KOMENTARZE, złote rady, genialne pomysły.

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » wt kwie 10, 2018 11:45 pm

Jakie?

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » śr kwie 11, 2018 12:33 pm

enhaman pisze:Jakie?
Dodanie forum do Tapatalk'a jest NAJWAŻNIEJSZE!;)

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » śr kwie 11, 2018 1:01 pm

Jedno drugiego nie wyklucza.Zegar dla początkującego programisty to bułka z masłem.

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » śr kwie 11, 2018 8:39 pm

enhaman pisze:Jedno drugiego nie wyklucza.Zegar dla początkującego programisty to bułka z masłem.


Chyba jak używa gotowych rozwiązań...

Życze powodzenia w wyliczaniu daty na podstawie milisekund które upłynęły od 1970-01-01 00:00, obliczaniu różnicy biorąc pod uwagę różne rzeczy typu lata przestępne, etc, etc...

OK, nie jest to może coś bardzo trudnego, ale wymaga poświęcenia czasu, jeżeli to nie ma być amatorka.
Biorąc pod uwagę stawkę godzinową programisty taki prosty biznes, jeżeli miałby być produktem końcowym, to kosztowałby 3-cyfrową kwotę.
No ale co tam, komputerowiec to tylko te słuchawki se założy muzyczki słucha i siedzi przy kompie :wink: Jak mnie to wkurwia...

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » czw kwie 12, 2018 2:07 pm

huteusz pisze:..... OK, nie jest to może coś bardzo trudnego, ale wymaga poświęcenia czasu, jeżeli to nie ma być amatorka.
Biorąc pod uwagę stawkę godzinową programisty taki prosty biznes, jeżeli miałby być produktem końcowym, to kosztowałby 3-cyfrową kwotę.
No ale co tam, komputerowiec to tylko te słuchawki se założy muzyczki słucha i siedzi przy kompie :wink: Jak mnie to wk#%wia...

No to na ile wyceniasz dodanie forum do Tapatalk'a?;)

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » czw kwie 12, 2018 11:42 pm

Generalnie nie wiem na ile skomplikowana jest integracja Tapatalka z jakimś dowolnym skryptem forum od podstaw - nie znam po prostu tego ale w ciemno stawiam że to kilka dni roboty (nie na zasadzie że siąde se na godzinkę, tylko roboczych dni ;) )

Za to wiem że istnieje gotowa wtyczka do PHPBB3. Tutaj na forum mamy PHPBB2 (ehh te złote czasy 2005 roku ;) ). Migracja PHPBB2 na PHPBB3 (czyli nowszą wersje skryptu forum) to pewno z godzinka roboty o ile nic się nie popsuje, a jednak forum które stoi ~14 lat ma prawo przy takiej operacji stworzyć jakieś problemy. Ciekawe ile zajmuje baza danych z postami na dziś ;)

Wg mojej wiedzy obecnie zainstalowane tu PHPBB2 ma troche modyfikacji - z punktu widzenia aktualizacji pewno niestotnych, ale trzebaby te modyfikacje zrobic drugi raz po migracji. Chociażby wyłączony licznik postów po lewej, albo rejestracja użytkowników. Pewno godzinka-dwie. Do tego instalacja tej wtyczki, ale to raczej proces na 20 minut. Jeszcze przed wszystkim zrobienie kopii zapasowej, powiedzmy że liczę z 30 min na to. Myślę że w ustawieniach po takiej aktualizacji trzebaby spędzić jeszcze z pół godziny żeby mieć pewność że wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami

Czyli reasumując, moim zdaniem da się to zrobić w ok 4,5h.

Niby to nie jest duzo, ale to jest z punktu widzenia technicznego bardzo duża zmiana, tylko po to żeby działał Tapatalk.
A czy ktoś poza Tobą go uzywa? :P

