To i owo na sportowo.

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

JOK_NH
Posty: 4594
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pt lut 11, 2011 10:49 pm

No to raczej nie było ciężkie do przewidzenia :wink:

Troublemaker
Posty: 2725
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » pt lut 11, 2011 11:47 pm

XXI-wieczny Nostradamus. :)

Chłop poniekąd jest w temacie. Troche czasu spędził w Gdańsku na trybunach przy Traugutta.
Quam dulce et decorum est pro patria mori

dan1950
Posty: 304
Rejestracja: sob mar 12, 2005 9:54 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: dan1950 » sob lut 12, 2011 12:14 am

Odnośnie odpowiedzi Trouble.........Jacek Kurski rzeczywiście spędził trochę czasu na Trauguta 29. A oto cytat z jednej mojej pracy :D "Pisząc o kibicach Lechii należy wspomnieć o ich udziale w powstawaniu „Solidarności” i walce z komunistycznym systemem poprzez działalność w podziemiu w FMW( federacji młodzieży walczącej). O tych doświadczeniach związanych z Lechią i walką o niepodległość opowiada Jacek Kurski poseł RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. „Chodziło się na Lechię tak samo dla piłki, jak i wspólnotowego doświadczenia, żeby przez chwilę można w tłumie mówić co się chce. Ludzie jak się stawali tłumem, to tak naprawdę potrafili się w nim odnaleźć. Słyszałem kiedyś taki aforyzm: „Nie bój sie zagubić w tłumie, tak naprawdę tylko w nim czasem można się odnaleźć”. To dokładnie dotyczy Lechii. W tłumie ludzie wstawali z kolan i odzyskiwali podmiotowość” . Z kibicowaniem Lechii wiąże się jedna z największych akcji w podziemiu dzisiejszego posła. „Z tego okresu, a więc już po ogólniaku, była właśnie na Lechii z 6 października 1985. Pewnego dnia obudziłem się z przekonaniem i takim obrazem w oczach, że zrobię akcję na Lechii polegającą na wywieszeniu jakiegoś dużego transparentu. Pojechałem we wrześniu 1985 r. w Beskidy na wakacje. Jechałem pociągiem sypialnym. Jak stanęliśmy w Bielsku – Białej żeby wysiąść, zobaczyłem, że wychodzę ostatni z wagonu. Patrzę, a w każdym wagonie po trzy prześcieradła. Myślę, sobie, może by je ukraść. W tamtych czasach można było wszystko przeciw władzy państwowej. Z kilkunastu prześcieradeł byłby niezły transparent, który można wywiesić na Lechii. Jak padnie gol, będzie tumult i łatwo się będzie ewakuować. Postanowiłem wracając do Gdańska, gwizdnąć te prześcieradła. Pojechałem specjalnie na ostatni przystanek do Gdyni. Jak wszyscy wysiedli i było pusto, gwizdnąłem 10 prześcieradeł. Moja obecna żona, a wtedy dziewczyna Monika Mucek, zszyła te prześcieradła. Powstała płachta 10x2 metry. Transparent przygotowaliśmy u Krzysztofa Biskupskiego na ul. Lipińskiego w Gdańsku. Wykonał go Mariusz Wilczyński, który działał wtedy w Federacji Młodzieży Walczącej. Mariusz miał świetne wyczucie plastyczne i na płachcie umieścił napis: „13 X bojkot. „Solidarność”. Chodziło nam o bojkot październikowych wyborów. W mojej ocenie koniec 1985 r. to był rzeczywiście szczyt terroru. Akcje zaplanowaliśmy na 6 października, na ostatnia niedzielę przed wyborami. W sobotę 5 października zwinęliśmy transparent . Był olbrzymi. Miał wielkość małego człowieka. Można sobie wyobrazić dziesięć zszytych prześcieradeł, gruba farba i sznurek. Ważyło to kilkanaście kilogramów. No i mieliśmy problem, bo wiedzieliśmy, że jest mnóstwo bezpieki i zomowców na meczach Lechii. W niedzielę miał być mecz z Ruchem Chorzów, który był liderem. Warunkiem powodzenia akcji było strzelenie przez Lechię bramki, bo tylko wtedy zapanuje szał, który pozwala się wmieszać w tłum. Ludzie są przez chwile oszołomieni. I nawet jak na ciebie patrzą, to myślą, że ktoś wywiesz transparent sportowy. Po za tym napis – nikt go tyłem nie przeczyta. W pierwszej chwili przeczytają ci, którzy są po drugiej stronie stadionu, ale ci mają ze 150 – 200 metrów, więc zanim nas namierzą, uciekniemy. Pomysł był dobry. Problem polegał na tym, że nie można z tym było iść na stadion. Postanowiliśmy go zakopać dzień wcześniej. Transparent zakopaliśmy pod zegarem w górce piachu. Przychodzimy godzinę przed meczem. Na stadionie pojawiali się już ludzie i było ZOMO, bo oni zawsze wcześniej przyjeżdżali. Mamy transparent, wszyscy siedzimy i jesteśmy przygotowani do akcji. Jedynym naszym problemem stało się to, że nie było gola. Mija pierwsza połowa meczu, a tu nic. Myślimy: ciężko będzie – Ruch liderem, mało bramek stracił, Lechia mało strzeliła. Ale Bóg się zlitował! W 55 minucie bramkę strzelił Mirosław Pękala i szał na Lechii. Wyskakujemy i wieszamy transparent. Umówiony z nami Jarosław Rybicki, też z Federacji, po drugiej stronie stadionu fotografował naszą akcję. „ Dufo” z innymi chłopakami w „młynie” ryczeli „Solidarność”. Profesjonalna akcja. Wszystko zagrało.”

Awatar użytkownika
birkut
Posty: 938
Rejestracja: sob lut 09, 2008 3:10 pm

Postautor: birkut » ndz lut 13, 2011 12:02 am

o Lechii i Solidarności wyszła ksiązka księdza Jarosława Wąsowicza "Biało Zielona Solidarość"

http://sklep.lechia.pl/Wydawnictwa?product_id=167
"Zauważyłem, że wszyscy którzy popierają aborcję zdążyli się już urodzić" - Ronald Wilson Reagan
http://ofensywawolnosci.pl/ksiega-pamia ... do-ksiegi/

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1971
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » czw mar 10, 2011 12:03 am

http://news.sky.com/skynews/Home/UK-New ... Dorchester

2 dni temu na meczu Dorchester - Havant & Waterlooville w 6-tej lidze angielskiej doszlo do zabawnej sytuacji. Otoz pewien gosciu ubrany tylko w kostium kapielowy ala Borat i korkotrampki wbiegl na boisko. Stewardzi nie mogli go zlapac. Zrobil to wiec w zapasniczym stylu pilkarz-manager klubu Dorchester. W nagrode otrzymal on od sedziego CZERWONA KARTKE za PRZEMOC NA BOISKU :D :D :D

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1971
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » czw mar 10, 2011 12:18 am

http://www.youtube.com/watch?v=ONtokJwz ... re=related

Chociaz jak dla mnie to mistrzem swiata jest ten gosciu. Przebiegl cale boisku, wykonal fikolka, zrobil sobie slalom pomiedzy stewardami, zgubil policyjny poscig, wbiegl w trybuny... i wrocil kontynuujac przedstawienie :D

dzuhas
Posty: 2367
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw mar 10, 2011 1:34 am

w kategori mix wygrywaja za to Ci
http://www.youtube.com/watch?v=qtmdGMPgU7I
pzdr Osiek

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1971
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » pt mar 11, 2011 1:36 am

2 dni temu byl w Anglii mecz Everton - Birmingham. Sedziowal go P. Walton, ktory w trakcie spotkania postanowil ukarac za jakies przewinienie zawodnika gosci J. Mutcha zolta kartka. Arbiter siegnal do kieszeni po kartke, a tam.....pusto. Chlop zwyczajnie zapomnial zabrac kartek :D Ale nie zalamal sie tym, lecz wykonal ruch reka, tak jakby faktycznie trzymal kartke w dloni i wpisal numer zawodnika do notesu :D .



39-letnia kibicka Man United umiescila na szybie swojego samochodu nalepke z napisem: On the first day God created United, then completely fucked up and created City. Jednak jakiemus kibicowi City sie to nie spodobalo i zadzwonil na policje. Ci sie szybko pojawili i zagrozili fance Man United, ze bedzie miala za to w sprawe w sadzie za "public order offence" :D . Nie doszlo jednak do tego, poniewaz kibicka zgodzila sie dobrowolnie zdrapac literke U ze slowka Fucked :D .

Tak na marginesie to maz tej niegrzecznej fanki United jest kibicem City :D .

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt kwie 19, 2011 11:27 pm


Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » czw cze 02, 2011 12:35 pm

Tak się bawi tak się bawi Wisełka… :?
Zdjęcie autentyczne, kto oglądał w niedziele CANAL+ to miał okazję zobaczyć to na żywo.
Wrażliwym i nieletnim nie polecam tego otwierać

http://i53.tinypic.com/fjff52.png
Mówię to co myślę, robię to co mówię

1979
Posty: 1900
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 6:44 am

Postautor: 1979 » czw cze 02, 2011 1:01 pm

bylo w telewizji , to nie jest zdjecie w jakiejs glupiej pozie tylko gosc rzeczywiscie zaczał mu ciagnąć gębą suta
od swych narodzin przez wszystkie lata
NA ZAWSZE Hutnik
powstrzyma nas tylko koniec świata

BYLISMY - JESTESMY - BEDZIEMY

SIWY 1950
Posty: 272
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 4:40 pm
Lokalizacja: Południe Polski..

Postautor: SIWY 1950 » czw cze 02, 2011 7:35 pm

jacy piłkarze, tacy kibice... :wink:
FC PORĘBA

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw cze 02, 2011 7:52 pm

Chyba na odwrót :idea:

SIWY 1950
Posty: 272
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 4:40 pm
Lokalizacja: Południe Polski..

Postautor: SIWY 1950 » czw cze 02, 2011 8:54 pm

stazyja69 pisze:Chyba na odwrót :idea:

dla mnie to bez roznicy bo od zawsze wisła to stara... :D
FC PORĘBA

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » sob cze 11, 2011 2:07 pm