Temat o wszystkim

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » czw cze 11, 2009 8:14 pm

jeśłi sezon kończył się jak teraz w Rosji to drużyny urawnione musiały czekać ponad pół roku na start w europejskich pucharach, a w systemie takim jak teraz czekają góra 2 miesiące

Dark
Posty: 238
Rejestracja: czw paź 21, 2004 9:13 pm
Lokalizacja: Skawina

Postautor: Dark » czw cze 11, 2009 8:29 pm

No tak. Ale jaki problem żeby wszyscy grali systemem wiosna - jesień, a nie jesień - wiosna. Ktoś miał chyba jakiś ważny powód wprowadzając ten system.

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » czw cze 11, 2009 9:44 pm

dodam tylko ze zmiana nastąpiła w roku 1962

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » czw cze 11, 2009 9:46 pm

A mnie zastanawia czemu wszędzie tyle pesymizmu?
Nawet na tym forum...
pamiętam, jak zaczynałem tu pisać to było zupełnie inaczej... gdzie to sie podziało?

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 786
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » czw cze 11, 2009 10:52 pm

mr.Vitaminka pisze:
birkut pisze:Spóźniła się na lot Airbusem, zmarła w wypadku
Pasażerka z Włoch, która spóźniła się w Rio de Janeiro o kilka minut na tragiczny lot samolotem francuskich linii lotniczych Air France do Paryża zmarła w wypadku samochodowym - informują włoskie media.
Kobieta wraz z mężem spędzała wakacje w Brazylii, skąd szczęśliwie wróciła na pokładzie samolotu, który wyleciał z Brazylii kilka godzin po feralnym Airbusie 330. Małżeństwo jednak miało wypadek samochodowy na autostradzie między lotniskiem w Monachium a alpejskim miastem Brennero. Miejscowość znajduje się w prowincji Bolzano. W wyniku doznanych w wypadku obrażeń kobieta zmarła w karetce w drodze do szpitala.

Samolot linii lotniczych Air France spadł do oceanu pierwszego czerwca w odległości około 1200 km na północny wschód od wybrzeży Brazylii. W katastrofie zginęło 228 osób, w tym 28 Niemców i dwóch Polaków.



jak nic przypomina to film "efekt motyla"...


patrzac z drugiej strony , jak nic pasuje "oszukac przeznaczenie"

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1961
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » czw cze 11, 2009 11:59 pm

Dlaczego okolo 13 lat temu, m.in. w czasie gry w pucharze UEFA, Hutnik mial zolte-niebieskie stroje? Czy bylo to nawiazanie do klubu Stal Nowa Huta ktory potem przeistoczyl sie w Hutnika, a posiadal takie wlasnie barwy czy jednak bylo to tylko widzimisie owczesnych klubowych dzialaczy?

TEKLA
Posty: 97
Rejestracja: wt cze 19, 2007 3:03 pm

Postautor: TEKLA » pt cze 12, 2009 6:08 am

gdzie w Krk/Nh najlepiej czyt.najtaniej :P nabic klime w samochodzie opel vectra

TEKLA
Posty: 97
Rejestracja: wt cze 19, 2007 3:03 pm

Postautor: TEKLA » pt cze 12, 2009 6:09 am

huteusz pisze:A mnie zastanawia czemu wszędzie tyle pesymizmu?
Nawet na tym forum...
pamiętam, jak zaczynałem tu pisać to było zupełnie inaczej... gdzie to sie podziało?
...optymizm odszedl wraz z kolejnymi pilkarzami trenerami preezesami i niespelnionymi nadziejami na awans :)

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » pt cze 12, 2009 9:25 am

stefan batory pisze:
mr.Vitaminka pisze:
birkut pisze:...



jak nic przypomina to film "efekt motyla"...


patrzac z drugiej strony , jak nic pasuje "oszukac przeznaczenie"


o tym samym pomyślałem. To jest jak scenariusz tego filmu. Chyba 1 częsci. :wink:

Dark
Posty: 238
Rejestracja: czw paź 21, 2004 9:13 pm
Lokalizacja: Skawina

Postautor: Dark » pt cze 12, 2009 9:32 am

Winnetou pisze:Dlaczego okolo 13 lat temu, m.in. w czasie gry w pucharze UEFA, Hutnik mial zolte-niebieskie stroje? Czy bylo to nawiazanie do klubu Stal Nowa Huta ktory potem przeistoczyl sie w Hutnika, a posiadal takie wlasnie barwy czy jednak bylo to tylko widzimisie owczesnych klubowych dzialaczy?


Nasi działacze raczej słabo byli przywiązani do barw i wizerunku klubu. Zresztą herb który wtedy był używany też był nijaki.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3898
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » sob cze 13, 2009 12:21 am

Ja coś słyszałem, że pierwsze żółte koszulki były od GKSu Katowice za coś tam i tak zostało(???) ALE Nie jestem tego pewien. Wydaje mi się, że tak mówiła mi jedna osoba z forum. Czekam na weryfikację.

A co do w ogóle przywiązania do barw i wizerunku, to Dark ma rację. Pamiętam jeszcze ten prostokącik, co to niby miał udawać herb, tfuuuu :?

