Wybory Samorządowe - CZAS PRZEJĄĆ WŁADZĘ

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Wybory Samorządowe - CZAS PRZEJĄĆ WŁADZĘ

Postautor: BINGONH » czw wrz 16, 2010 10:31 am

Na początek trochę ordynacji


II. PRAWA WYBORCZE
§ 3.
Prawo wybierania do danej Rady (czynne prawo wyborcze) ma każdy mieszkaniec Krakowa, który najpóźniej w dniu wyborów kończy 18 lat i stale zamieszkuje na obszarze działania danej Rady.
§ 4.
Nie mają prawa wybierania osoby:
1/ pozbawione praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądowym,
2/ pozbawione praw wyborczych orzeczeniem Trybunału Stanu,
3/ ubezwłasnowolnione prawomocnym orzeczeniem sądowym.
§ 5.
1. Wybranym w skład Rady może być każdy (bierne prawo wyborcze), komu przysługuje prawo wybierania do danej Rady i jest zameldowany na pobyt stały na obszarze danej Dzielnicy.
2. Wyborca na jednego kandydata, może oddać tylko jeden głos.


VIII. ZGŁASZANIE KANDYDATÓW
§ 37.
1. Kandydatów na radnych odrębnie dla każdego okręgu wyborczego zgłasza się do właściwej dzielnicowej komisji wyborczej wraz z wykazem osób popierających, najpóźniej w 35 dniu przed dniem wyborów. Miejski Komisarz Wyborczy ustala godziny przyjmowania zgłoszeń.
2. Zgłaszając kandydata na radnego, należy podać jego nazwisko, imię, wiek, zawód, numer ewidencyjny PESEL i miejsce zameldowania na pobyt stały i miejsce zamieszkania, wskazując jednocześnie okręg wyborczy, do którego następuje zgłoszenie kandydata.
3. Do każdego zgłoszenia kandydatury należy dołączyć pisemne oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie oraz oświadczenie o posiadaniu prawa wybieralności (biernego prawa wyborczego) do danej Rady. Wymienione oświadczenia kandydat opatruje datą i własnoręcznym podpisem.
4. W oświadczeniu, o którym mowa w ust. 3 kandydat na radnego może wnieść o oznaczenie jego kandydatury w rejestrze kandydatów nazwą lub skrótem nazwy partii politycznej lub organizacji popierającej kandydata (nie więcej jednak niż jedną nazwę lub jeden skrót nazwy składający się z nie więcej niż 40 znaków drukarskich). Fakt poparcia kandydatury powinien być potwierdzony pisemnie przez właściwy statutowo organ partii lub organizacji. Potwierdzenie składa się łącznie ze zgłoszeniem.
5. Kandydować można tylko w jednym okręgu wyborczym.
§ 38.
1. Zgłoszenie kandydata na radnego powinno być poparte podpisami, co najmniej 25 wyborców zamieszkałych w danym okręgu wyborczym.
2. Wyborca podpisujący zgłoszenie kandydata na radnego, obok podpisu, wpisuje czytelnie swoje imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz numer ewidencyjny PESEL.
3. Wyborca może udzielić poparcia dowolnej liczbie kandydatów. Wycofanie udzielonego poparcia nie jest skuteczne.
4. Na każdej karcie wykazu osób popierających kandydata umieszcza się nazwisko kandydata zgłaszanego w okręgu wyborczym.
5. Miejski Komisarz Wyborczy, określa wzór wykazu osób popierających kandydatów oraz oświadczeń składanych przez kandydatów.


Jak wiadomo wybory do rady dzielnic cieszą się nikłym zainteresowaniem wyborców (głównie z tego powodu że głosowanie odbywa się w osobnej komisji)
Jest zatem realna szansa aby wprowadzić do rad dzielnicowych kibiców Hutnika, wiadomo że rada dysponuje budżetem do rozdysponowania z którego może udało by się urwać coś dla Hutnika

Teraz pytanie do władz NH2010 czy myślą o stworzeniu komitetu wyborczego kibiców Hutnika?
Czy osoby zaintersowane ewentualnym kandydowaniem mają się tym zająć na własną rękę?
Czasu pozostało nie wiele więc decyzję muszą zapaść szybko bo następna okazja za 4 lata

Krzycho
Posty: 701
Rejestracja: pn kwie 11, 2005 3:33 pm

Postautor: Krzycho » czw wrz 16, 2010 10:49 am

probowalismy zrobic cos takiego w poprzednich wyborach i raczej bez wiekszych sukcesow, dostaly sie wtedy 2 dziewczyny jesli dobrze pamietam.
walka z pijaństwem obowiązkiem społecznym

JOK_NH
Posty: 4593
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 7:21 pm
Lokalizacja: Wschodnia Strona Miasta

Postautor: JOK_NH » czw wrz 16, 2010 1:07 pm

Czas przejąć władzę :lol: Dobre :lol:

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » czw wrz 16, 2010 2:40 pm

Bingo, tylko kto na to ma czas?
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » czw wrz 16, 2010 5:10 pm

OŻÓG 1950 pisze:Bingo, tylko kto na to ma czas?


Na co?

