Wybory Samorządowe - CZAS PRZEJĄĆ WŁADZĘ

Czyli wszystko to co nie mieści się w powyższych kategoriach - taki nasz mały hutniczy Hyde Park:)

Moderator: dUfio

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lis 28, 2010 11:00 am

To nie jest przesada, przesadą było głosowania na inny komitet niż KWW Jacka Majchrowskiego i jeszcze chwalenie się tym.
Ty OŻÓG zagłosowałeś to jak na kibica przystało.
Na Pawła do rady - reszta była w zasadzie obojętna i każdy głosował według własnych poglądów.
Ja np. Żółtek na prezydenta, Narodowe Odrodzenie Polski do - sejmiku.
Zrozum że jak się krytykuje Majchrowskiego a nasz kandydat startuje z jego komitetu i to jeszcze firmowanego jego nazwiskiem - TO JEST TO AGITACJA PRZECIW

Drugą rundę miałem odpuścić, ale chyba jednak zagłosuje na Majchrowskiego.

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz lis 28, 2010 1:16 pm

Ja też.
Zwłaszcza, że wyczytałem w Głosie, że Kracik chce zmniejszyć Halę w Czyżynach z 15 tys. na 5 tys.
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
centrum nh
Posty: 1888
Rejestracja: sob lis 12, 2005 10:32 am
Lokalizacja: dark side

Postautor: centrum nh » ndz lis 28, 2010 2:07 pm

Czy wie ktoś co tam na dzisiejszym (12.00) spotkaniu z J. Majchrowskim w Ludowym? Może ktoś był ?? Jakie tematy naszej dzielnicy były poruszane, czy było coś o naszym klubie? 8)

Podbijam pytanie. :lol:
Ostatnio zmieniony ndz lis 28, 2010 8:25 pm przez centrum nh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lis 28, 2010 2:40 pm

OŻÓG 1950 pisze:Ja też.
Zwłaszcza, że wyczytałem w Głosie, że Kracik chce zmniejszyć Halę w Czyżynach z 15 tys. na 5 tys.


Jak to prawda to przekonałeś mnie do Majchrowskiego, po co mi hala na 5tys? Jak już budować to coś konkretnego.
Nowa hala Wisły ma mieć 5tys
http://krakow.[usuwamy]/krakow/1,35800,4971485.html
Budowanie dwóch identycznych jest bez sensu, za to jedna naprawdę duża by się przydała w mieście liczący ok miliona mieszkańców

Fan Club Kościuszkowskie
Posty: 338
Rejestracja: czw paź 25, 2007 10:47 am

...

Postautor: Fan Club Kościuszkowskie » ndz lis 28, 2010 6:16 pm

Z tą nową halą dla Wisły to są jakieś jaja, dopiero co im generalnie wyremontowali starą ...a już mają obiecaną nową, która stanie obok (a są kłopoty ze sfinansowaniem tej wielkiej w Czyżynach)...no cóż jednym wszystko drugim g...

Perła17
Posty: 508
Rejestracja: śr maja 04, 2005 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Perła17 » ndz lis 28, 2010 6:45 pm

Chyba sami remontowali swoja stara hale
Bohaterów Września- Zawsze Wierni

stazyja69
Posty: 4491
Rejestracja: pt maja 28, 2010 9:28 pm
Lokalizacja: NH

Postautor: stazyja69 » ndz lis 28, 2010 7:07 pm

ŻYCZĘ POWODZENIA .
A tak na marginesie , jak znajdziecie trochę czasu to sprawdźcie jedynki u pana Jacka M.

Hala w Krakowie bez pieniędzy i operatora
10 listopada 2010
Coraz bardziej oddala się budowa w Krakowie hali widowiskowo-sportowej z prawdziwego zdarzenia. Kraków jest jednym z niewielu miast wojewódzkich, które nie dysponuje takim obiektem, pisze "Dziennik Polski".
Ponieważ banki nie złożyły oferty finansowania budowy hali w Czyżynach, ogłoszono nowy przetarg, by zdobyć pieniądze na tę inwestycję.

- Liczymy, że w połowie grudnia otrzymamy ostateczne oferty z banków. Teraz chcemy pozyskać 300 a nie 350 mln zł - mówi Bartłomiej Cieciak, prezes Agencji Rozwoju Miasta.

