Eurabia

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » ndz lip 12, 2009 12:41 am

Cato pisze:co do Holandii to oni bogaci w kolonie nie byli :D za to emigrantów <głównie Marokańczyków> tam od groma, wsztstko przez to, iż w latach 60 by nadać tempo gospodarce sięgnęli po tanią siłę roboczą nadając im przywileje LICZNE..
tu artykuł z onetu coprawda, ale sprawą tą żyją całe Niemcy - a artykuł o dziwo oddaje fakty , które wg niemieckich źródeł rzeczywiście miały miejsce

Wikipedia się z Tobą nie zgadza:
Nowe państwo przybrało charakter kalwiński. Po zamordowaniu Wilhelma Orańskiego (1584) tytuł namiestnika oraz naczelne dowództwo otrzymał jego syn Maurycy z Nassau, który kontynuował wojnę z Hiszpanią. Holandia odebrała jej liczne kolonie w Indiach, Afryce i Ameryce.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz lip 12, 2009 12:06 pm

Cato pisze:co do Holandii to oni bogaci w kolonie nie byli :D za to emigrantów <głównie Marokańczyków> tam od groma, wsztstko przez to, iż w latach 60 by nadać tempo gospodarce sięgnęli po tanią siłę roboczą nadając im przywileje LICZNE..

metal pisze:Wikipedia się z Tobą nie zgadza:
Nowe państwo przybrało charakter kalwiński. Po zamordowaniu Wilhelma Orańskiego (1584) tytuł namiestnika oraz naczelne dowództwo otrzymał jego syn Maurycy z Nassau, który kontynuował wojnę z Hiszpanią. Holandia odebrała jej liczne kolonie w Indiach, Afryce i Ameryce.


Jeśli mogę wtrącić swoje trzy grosze, podejrzewam, że oboje macie rację. Wpływ pewnie miało i jedno, i drugie. Warto też przypomnieć sobie po co Kazimierz Wielki zaprosił Żydów do Polski... Też miał być wzrost gospodarczy.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lip 12, 2009 5:33 pm

metal pisze:
BINGONH pisze:Dla tego nie jestem rasistą. Uważam że kolor skóry nie odgrywa większej roli dla cywilizacji. Ważniejsze jest to by imigranci MUSIELI przestrzegać wartości kraju do którego przybawają. Innym słowem
Chcecie u nas mieszkać - dobrze, ale albo się asymilujecie ale wypad.
Gdyby tak zrobiono 20-30 lat temu w europie zachodniej nie było by takiego problemu jak jest teraz.


Opowiedziałem dziś mojej Zonie o naszej dyskusji na Forum. I podała mi JEDEN zajebiście ważny argument. który chyba przesądza kwestę przyczyn tematu, o którym tu piszemy:
Kto sprawił, że we Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii... itp jest tylu muzułmańskich imigrantów? Skąd oni się tam wzięli ?
No właśnie :) Europejczycy przez kilka wieków kolonizowali kraje arabskie, zaś ich mieszkańców traktowali jak swoich rodaków. Nie jestem najlepszy z historii, ale z tego co wiem to np. Algieria do późnych lat 50tych była kolonią francuską.

A wracając do Twojej wypowiedzi Bingo to rozumiem, że Polacy mieszkający na Wyspach nie powinni kultywować swoich tradycji i obrzędów, tylko uczestniczyć w tych lokalnych?


Ja jestem tego zdania że każdy powinien mieszkać we własnym kraju i wtedy nie będzie ani problemów ani dylematów moralnych.
Za granicę powinno się jeździć na wczasy.
Wiem że moje poglądy są w tej kwestii nie życiowe. Bo skoro tam się zarabia 5 razy tyle co tu to nie mam się co dziwić.
Nie mam pretensji do tych co wyjeżdżają za chlebem pretensję mam do tych co ich swoimi rządami zmusili do podjęcia takiej decyzji.

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1964
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » ndz lip 12, 2009 11:11 pm

Metal napisal:
[color=darkblue]Opowiedziałem dziś mojej Zonie o naszej dyskusji na Forum. I podała mi JEDEN zajebiście ważny argument. który chyba przesądza kwestę przyczyn tematu, o którym tu piszemy:
Kto sprawił, że we Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii... itp jest tylu muzułmańskich imigrantów? Skąd oni się tam wzięli ?
No właśnie :) Europejczycy przez kilka wieków kolonizowali kraje arabskie, zaś ich mieszkańców traktowali jak swoich rodaków. Nie jestem najlepszy z historii, ale z tego co wiem to np. Algieria do późnych lat 50tych była kolonią francuską.[/quote]

Metal - bardzo trafne spostrzezenie Twojej zony. Kiedy Europejczycy od kilkuset lat podbijali wszystkie inne kontynenty to bylo to ich zdaniem dobre, ale kiedy sami od 50 lat jestesmy "podbijani" to jest to juz zle.

Awatar użytkownika
Cato
Posty: 721
Rejestracja: śr cze 29, 2005 9:19 am

Postautor: Cato » śr lip 15, 2009 11:29 pm

metal pisze:Wikipedia się z Tobą nie zgadza:

nie ona jedna.. nawet jeśli, to jak to porównać np.z Indiami i % Hindusów w angielskiej gospodarce..ja dałem przykład na to, jak chwilowym zabiegiem prawnym - czyli ułatwieniem biednym Marokańczykom przyjazdu do Holandii ( dla nich plus bo lepsze życie, dla Holendrów - bo tania siła robocza ) Holendrzy sprezentowali sobie bonus gospodarczy i wygodne życie przez lat 20 z hakiem, a teraz budzą się ze świadomością,że kilkanaście % ich społeczeństwa przenika struktury ich państwa nie integruje się, a przez odmienność kulturową wręcz rozsadza to wspomniane społeczeństwo.. to oczywiście tylko szkic sytuacji, nie wyczerpuje bynajmniej problemu, ale sygnalizuje wciąż jedno i to samo - zmiana systemu wartości przez bogate czy dostatnio żyjące społeczeństwa skutkuje ujemnie, coraz bardziej ujemnie.
być HUTNIKIEM to być najgorętszym
ten kawałek męczy niekumatych

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » czw lip 16, 2009 8:38 am

Cato - to znaczy, że się zgadzamy :)
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw lip 23, 2009 11:34 pm

Co prawda nie o arabach ale o upadku cywilizacji europejskiej na pewno
http://www.youtube.com/watch?v=9aaEiBLSeIM

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lip 24, 2009 12:31 am

Nie chcę się tu nikomu narażać, ale widziałem kiedyś wywiad z córką Jacka Kaczmarskiego... Piękne piosenki, piękne ideały, ale... nie potrafił zadbać o własne gniazdo... Z tego, co mówiła córka, pił na umór i generalnie nie był taki fajny.

Jak się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.

Także sorry, ale nie darzę sympatią takich ludzi (może ze względu na mojego ojca).


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
metal
Site Admin
Posty: 3362
Rejestracja: pn sie 23, 2004 5:01 pm
Lokalizacja: http://www.Hutnik.krakow.pl
Kontakt:

Postautor: metal » pt lip 24, 2009 8:22 am

Ożóg - ale to chyba nie ten temat.
ObrazekStaram się pisać poprawnie po polsku!

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt lip 24, 2009 12:56 pm

Fakt off topic, odniosłem się tylko do piosenki (i jej autora) zamieszczonej w linku.


Pozdro

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pn sie 10, 2009 8:42 pm

Przed chwilą na TVP Info, w studiu, toczyła się dyskusja właśnie na taki temat, jaki jest tutaj, w tym temacie, na forum.

Niestety załapałem się tylko na końcówkę.

Interesy cywilizacji europejskiej tłumaczyło dwóch gości - jeden z nich to prof. Bogusław Wolniewicz.

Później połączyli się z innym studiem, gdzie głos zabierał Muzułmanin mieszkający w Polsce.


W sumie tyle... Samą końcówkę zobaczyłem.

Chciałem dać znać, że ten temat podejmują też ludzie znani publicznie.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » czw sie 20, 2009 10:47 pm

"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt sie 21, 2009 2:06 am

Właśnie o tej debacie pisałem. Dzięki za linki.

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » pn lut 22, 2010 2:57 pm

"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Awatar użytkownika
Cato
Posty: 721
Rejestracja: śr cze 29, 2005 9:19 am

Postautor: Cato » pn lis 08, 2010 11:47 pm

to oczywiście tylko incydent ( http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazo ... je,1555020 ) , ale to już obszerny zbiór incydentów : http://fakty.interia.pl/prasa/przewodni ... 52934,4255
być HUTNIKIEM to być najgorętszym

ten kawałek męczy niekumatych