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » ndz kwie 15, 2018 1:56 pm

huteusz pisze:..... A czy ktoś poza Tobą go używa? :P

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!:) Co do ostatniego pytania to trzeba by było zapytać innych. Z mojej strony: Tapatalk nie służyłby mi tylko całemu forum. Pomijając łatwość przeglądania to bardzo ułatwia pisanie relacji z meczu "live" dla tych co nie mogą być z różnych przyczyn na stadionie. Na własnej skórze przekonałem się jak pisze relacje "na żywo" na smartfonie tutaj na forum. Mordęga!:/ Przy Tapatalk'u jest to czysta poezja. Niektórzy nie mają, nie chcą i nie będą mieć Facebook'a, to też dla nich.:)
P.S. Będę "wiercił" temat, aż w końcu coś się ruszy!:)

enhaman
Posty: 1060
Rejestracja: pt sie 23, 2013 2:28 pm

Postautor: enhaman » pn kwie 30, 2018 6:23 pm

Żaden genialny pomysł, ale czy przed sklepem Hutnika nie możnaby wystawić koziolka. Na jednej stronie wynik ostatniego meczu, na drugiej zapowiedź kolejnego. A przedsprzedaż biletów w tym miejscu?
Hutnik - Dodaj Do Ulubionych.

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » śr maja 23, 2018 8:19 pm

Gdyby udało się awansować to:

Oficjalnie zatwierdzono, że Pro Junior System nie będzie obowiązywał w rozgrywkach ekstraklasy, a środki zostały przeznaczone na III ligę.

Punkty dla klubów przyznawane są za występy młodzieżowców i wychowanków w zespołach seniorskich.

Na każdą grupę zostaną przekazane środki pieniężne w wysokości miliona złotych. Zespół, który zwycięży, otrzyma od PZPN 400 tysięcy złotych.

https://lubsport.pl/pilka-nozna-2/pro-j ... e-juniorow

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » pt sty 11, 2019 7:11 pm

Warto poczytać jak się przygotowują w Częstochowie na awans:
http://www.sport.pl/pilka/7,65039,24341 ... tlumy.html

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » ndz mar 03, 2019 3:17 pm

Głowiłem się gdzie to napisać i padło że tu.Czy tylko ja uważam że idea Nowego Hutnika ostatnimi zmianami kadrowymi została bezpowrotnie wyjebana w kosmos?

Awatar użytkownika
sudione
Posty: 689
Rejestracja: wt cze 21, 2005 4:59 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: sudione » ndz mar 03, 2019 3:21 pm

Krzych1980 pisze:Głowiłem się gdzie to napisać i padło że tu.Czy tylko ja uważam że idea Nowego Hutnika ostatnimi zmianami kadrowymi została bezpowrotnie wyjebana w kosmos?
Proszę rozwiń myśl jeżeli oczywiście możesz. :)

HKS1978
Posty: 1759
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » ndz mar 03, 2019 3:25 pm

Krzych1980 pisze:Głowiłem się gdzie to napisać i padło że tu.Czy tylko ja uważam że idea Nowego Hutnika ostatnimi zmianami kadrowymi została bezpowrotnie wyjebana w kosmos?


Kosmiczna to jest bzdura, którą wypisujesz!
Martwi za to liczba sprzedanych karnetów, która jest wstydem!!!
I liczba chętnych do pracy na rzecz Hutnika (parę osób!).
Nad tym się wypada pogłowić!

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » ndz mar 03, 2019 4:28 pm

miało być wspieranie i promocja wychowanków a ilu oprócz Świętego znajdzie się ich na boisku?bedziemy drzeć jape na wtsk a połowa składu psy.wywala sie Migdała a na rezerwe ściąga darmowy odpad.Pachowicz wyautowany?to my mamy lepszych napastników?miała być przejżystość a wogule zapomniałem ze było coś takiego jak sprawozdania.raz na kwartał kurwa napisać składki kibiców poszły w całości na cele akademi.płacąc składki nie myślałem że moje marne50zł bedzie szło na utrzymywanie armii najemców.Lejda,Pietrzyk,Świeca?ja tu wale farmazony?idea NH2010 trzeba przyznać przeszła już do lamusa przynajmniej w opcji pierwszej drużyny.co ma myśleć młodzież widząc że wywala sie wychowanków a ściąga nie chce pisać odpady bo mogą być lepsi na didatek psie.tak tak trener wie lepiej,zarząd też a ty sie zamknij bo co robisz dla klubu

Krzych1980
Posty: 229
Rejestracja: pn sie 16, 2010 7:17 pm

Postautor: Krzych1980 » ndz mar 03, 2019 4:33 pm

patrz punkt pierwszy Nowy Hutnik Nasze Cele