech, każdej polskiej drużynie życzę aby w pucharach doszli jak najdalej bo nie grają tylko dla siebie ale też dla polskiej piłki. Rozumiem animozje i niechęć do Wisły ale osobiście nie popadłem jeszcze w takie kompleksy ani nic ciężkiego nie spadło mi na głowę żeby kibicować izraelskim żydom (notabene dość radykalnym, więc wiadomo co myślą o Polsce i Polakach).


Mógłbyś uściślić źródło Twoich informacji? Posty dzieci na necie? Legendy opowiadane przez babcie o Zydach-Polakozercach?

NIE DLA WISLY W LIDZE MISTRZÓW!!!!


wystarczy co nie co czytac, a nawet i to nie trzeba
nie tak dawno np. odbyl sie pokaz nienawisci pejsow i pejsopodobnych w zwiazku z naukowa (hihi naukowa) ksiazka niejakiego Grossa

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw sie 07, 2008 4:58 pm

Birkut, była prośba o argumenty a nie o ogólniki.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

majlech
Posty: 1240
Rejestracja: wt sie 24, 2004 5:55 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: majlech » pt sie 08, 2008 9:32 am

birkut pisze:
majlech pisze:
Ares pisze:Mnie to osobiście pierdoli czy gra Legia, Wisła czy Lech, każdej polskiej drużynie życzę aby w pucharach doszli jak najdalej bo nie grają tylko dla siebie ale też dla polskiej piłki. Rozumiem animozje i niechęć do Wisły ale osobiście nie popadłem jeszcze w takie kompleksy ani nic ciężkiego nie spadło mi na głowę żeby kibicować izraelskim żydom (notabene dość radykalnym, więc wiadomo co myślą o Polsce i Polakach).


Mógłbyś uściślić źródło Twoich informacji? Posty dzieci na necie? Legendy opowiadane przez babcie o Zydach-Polakozercach?

NIE DLA WISLY W LIDZE MISTRZÓW!!!!


wystarczy co nie co czytac, a nawet i to nie trzeba
nie tak dawno np. odbyl sie pokaz nienawisci pejsow i pejsopodobnych w zwiazku z naukowa (hihi naukowa) ksiazka niejakiego Grossa


Moj Drogi,

wlasnie nalezy czytac, poznawac i wyrabiac sobie wlasna opinie, a nie bazowac na wyswiechtanych sloganach, przekonaniach i "jedynych słusznych" obrazach historii.

Niechętnie pisze o tym - bo temat dotyczy europejskich pucharów w sezonie 2008/09 a nie stosunków polsko-żydowskich. Na temat tych zlozonych i majacych juz ponad X w. spraw napisano tak wiele, poruszono tak wiele watkow, ze nawet najobszerniejsza dyskusja na naszym forum nie moze wniesc nic nowego, poza (zapewne) przerzucaniem sie przykladami niegodziwosci z obu stron.
Odnosnie stosunkow Zydow do Polski, to jak napisalem w jednym z powyzszych postow: nie mozna stosunku niektorych srodowisk do Polakow rozciagac na wszystkich Zydow, podobnie jak nie mozna (dla mnie na szczescie) stanowsko nawet uczestnikow naszego forum w kwestii antysemityzmu przypisywac wwszyskim Polakom. Moj post byl jedynie sprzeciwem wobec przypisywaniu kibicom Beitaru "wiadomych mysli na temat Polski i Polakow") - dla mnie nie jest to takie oczywiste.

Z powazaniem :-)

gyl
Posty: 246
Rejestracja: śr sty 05, 2005 10:31 pm
Lokalizacja: Łódź i Podgórze

Postautor: gyl » pt sie 08, 2008 6:58 pm

Wracając do tematu:

z jednej strony sukces Wisły w meczu z Beitarem nie cieszy jako sukces silnego rywala z okolic Błoń.
Z drugiej - bardzo chciałbym, aby wreszcie polskie kluby przestały kończyć gry w europejskich pucharach w sierpniu każdego roku, podobnie jak chciałbym aby Nasza Reprezentacja zaczęła wychodzić z grupy nie tylko w eliminacjach.

W euro-pucharach działa niestety zasada samospełniających się proroctw - im wyżej kraj jest w rankingach, tym słabszych ma przeciwników. Im słabszych ma przeciwników, tym łatwiej kluby wygrywają i ciułają punkty do rankingu.

