Against/For Modern Football:o hot-dogach i coli na trybunach

Tematy piłkarskie (do 2010 r.)

Moderatorzy: dUfio, majlech

Selecta
Posty: 57
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 2:37 pm

Postautor: Selecta » wt gru 29, 2009 6:39 pm

Pewnie ze ma znaczenie w ktorej lidze bedziemy grac. A to z tego powodu, ze choc wiem ci co zostali juz do konca beda wierni Hutnikowi, potrzeba mlodej krwii. W czasach kiedy wisla zdobywa mistrzostwo a craxa za sezon/dwa bedzie z nimi o to mistrzostwo walczyla; nikogo nie ciagnie w strone Hutnika. Mlodzi interesujacy sie pilka z tej prostej przyczyny beda zaczynali kibicowac w i c.
Wiadomo ze zawsze zostanie jakas garstka mlodziakow ze Starej Huty ale chyba nie o to chodzi? Nie chcemy byc w koncu marginalnym, dzielnicowym klubem.

Najpierw jednak musi dobrze dzialac klub. Od tego trzeba zaczac. Jesli inwestora nie bedzie, to trzeba doprowadzic do jego upadlosci. Zbudowac od nowa. Od podstaw. Od 6 ligi.
Moze to by nawet pomoglo. Wstep na mecze za darmo, nawet na bocznym boisku, rodziny z dziecmi, piknik niedzielny po kosciele :lol:
Zeby reanimacja skonczyla sie sukcesem na mecze musza zaczac przychodzic ludzie. Liczeni nie w setkach ale w tysiacach. Takie wielkie miasto a na mecze nikt nie chodzi.
Chuligani tez sie do tego przyczynili. Ogolne chamstwo na stadionie.

W okol Hutnika trzeba zbudowac atmosfere. Artykuly w prasie powinny wzbudzac w czytelniku chec pomocy, zrobienia czegos. Pewnie 80% mieszkancow NH nie ma pojecia ze Hutnikowi grozi upadlosc. Podejrzewam tez, ze na prawde masie ludzi po prostu nie chce sie chodzic na mecze ale ogolnie/w przeszlosci kibicowali Hutnikowi. Trzeba ich znowu na stadion przyciagnac.

Tu jest wielka szansa, ze mecze Wisly i Cracovii w NH zwroca znowu oczy Nowohucian na Suche Stawy. Moze przyjda znowu z sentymentu, moze z ciekawosci czy cos sie zmienilo.
Powolutku zaczyna nam przybywac w portfelu (nam wszystkim Polakom ogolnie) wiec oplata za bilet nie bedzie juz taka bariera. Z dwoma krytymi trybunami rowniez warunki atmosferyczne beda odgrywaly mniejsze znaczenie. Krzeselka, bezpieczenstwo na stadionie, mecz przy sztucznym swietle. To powinno przyciagac ludzi na stadion.

Niech sie stanie NOWE!

8)

Selecta
Posty: 57
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 2:37 pm

Postautor: Selecta » wt gru 29, 2009 6:42 pm

Chyba mnie ponieslo troche :lol:

Troublemaker
Posty: 2724
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » wt gru 29, 2009 6:46 pm

Selecta pisze:Tu jest wielka szansa, ze mecze Wisly i Cracovii w NH zwroca znowu oczy Nowohucian na Suche Stawy. Moze przyjda znowu z sentymentu, moze z ciekawosci czy cos sie zmienilo.


Czytam to co napisałeś i oczom nie wierzę... :shock:
"Poniosło" w niniejszej sytuacji to to najłagodniejsze określenie!
Quam dulce et decorum est pro patria mori

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt gru 29, 2009 6:59 pm

Selecta pisze:Chuligani tez sie do tego przyczynili. Ogolne chamstwo na stadionie.



gdyby nie "chuligani i chamstwo na stadionie" to na mecze Hutnika nie chodziłoby 500-2500 osób tylko 100-200 a na wyjazdy nie jezdzilby nikt wiec ochłon

Selecta
Posty: 57
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 2:37 pm

Postautor: Selecta » wt gru 29, 2009 7:10 pm

Troublemaker pisze:
Selecta pisze:Tu jest wielka szansa, ze mecze Wisly i Cracovii w NH zwroca znowu oczy Nowohucian na Suche Stawy. Moze przyjda znowu z sentymentu, moze z ciekawosci czy cos sie zmienilo.