Junior
Posty: 1231
Rejestracja: pt sie 27, 2004 7:59 pm

Postautor: Junior » sob cze 13, 2009 12:25 am

Przeciwko Sigmie Nasi grali w pomarańczowych koszulkach fimy kokot czy jakoś tak a po Czesku to chyba nie najlepsze słówko
"Hutniczy chłopie bądź na Topie"

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » sob cze 13, 2009 8:15 am

Junior pisze:Przeciwko Sigmie Nasi grali w pomarańczowych koszulkach fimy kokot czy jakoś tak a po Czesku to chyba nie najlepsze słówko



http://www.kokott.com.pl/ - po czesku ku*as

dUfio
Posty: 9066
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » sob cze 13, 2009 8:51 am

Najdziwniejszy przypadek śmierci

Na dorocznej konferencji poświęconej naukowym metodom rozwiązywania spraw kryminalnych, prezydent organizacji AAFS, Dr. Don Harper Mills, zadziwił słuchaczy opowieścią o najdziwniejszym przypadku, dotyczącym kwalifikacji prawnej i przyczyny śmierci, z jakim przyszło mu się spotkać:

23 marca 1994, koroner badał ciało młodego chłopaka - Ronalda Opus - i stwierdził, że bezpośrednią przyczyną zgonu była rana postrzałowa głowy. Jednak według świadków denat skoczył z 10 piętra budynku chcąc popełnić samobójstwo. Zostawił on list pożegnalny, w którym wyjaśnił przyczyny swojej decyzji, a którego autentyczność potwierdzono po dokładnym zbadaniu.

W chwili oddania skoku, gdy był na wysokości 9-go piętra, w jednym z mieszkań nastąpił wystrzał ze strzelby - kula przebiła szybę i trafiła Ronalda prosto w głowę powodując jego natychmiastową śmierć. Ani strzelający, ani Ronald nie wiedzieli, że tuż poniżej 8-go piętra zamocowana była siatka ochraniająca pracujących na wysokości robotników przed niespodziewanym upadkiem - czyli Ronaldowi nie udałoby się popełnić samobójstwa - siatka by go zatrzymała.

Zwyczajowo - kontynuował dr Mills - osoba, która próbuje popełnić samobójstwo i osiąga swój efekt nawet innym sposobem niż to sobie zaplanowała nadal jest uważana za przypadek samobójstwa. Jednak w przypadku pana Opus'a mamy do czynienia z nieco inną sytuacją - został on śmiertelnie postrzelony podczas skoku z dziesiątego piętra, który normalnie zakonczyby się jego śmiercią, jednak z powodu siatki, nie udałoby mu się popełnić samobójstwa - dlatego też koroner uznał, że w tym przypadku należy sprawę traktować jako morderstwo.

Śledztwo wykazało, że pokój na 9-tym piętrze, z którego oddano strzał zamieszkany był przez starsze małżeństwo, które właśnie w tym momencie się kłóciło, a mężczyzna groził żonie bronią. Był on tak zdenerwowany, że pociągnął za spust, ale nie trafił w żonę, a kula ugodziła padającego Rolanda. Kiedy ktoś zamierza zabić osobę A, ale zabija osobę B jest winny morderstwaosoby B. Gdy mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa, zarówno on jak i żona byli zszokowani. Oboje stwierdzili, że myśleli, że broń była nie naładowana. Mężczyzna twierdził, że ma taki nawyk, że podczas kłótni grozi żonie nie nabitą bronią, ale nigdy nie miał zamiaru jej zabić, czy zranić. Dlatego śmierć Rolanda powinna zostać uznana za wypadek - ze względu na fakt,że broń była przypadkowo naładowana.

Dalsze śledztwo ujawniło świadka, który widział jak syn starszej pary ładował nieszczęsną broń kilka tygodni przed zdarzeniem. Okazało się, że kobieta odmówiła synowi wsparcia finansowego gdy poprosił ją o pieniądze na usunięcie ciąży swojej 16-stoletniej dziewczyny, a ten, znając zwyczaj grożenia bronią przez ojca, naładował strzelbę w nadziei, że matka zostanie zastrzelona. W takiej sytuacji sprawa znów stała się sprawą o morderstwo Ronalda Opus. I tu następuje najciekawsza część opowieści:

W śledztwie okazało się, że synem małżeństwa był właśnie Ronald Opus!

Ciąża dziewczyny, brak środków finansowych i nieudana próba zemsty na matce spowodowała, że chłopak zdecydował się na samobójczy skok z dachu budynku. Skok ten został przerwany strzałem w głowę ze strzelby, którą sam naładował w nadziei, że zginie jego matka. I tak dochodzimy do ostatecznego zamknięcia sprawy - uznanej w efekcie za udaną próbę samobójstwa.

BIMBER
Posty: 1164
Rejestracja: wt sie 24, 2004 11:47 am
Lokalizacja: KRAKÓW

Postautor: BIMBER » sob cze 13, 2009 10:59 pm

"...już nie ma dzikich plaż na których zbierałam bursztyny..."


http://www.youtube.com/watch?v=-pvzA39gR58