DOBRE ŻARCIE - czyli co i gdzie warto jeść

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

eustachy
Posty: 36
Rejestracja: pn sty 19, 2009 1:44 pm

Postautor: eustachy » czw cze 28, 2012 1:08 pm


dzuhas
Posty: 2368
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw cze 28, 2012 3:16 pm

PennyWise pisze:Panowie, przecież to co prawie wszystkie polskie kebobownie sprzedają pod nazwą baranina z prawdziwą baraniną nie ma nic wspólnego. Kiedyś na gruncie zawodowym miałem przyjemność poznać gościa, który jest właścicielem lokalu "Efez" (najlepszy kebab w Warszawie, zdaje się, że otworzyli już placówke w Krakowie). Człowiek mówił, że ta "baranina" to tak naprawdę wątróbka barania plus dodatki innych przemysłowo mielonych mięs. U nich mają prawdziwą baraninę i dlatego kebab ichniejszy kosztuje dwie dychy(lewasz).
A tak naprawdę u nas to są chuj nie kebaby, kto jadł kiedykolwiek w Stambule, Baku, czy nawet w Berlinie wie ocb;).


ja jadlem w Baku i to tam to chuj nie kebab :) 1/10 kanapka z pomidorem
pzdr Osiek

tomabon
Posty: 859
Rejestracja: czw sty 22, 2009 9:16 am

Postautor: tomabon » czw cze 28, 2012 3:36 pm

dzuhas pisze: PennyWise

ja jadlem w Baku i to tam to chuj nie kebab :) 1/10 kanapka z pomidorem


to chyba Ci nasz znajomy przyrządzał
my też u niego jedliśmy trawę i miętę

dzuhas
Posty: 2368
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw cze 28, 2012 3:41 pm

czyli jak wyglada kebab w baku ?
pzdr Osiek

tomabon
Posty: 859
Rejestracja: czw sty 22, 2009 9:16 am

Postautor: tomabon » czw cze 28, 2012 4:03 pm

dzuhas pisze:czyli jak wyglada kebab w baku ?


dają kawał baraniny na talerzu, do tego ich znakomite pieczywo osobno, i jeszcze świetna herbata,
tylko kobietom nie można wchodzić do niektórych knajp

dzuhas
Posty: 2368
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw cze 28, 2012 4:09 pm

jest tak w istocie ale ja pisalem o wersji fastfoodowej sprzedawanej na ulicy (z tym ze lasek nie wpuszczaja sie nie spotkalismy, ale jedlismy w restauracjach tylko z 2 razy). 3 kawalki baraniny, pomidor , ogorek i cos jeszcze. kanapka, ale trzeba oddac ze cena adekwatna - to tak jak precle u nas
pzdr Osiek

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob cze 30, 2012 1:54 pm

Idealna sprawa na upały

Chłodnik al' Bingo :wink:

Składniki

Aynar (turecki jogurt do kupienia w Realu, ewentualnie zwykły jogurt naturalny)

pomidor
ogórek
rzodkiew
cebula najlepiej czerwona lub świeża - ewentualnie wersja z rzeżuchą bez cebuli

Wszystko kroimy w bardzo drobne kawałki, nie podaję proporcji bo każdy może modyfikować według uznania. Ja daje jeden mały pomidor, jeden duży ogórek, kilka rzodkiewek, jedna cebula.

Pokrojone warzywa wrzucamy do garnka, dużo pieprzu, dużo czerwonej ostrej papryki, zalewamy aynarem mieszamy i do lodówki
Jak dajemy aynar nie solimy, sam aynar jest wystarczająco słony

Na zdjęciu wersja z rzeżuchą

Obrazek

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » sob cze 30, 2012 1:58 pm

Bingo, a może byś się dogadał z kolegami i zaangażował się w hutniczą gastronomię? Bez docinek, pytam poważnie, bo widzę, że cieszy Cię to - dlatego można by to wykorzystać z dobrym skutkiem.