Czytam to co napisałeś i oczom nie wierzę... :shock:
"Poniosło" w niniejszej sytuacji to to najłagodniejsze określenie!


Pewnie mnie zle zrozumiales.
Nie chcialbym zeby przyszli na mecze Wisly i Cracovii (choc w polowie przypadkow pewnie tak sie stanie) tylko zeby przyszli na mecz Hutnika (o ile bedziemy grac).

Selecta
Posty: 57
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 2:37 pm

Postautor: Selecta » wt gru 29, 2009 7:13 pm

dUfio pisze:
Selecta pisze:Chuligani tez sie do tego przyczynili. Ogolne chamstwo na stadionie.



gdyby nie "chuligani i chamstwo na stadionie" to na mecze Hutnika nie chodziłoby 500-2500 osób tylko 100-200 a na wyjazdy nie jezdzilby nikt wiec ochłon


ej no 2,5k sie bierze dlatego ze sa przyjezdni i jest wielka mobilizacja. a normalnie to 500 jest duzo.
a mi chodzi o to zeby przyciagnac masy. pikniki. rodziny z dziecmi. zeby to bylo wydarzenie kulturalne a nie okazja do wydarcia mordy. :mrgreen:

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » wt gru 29, 2009 7:32 pm

Zapraszam do teatru. :roll:

Selecta
Posty: 57
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 2:37 pm

Postautor: Selecta » wt gru 29, 2009 7:36 pm

KonradHKS pisze:Zapraszam do teatru. :roll:


rzadko sie zdarza zeby grali cos na swiezym powietrzu :wink:

ale przypomnialo mi sie takie sformulowanie; 'pilkarski spektakl' :)
Ostatnio zmieniony wt gru 29, 2009 8:49 pm przez Selecta, łącznie zmieniany 1 raz.

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt gru 29, 2009 7:46 pm

skąd ty żeś się chłopie urwał

viki
Posty: 526
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 4:26 am
Lokalizacja: KRK (74-75) NH (75-03) KRK (03-?)

Postautor: viki » wt gru 29, 2009 7:49 pm

jak to skąd?

z choinki :lol:

przecież jest sezon na drzewko :lol:
ezswaz aN Hutnik

Troublemaker
Posty: 2724
Rejestracja: pt paź 01, 2004 2:00 pm

Postautor: Troublemaker » wt gru 29, 2009 7:56 pm

Selecta pisze:
Troublemaker pisze:
Selecta pisze:Tu jest wielka szansa, ze mecze Wisly i Cracovii w NH zwroca znowu oczy Nowohucian na Suche Stawy. Moze przyjda znowu z sentymentu, moze z ciekawosci czy cos sie zmienilo.


Czytam to co napisałeś i oczom nie wierzę... :shock:
"Poniosło" w niniejszej sytuacji to to najłagodniejsze określenie!


Pewnie mnie zle zrozumiales.
Nie chcialbym zeby przyszli na mecze Wisly i Cracovii (choc w polowie przypadkow pewnie tak sie stanie) tylko zeby przyszli na mecz Hutnika (o ile bedziemy grac).


Zrozumiałem Cię bardzo dobrze...z tym nigdy nie mam problemów...Gdybyś we wczesniejszym poście tak to ujał jak przed chwilą, to raczej nie miałbym powodów żeby Cię prostowac. Nieprawdaz...?

Natomiast przyznam Ci rację, że Cię bez dwóch zdań poniosło w swojej wypowiedzi. Wierzę, że leży Ci na sercu dobro Hutnika ale częśc Twoich pomysłów przypomina mi pomysły utopijnych socjalistów Saint-Simona czy Fouriera. Niestety...

1. Użyłeś terminu "chamstwo" obrażając niejednego z nas
2. Na mecz nie przychodzę aby tylko wydrzeć mordę.
3. Tekst o chuliganach odstraszających potencjalnych widzów jest rodem z Wyborczej...mniemam, że sobie zdajesz z tego faktu sprawę. Jest idealnym i zarazem niemającym potwierdzenia w rzeczywistości argumentem niechetnych nam mediów.