Jeśli polskie kluby nie przełamią tej fatalnej passy z ostatnich lat. Nie mówię nawet o awansie do LM, ale niechby dostały się do fazy grupowej Pucharu UEFA i niech uciułają w niej kilka zwycięstw, zamiast samych batów, no i może niech 1 czy 2 awansują z grupy. Bo jeżeli nie, to znowu polskie kluby będą zaczynać od poziomu zero i znowu będą trafiać w el. do LM na Barcelonę czy Real.

Generalnie, jako polski kibic piłki nożnej, chciałbym nie oglądać więcej takich porażek, jak mecze Zagłębia i GKS Bełchatów (zwłaszcza rewanż z Dnipro). Tak jak nie chciałbym widzieć i słyszeć takiej paniki po tym, gdy jakiś polski klub wylosuje drużynę z Izraela, Grecji czy Belgii (bo przed meczem Wisły z Beitarem naczytałem się o tym, jakie to straszny jest Boateng, Abreu itp itd - okazało się, że to zwyczajne strachy na lachy).

Podsumowując - jeśli kluby zaczną cokolwiek znaczyć w europie to i graczy na poziomie do reprezentacji będzie więcej niż 15.

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pt sie 08, 2008 8:27 pm

gyl pisze:Wracając do tematu:

Z drugiej - bardzo chciałbym, aby wreszcie polskie kluby przestały kończyć gry w europejskich pucharach w sierpniu każdego roku(...)


Wypraszam sobie, znam jedną dobrą drużynę, która skończyła we wrześniu.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

majlech
Posty: 1240
Rejestracja: wt sie 24, 2004 5:55 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: majlech » pt sie 08, 2008 8:28 pm

Masz racje. Tyle, ze kluby musza same sobie pomoc. Wkurzajace jest to, ze mistrz Polski moze wlasciwie liczyc tylko na awans do fazy grupowej Pucharu UEFA, bo nasz wspolczynnik jest tak niski, ze na pewno wylosuje w II rundzie jakas potege.

Wystarczy popatrzec na pary III rundy. W fazie grupowej LM na pewno zabraknie ktorejs z druzyn:
Fiorentina - Slavia
Sparta - Panathinaikos
Spartak Moskwa - Dynamo Kijów
Schalke - Athletico

a na pewno zagraja ktores z zespolow:
Levski - BATE
Anorthosis - Olympiacos
Aalborg - Kowno
Guimarães - Basel

Zreszta awans Wisly, ktora juz wie, ze przegra z Barcelona i moze tylko liczyc na wystepy w fazie grupowej Pucharu UEFA swiadczy o ambicji tej druzyny.
I tak cud, ze nie musielismy ogladac w I rundzie takiej meki jak w ubieglym roku :-)

gyl
Posty: 246
Rejestracja: śr sty 05, 2005 10:31 pm
Lokalizacja: Łódź i Podgórze

Postautor: gyl » pt sie 08, 2008 10:58 pm

majlech pisze:I tak cud, ze nie musielismy ogladac w I rundzie takiej meki jak w ubieglym roku :-)


No właśnie. Chodzi mi o to, że jeden dobry sezon polskich klubów w pucharach może przełamać złą passę, której kwintesencja była w poprzednich dwóch sezonach.
Jeśli teraz zagrają w miarę dobrze to na następne lata ranking zacznie naszym sprzyjać. A czy to będzie Wisła, Legia, Lech czy inne drużyny?
Wolałbym Hutnika i ŁKS, ale lepszy rydz niż nic :)

vitoss
Posty: 1224
Rejestracja: sob paź 28, 2006 4:34 pm

Postautor: vitoss » pt sie 08, 2008 11:30 pm

gyl pisze:
majlech pisze:I tak cud, ze nie musielismy ogladac w I rundzie takiej meki jak w ubieglym roku :-)


No właśnie. Chodzi mi o to, że jeden dobry sezon polskich klubów w pucharach może przełamać złą passę, której kwintesencja była w poprzednich dwóch sezonach.
Jeśli teraz zagrają w miarę dobrze to na następne lata ranking zacznie naszym sprzyjać. A czy to będzie Wisła, Legia, Lech czy inne drużyny?
Wolałbym Hutnika i ŁKS, ale lepszy rydz niż nic :)


Łks ?Czemu akurat Łks ?

gyl
Posty: 246
Rejestracja: śr sty 05, 2005 10:31 pm
Lokalizacja: Łódź i Podgórze

Postautor: gyl » sob sie 09, 2008 1:57 pm

Bo jestem z Łodzi? To chyba dobre wytłumaczenie.
Może jeszcze lepsze - pochodzę z Łodzi :)

A Hutnik dlatego, że po przyjeździe na studia wpadłem w złe towarzystwo :twisted:

MAX
Posty: 905
Rejestracja: śr lut 09, 2005 12:04 pm
Lokalizacja: spoza Nowej Huty

Postautor: MAX » ndz sie 10, 2008 10:35 pm

W fazie grupowej LM na pewno zabraknie ktorejs z druzyn:
Fiorentina - Slavia




liczę, że tej pierwszej
:wink:

majlech
Posty: 1240
Rejestracja: wt sie 24, 2004 5:55 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: majlech » pn sie 11, 2008 3:02 pm

gyl pisze:Jeśli teraz zagrają w miarę dobrze to na następne lata ranking zacznie naszym sprzyjać.


