Stadion Hutnika - zarządcy, remonty, perspektywy.

Wszystko o nowym, NASZYM Hutniku.

Moderatorzy: dUfio, majlech, lucero

1950N-H
Posty: 1450
Rejestracja: sob lip 02, 2005 1:54 pm
Lokalizacja: Nowa-Huta ZGODY

Postautor: 1950N-H » wt cze 23, 2020 10:07 am

i właśnie z tego powodu zastanawiałem się jak Sandecja chce wybudować nowy stadion na miejscu starego jak ich również ciągle zalewa
CHWDP JEBANYM KATOM/"Przypomnij sobie jak kiedyś byłeś gumiorem, odłóż sprzęt walcz z honorem"

HKS1978
Posty: 1761
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 6:34 pm

Postautor: HKS1978 » wt cze 23, 2020 10:22 am

W poniedziałkowym wydaniu Kroniki przed 22 było info o naszym stadionie i niestety mam raczej złe wieści dla marzycieli wklejających zdjęcia obiektów z całego świata.
Aczkolwiek dla realistów chyba to dobre wiadomości. Nie wiem?

Miasto wykona prace umożliwiające grę Hutnika w 2 lidze na swoim stadionie.
- oczywiście ogłoszą przetarg
- kupiona ma być przenośna trybuna od klasztoru, ale tylko na 1000 osób
- remont trybuny VIP
- mają postawić kontenery zamiast obecnych kas, te wyburzą
- nowe drogi na trybuny i ewakuacyjne
Generalnie maja zrobić wszystko by Hutnik grał u siebie. Jak się nie wyrobią to będziemy na Garbarni grać.

To tak w skrócie.
Wypowiadał się prezes i Dębowski, przyboczny Majchrowskiego.

Awatar użytkownika
jarekb
Posty: 333
Rejestracja: śr cze 04, 2008 10:59 am
Lokalizacja: Libertów

Postautor: jarekb » wt cze 23, 2020 11:09 am

Mimo wszystko coś ruszy. Opisałeś działania tymczasowe pod licencję. Wiadomo w dwa miesiące ciężko o coś więcej. Ale czy miasto na tym chce zamknąć temat czy docelowo są perspektywy na nowy stadion ?

dUfio
Posty: 9091
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt cze 23, 2020 12:59 pm


Fan Club Kościuszkowskie
Posty: 338
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:47 am

Postautor: Fan Club Kościuszkowskie » wt cze 23, 2020 1:09 pm

HKS1978 pisze:W poniedziałkowym wydaniu Kroniki przed 22 było info o naszym stadionie i niestety mam raczej złe wieści dla marzycieli wklejających zdjęcia obiektów z całego świata.
Aczkolwiek dla realistów chyba to dobre wiadomości. Nie wiem?

Miasto wykona prace umożliwiające grę Hutnika w 2 lidze na swoim stadionie.
- oczywiście ogłoszą przetarg
- kupiona ma być przenośna trybuna od klasztoru, ale tylko na 1000 osób
- remont trybuny VIP
- mają postawić kontenery zamiast obecnych kas, te wyburzą
- nowe drogi na trybuny i ewakuacyjne
Generalnie maja zrobić wszystko by Hutnik grał u siebie. Jak się nie wyrobią to będziemy na Garbarni grać.

To tak w skrócie.
Wypowiadał się prezes i Dębowski, przyboczny Majchrowskiego.


Każdy raczej realnie myśli, wiemy na czym stoimy. To, że wklejane są różne stadiony, propozycje itp. większość traktuje jako zabawę nakręcającą temat. Pomarzyć nie zabronisz...jest coś w tym złego ?

MISIEK72
Posty: 1580
Rejestracja: pn paź 08, 2007 3:20 pm

Postautor: MISIEK72 » wt cze 23, 2020 2:54 pm

jarekb pisze:Mimo wszystko coś ruszy. Opisałeś działania tymczasowe pod licencję. Wiadomo w dwa miesiące ciężko o coś więcej. Ale czy miasto na tym chce zamknąć temat czy docelowo są perspektywy na nowy stadion ?


Wydaje się , że skoro koncepcja prezesa z trybuną tymczasową i wersją , że tu już nie ma czego remontować, przeszła to chyba zrozumieli , że wcześniej czy później trzeba to modernizować. Słowo modernizacja jest chyba kluczem do wszystkiego. Inaczej brzmi niż budowa nowego stadionu. Można zmodernizować czyli wybudować etapami trybuny i w efekcie powstanie całkiem nowy stadion. Medialnie idealnie w czasach kryzysu miejskich finansów, no bo nie budują kolejnego miejskiego ale modernizują stary. Oby się nie okazało , że już w przyszłym sezonie będzie potrzebny na gwałt obiekt z licencją na 1 ligę.....
Trzeba przyznać, że było nie było współpraca i relacje klubu z miastem w porównaniu do lat ubiegłych to ogromny przeskok na plus.