To jednak nie koniec problemów. Unieważniono bowiem także kolejny przetarg - na przyszłego operatora hali. W ARM od dłuższego czasu prowadzono w tej sprawie rozmowy z konsorcjum SMG Polska, (wcześniej zostało wybrane m.in. na operatora stadionu we Wrocławiu), ale odstąpiło ono od negocjacji.

Na razie więc gmina ma jedynie wykonawcę hali i jest znana kwota, za którą firma deklaruje, że ją postawi.

http://biznes.onet.pl/hala-w-krakowie-b ... rasa-detal

Awatar użytkownika
OŻÓG 1950
Posty: 3902
Rejestracja: czw sie 26, 2004 1:39 am
Lokalizacja: Wąwozowa City

Postautor: OŻÓG 1950 » ndz lis 28, 2010 9:14 pm

Ja myślę, że Majchrowski będzie zmuszony dokończyć dzieła.

Z Kracikiem nie wiadomo. Byłby nowy, więc zawsze mógłby się wypiąć i powiedzieć, że to nie jego wina.


(tak na prosty, chłopski rozum)
...więc gdy goły opadniesz na lód, mały biznes zrób, szybki biznes zrób, jakiś biznes zrób. Potem laba! Tylko skok, jeden skok, na bank...

Awatar użytkownika
BINGONH
Posty: 2802
Rejestracja: pt maja 09, 2008 8:29 pm

Postautor: BINGONH » ndz lis 28, 2010 9:51 pm

A mi się zdaję z tego co pamiętam że problem przy budowy hali był wadliwy projekt i brak zgody straży pożarnej.

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » ndz lis 28, 2010 11:21 pm

Która to już kampania kiedy Majchrowski mydli nam oczy nową halą? Za każdym razem buja sie z tymi obiecankami. Póki co nawet łopaty w ziemie nie wbili. Niech już się nie ośmiesza tą inwestycją. Wszedzie sie dało i da, tylko nie w Krakowie. Żenada. Takich bubli inwestycyjnych można wyliczać sporo i to nie tylko w kwestii infrastruktury sportowej.
Nie wspomnie już o tym jakimi ludzmi sie otacza. Może on nie jest jeszcze taki zły ale jego świta to już w ogóle szkoda gadać. Na listy wyborcze to chyba brał kogo sie da, np. skompromitowany radny Sularz. Doborowe towarzystwo.
Żeby nie było, na Kracika też nie głosuje.

Slav
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 3:53 pm
Lokalizacja: Bronowice

Postautor: Slav » pn lis 29, 2010 1:55 pm

Lepszy "gospodarz" Majchrowski niż "nowy" Kracik,który zawsze może wykręcić się po wyborach tym,że on wogóle nie składał obietnic na temat budowy nowej hali...
Myślę,że w przyszłym roku zacznie się coś dziać w temacie - Majchrowski już spełnił potrzeby Cracovii i Wisły,dalsze pompowanie pieniędzy w zomowsko-pasiaste bagnisko będzie śmierdziało szwindlem...Cracovia raczej na pewno nie dostanie wiecej pieniędzy na kolejne inwestycje,burki też mają swój bubel za 510 milionów i renowację hali.. pieniądze na rozwój infrastruktury sportowej powinny pójść w naszą stronę...
Mam tylko nadzieję,że Majcher nie będzie się tłumaczył zadłużeniem i brakiem środków w budżecie :wink:
Dla mnie większym problemem niż sam Majchrowski jest to,że w Radzie Miasta zasiada szerokie lobby wiślacko-pasiaste walczące o wpływy,Hutnicza rola jest marginalna :x

Ares
Posty: 850
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 1:20 pm
Lokalizacja: z Krakowa

Postautor: Ares » pn lis 29, 2010 2:26 pm

Slav pisze:Lepszy "gospodarz" Majchrowski niż "nowy" Kracik,który zawsze może wykręcić się po wyborach tym,że on wogóle nie składał obietnic na temat budowy nowej hali...
Myślę,że w przyszłym roku zacznie się coś dziać w temacie - Majchrowski już spełnił potrzeby Cracovii i Wisły,dalsze pompowanie pieniędzy w zomowsko-pasiaste bagnisko będzie śmierdziało szwindlem...Cracovia raczej na pewno nie dostanie wiecej pieniędzy na kolejne inwestycje,burki też mają swój bubel za 510 milionów i renowację hali.. pieniądze na rozwój infrastruktury sportowej powinny pójść w naszą stronę...
Mam tylko nadzieję,że Majcher nie będzie się tłumaczył zadłużeniem i brakiem środków w budżecie :wink:
Dla mnie większym problemem niż sam Majchrowski jest to,że w Radzie Miasta zasiada szerokie lobby wiślacko-pasiaste walczące o wpływy,Hutnicza rola jest marginalna :x


