KOMENTARZE, złote rady, genialne pomysły.

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

bn
Posty: 2994
Rejestracja: pt maja 06, 2005 10:17 pm
Lokalizacja: 100% KRK

Postautor: bn » sob mar 13, 2010 11:04 pm

BINGONH pisze:Początkowy huraoptymizm minął mi dość mocna gdy zobaczyłem sumę z pierwszej zbiórki pieniężnej, sam też nie wpłaciłem za wielkiej kwoty ale nie liczyłem na wpłaty po 1000zł za to wierzyłem że będzie ich więcej niż 7! Owszem to dopiero początek nie każdy dysponuje tak od razu środkami na wpłatę ale koledzy kibice 7 wpłat!


Bo jakoś ta zbiórka została słabo ogłoszona. :) Na forum wprawdzie - teraz sobie przypominam - w którymś wątku ktoś spytał, czy można wpłacać. Inny ktoś odpowiedział, że jak ktoś już ma potrzebę, to na konto PD. Sam założyłem sobie skromną pozycję NH2010 w swoim przyszłym budżecie, ale wciąż jakoś żyję w przeświadczeniu, że zbiórka dopiero przed nami:)

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob mar 13, 2010 11:23 pm

Piotrek pisze: wg mnie TU nie ma innej opcji niż 2010, nawet w przypadku przetrwania ssa


Tylko że wtedy będziemy tworem z którym nikt liczył się nie będzie,
bo co będziemy mieli do zaoferowanie drużynę w A klasie bez boiska?
Ja bardzo chce żeby udało się to przedsięwzięcie ale nie wierze w jego sukces do puki nie upadnie SSA
Jak znajdziesz sponsora nie mając nawet stadionu?
Jedyne o co możemy walczyć to przejęcie Suchych Stawów po upadku SSA
Miasto za dużo włożyło by pozostawić to odłogiem, więc zapewne przekazało by stadion pod opiekę stowarzyszeniu nawet gdybyśmy mieli grać w śmiesznie niskiej lidze, ale bez tego leżymy

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » sob mar 13, 2010 11:43 pm

Ale Bingo zrozum, że SSA UPADNIE.

To, że teraz chcą grać, to nic nie znaczy. Dograją do końca sezonu i tyle.
A później planowany jest Gil ze swoim stowarzyszeniem.

I na to nie możemy pozwolić. To my musimy stać się spadkobiercą hutniczej historii.


Co do zbiórki. Przecież nawet nie ma jeszcze oficjalnego konta.

Spokojnie :)
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
KonradHKS
Posty: 2805
Rejestracja: czw lut 02, 2006 9:51 am
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: KonradHKS » ndz mar 14, 2010 12:00 am

Zbiórką się nie ma co przejmować bo jak na razie to nie jest zbiórka. Ot tak podane konto żeby ktoś wpłacił jeśli ma wszystko przepić. :wink:

Jestem pewien że po zarejestrowaniu stowarzyszenia i po ogłoszeniu zbiórki po kilku pierwszych dniach będzie co najmniej kilka a moim zdaniem kilkanaście tysiaków.

Ja cały czas liczę że SSA nie wystartuje. Przecież nie można być ciągle od nich uzależnionym. Nawet jakby się akcja miała nie powieść (w co nie wierzę) to najgorsze jest takie bierne czekanie co łaskawie zrobią włodarze... Nie chce Ci się Bingon rzygać jak sobie przypomnisz o tych rzekomych sponsorach i o tym mydleniu oczu? Ja się trochę dałem nabrać i już nigdy więcej :roll:

Jako że nie mam odpowiednich umiejętności i możliwości żeby pomóc w prowadzeniu to postaram się odłożyć trochę hajsu i to radzę innym. Na zdrowy rozum przypuszczam że początek będzie najcięższy.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz mar 14, 2010 12:06 am

OŻÓG 1950 pisze:Ale Bingo zrozum, że SSA UPADNIE.



Sorry Ożóg ale uwierzę jak zobaczę, a z moje strony dodam że życzę im tego z całego serca

KonradHKS pisze:
Jako że nie mam odpowiednich umiejętności i możliwości żeby pomóc w prowadzeniu to postaram się odłożyć trochę hajsu i to radzę innym.


1950% poparcia dla tej deklaracji

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » ndz mar 14, 2010 12:08 am

BINGONH pisze:
Piotrek pisze: wg mnie TU nie ma innej opcji niż 2010, nawet w przypadku przetrwania ssa


