Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Szukam pracy - Dam prace / Doradzę - Ostrzegę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.hutnik.krakow.pl Strona Główna -> Kogel-Mogel
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
huteusz

PostWysłany: Wto Mar 11, 2014 1:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakby ktoś znał jakąś w miare dobrą ofertę w branży IT (na wakacje), to byłbym wdzięczny za wiadomość.
dUfio

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2014 2:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

orientuje sie ktos jak jest ze skladkami ZUS i mozliwoscia leczenie gdy ma sie umowe zlecenia na 200-300 zl miesiecznie albo na 1/10 etatu? hulaja?
[quote="lucero"]w cenie są pomysły innego typu niż dawanie darmowych biletów np formie zobowiązania się ze pojde zachece dam bilet. Pomysłów na organizacje meczu jest multum ale to nie ssa tutaj pomysl rowna sie planowi jego realizacji[/quote]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM
BINGONH

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2014 3:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak najogólniej rzecz biorąc, to z umowy zlecenie masz opłacaną składkę zdrowotną. Czyli "leczysz się za darmo", natomiast nie dostaniesz płatnego L4.

Powinieneś przy wypłacie dostawać taki kwitek ile Twojej kasy, zabrało Ci państwo w postaci podatków. Nie wszystkie zakłady to dają pracownikom (bo zdaje się że nie ma takiego obowiązku, mi dają raz na jakiś czas) i tam masz czarno na białym ile zarobiłeś, ile jest z tego podatku, jaka dokładnie jest wysokość składki itp.
Zawsze możesz o to poprosić w kadrach.
dzuhas

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2014 3:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja bylem na L4 platnym z umowy zlecenia wiec sa rozne warianty tego papierka najwyrazniej
petos

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2014 3:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jak BINGO opisał, a co do L4 na umowie zleceniu to chyba było dodatkowe ubezpieczenie opłacane zeby mieć chorobowe z tego co pamietam jak ja miałem ale niewiem czy to aktualne info...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
dUfio

PostWysłany: Pią Kwi 11, 2014 9:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

generalnie chodzi o to, ze kroi mi sie praca wylacznie na umowie o dzielo, a tam jak wiadomo skladek nie ma. przy moim trybie zycia bez ubezpieczenia ani rusz wiec kombinuje jak to zrobic, i przyszedl mi do glowy pomysl, zeby sie gdzies jeszsze "najac" bo samemu placic 340 zl mi sie nie usmiecha Rolling Eyes

pytanie, czy komukolwiek oplaci sie "zatrudnic" mnie na minimalna kwote na caly miesiac (nie na dzien) i czy nie musialby wtedy placic za mnie pelnej skladki niezaleznie od wynagrodszenia
[quote="lucero"]w cenie są pomysły innego typu niż dawanie darmowych biletów np formie zobowiązania się ze pojde zachece dam bilet. Pomysłów na organizacje meczu jest multum ale to nie ssa tutaj pomysl rowna sie planowi jego realizacji[/quote]
Powrót do góry
HZA_Hutnik

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2014 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umowa musi być '"oZUSowana" (czyli płacenie składek ZUS) jeśli nie masz poza nią umowy o pracę lub nie prowadzisz działalności gosp. Umowy o dzieło możesz mieć i wówczas przy tym zleceniu płaci się składki na ZUS.
I teraz jeśli ktoś zatrudni Cię na umowę zlecenie na 200 pln, to koszty takiej umowy (podatki, ZUSy) to około 95 pln.
Wówczas leczenie masz za darmo, bo zakładam, że o to Ci chodzi. Wypłatę L4 także masz, ale liczoną od kwoty zatrudnienia czyli jakbyś poszedł na L4 na 2 tygodnie to dostaniesz od ZUSu około 80 pln.
Powrót do góry
BINGONH

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2014 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dUfio napisał:
generalnie chodzi o to, ze kroi mi sie praca wylacznie na umowie o dzielo, a tam jak wiadomo skladek nie ma. przy moim trybie zycia bez ubezpieczenia ani rusz wiec kombinuje jak to zrobic, i przyszedl mi do glowy pomysl, zeby sie gdzies jeszsze "najac" bo samemu placic 340 zl mi sie nie usmiecha Rolling Eyes

pytanie, czy komukolwiek oplaci sie "zatrudnic" mnie na minimalna kwote na caly miesiac (nie na dzien) i czy nie musialby wtedy placic za mnie pelnej skladki niezaleznie od wynagrodszenia

To ja bym Ci proponował inny wariant z którego sam skorzystałem.
Zrezygnowałem z umowy o pracę na rzecz umowy zlecenie (wyższe zarobki) a ubezpieczyłem się dodatkowo w PZU (na własną rękę)

Polisa na życie + ekwiwalent za pobyt w szpitalu, nabyte choroby, odszkodowania za złamania wynosi mnie raptem 60zł miesięcznie a kwoty są całkiem przyzwoite.