Wystarczy zebrać 25 podpisów by zgłosić swoją kandydaturę.
Nie wiem jak wygląda sprawa założenia komitetu wyborczego wyborców, ale podejrzewam że nie jest to zbyt skomplikowane.
wiadomo że komitet nie będzie prowadził kampanii wyborczej bo nie ma na to czasu ani środków a efekt pewnie i tak byłby mizerny - ale samo oznaczenie kandydatów jak popierany przez NH2010 było by ogromnym ułatwieniem dla naszych wyborców.
Tak jak pisałem te wybory wygrać jest naprawdę łatwo wystarczy że każdy z kibiców namówi na głosowanie swoją rodzinę sąsiadów i już jest szansa
W rejonach takich jak Czyżyny czy Stara Huta bardzo duża

Ja w każdym razie mam zamiar kandydować, do czego Ciebie OŻÓG też namawiam

1950N-H
Posty: 1450
Rejestracja: sob lip 02, 2005 1:54 pm
Lokalizacja: Nowa-Huta ZGODY

Postautor: 1950N-H » czw wrz 16, 2010 5:57 pm

zawsze można poprosić o rade/pomoc Maćka
CHWDP JEBANYM KATOM/"Przypomnij sobie jak kiedyś byłeś gumiorem, odłóż sprzęt walcz z honorem"

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3900
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » czw wrz 16, 2010 9:40 pm

BINGONH pisze:
OŻÓG 1950 pisze:Bingo, tylko kto na to ma czas?


Na co?


Na wystartowanie w wyborach, na kandydowanie...

BINGONH pisze:Ja w każdym razie mam zamiar kandydować, do czego Ciebie OŻÓG też namawiam


Nie mam czasu.


Pozdrawiam :)
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz wrz 19, 2010 9:41 pm

Przepraszam BINGO że rozmyję Twój temat .
Wiem że pisząc o wyborach samorządowych miałeś na myśli kandydatów na radnych .
Ja natomiast wrzuciłem wyniki sondażu na Głowę naszego miasta

http://www.rp.pl/galeria/2,2,537963.html

Wiem że sondaże sondażami , ale coś w tym może być .
Wygląda na to że duet Majchrowski - Trzmiel mają się dobrze :?

Awatar użytkownika
centrum nh
Posty: 1888
Rejestracja: sob lis 12, 2005 10:32 am
Lokalizacja: dark side

Postautor: centrum nh » ndz wrz 19, 2010 10:04 pm

Na początek to widzę że SLD zaczyna stawiać warunki Majcherowi co do poparcia jak nie to skrzeczącą kozę Synyszyn wystawią w Krakowie :) Myślę że majcher powinien ich olać!!

Piotrek
Posty: 2971
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: kur2nów

Postautor: Piotrek » ndz wrz 19, 2010 10:59 pm

synyszyn to chyba europosłem jest, moi dobrzy znajomi mieli z nią do czynienia, po ich wypowiedziach nie polecam nikomu tej pani.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz wrz 19, 2010 11:10 pm

Piotrek pisze: po ich wypowiedziach nie polecam nikomu tej pani.


Mi wystarczą jej wypowiedzi :P

stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » wt wrz 21, 2010 2:42 pm

Co prawda nie Nasz okręg wyborczy , ale jak do tego dojdzie - nie będziemy się nudzić !

http://niezalezna.pl/article/show/id/39205

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2801
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » wt wrz 21, 2010 3:13 pm

stazyja69 pisze:Co prawda nie Nasz okręg wyborczy , ale jak do tego dojdzie - nie będziemy się nudzić !

http://niezalezna.pl/article/show/id/39205


I to by świadczyło o małostkowości Kaczyńskiego i olewaniu wyborców.
Po co mam głosować na prezydenta miasta wiedząc że za rok zmieni on stołek na sejmowy. Samorząd jest dla ludzi którzy chcą pracować dla lokalnej społeczności a nie dla tych których wykorzystują go jako trampolinę wyborczą. Akurat Kaczyński ma w tych wyborach szanse tylko dla tego że to Warszawa bo w innych miastach ludzi przekonali się do bezpartyjnych prezydentów vide Dutkiewicz, Majchrowski.

stazyja69
Posty: 4489
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » pt paź 08, 2010 7:33 pm

Można i tak :

Jeżeli ktoś uważa, że przez dwie kadencje mojej pracy jako posła z Wrocławia i jedną jako europosła z tego regionu solidnie pracowałem na rzecz dla mieszkańców Dolnego Śląska to może uzna, że tak samo pracowicie i solidnie będzie spisywał się Przemek.

http://niezalezna.pl/blog/show/id/3210

Staszek
Posty: 312
Rejestracja: sob lut 19, 2005 7:44 pm
Lokalizacja: Nowa Huta
Kontakt:

Postautor: Staszek » pt paź 08, 2010 10:48 pm

OŻÓG 1950 pisze:
BINGONH pisze:Ja w każdym razie mam zamiar kandydować, do czego Ciebie OŻÓG też namawiam


Nie mam czasu.


Pozdrawiam :)

No, co Ty? OŻÓG NA PREZYDENTA! 8) Wpierw odłączymy się od Krakowa, podczas drugiej kadencji możesz zaproponować zburzenie tego przeżytku architektury.