Pozdrawiam

krowodrzaHKS
Posty: 816
Rejestracja: czw sty 19, 2006 4:13 pm
Lokalizacja: krowodrza

Postautor: krowodrzaHKS » sob cze 30, 2012 4:54 pm

hoduje ktoś może chilli? Ja mam 2 krzewy Siberian House Pepper (jeden obrodził, z drugim coś miętko jest), 1 Anaheim (wiem, że słabe, ale póki co nie miałem z tym żadnych problemów), 1 bliżej nieokreślona odmiana (dostałem gratis i będę wiedział jak coś urodzi). Jak kogoś zainteresuje, to mogę wrzucić zdjęcia, lub posłużyć radą ;-)
raval pisze:Nasz klub jest kurwa zajbisty kocham go, kurwa ale patologia, ja pierdole

Obrazek

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » sob cze 30, 2012 6:41 pm

krowodrzaHKS pisze:hoduje ktoś może chilli? Ja mam 2 krzewy Siberian House Pepper (jeden obrodził, z drugim coś miętko jest), 1 Anaheim (wiem, że słabe, ale póki co nie miałem z tym żadnych problemów), 1 bliżej nieokreślona odmiana (dostałem gratis i będę wiedział jak coś urodzi). Jak kogoś zainteresuje, to mogę wrzucić zdjęcia, lub posłużyć radą ;-)


Wrzuć fotki!

Swego czasu miałem jakiś krzaczek dostałem w prezencie, było to ostre jak cholera a kto mnie zna to wiem że lubię ogień w gębie :)

Sporo papryczek sobie zasuszyłem i sproszkowałem.

OŻÓG 1950 pisze:Bingo, a może byś się dogadał z kolegami i zaangażował się w hutniczą gastronomię? Bez docinek, pytam poważnie, bo widzę, że cieszy Cię to - dlatego można by to wykorzystać z dobrym skutkiem.

Pozdrawiam


Raczej nie bo na meczu wolę oglądać piłkę, i jeść kiełbaskę niż ją smażyć :P

Ale chętnie gotuję na przyjęciach prywatnych (za wypłatę w browarach rzecz jasna :twisted: )

krowodrzaHKS
Posty: 816
Rejestracja: czw sty 19, 2006 4:13 pm
Lokalizacja: krowodrza

Postautor: krowodrzaHKS » wt lip 03, 2012 5:44 pm

jak dziewczyna wróci z wycieczki, to jebnę foty, sorry za poślizg, ale nie było mnie kilka dni :wink:
raval pisze:Nasz klub jest kurwa zajbisty kocham go, kurwa ale patologia, ja pierdole


Obrazek

dzuhas
Posty: 2368
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » wt lip 03, 2012 6:04 pm

ostatnimi czasy jadlem w wielu miejscach ale chyba najlepszy i najwiekszy kebab jest w Krk na filipa w knajpie Ormianskiej (z baranina) - . poza tym to kebaby (z baranina tez) mi sie juz przejadly , przezucam sie na barszcz ukrainski (10/10) i sprzedawane we Lwowie na ulicy bulki z miesem (sa tak samo z serem, kapusta i chuj wie czy mjeszcze)

Obrazek

to juz nie bulka tylko jakis pierog za 0.5 euro ,nadzienie do wyboru mieso, ser albo kapucha z grzybami straszne kolejki po to byly ale mnie w smaku nie zachwycilo
Obrazek

taki precelki sprzedaja w Lwowie

Obrazek
pzdr Osiek

Awatar użytkownika
bolo
Posty: 429
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 10:31 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: bolo » wt lip 03, 2012 8:29 pm

ISTAMBUL KEBAB Sosnowiec, ul. 3 Maja 17 POLECAM GDYBY KTOŚ BYŁ W OKOLICY
ObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw lip 05, 2012 8:22 pm

Średnio przepadam za pizzą (ale wiadomo że jak trzeba to zjem :P )

Staram się zawsze kupować w małych lokalnych pizzeriach - bo te często mają dobre pizze podczas gdy oklepane marki mają masówki.
Różnica jak pomiędzy hamburgeme z budki (gdzie możesz trafić na ful wypasionego a MC kaczoerm gdzie wiesz że jest zawsze ten sam plastik o średnim standardzie)

Wracając do meritum ta pizzeria jest warta polecenia, zdecydowanie nr 1 na Ruczaju
http://www.pizzeriautesciowej.pl/

Prezentowana na zdjęciu to Mexicana rozmiar 60cm
Obrazek

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » czw lip 05, 2012 9:28 pm



Widać że jej nie masz !
:lol: :lol:
Farciarz :D

I smacznego