Przekretek.pl -czyli kiedy grajki robiły nas w ch...?

Tematy piłkarskie (do 2010 r.)

Moderatorzy: dUfio, majlech

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » wt mar 24, 2009 3:33 pm

Dzięki uprzejmości jednego z kibiców dotarliśmy do ciekawej publikacji...

Czy Ruch Chorzów kupował w przeszłości mecze?

Mogą świadczyć o tym zeznania jednego ze świadków. Jego wyjaśnienia cytował w swojej mowie końcowej mecenas Maciej Urbański (obrońca byłego prezesa Arki Gdynia Jacka M.).

Adwokat powołał się na wyjaśnienia byłego obserwatora Krzysztofa W. Na przesłuchaniu 15 lutego 2007 roku miał on powiedzieć:
„Sędziowałem chyba w 1995 lub 1996 roku mecz Hutnik Kraków i Ruch Chorzów. Był to ważny mecz, gdyż decydował o spadku drużyny przegranej z ligi. Za korzystne sędziowanie dla Ruchu Chorzów dostałem od prezesa Ruchu Chorzów Rogali 60.000 zł. Mecz zakończył się wynikiem 5 do 3 dla Ruchu Chorzów i Hutnik Kraków spadł z ligi”.

Chodzi o spotkanie z 16 czerwca 1997 roku. Oczywiście są to lata kiedy nie obowiązywały przepisy o korupcji w sporcie nie są więc ścigane przez prokuraturę. Śledczy zapewne nie zajmą się wyjaśnianiem tej kwestii. Bo i po co skoro nikomu zarzutów można postawić....
Swoją drogą ciekawe czy na przykład działacze Hutnika Kraków mogliby go teraz na drodze cywilnej pozwać za straty jakie klub poniósł z powodu spadku. Byłaby to oczywiście też okazja do ustalenia czy rzeczywiście doszło do takiej sytuacji jaką Krzysztof W. opisuj

Źródło: http://pilkarskamafia.blogspot.com/2009 ... zosci.html
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

dzuhas
Posty: 2368
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » wt mar 24, 2009 3:44 pm

poza Colina z Wloch znam chyba tylko jedno nazwisko sedziego - wylot chuj
pzdr Osiek

Pawełek__NH
Posty: 716
Rejestracja: pt mar 21, 2008 9:24 am
Lokalizacja: Wolne miasto Nowa Huta

Postautor: Pawełek__NH » wt mar 24, 2009 3:46 pm

dzuhas pisze:poza Colina z Wloch znam chyba tylko jedno nazwisko sedziego - wylot chuj



dzuhas a Ziobra kojarzysz ??
My Hutnika fani po świecie rozsypani za Hutnik za HKS pójdziemy aż po życia kres.

dzuhas
Posty: 2368
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » wt mar 24, 2009 4:01 pm

wstyd sie przyznac ale nie. co przeskrobal ?
pzdr Osiek

patryk
Posty: 696
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Postautor: patryk » wt mar 24, 2009 4:20 pm

O ile to nie ironia z Twojej strony to napiszę tak: kręcił nami jak "nakręcanym bąkiem". A kwintesencją jego sędziowskich możliwości niech będzie fakt, że jeden z naszych kolegów (Ś.P. Klawisz - pokój jego duszy) zmarł po kolejnej "trafnej inaczej" decyzji tego pana. O ile pamięć mnie nie myli to był mecz z Katowicami przegrany 1:2 (chyba jeszcze Lambo dostał wtedy czerwoną). W przyszłości również nam podpadał, ale o tym napisze już może ktoś inny...

Pozdro Juhas
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

Porter_HKS
Posty: 553
Rejestracja: ndz kwie 10, 2005 10:15 am

Postautor: Porter_HKS » wt mar 24, 2009 10:51 pm

metal pisze:Swoją drogą ciekawe czy na przykład działacze Hutnika Kraków mogliby go teraz na drodze cywilnej pozwać za straty jakie klub poniósł z powodu spadku. Byłaby to oczywiście też okazja do ustalenia czy rzeczywiście doszło do takiej sytuacji jaką Krzysztof W. opisuj

[/quote]


Nie odważą się odgrzebywać tej sprawy bo żeby grzebać w brudzie samemu trzeba być krystalicznie czystym gdyż takie działania mogą odbić się rykoszetem.