Chyba nie jest to takie proste. Musze poszukac gdzies regulaminu, ale pamietam, ze punkty zdobywane w fazach wstepnych sa dzielone bodajze przez 2. Oznacza to, ze trudno jest uciulac tyle punktow, zeby rzeczywiscie sytuacja drgnela.
Prawdopodobnie najlepiej polskim druzynom byloby pokonac we wczesniejszej fazie jakas druzyne o mocnym wspolczynniku, bo wtedy przy losowaniu do nastepnej rundy przejmuje sie wspolczynnik pokonanego rywala, o ile byl on wyzszy niz wlasny.

A jak oceniacie szanse naszych druzyn? Lech powinien dac sobie rade, mam nadzieje, ze Legia jakims cudem przejdzie FK Moskwe a Wisla pewnie moze sie szykowac do losowania I rundy P. UEFA.

Lech dostal 900 biletow na mecz w St. Gallen - juz wszystkie sie rozeszly, dlatego wystapili o dodatkowe - tyle, ze nie wiadomo, czy Grasshoppers sie zgodza, bo spodziewaja sie 2-3 tys. swoich kibicow na stadionie :-) Kolejorz zapowiada inwazje na Szwajcarie.

Wisla dostala 4,8 tys. biletow, z czego prawie polowa jest w sprzedazy w Polsce, a reszta bedzie do kupienia w Hiszpanii. Zdaje sie jednak, ze zainteresowanie wyjazdem nie jest az tak duze.

majlech
Posty: 1240
Rejestracja: wt sie 24, 2004 5:55 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: majlech » wt sie 12, 2008 11:41 pm

MAX pisze:
W fazie grupowej LM na pewno zabraknie ktorejs z druzyn:
Fiorentina - Slavia




liczę, że tej pierwszej
:wink:


No coz na razie - 2-0 dla Fiorentiny :-( Jedyny plus dla mnie to gol Gilardino, ale zycze powodzenia Slavii :-)

flagus
Posty: 1527
Rejestracja: pt maja 25, 2007 9:54 pm
Lokalizacja: Dzielnica XVI

Postautor: flagus » śr sie 13, 2008 8:55 am

Ten sezon jest ostatnim sezonem w którym mistrz Polski w III rundzie trafia na rywala z górnej półki.
Od sezonu 09/10 drużyny które miały po 4 drużyny w LM będą miały po 3. A kraje niżej notowane w rankingach dostają te dodatkowe miejsca. Więc Barcelona, Real, Milan i inni od przyszłego sezonu grożą mistrzowi Polski dopiero w fazie grupowej. A rywale w 3 rundzie będą jak najbardziej do przejścia.
Także w związku z likwidacją InterToto dostajemy jedno miejsce w PUEFA więcej......
Ale dzisiaj.................. BARCO!!!!!!!---zwycięż

Miałem linka do artykułu który to lepiej objaśnia ale jest już nieaktywny.
http://www.pajacyk.pl
http://www.pustamiska.pl
Jedno kliknięcie dziennie --- to chyba niewiele.

FAN86
Posty: 353
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:48 am

Postautor: FAN86 » śr sie 13, 2008 10:35 am

flagus pisze: Więc Barcelona, Real, Milan i inni od przyszłego sezonu grożą mistrzowi Polski dopiero w fazie grupowej.


Nie jest wcale tak kolorowo.Owszem Nie trafi mistrz Polski na Barce,ale np. na Galate,Celtic i temu podobne drużyny,czyli wciąż zbyt wysokie progi.

majlech
Posty: 1240
Rejestracja: wt sie 24, 2004 5:55 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: majlech » pt maja 08, 2009 7:28 am

No i jestesmy juz prawie pod koniec rozgrywek - wiec ostatni moment, zeby ozywic temat:

Manchester Utd. - Barcelona

Werder Brema - Szachtar Donieck

Jak obstawiacie?
Welcome to Suche Stawy - The Home of Hutnik Kraków!