DOBRE ŻARCIE - czyli co i gdzie warto jeść

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
bolo
Posty: 429
Rejestracja: ndz wrz 12, 2004 10:31 pm
Lokalizacja: NOWA HUTA

Postautor: bolo » sob lip 21, 2012 7:23 pm

Sprawdzone polecam tortilla bardzo smaczna miła atmosfera sami znajomi ;)
ObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

BuA SPW
Posty: 1546
Rejestracja: pt sie 27, 2004 4:21 pm

Postautor: BuA SPW » czw lip 26, 2012 1:05 pm

krowodrzaHKS pisze:hoduje ktoś może chilli? Ja mam 2 krzewy Siberian House Pepper (jeden obrodził, z drugim coś miętko jest), 1 Anaheim (wiem, że słabe, ale póki co nie miałem z tym żadnych problemów), 1 bliżej nieokreślona odmiana (dostałem gratis i będę wiedział jak coś urodzi). Jak kogoś zainteresuje, to mogę wrzucić zdjęcia, lub posłużyć radą ;-)

Siemasz.
Wrzuciłbyś zdjęcia i doradził co, gdzie trzeba kupić i co i jak robić, aby zacząć hodować chili.
Jestem fanem pikantnego jedzenia :)

Awatar użytkownika
PITROL
Posty: 1871
Rejestracja: wt mar 24, 2009 11:56 am
Lokalizacja: Z pod kopca

Postautor: PITROL » sob lip 28, 2012 9:10 pm

BuA SPW pisze:
krowodrzaHKS pisze:hoduje ktoś może chilli? Ja mam 2 krzewy Siberian House Pepper (jeden obrodził, z drugim coś miętko jest), 1 Anaheim (wiem, że słabe, ale póki co nie miałem z tym żadnych problemów), 1 bliżej nieokreślona odmiana (dostałem gratis i będę wiedział jak coś urodzi). Jak kogoś zainteresuje, to mogę wrzucić zdjęcia, lub posłużyć radą ;-)

Siemasz.
Wrzuciłbyś zdjęcia i doradził co, gdzie trzeba kupić i co i jak robić, aby zacząć hodować chili.
Jestem fanem pikantnego jedzenia :)

To ja wrzucę fotkę swojej papryczki.
Jakość średnia zrobione telefonem.
Obrazek
Jakbyś faktycznie był zainteresowany to podbij do mnie.
Mój ojciec jest ogrodnikiem nie tylko z zamiłowania, ale i z zawodu to ziomkowi załatwi roślinkę i podpowie, co i jak.
Mówię to co myślę, robię to co mówię

PoMpOn eNHa
Posty: 726
Rejestracja: sob wrz 18, 2004 12:20 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: PoMpOn eNHa » ndz lip 29, 2012 12:45 pm

Ja posiadam taką:

Obrazek
Fanatyczna Emigracja - Hutnik Nowa Huta

SIMON NH
Posty: 1649
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 1:49 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: SIMON NH » czw sie 16, 2012 9:52 pm

Każdy człowiek jest głupcem przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, aby tylko przez pięć minut.
Elbert Hubbard

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw sie 16, 2012 11:06 pm

SIMON NH pisze:http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/1381199,krakow-wybralismy-najlepsza-zapiekanke-z-okraglaka,id,t.html#ef8deabe3f2e721f,1,3,5


Osobiście bardziej smakują mi bieńczyckie - zwłaszcza wersja z sałatką i majonezem.
Okrąglak jest jak dla mnie przereklamowany, fakt dobre ale bez szału.
Nadrabiają za to ceną i dużym wyborem dodatków.

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » pt sie 17, 2012 9:40 am

Zgadzam się że zapiekanki z okrąglaka są mocno przereklamowane. W większosci to mrożony szajs z hurtowni, na który dorzuca się tylko dodatki, czasami też wątpliwej jakosci. Jedyny plus to duży rozmiar tych zapiekanek.
O wiele lepsze są zapiekanki robione od początku na miejscu. Dlatego polecam zapiekanki na pętli tramwajowych w Bronowicach Nowych oraz na Czarnowiejskiej koło parku krakowskiego.

SIMON NH
Posty: 1649
Rejestracja: wt wrz 06, 2005 1:49 pm
Lokalizacja: Nowa Huta

Postautor: SIMON NH » pt sie 17, 2012 10:02 am

może nie mrożone ale gotowe są przywożone i dodatki nakładane na bieżąco...
Z drugiej strony przy takiej ilości Klientów trudno byłoby szybko i na bieżąco robić zapiekanki.
Czas oczekiwania wzrósł by znacznie...
Każdy człowiek jest głupcem przez pięć minut dziennie. Mądrość polega na tym, aby tylko przez pięć minut.

Elbert Hubbard

JOK_NH
Posty: 4594
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pt sie 17, 2012 10:35 am

Dlatego stracili na jakości i już od dawna uważam, jak chłopaki, że tylko fama z tego żarcia została. Zwykła bułka z masą grzybową niewiadomego pochodzenia i dodatki - szału nie ma.

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » pt sie 17, 2012 10:56 am

SIMON NH pisze:może nie mrożone ale gotowe są przywożone i dodatki nakładane na bieżąco...
Z drugiej strony przy takiej ilości Klientów trudno byłoby szybko i na bieżąco robić zapiekanki.
Czas oczekiwania wzrósł by znacznie...