Selecta pisze:Powolutku zaczyna nam przybywac w portfelu (nam wszystkim Polakom ogolnie) wiec oplata za bilet nie bedzie juz taka bariera. Z dwoma krytymi trybunami rowniez warunki atmosferyczne beda odgrywaly mniejsze znaczenie. Krzeselka, bezpieczenstwo na stadionie, mecz przy sztucznym swietle. To powinno przyciagac ludzi na stadion.


Z tym jestem w stanie sie zgodzić ale zapomniałes o jednej bardzo ważnej kwestii, która z Suchych Stawów czyni magnez dla publiczności i na danym meczu rosnie kilkukrotnie....
...to nie tylko mecz z liczna grupa przyjezdnych, bądź spotkanie przy sztucznym świetle...to uczestniczenie w spektaklu na trybunach, w którym tworzymy ta "zajebista całość" i często jest bardziej atrakcyjny i przyciągający uwagę aniżeli zmagania na murawie :!: :!:



PS: Ze mną po litrze ponoc jeszcze mozna w miarę konstruktywnie podyskutować, więc wnioskuję ze chyba chlejesz non-stop od Szczepana...
...taka mała dygresja...
Quam dulce et decorum est pro patria mori

Awatar użytkownika
Daro1950
Posty: 285
Rejestracja: czw sie 07, 2008 5:16 pm
Lokalizacja: Stara Huta

Postautor: Daro1950 » wt gru 29, 2009 8:29 pm

Selecta pisze:Chuligani tez sie do tego przyczynili. Ogolne chamstwo na stadionie.


To żeś chłopie dojebał...

Selecta
Posty: 57
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 2:37 pm

Postautor: Selecta » wt gru 29, 2009 8:43 pm

Troublemaker pisze:
Selecta pisze:
Troublemaker pisze:
Selecta pisze:Tu jest wielka szansa, ze mecze Wisly i Cracovii w NH zwroca znowu oczy Nowohucian na Suche Stawy. Moze przyjda znowu z sentymentu, moze z ciekawosci czy cos sie zmienilo.


Czytam to co napisałeś i oczom nie wierzę... :shock:
"Poniosło" w niniejszej sytuacji to to najłagodniejsze określenie!


Pewnie mnie zle zrozumiales.
Nie chcialbym zeby przyszli na mecze Wisly i Cracovii (choc w polowie przypadkow pewnie tak sie stanie) tylko zeby przyszli na mecz Hutnika (o ile bedziemy grac).


Zrozumiałem Cię bardzo dobrze...z tym nigdy nie mam problemów...Gdybyś we wczesniejszym poście tak to ujał jak przed chwilą, to raczej nie miałbym powodów żeby Cię prostowac. Nieprawdaz...?

Natomiast przyznam Ci rację, że Cię bez dwóch zdań poniosło w swojej wypowiedzi. Wierzę, że leży Ci na sercu dobro Hutnika ale częśc Twoich pomysłów przypomina mi pomysły utopijnych socjalistów Saint-Simona czy Fouriera. Niestety...


Rzeczywiscie zle to ujalem. Dosadniej; jak ludzie zobacza na wlasne oczy ze pilka nozna na zywo to fajna sprawa to moze powroca wspomnienia i wybiora sie znowu na mecz Hutnika.

Przyznaje ze mnie ponioslo. koniec tematu. ale tak czy siak kiedys jak juz beda pieniadze i poziom pilkarski, trzeba bedzie zorganizowac jakas akcje propagujaca chodzenie na mecze Hutnika.

Troublemaker pisze:1. Użyłeś terminu "chamstwo" obrażając niejednego z nas
2. Na mecz nie przychodzę aby tylko wydrzeć mordę.
3. Tekst o chuliganach odstraszających potencjalnych widzów jest rodem z Wyborczej...mniemam, że sobie zdajesz z tego faktu sprawę. Jest idealnym i zarazem niemającym potwierdzenia w rzeczywistości argumentem niechetnych nam mediów.