Tylko że wtedy będziemy tworem z którym nikt liczył się nie będzie,
bo co będziemy mieli do zaoferowanie drużynę w A klasie bez boiska?
Ja bardzo chce żeby udało się to przedsięwzięcie ale nie wierze w jego sukces do puki nie upadnie SSA
Jak znajdziesz sponsora nie mając nawet stadionu?
Jedyne o co możemy walczyć to przejęcie Suchych Stawów po upadku SSA
Miasto za dużo włożyło by pozostawić to odłogiem, więc zapewne przekazało by stadion pod opiekę stowarzyszeniu nawet gdybyśmy mieli grać w śmiesznie niskiej lidze, ale bez tego leżymy


to trzeba tak to zrobić, żeby każdy się z nami liczył,znaleźć sponsora, wystartować w 5 lidze nie w A klasie, a wtedy rozmawiać z miastem na temat obiektów, i dokładnie w tej kolejności, pamiętajmy że mamy jedne z najlepszych terenów sportowych w kraju i chętnych na nie, nie brakuje, ale wszystko powolutku małymi kroczkami-lecz stale do przodu,
wg Ciebie po upadku ssa kto ma niby rozmawiać o terenach? kilku kibiców a z drugiej strony filipek, i kto ma wieksze szanse??, a tak jak już będą jakieś podstawy to można się rozwijać, rozmawiać z miastem, są jakieś konkretne argumenty

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz mar 14, 2010 12:10 am

Zastanów się po co w takim razie Gil zakładał by swoje stowarzyszenie.
Przecież jest w Radzie Nadzorczej SSA

A co do "uwierzę jak zobaczę" i stwierdzeń, że za wcześnie podejmowane są działania - gdybyśmy zaczynali działać dopiero po faktycznym upadku to Gil by nas wyprzedził i byłaby dupa zbita.

Pozdrawiam :)
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

vitoss
Posty: 1224
Rejestracja: sob paź 28, 2006 4:34 pm

Postautor: vitoss » ndz mar 14, 2010 12:16 am

A ja chce zeby wystartowali ;p

Powodem jest powiekszanie zadluzenia ktore przyspieszy upadlosc.

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » ndz mar 14, 2010 12:21 am

vitoss pisze:A ja chce zeby wystartowali ;p

Powodem jest powiekszanie zadluzenia ktore przyspieszy upadlosc.


powiększenie zadłużenia o 150-200 tys to raczej nie rzutuje na dług wielkości 5 mln

patryk
Posty: 696
Rejestracja: sob sie 28, 2004 11:01 am

Postautor: patryk » ndz mar 14, 2010 9:36 am

Jeżeli mieliby wystartować, to pasowałoby, żeby jakaś interwencja się tym zajęła... Albo od razu prokurator. I być może pasowałoby podesłać chłopaków i trenera z zapytaniem do "szanownej komisji licencyjnej", na jakiej podstawie pomaga się oszustom, skoro oni zaległych wypłat nie uświadczyli do dziś!!!
Kolesiostwo powinno się skończyć!! Dlatego właśnie zalewa mnie krew, jak polską piłką rządzi "pora roku". A tu sprawa jest oczywista - bankrut i GAME OVER!!!

A co do juniorów, to pasowałoby podburzyć rodziców, bo chuja im zrobią jak klub który ich zawiesi przestanie istnieć kilka dni później z powodu braku zaplecza sportowego!!!
dzuhas pisze:Porazony piorunem miazdzy :) z drugiej strony powinno byc "trener pogryziony przez dziki i zgwalcony przez przejezdzajacego nieopodal na rowerze bialego misia"

Awatar użytkownika
Aldaris
Posty: 1837
Rejestracja: czw gru 14, 2006 9:49 pm
Lokalizacja: République du Niger

Postautor: Aldaris » ndz mar 14, 2010 10:43 am

Stowarzyszenie pana Gila zostało utworzone jedynie po to by skontrować idee Nowego Hutnika 2010. Skontrować znaczy utrzeć nosa czyli poprostu udupić. Włodarzom nie jest na rękę to, by to właśnie kibice mieli wpływ na dalsze losy klubu, stąd też szybki pomysł rozegrania rundy wiosennej przez juniorów. Drużyna jest, to po co zaczynać wszystko od nowa na jesieni. Inną kwestią jest to co dalej. Narażę się tutaj być może wszystkim, ale przyszłość niestety klaruje się nie tyle w czarnych barwach, co katastroficznie. Od razu mówię, że nie mam żadnych informacji, a moje teza oparta jest jedynie na przypuszczeniach. Może i prawo na to nie pozwala, ale w jakiś sposób zostanie przeforsowana koncepcja przejęcia obiektów przez Comarch. Filipiak ze Szmytem są jak brat z bratem. Oni już dobrze znają scenariusz na kolejne, miesiące, lata. Jak Nowy Hutnik wystartuje na jesieni, to wątpie by było to na SS, nawet na boisku bocznym. Zostaje Wanda, a tu Comarchowy Hutnik, który będzie gościem na własnych obiektach, gdzie jedynymi zadowolonymi będą prezesi, bo portfel ich będzie grubszy. Patrząc perspektywicznie na kolejne lata, to i ten Hutnik zniknie i choć nie wyobrażaliśmy sobie spadku z ekstraklasy, potem marności w III lidze, następnie WC na SS, tak teraz nie wyobrażamy sobie, że budynek klubowy będzie biało-czerwony. Nadzieje umiera ostatnia, ale jak patrzę na te mafijne zagrywki, to jedyne co mi się nasuwa na myśl to, że przegramy tą wojne, a po 10 latach po
Hutniku pozostanie już tylko wspomnienie.
"Mnie sprawy tych dzikusów nie obchodzą. Ja jestem chrześcijaninem" - Zakari Lambo