Nie wiem jak jest we wszystkich punktach w tym okrąglaku, ale w kilku na pewno kupują gotowe mrożone. Bardziej chodzi tu raczej o opłacalnosc niż o czas, bo i bez tego czeka sie długo. Zresztą znam miejsca z zapiekankami w Krakowie, gdzie przemiał ludzi jest nie mniejszy, a i tak wszystko idzie sprawniej, pomimo że trzeba te zapiekanki zrobić od zera. Kwestia dobrej organizacji i chęci, a nie tylko dzikiego zysku.
Zresztą nie ma sie co oszukiwać, że gdyby pozbyć sie tej całej otoczki związanej z miejscówką i klimatem, to te zapiekanki by gineły w tłumie podobnego smieciowe żarcia, które pełno w Krakowie.

JOK_NH
Posty: 4594
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » pt sie 17, 2012 10:59 am

Kwestia zysku to podstawa, nie czaruj się :wink: Za długo w handlu robię.
Zgadzam się natomiast w 100% z tym, że jest to kwestia organizacji pracy i wyszkolenia załogi. Jak pracuje ktoś za 6 zł za godzinę, to Ci cudów nie zrobi, ma wyjebane i tyle.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt sie 17, 2012 3:23 pm

SIMON NH pisze:może nie mrożone ale gotowe są przywożone i dodatki nakładane na bieżąco...
Z drugiej strony przy takiej ilości Klientów trudno byłoby szybko i na bieżąco robić zapiekanki.
Czas oczekiwania wzrósł by znacznie...


Na Bieńczycach jakoś dają radę a zawsze jak idę to jest parę osób.
Na okrąglaku byłem ostatnio w maju (sobota ok południa) czekaliśmy z kolegą z 5min (na pewno dłużej niż zwykle czekam na bieńczycach i nikt się poza nami nie zjawił)

Jedyny minus Bieńczyc to to że nie dają podstawek tylko serwetki

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » pt wrz 28, 2012 3:42 pm

Z cyklu podróże kulinarne :D

Łódź

Jakaś shorama na Piotrkowskiej - bez szału ale zjadliwa duża porcja. Generalnie na Piotrkowskiej bez problemu zjemy obiad za 15-20zł

Zduńska Wola

Restauracja Biesiada (brak strony)
Zdecydowanie górna półki (jeżeli idzie o ceny) i średnia jeżeli idzie o jakoś.
Mocno przepłacony - Schab po benedyktyńsku.

Zgierz

Kto był w tym mieście (pewnie niewielu) to wie że jak na miasto powiatowe robi wrażenie dużej dziury...
I w tej dziurze mają ORGINALNE TURECKIE KEBABY Z BARANINY!!!
Rewlacja

Piotrków Trybunalski

Hotel Staromiejski - obiad dnia 15zł zupa grzybowa + karczek z grila z frytkami i surówką. Bardzo smacznie i tanie.
UWAGA - OSOBY O SŁABYCH NERWACH POWINNY OMIJAĆ TEN HOTEL SZEROKIM ŁUKIEM, BO NAWET TAKA OAZA SPOKOJU JAK JA MIAŁA OCHOTĘ LUTNĄĆ KELNERA W PAPĘ.
Wyjątkowo nieprzyjemny typ!

Lublin

http://kebablublin.pl/kebab-lublin
rewelacja!

Co ciekawe w Lublinie w każdej budzie jest kebab z baraniny, nawet w Zgierzu jest!
A w Krakowie embargo na baraninę wprowadzili?

HZA_Hutnik
Posty: 1522
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 1:24 pm

Postautor: HZA_Hutnik » pt wrz 28, 2012 6:11 pm

Podróżującym do Łodzi polecam przed samą Łodzią:
http://www.kruszow.zlotymlyn.pl/

Olbrzymie porcje w świetnych cenach:
- kiełbaska + frytki 13 pln
- shoarma + frytki, filet z kurczaka w cieście + frytki po chyba 19 pln.

Wszystko bardzo dobre, jadłem kilka obiadów tam w ciągu ostatniego roku. W ciągu dnia grill wymiata (filet z kurczaka, karkówka, kiełbaska). W nocy grill nie jest rozpalony, knajpa całodobowa.
W trakcie zamówienia warto myśleć o dodatktach, dla przykładu musztarda to 1,05 pln, sos czosnkowy osobno płatny itp. Ale nawet po zsumowaniu cena w stosunku do rozmiaru porcji jest super.



Natomiast w Łodzi shaorma na Piotrkowskiej faktycznie jest OK. Jest tam "knajpa-podróbka" Sphinxa. Podobny wystrój, lokalizacja Piotrkowska.

dzuhas
Posty: 2367
Rejestracja: śr gru 15, 2004 2:35 pm
Lokalizacja: KrK
Kontakt:

Postautor: dzuhas » czw paź 25, 2012 2:20 am

dawno mnie tu nie bylo wiec nadrabiam zaleglosci . tatar z Stylowej z przed ok 2 miesiecy. cena powyzej 15 zl ! jakosc beznadziejna

Obrazek
pzdr Osiek