Generalnie jak ktoś nie siedzi na państwowym etacie albo nie robi w firmie typu Huta Sendzimira to nie ma sensu się trzymać umowy o pracę. Zżera nam znaczną cześć dochodów a pożytek z niej praktycznie żaden.
dUfio

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2014 9:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HZA_Hutnik napisał:
Umowa musi być '"oZUSowana" (czyli płacenie składek ZUS) jeśli nie masz poza nią umowy o pracę lub nie prowadzisz działalności gosp. Umowy o dzieło możesz mieć i wówczas przy tym zleceniu płaci się składki na ZUS.

umowa o dzielo tez musi byc ozusowana? kto placi pracodawca? bo w ksiegowosci mi powiedzieli, ze oni nie beda placic i musze sam

HZA_Hutnik napisał:

I teraz jeśli ktoś zatrudni Cię na umowę zlecenie na 200 pln, to koszty takiej umowy (podatki, ZUSy) to około 95 pln.
Wówczas leczenie masz za darmo, bo zakładam, że o to Ci chodzi. Wypłatę L4 także masz, ale liczoną od kwoty zatrudnienia czyli jakbyś poszedł na L4 na 2 tygodnie to dostaniesz od ZUSu około 80 pln.

w ten sposob chce kombinowac, zeby poza dzielem "zatrudnic" sie gdzies na zlecenie na minimalna kwote zeby tylko figurowac w "ewusiu" - tylko pytanie czy wtedy koszty dla prascodawcy (a wlasciwie dla mnie) nie sa takie jak w przypadku samodzielnego ubezpieczenia w zusie?

BINGO - masz umowe zlecenie od ktorej sa odprowadzane skladki ZUS? czy z tego tez zrezygnowales a jedynym Twoim ubezpieczeniem jest to z PZU?
Powrót do góry
BINGONH

PostWysłany: Sob Kwi 12, 2014 11:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dUfio napisał:

BINGO - masz umowe zlecenie od ktorej sa odprowadzane skladki ZUS? czy z tego tez zrezygnowales a jedynym Twoim ubezpieczeniem jest to z PZU?

Umowa zlecenie może być ozusowana.
dUfio

PostWysłany: Wto Kwi 15, 2014 10:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za info

zatem:

szukam pracy za sam ZUS (umowa na minimalna kwote)
https://www.youtube.com/watch?v=vTnGi6lP5ok
Powrót do góry
OŻÓG 1950

PostWysłany: Pon Kwi 21, 2014 12:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.infopraca.pl/praca/grafik-komputerowy-biuro-prasowe-siemacha/krakow/10028912

Wink
Powrót do góry
raval

PostWysłany: Pon Lip 21, 2014 6:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szukam osoby ktora chcialaby sobie dorobic troszke kasy.
Oferuje 10 zl/h praca dorywcza
Mile widziana znajomosc podstaw mechaniki

Pw lub 508922385
Powrót do góry
HZA_Hutnik

PostWysłany: Pią Sie 22, 2014 10:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest zarobek: dla osób, które ukończyły studia do 12 miesięcy temu (może być licencjat, magisterka lub podyplomówka), nigdzie nie pracują oraz nie planują podejmowania od października studiów dziennych (zaoczne mogą być). I niestety odpadają też wszystkie kierunki studiów ścisłe. Zadanie do wykonania nie jest zbyt ciężkie.
Zainteresowani PW. Wink
Powrót do góry
metal
Site Admin

PostWysłany: Pią Lis 07, 2014 11:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://bip.malopolska.pl/mcprzedsiebiorczosci/Article/get/id,984778.html

Cytat:
1. Wymagania niezbędne:
a) wykształcenie wyższe;

b) min. 2-letnie doświadczenie w administracji samorządowej;

c) znajomość języków obcych: j. angielski/ niemiecki/ francuski;

d) znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym samorządu województwa;

e) znajomość problematyki rozwoju regionalnego;

f) znajomość procedur zarządzania i wdrażania funduszy strukturalnych;

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum forum.hutnik.krakow.pl Strona Główna -> Kogel-Mogel Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 18 z 20

Skocz do: