MANIFESTACJA

Tematy piłkarskie (do 2010 r.)

Moderatorzy: dUfio, majlech

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » pt wrz 18, 2009 10:27 pm

Rybak pisze:wlasnie ze ma znaczenie...
na Hutnika tam wszyscy maja wyjebane, nie wiem co ta tłusta swinia szmyt caly czas mowil miasto i miasto...
Miasto w jaki sposob nam moze pomoc to tylko zniwelowac jakos dlugi, nie liczcie na jakakolwiek inna pomoc niestety...
TRZEBA SZUKAC PRYWTANEGO INWESTORA, ale niestety, jak dzialacze dalej beda obierac kierunek miasta i Huty, i jej spólek to huj z tego bedzie wielki. Tyle z mojej strony



Manifestacja pod Radą Miasta, ale nie po to, żeby ich o coś prosić.

i szum medialny


Może wtedy się ktoś zainteresuje (ale na pewno nie będzie to nikt z Miasta).


Ewentualne prośby wypisane na jakiś transparentach podziałają w mediach i mogą trafić do jakiegoś prywatnego odbiorcy.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » sob wrz 19, 2009 7:54 am

Lepiej coś robić niż nie robić nic i patrzeć jak to wszystko umiera. No chyba że o to niektórym chodzi. Może szanse są nikłe, może tłumów nie będzie ale przynajmniej nikt nie powie że kibicom nie zależy i nie będzie argumentów że Hutnika nie ma w Krakowie. Na cuda nie ma co liczyć bo nikt z władz miejskich nie wyciągnie z kieszeni kilku baniek na pokrycie cudzych długów, ale może przynajmniej ktoś się Hutnikiem zainteresuje, może znajdzie się ktoś kto będzie chciał pomóc.

fan
Posty: 970
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:25 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Postautor: fan » sob wrz 19, 2009 9:12 am

Ale zrozum że w radzie miasta nie ma ludzi wiązanych z Hutnikiem.
Wisła i Cracovia po prostu podzieliły Kraków między siebie i nie będą ratować Hutnika a już na pewno budować tu silnej drużyny.
Po co im konkurencja?

To co najlepiej siąść, płakać i czekać aż prezes Oraczewski dzięki swoim wspaniałym kontaktom wyciągnie Hutnika sam z tego bagna ? :lol: Dobrze wiemy, że kolejne Zarządy Hutnika tylko coraz bardziej go pogrążały. Coraz bliżej do wyborów i radni też muszą uwazać co robią pakując grube miliony w dwa stadiony pomimo, że obiecany był również trzeci bez względu na to czy w Krakowie odbędzie się Euro czy nie. Po drugie problemy ma klub z największej dzielnicy Krakowa, któremu akurat teraz potrzebna jest pomoc a nie dodatkowe utrudnianie w postaci braku zapłaty za wykonane prace. Ja wiem, że w radzie miasta nie mamy aktualnie żadznego lobby pomimo, że wielu radnych jest z Huty ale myślę, że po takim nagłośnieniu znajdzie się ktoś kto zainteresuje się losem Hutnika poważniej...

Awatar użytkownika
Pawel76Nh
Posty: 476
Rejestracja: czw paź 14, 2004 7:54 pm

Postautor: Pawel76Nh » sob wrz 19, 2009 9:14 am

a najwazniejsze to znalezc kase na zalegle wyplaty dla pilkarzy
tylko jak bo na znalezienie kogos kto wyda te 4 banki to zapomniec mozna

Awatar użytkownika
Kosoviak
Posty: 732
Rejestracja: śr maja 25, 2005 3:46 pm
Lokalizacja: RUCZAJ

Postautor: Kosoviak » sob wrz 19, 2009 9:19 am

wystarczy dziś wygrać 6 w totka, jest 9 baniek :)
Na spłatę długu, przejecie klubu starczy jak nic. Na awans też i to do I ligi.
Takie jest moje osobiste marzenie. jednak ciągle posyłam dobre liczby a oni tak oszukują :(
jak to się mówi, łatwo przyszło, a wydać kasę na ukochany klub to sama przyjemność :)
Mam swój rozum i swoje sympatie!!

Hutnik & DYNAMO % JASTRZĘBIE & MAGDEBURG

Fan Club Kościuszkowskie
Posty: 338
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:47 am

Postautor: Fan Club Kościuszkowskie » sob wrz 19, 2009 4:34 pm

Daro1950 pisze:
Fan Club Kościuszkowskie pisze: może paru naszych młodych grających w Ekstraklasie (np. Pazdan ,Madejski itd.).


W 1 lidze



GRAJĄCYCH...wiem gdzie teraz gra Górnik.

gg-nh
Posty: 31
Rejestracja: sob mar 28, 2009 9:56 pm

Postautor: gg-nh » ndz wrz 20, 2009 12:32 pm

Zanim zacznie się wyznaczać termin, hasła i martwić o frekwencję najpierw trzeba by sobie odpowiedzieć na pytanie "co właściwie chcemy od władz miasta załatwić ?".

Szczerze powiedziawszy nie znam żadnych możliwości, żeby miasto wsparło prywatną spółkę. Ktoś tu wspomniał o tym, że miasto buduje stadiony Wiśle i Cracovii. Zgoda, ale pamiętajmy, że nawet jeśli jakimś cudem miasto znalazłoby i 100 mln zł na przebudowę naszego stadionu, to w żadnym przypadku nie oznacza to, że pieniądze trafią do spółki Hutnik SSA !! Kasa na budowę stadionów W i C też przecież nie trafia do tych klubów, tylko do wykonawców-firm budowlanych (Budimex-Dromex, Polimex-Mostostal itd). Natomiast nikt nie może zagwarantować, że akurat przebudowę stadionu na Suchych Stawach robiłaby spółka remontowa Hutnik SSA - z jednego prostego powodu: wszelkie prace zlecane ze środków publicznych (czyli np. z budżetu miasta) muszą się odbyć poprzez przetarg - wystarczy przecież, że inna firma złoży lepszą ofertę (np. jeśli o wyborze decydować będzie cena - wystarczy, że ktoś zaoferuje, że zrobi te prace o 1000 zł taniej..) i zamówienia nie dostanie spółka Hutnik SSA.

Temat pożyczki rozumiem, że też już upadł, bo o ile pamiętam kiedyś w materiale TV Kraków Skarbnik wypowiedział się, że Miasto nie ma prawnej możliwości udzielenia takich pożyczek prywatnej spółce.

Wracam więc do pytania z początku: w jaki sposób Waszym zdaniem miasto może pomóc spółce Hutnik SSA ?

Perła17
Posty: 508
Rejestracja: śr maja 04, 2005 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Perła17 » ndz wrz 20, 2009 12:48 pm

Jagiellonia dostanie milion złotych z kasy miasta

Jagiellonia Białystok otrzyma milion złotych brutto z kasy miasta. Białostocki magistrat właśnie rozstrzygnął przetarg na promocję miasta poprzez "organizowanie i udział w rozgrywkach najwyższej klasy".

- Nasze potrzeby są bardzo szerokie - zapowiada prezes Jagiellonii Ireneusz Trąbiński, który obiecuje, że pieniądze przeznaczy nie tylko na poprawę warunków, w jakich trenuje pierwszy zespół, ale też grupy juniorskie.

W ubiegłych latach miasto wspierało klub podobnymi kwotami. A w pierwszym półroczu tego roku przekazało Jagiellonii 750 tys. złotych.

źródło: Kurier Poranny


Pełna nazwa:
Jagiellonia-Białystok Sportowa Spółka Akcyjna


Adres: 15-281 Białystok, ul. Legionowa 28 (Błękitny wieżowiec - VII piętro)
Bohaterów Września- Zawsze Wierni

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » ndz wrz 20, 2009 2:06 pm

Manifestacja tak, ale jeszcze nie teraz...
Najpierw zacznijmy jakoś działać !
Myślę że na początek dobrze by było zrobić jakąś stronkę, coś w stylu "Ratujemy Hutnika Kraków" gdzie każdy mógłby znaleźć informację na temat aktualnej sytuacji w klubie jak również w jaki sposób może pomóc.
Potrzebny Nam jest rozgłos, bo ludzie w Krakowie za bardzo nie wiedzą co się tutaj dzieje...
A myślę że jak sami zaczniemy robić jakiś szum wokół Hutnika to media lokalne same do Nas przyjdą...
I jak robić manifestację to tak żeby na niej byli Wszyscy kibice w każdym wieku !

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » ndz wrz 20, 2009 2:13 pm

jarkonh pisze:Manifestacja tak, ale jeszcze nie teraz...
Najpierw zacznijmy jakoś działać !
Myślę że na początek dobrze by było zrobić jakąś stronkę, coś w stylu "Ratujemy Hutnika Kraków" gdzie każdy mógłby znaleźć informację na temat aktualnej sytuacji w klubie jak również w jaki sposób może pomóc.
Potrzebny Nam jest rozgłos, bo ludzie w Krakowie za bardzo nie wiedzą co się tutaj dzieje...
A myślę że jak sami zaczniemy robić jakiś szum wokół Hutnika to media lokalne same do Nas przyjdą...
I jak robić manifestację to tak żeby na niej byli Wszyscy kibice w każdym wieku !