Ten mecz do dziś śni mi się w koszmarach po nocach ...

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » śr mar 25, 2009 8:40 am

A nie zauważyłeś, że od tamtej pory zmienił się właściciel Klubu, zarząd, kadra trenerska piłkarska, prawie cały skład osobowy? Nie sądzę aby w obecnym Hutniku pracował ktokolwiek zamieszany w kupczenie punktami.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

pawelhks
Posty: 474
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 8:53 pm
Lokalizacja: OGRODOWE HKS

Postautor: pawelhks » śr mar 25, 2009 8:44 am

I przede wszystkim zmienil sie podmiot prawny- wtedy byl bodajze KS Hutnik, teraz Hutnik SSA.

Z drugiej strony chocby zlozenie powodztwa cywilnego do sadu w tej sprawie przeciw Wylotowi byloby bardzo spektakularne.

Awatar użytkownika
dziadekrk
Posty: 570
Rejestracja: pt cze 24, 2005 4:39 pm

Postautor: dziadekrk » śr mar 25, 2009 12:13 pm

pawelhks pisze:(...) wtedy byl bodajze KS Hutnik, teraz Hutnik SSA. (...)


I dlatego SSA nie ma podstaw do jakichkolwiek roszczeń. Niestety.
Obrazek
Hinduskie ścierwo won z Nowej Huty!!

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » śr mar 25, 2009 1:08 pm

A to niby dlaczego, skoro jest następca prawnym (m. in. spłaca długi KS. Hutnik) ?
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

tomabon
Posty: 859
Rejestracja: czw sty 22, 2009 9:16 am

Postautor: tomabon » śr mar 25, 2009 1:24 pm

ja bym raczej w kwestii korupcji siedział cicho, bo afera Motoru (aresztowania sprzed kilku miesięcy) może nas dotknąć szybciej niż się spodziewacie, i nie będziemy w niej ofiarą

inny, bieżący temat, to fakt, że na naszych oczach korupcja sobie dalej kwitnie - przynajmniej imho

tom

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » śr mar 25, 2009 1:26 pm

Siedzenie cicho nie pomoże w wyplenieniu tego zjawiska. Poza tym, skoro wiesz coś więcej to się podziel a nie wal sugestiami i aluzjami.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
dziadekrk
Posty: 570
Rejestracja: pt cze 24, 2005 4:39 pm

Postautor: dziadekrk » śr mar 25, 2009 1:40 pm

metal pisze:A to niby dlaczego, skoro jest następca prawnym (m. in. spłaca długi KS. Hutnik) ?


W takim razie żyję w nieświadomości już od paru ładnych latek. Do tej pory byłem święcie przekonany, że właśnie po to powołano SSA, żeby pozbyć się długów KS Hutnik, chociaż nigdy specjalnie tej sprawy nie drążyłem, więc się nie upieram. Ale jeśli nie po to, to czemu pogrzebano poczciwy KSH?
Obrazek

Hinduskie ścierwo won z Nowej Huty!!

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » śr mar 25, 2009 1:44 pm

To chyba pytanie do b. prezesów.
Podejrzewam, że chcieli uciec od zobowiązań, ale na bank im się nie udało.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
dziadekrk
Posty: 570
Rejestracja: pt cze 24, 2005 4:39 pm

Postautor: dziadekrk » śr mar 25, 2009 2:06 pm

Pytanie postawiłem ogólnie, licząc na to, że jest ktoś kto więcej wie na ten temat i rzuci na sprawę więcej światła.

metal pisze:(...)Podejrzewam, że chcieli uciec od zobowiązań(...)


Ja też tak podejrzewałem i gdyby nie Ty to bym dalej myślał, że im ten szwindel przeszedł.
Obrazek

Hinduskie ścierwo won z Nowej Huty!!