Jezeli nie jestes 'chamem' to nie powinienes poczuc sie urazony.
Chuligani i ich wybryki stadionowe tworza podswiadomy obraz w glowie potencjalnego widza. Zdjecia w gazecie czy migawki w telewizji nie oddaja prawdy ale potrafia zniechecic.
Wyobrazmy sobie malzenstwo z dzieckiem z 'dobrego domu'. Przeciez oni na sama mysl o jezyku jakiego sie uzywa na stadionach zrezygnuja z takiego wyjscia. Wiadomo ze problem jest wszedzie. Sa tez rozne sektory.
Inny przypadek; malolat prosi rodzicow zeby go puscili na mecz; a matka byla swiadkiem zadymy po Hutnik-Lechia kilka lat temu (czy nawet powiedziala jej to kolezanka kolezanki). Nie pusci!
Takich przykladow byloby jeszcze kilka. Dopoki ludzie sie nie przekonaja ze nie jest tak zle, nie bedzie dobrze :)
Akcja zachecajaca przyjscie calymi rodzinami na mecz, moglaby cos zmienic i zapoczatkowac nowy trend.

Selecta pisze:Powolutku zaczyna nam przybywac w portfelu (nam wszystkim Polakom ogolnie) wiec oplata za bilet nie bedzie juz taka bariera. Z dwoma krytymi trybunami rowniez warunki atmosferyczne beda odgrywaly mniejsze znaczenie. Krzeselka, bezpieczenstwo na stadionie, mecz przy sztucznym swietle. To powinno przyciagac ludzi na stadion.


Troublemaker pisze:Z tym jestem w stanie sie zgodzić ale zapomniałes o jednej bardzo ważnej kwestii, która z Suchych Stawów czyni magnez dla publiczności i na danym meczu rosnie kilkukrotnie....
...to nie tylko mecz z liczna grupa przyjezdnych, bądź spotkanie przy sztucznym świetle...to uczestniczenie w spektaklu na trybunach, w którym tworzymy ta "zajebista całość" i często jest bardziej atrakcyjny i przyciągający uwagę aniżeli zmagania na murawie :!: :!: [/qoute]



Tak jest teraz. Przyciaga to ludzi ktorzy sie tymi sprawami interesuja. Ale dla przecietnego zjadacza chleba obejrzenie kilku fajerwerkow na trybunach ekscytacji nie wywola.
Na mecze z przyjezdnymi rzeczywiscie przychodzi wiecej ludzi, przede wszystkim z dwoch powodow:
1. Czesc tej zwiekszonej frekwencji to przyjezdni :wink:
2. Najwieksza czesc naszych ma miejsce docelowe 'mlyn' i tylko dla niego ida na ten mecz.
Nie uwazam ze to zle. Ale tych najwierniejszych jest ile jest. Ich nie pomnozymy. Trzeba przyciagnac tych co nie chodza.

Na trybunach zazwyczaj jest ciekawiej niz na boisku. Ale powiedzmy ze to jest kwestia tylko i wylacznie pieniedzy.
Poziom rozgrywek na pewno ma tu decydujace znaczenie. Przyciagnie na pewno kibicow pilki noznej. Za to w innych krajach na mecze przy pelnym stadionie spora czesc ludzi w ogole pilki nie lubi. Przychodza tylko po to zeby zobaczyc, poczuc atmosfere.

Troublemaker pisze:PS: Ze mną po litrze ponoc jeszcze mozna w miarę konstruktywnie podyskutować, więc wnioskuję ze chyba chlejesz non-stop od Szczepana...
...taka mała dygresja...

powiedzmy ze troche niewyspany jestem ale mnie na pisanie wzielo 8)

Selecta
Posty: 57
Rejestracja: ndz lis 30, 2008 2:37 pm

Postautor: Selecta » wt gru 29, 2009 8:51 pm

Daro1950 pisze:
Selecta pisze:Chuligani tez sie do tego przyczynili. Ogolne chamstwo na stadionie.


To żeś chłopie dojebał...


Jak sie nie zgadzasz to napisz dlaczego nie :!:

taki komentarz niewiele wnosi...

dUfio
Posty: 9070
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt gru 29, 2009 8:52 pm

heh co tu rozkmniac-zaczna te patałachy (nie pisze o obecnej przenajswietszej druzynie) dobrze grac, wygrywac, awansowywac coraz wyzej-to ludzie przyjda niezaleznie od jakichkolwiek

poza tym jak wytluamczysz fakt ze na stadiony gdzie dzieja sie najbardziej drastyczne i dantejskie akcje chodzi najwiecej ludzi a chuligani tych druzyn to czolowka Polski? ostatnio owszem mniej ale od czasu do czasu polska scena <h> daje znac ze ma sie dobrze i nie przeklada sie to na zmniejszanie frekwencji-a jak pootwiera stadiony to doiero bedzie boom