Z całym szacunkiem ale chyba nie do końca orientujesz sie w rzeczywistości.
Majchrowski nie spełnił jeszcze oczekiwań WC ponieważ po pierwsze zarówno Wisła jak i Cracovia mają mieć budowane nowe hale (w przypadku Pasów mówi się nawet o 2 halach). Do tego studnia bez dna czyli stadion Wisły, cały czas wymaga nakładów.
Hutnik nie był, nie jest i nie bedzie traktowany na rowni z WC przez włodarzy miasta (kimkolwiek by oni byli). Poniekąd mają racje bo w polityce liczy sie poparcie, a kluby z Błoń mają wiecej kibiców.
Kolejna sprawa to zadłużenie. Majchrowski i każdy inny bedzie sie tłumaczył zadłużeniem gdyż miasto ma w tej chwili maksymalny poziom zadłużenia, na wiecej nie pozwala ustawa. Dlatego wszystkie kredyty na inwestycje brane sa na różne spółki miejskie a nie na samo miasto. Ale to też pewnie do czasu. Kracik też nie jest lepszy. Co prawda z zabitej dziury jaką były Niepołomice zrobił ladne miasteczko ale kosztem ogromnego zadłużenia.
Co do klubowego lobby w Radzie Miasta to w tej kadencji widać tam silną reprezentacje Cracovii. Przynajmniej kilku radnych przyznaje sie do kibicowania Cracovii lub sympatii dla tego klubu. Nawet Wisla nie ma takiego wsparcia w tej kadencji w Radzie Miasta.

Slav
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 3:53 pm
Lokalizacja: Bronowice

Postautor: Slav » pn lis 29, 2010 2:39 pm

Co do hali Cracovii (tej co ma stanąć przy stadionie) to na ten moment z tego co mi wiadomo (od znajomych pasiaków) że ten temat będzie poruszany najwcześniej w 2012 roku... inna sprawa,że miasto podobno ma odsprzedać resztę udziałów Cracovii pod warunkiem że Filipak za własne pieniądze przyczyni się do powstania kortów tenisowych i infrastruktury sportowej na Cichym Kąciku... co do hali Wisły,to przyznam się szczerze,że nie wiem jak dokładnie ma się sprawa (choć hala na Reymonta była modernizowana przed euroligą koszykarek o ile się nie mylę)
Zapewne z powodu zadłużenia zapewne w przyszłym roku poza dokończeniem bubla na Reymonta nie doczekamy się nowych inwestycji,przecież miasto jest biedne jak mysz kościelna :wink:
Chociaż może doczekamy się pozorowanego gruntu pod inwestycje,np projektu hali...bo póki nie ma pieniędzy,to przetargu nie rozpiszą...

Awatar użytkownika
stefan batory
Posty: 786
Rejestracja: pn paź 01, 2007 2:25 am

Postautor: stefan batory » pn lis 29, 2010 2:44 pm

Na pewno nie można głosować na Kracika. To on stał za "szopką" w Teatrze Ludowym, a więc ma pewnie jakieś powiązania z grabarzami naszego klubu. To z kolei nie wróży nic dobrego.
HUTNICZY KLUB SPORTOWY


http://www.youtube.com/watch?v=wFOfiYD--_4
WIELKA POLSKA!

Slav
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 14, 2010 3:53 pm
Lokalizacja: Bronowice

Postautor: Slav » pn lis 29, 2010 2:50 pm

Mówię,z dwojga złego lepszy "nihil novi" Majchrowski niż Kracik... a tak wogóle to Kracik składał jakiekolwiek deklaracje odnośnie naszego Hutnika? czy też padło znamienite stwierdzenie "zapoznam się ze sprawą"? :wink:
Inna sprawa,że za cyrk w Teatrze Ludowym ktoś powinien odpowiedzieć,bo to niepoważne...