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt cze 23, 2020 5:29 pm

https://krakow.tvp.pl/48652449/stadion- ... ernizowany

Jak ilość kibiców na stadionie zostanie utrzymana to 25% z tysiaka ...

giovanni
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 18, 2005 1:00 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: giovanni » wt cze 23, 2020 6:26 pm

Do nowej trybuny tymczasowej jeszcze trzeba doliczyć trybunę przy budynku klubowym.
Orientuje się czy będzie sektor dla gości i z jaką pojemnością?
- Hutnik NOWA HUTA -

dUfio
Posty: 9091
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt cze 23, 2020 7:11 pm

jak się nie ma co się lubi, to sie lubi co się ma


po cyrkach z hajwrankiem sprzed 1,5 gdy wyjebali nam projekt z budzetu stracilem nadzieje, ze cokolwiek, kiedykolwiek sie zbuduje na naszym stadionie
niemniej zawsze trzymam kciuki, gdy ktos od nas znów probuje cos w tym temacie działać


pamiętajmy, że ostatnie inwestycje na naszym obiekcie przeznaczone dla Hutnik miały miejsce w... 2004 roku, gdy zamontowano krzesełka na prostej. Tyle. Potem wszelkie prace były robione byly albo dla WC, albo dla Angoli. Słupy oświetleniowe zdemontowano, trawa zgniła, beton się skruszył, krzesełka są nie do domycia a pod zardzewiałym dachem strach stawać...

co by nie mówić, niezbyt duża i "tymczasowa" trybuna jesli powstanie bedzie czyms historycznym na naszym obiekcie, bo z tej perspektywy sie jeszcze na Hutniku jeszcze meczów nie oglądało. Na prawdę może to być swego rodzaju przełom w obiorze futbolu i dopingowaniu naszych grajków i mam nadzieje, że bardzo pomozemy naszym grajom w zadomowieniu sie w 2 lidze

"tymczasowa" bo chyba nikt nie wyobraza sobie, ze gdyby nam nie daz Boże nie poszło, to bedzie rozebrana i ze jedyna mozliwoscią jej rozbirki bedzie po prostu budowa wymarzonej trybuny z prawdziwego zdarzenia w tym miejscu kiedyś tam.


pojemnosc juz padła (999) do tego info, że zadaszona.

zastanawia mnie jej rozkład, gdzies padło info, że ma miec 6 rzedów. Czy to nie za mało?
w naszym mlynie podsektory mają 352 krzesełka (4 podsektory x 11 szerokości x 8 wysokosci), czyli takich "młynów" po 8 musielibysmy miec prawie 3. Wiadomo, ze kryta nie rozciaga nam się na cale boisko, ale duzo miejsca jest przede wszystkim na srodku, przy rogach obecne trybuny sa juz blizej boiska (np sektor H). A chyba jak juz cos robimy, to kazdy by wolal węższą, ale wyzsza trybune


na psiarni jakis czas funkcjonowalo cos takiego

https://gol24.pl/wisla-krakow-krotka-hi ... d/36829489

i jesli chodzi o ksztalt zle to nie wyglada (oczywiscie, fajnie jakby nie dali nam.... tej samej :lol: )

dUfio
Posty: 9091
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » śr cze 24, 2020 8:55 pm


dUfio
Posty: 9091
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » ndz cze 28, 2020 11:48 am


dUfio
Posty: 9091
Rejestracja: pn sie 30, 2004 2:08 pm
Lokalizacja: ja to znam

Postautor: dUfio » wt cze 30, 2020 1:36 pm

giovanni pisze:Do nowej trybuny tymczasowej jeszcze trzeba doliczyć trybunę przy budynku klubowym.
Orientuje się czy będzie sektor dla gości i z jaką pojemnością?



tak, z podobną, jak obecnie (ok 350)

jest rozpisany przetarg:

https://www.zis.krakow.pl/przetarg-nieo ... tyQGdfoNqI


ogólnie całość przygotowanych do użytku miejsc to będzie około 2000 (trybuna VIP, trybuna bezpośrednio poniżej vip, nowa trybuna na prostej i sektor gości).

Wiadomo, że organizacja meczu z pojemnością powyżej 1000 wiąze się z koniecznoscia organizacji imprezy masowej, a tp zalezec bedzie pewnie od rywala, sytuacji z epidemią, iloscią sprzedanych karnetów i ogólnym zainteresowaniem

_YOGI_78_
Posty: 62
Rejestracja: ndz mar 06, 2005 7:34 pm
Lokalizacja: Z Marsa

Postautor: _YOGI_78_ » wt cze 30, 2020 7:29 pm

Tereny i tak zostały sprzedane pod developerów . Dziękuję dobranoc .

Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 1971
Rejestracja: pn sie 30, 2004 8:36 pm

Postautor: Winnetou » wt cze 30, 2020 8:29 pm

_YOGI_78_ pisze:Tereny i tak zostały sprzedane pod developerów . Dziękuję dobranoc .

Cos wiecej na ten temat?

wojo77
Posty: 1086
Rejestracja: czw lis 25, 2004 8:44 am

Postautor: wojo77 » śr lip 01, 2020 12:18 pm

W kwesti ogłoszonego przetargu to tak: złożenie ofert na 14.07 (biorąc pod uwagę że temat jest na szybko a w związku z tym mogą być nieścisłości w dokumentacji będą zadawane pytania i przez to składanie ofert może się opóźnić w czasie) ale gdyby tak nie było to wersja optymistyczna podpisanie umowy z Wykonawcą będzie przełom lipiec/sierpień więc zostaje 2-mce na realizację prac budowlanych. Nie wiem jak z dostępnością materiałów myślę tu głównie o trybunie tymczasowej ale zakładam, że może początkiem września zaczną ją montować, pozostałe prace których też nie jest mało mogą się przeciągnąć, do tego odbiory + zapewne wizytacja pzpn dopuszczająca stadion myślę że najwcześniej będziemy oglądać mecze u siebie na początku listopada więc dwa miesiące po rozpoczęciu rozgrywek takie moje zdanie :?