Ale co umieścić na takiej stronie? Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić.


A żeby na takiej manifestacji byli WSZYSCY to chyba trzeba ją zalegalizować i wtedy ktoś musi wziąć za nią odpowiedzialność.

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » ndz wrz 20, 2009 2:22 pm

KonradHKS pisze:
jarkonh pisze:Manifestacja tak, ale jeszcze nie teraz...
Najpierw zacznijmy jakoś działać !
Myślę że na początek dobrze by było zrobić jakąś stronkę, coś w stylu "Ratujemy Hutnika Kraków" gdzie każdy mógłby znaleźć informację na temat aktualnej sytuacji w klubie jak również w jaki sposób może pomóc.
Potrzebny Nam jest rozgłos, bo ludzie w Krakowie za bardzo nie wiedzą co się tutaj dzieje...
A myślę że jak sami zaczniemy robić jakiś szum wokół Hutnika to media lokalne same do Nas przyjdą...
I jak robić manifestację to tak żeby na niej byli Wszyscy kibice w każdym wieku !



Ale co umieścić na takiej stronie? Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić.


A żeby na takiej manifestacji byli WSZYSCY to chyba trzeba ją zalegalizować i wtedy ktoś musi wziąć za nią odpowiedzialność.



Najlepsza manifestacja z zaskoczenia. Jak beda wiedziec to beda szaranowicze i inne tomasze kamele latać, a jak zostaną zaskoczeni blokadą miasta, to wtedy bedzie o tym głośno

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » ndz wrz 20, 2009 2:27 pm

KonradHKS pisze:Ale co umieścić na takiej stronie? Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić.


Jeżeli chcemy jakoś pomóc piłkarzom i mamy zamiar zbierać dla nich kasę powiedzmy na sprzęt to należy o tym ludziom powiedzieć i gdzieś się z ofiarodawcami rozliczać.
Strona z dobrym sloganem byłaby dobrym do tego miejscem :)


KonradHKS pisze:A żeby na takiej manifestacji byli WSZYSCY to chyba trzeba ją zalegalizować i wtedy ktoś musi wziąć za nią odpowiedzialność.


A jak to widzisz inaczej ? Ot tak Sobie przyjdziemy, przyjadą pieski i Nas zaczną zwijać za organizowanie nielegalnie zbiegowiska...

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » ndz wrz 20, 2009 2:32 pm

jarkonh pisze:
KonradHKS pisze:A żeby na takiej manifestacji byli WSZYSCY to chyba trzeba ją zalegalizować i wtedy ktoś musi wziąć za nią odpowiedzialność.


A jak to widzisz inaczej ? Ot tak Sobie przyjdziemy, przyjadą pieski i Nas zaczną zwijać za organizowanie nielegalnie zbiegowiska...


hmmm...

Nie wiem czy za POKOJOWĄ manifestację są aż tak poważne konsekwencję. Musiałby się ktos kto zna prawo wypowiedzieć.

W takim razie jeśli stowarzyszenie nie zamie się organizacją takiej manifestacji to można temat zamknąć bo kto z was osobiście weźmie odpowiedzialność za wszystkich?

gg-nh
Posty: 31
Rejestracja: sob mar 28, 2009 9:56 pm

Postautor: gg-nh » ndz wrz 20, 2009 2:39 pm

Jest jeszcze jeden problem i to poważny. Tak naprawdę na chwilę obecną to my (my w sensie spółka Hutnik SSA) nie możemy startować w żadnym przetargu: ani na remont stadionu ani na promocję (co było ciekawym przykładem podsuniętym powyżej przez Perłę).
Zajrzałem do ustawy "Prawo zamówień publicznych", gdzie jest napisane, że "Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu" (art 24, ust. 1 pkt 3 gdyby ktoś chciał sprawdzić).
Innymi słowy dopóki przynajmniej nie zawrzemy ugody z ZUS i Urzędem Skarbowym nie ma nawet co marzyć o jakichkolwiek zleceniach ze strony miasta...

Awatar użytkownika
jarkonh
Posty: 1055
Rejestracja: czw maja 01, 2008 4:45 pm
Lokalizacja: Obecnie Stoki, wcześniej BW

Postautor: jarkonh » ndz wrz 20, 2009 2:48 pm

KonradHKS pisze:W takim razie jeśli stowarzyszenie nie zamie się organizacją takiej manifestacji to można temat zamknąć bo kto z was osobiście weźmie odpowiedzialność za wszystkich?


Nie możemy cały czas oglądać się na stowarzyszenie, sami też coś możemy zadziałać dlatego uważam że na manifestację jest za wcześnie.