Andreee63
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 02, 2010 9:54 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Andreee63 » ndz mar 14, 2010 10:58 am

Panowie, najgorsze jest to, że prawie w całości osobami z zewnątrz, czyli spoza grona Kibiców Hutnika, czytającymi to forum są... no zgadnijcie... dziadki z SSA i ich wypierdek, czyli z premedytacją utworzone stowarzyszenie Gila, cwaniaczka którego ongiś miałem (dziś widzę że niepotrzebnie) okazję ochraniać w czasie strajków tuż przed Okrągłym Stołem.
Oni znają prawie każdy ruch NH2010, a będąc nadal przy żłobie mają dobry kontakt z tow. Majchrowskim. Nawet jeśli nie utrzymają tych obiektów, to nieźle zarobią na przekręcie polegającym na prawdopodobnym przejęciu obiektów na SS przez "słupa" podstawionego przez Filipiaka.
Widzieliście wczoraj flagę w barwach Cracovii z napisem Nowa Huta?
Mało telewizora nie obrzygałem ale... zaczyna się... najpierw małymi kroczkami i obserwowanie reakcji społeczeństwa NH.
Tak czy inaczej, jeśli rzeczywiście założyciele NH2010 są silną i wpływową grupą, to należało na początku działać po cichu...
II Wojnę Światową Alianci wygrali nie dzięki lepszemu uzbrojeniu i większej liczebności ale dlatego że byli lepiej poinformowani od Niemców.
Teraz jedyną szansą wydaje się jak najszybsze dogadanie się z UMK, dopilnowanie egzekwowania prawa wobec SSA i nagłośnienie, że Filipiak w swoim "dementi o próbie przejęcia Hutnika" nie powiedział NIE!!!! On tylko powiedział, że nie może mieć 2 klubów jedna osoba. A o tym wiedzą wszyscy. To tylko taki polityczny bełkot mający z prawdą tyle samo wspólnego, co stwierdzenie, że Gil chce dobra Hutnika...
Nie wiem czy redaktor naczelny GNH p. Franczyk jest kolegą Gila, czy nie ale... jeżeli zależy mu na dobru Dzielnicy i Hutnika, to może warto mieć tą gazetę po swojej stronie.
Czas już chyba wytrącić z ręki, Gilowi i SSA, poważny argument jakim jest wszelka informacja na temat posunięć planowanych przez NH2010.


I jeszcze jedno... część tego co mamy w sercu zachowajmy dla siebie, bo jawnie okazywana nienawiść Cracovii i Wiśle na pewno nie przysporzy nam sympatyków w UMK.
Przecież NH2010 zakładają KIBICE, a nie zadymiarze. Poza tym na nienawiści jeszcze niczego trwałego nie zbudowano.
Jak już NH2010 będzie miał solidne podstawy istnienia, będzie grał w coraz lepszych ligach, to wiadomo ze nie damy się oklepać. Ale trzeba to oddzielić od działalności, poważnego przecież, przedsięwzięcia jakim jest założenie klubu sportowego.
Ostatnio zmieniony ndz mar 14, 2010 11:10 am przez Andreee63, łącznie zmieniany 1 raz.
Z Hutnikiem od 1970

Awatar użytkownika
NOWY_HUTNIK_2010
Site Admin
Posty: 321
Rejestracja: pn lut 15, 2010 11:37 am
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: NOWY_HUTNIK_2010 » ndz mar 14, 2010 11:09 am

Andreee63 - nie masz kompletnie racji w ocenie sytuacji, ale ze wzgledu na aspekty, o ktorych pisales w swoim poscie, nie bede tu tego wyjasnial.

Powstanie stowarzyszenia powiazanego z SSA bylo zapowiadane juz dawno temu - wiec jego zalozenie nie moglo nas zaskoczyc.

Andreee63
Posty: 12
Rejestracja: wt mar 02, 2010 9:54 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: Andreee63 » ndz mar 14, 2010 11:15 am

Moja ocena sytuacji, to dokładne odbicie tego co mam w sercu oraz... znikomej wiedzy graniczącej z przypuszczeniami o zakulisowych rozgrywkach w tym temacie:-)

Jeżeli piszesz prawdę to... nawet nie wiesz jak się cieszę. Nie wiesz jak bardzo w tym aspekcie chcę nie mieć racji. Powodzenia Panowie ale... jednak nie lekceważyłbym ani SSA, ani Gila, ani Filipiaka, chyba że... w przypadku tego ostatniego... bierze od miasta obiekty i sponsoruje NH2010 bez żadnych wpływów Cracovii. Ale to chyba mniej prawdopodobne jak lądowanie człowieka na Marsie w ciagu najbliższych pięciu lat:-)
Z Hutnikiem od 1970

huteusz
Posty: 4273
Rejestracja: śr maja 25, 2005 2:17 pm
Lokalizacja: Śródmieście
Kontakt:

Postautor: huteusz » ndz mar 14, 2010 12:40 pm

Gil przecież o wiele wcześniej zapowiadał się z tym HKS Hutnik więc nie rozumiem zdziwienia tą sprawą